
ПОВІДОМЛЕННЯ
Про оприлюднення проекту регуляторного акту – проекту рішення виконавчого комітету Охтирської міської «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка»
Регуляторний акт розроблений відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про захист економічної конкуренції», «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 (із змінами), «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (із змінами).
Враховуючі те, що до міста Охтирка приєдналися населені пункти Староіванівської сільської ради і місто набуло статусу територіальної громади необхідно запровадити транспортне сполучення для мешканців сіл Сосонка, Стара Іванівка, Будне. Діюча транспортна мережа не в змозі задовольнити потреби віддалених сіл у належному транспортному обслуговуванні та вимагає певного корегування. Пропонується розробити і затвердити новий маршрут у звичайному режимі руху. Для цього потрібно внести зміни до існуючої мережі і доповнити її новим маршрутом. Також, для забезпечення належної якості та безпеки перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пропонується запровадити додаткові умови проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в Охтирській міській територіальній громаді, а саме: зобов’язання перевізника на умовах, визначених Організатором, встановити на кожний транспортний засіб, що буде працювати на маршруті, GPS обладнання, забезпечити його постійне підключення і працездатність та надати Організатору доступ до GPS-даних для моніторингу роботи автобусів в он-лайн режимі. У зв’язку із додатковими умовами конкурсу пропонується і внесення змін до умов договору на перевезення, щодо доповнення існуючих зобов’язань перевізника ще одним зобов’язанням: на умовах, визначених Організатором, встановити на кожний транспортний засіб, що буде працювати на маршруті, GPS обладнання, забезпечити його постійне підключення і працездатність та надати Організатору доступ до GPS-даних для моніторингу роботи автобусів в он-лайн режимі.
Проект рішення є регуляторним актом та підлягає оприлюдненню.
Зі змістом рішення виконавчого комітету «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка» та аналізом регуляторного впливу можна ознайомитися на офіційному сайті Охтирської міської ради в розділі «Регуляторна політика». Розробником проекту регуляторного акту є управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту регуляторного акту виконавчого комітету Охтирської міської ради приймаються в письмовому вигляді протягом одного календарного місяця з дня його оприлюднення проекту регуляторного акту на адресу розробника проекту – управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради: 42700, м.Охтирка, вул..Чкалова,27а.
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
м. Охтирка
«Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка»
Відповідно до п.п.10 п. «а», п.п.1, 2 п. «б» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про автомобільний транспорт», «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 (із змінами), «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (із змінами) та для забезпечення належної якості та безпеки перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, виконавчий комітету Охтирської міської ради вирішив:
| №
з/п |
Номер маршруту | Назва маршруту | Кількість автобусів на маршруті (шт.) | Пасажиро-
місткість (місць) |
Клас автобусів відповідно до наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від
12.04.2007 № 285 |
| 10. | 7а | Охтирка – Будне (через Климентово – Сосонка – Стара Іванівка)»
|
1 | Понад 22 пасажирів
Від 16 до 22 пасажирів |
I,II, III
А, В |
АНАЛІЗ
регуляторного впливу до
проекту рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради
«Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка»»
Регуляторний орган: Виконавчий комітет Охтирської міської ради Сумської області.
Розробник проекту рішення: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
Розробник аналізу регуляторного впливу: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
Відповідальна особа: начальник відділу транспортної інфраструктури управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
Контактний телефон: (05446) 4-15-00
Рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка» (із змінами) затверджено Мережу автобусних маршрутів загального користування та структуру парку автобусів, що працюватимуть на цих маршрутах в звичайному режимі руху за пасажиромісткістю та класом та мережу автобусних маршрутів загального користування та структуру парку автобусів, що працюватимуть на цих маршрутах в режимі маршрутного таксі за пасажиромісткістю та класом. Також, вказаним вище рішенням затверджено і умови проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м.Охтирка та форму типового договору про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка.
Враховуючі те, що до міста Охтирка приєдналися населені пункти Староіванівської сільської ради і місто набуло статусу територіальної громади необхідно запровадити транспортне сполучення для мешканців сіл Сосонка, Стара Іванівка, Будне. Діюча транспортна мережа не в змозі задовольнити потреби віддалених сіл у належному транспортному обслуговуванні та вимагає певного корегування. Пропонується розробити і затвердити новий маршрут у звичайному режимі руху. Для цього потрібно внести зміни до існуючої мережі і доповнити її новим маршрутом. Також, для забезпечення належної якості та безпеки перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пропонується запровадити додаткові умови проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в Охтирській міській територіальній громаді, а саме: зобов’язання перевізника на умовах, визначених Організатором, встановити на кожний транспортний засіб, що буде працювати на маршруті, GPS обладнання, забезпечити його постійне підключення і працездатність та надати Організатору доступ до GPS-даних для моніторингу роботи автобусів в он-лайн режимі. Прийняття перевізником додаткових умов конкурсу потребує внесення доповнень і до форми типового договору про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка.
Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:
| Групи (підгрупи) | Так | Ні |
| Громадяни | Х | |
| Держава | Х | |
| Суб’єкти господарювання, | Х | |
| у тому числі суб’єкти малого підприємництва* | Х |
Ринкові механізми не мають впливу на вирішення описаної проблеми.
Попередній регуляторний акт, прийнятий у 2014 році та внесені до нього у 2016 році зміни, не можуть забезпечити достатній, для стабільного функціонування транспортної галузі, рівень транспортного обслуговування мешканців територіальної громади.
ІІ. Цілі державного регулювання.
Забезпечення жителів територіальної громади якісними транспортними послугами, створення для них додаткових зручностей.
Оптимізація міської маршрутної мережі пасажирського транспорту.
Покращення розвитку міських автобусних маршрутів та упорядкування графіків їх руху.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей.
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Відсутність регулювання | Відсутність подальшого розвитку транспортної галузі.
Як наслідок, недосконалість транспортного покриття об’єднаної територіальної громади, можливий систематичний дисбаланс роботи, не можливість слідкувати за дотриманням перевізником схеми та розкладу руху. Спосіб є неприйнятним, оскільки суперечить чинному законодавству. |
| Запровадження регулювання | Вдосконалення транспортної мережі шляхом впровадження комплексних заходів по її модернізації та розвитку, з урахуванням наявних і актуальних потреб громадян об’єднаної територіальної громади. Стимуляція перевізника до поліпшення рівня послуг шляхом виконання ним конкурсних умов. Спосіб є прийнятним, оскільки затвердження такого регуляторного акту забезпечить досягнення встановлених цілей. Такий спосіб не суперечить чинному законодавству. |
Інші способи, що не передбачають розроблення та прийняття зазначеного нормативного акта, є неприйнятими, оскільки вирішення порушеної проблеми повинно здійснюватись з дотримання встановленої процедури прийняття регуляторних актів.
Оцінка впливу на сферу інтересів держави:
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Відсутність регулювання | Відсутні | Відсутність надходжень до бюджету у зв’язку із нелегальною діяльністю суб’єктів господарювання на ринку пасажирських перевезень. Відсутність здійснення контролю за місцезнаходженням автобусу на маршруті. |
| Запровадження регулювання | Реалізація заходів в частині доповнення мережі міських автобусних маршрутів загального користування. Здійснення дієвого контролю за рухом автотранспорту по маршрутам. | Відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян:
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Відсутність регулювання | Відсутні | Відсутність постійного транспортного сполучення між м.Охтирка та Староіванівським старостатом, додаткові витрати пов’язані із оплатою проїзду при пересадці з одного маршруту на інший. |
| Запровадження регулювання | Здійснення транспортного обслуговування в межах Охтирської територіальної громади. Можливість відслідковувати роботу транспорту на маршруті. | Додаткові витрати не передбачаються, витрати територіальної громади визначатимуться виключно платою за проїзд. |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць | – | 1 | – | 12 | 13 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | – | 7,6 | – | 92 | 100 |
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Відсутність регулювання | Незмінність напрямку роботи лише в межах міста | Фінансові витрати, пов’язані з обслуговуванням діючих автобусних маршрутів |
| Запровадження регулювання | Можливість приймати участь у конкурсі на визначення перевізника по новому маршруту у звичайному режимі руху. | Придбання нового автобуса. Встановлення трекера в салоні автобуса, обслуговування обладнання. |
На дію цього регуляторного акту негативно може вплинути такий чинник, як зміни у чинному законодавстві. Зазначений фактор впливатиме на порядок визначення автомобільних перевізників на конкурсних засадах.
Можливість виконання акту з боку органів місцевого самоврядування, а також юридичних та фізичних осіб-підприємців оцінюється як висока. Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акту не розроблявся, оскільки настання будь-яких негативних наслідків, за результатами прийняття запропонованого механізму, не очікується. Контроль та нагляд за додержанням вимог регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом Охтирської міської ради.
| Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) | Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
| Відсутність регулювання | 1 | Залишення функціонування діючої транспортної мережі не вирішить проблему транспортного обслуговування громадян Староіванівського старостату, не врахує виникаючі потреби у запровадженні нових напрямків курсування громадського транспорту та контролю за їх рухом. |
| Запровадження регулювання | 4 | Внесення змін та доповнень до транспортної мережі дасть змогу покращити транспортне обслуговування Охтирської територіальної громади шляхом відкриття нових, корегування існуючих та скасування нерентабельних маршрутів. Надасть можливість отримання пасажирами більш якісних та конкурентоспроможних пасажирських послуг. Забезпечить вирішення проблемних питань в повному обсязі відповідно до вимог чинного законодавства. |
| Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
| Відсутність регулювання | Можливість переміщення громадян до Староіванівського старостату приміським транспортом. | Незмінні незручності у користуванні громадським транспортом, збільшення витрат, пов’язаних із оплатою проїзду при пересадці з одного маршруту на інший (вид транспорту). | Даний спосіб не є прийнятним для використання, оскільки не змінить ситуації навколо пасажирських перевезень та не покращить надання відповідних послуг. |
| Запровадження регулювання | Вдосконалення діючої транспортної мережі, забезпечення доступності та якості транспортних послуг для всіх пасажирів Охтирської територіальної громади | Створення рівних умов для претендентів-перевізників при участі у конкурсі на перевезення. | Вказаний альтернативний спосіб сприятиме розвитку транспортної галузі та покращить рівень обслуговування. |
| Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
| Відсутність регулювання | Не є прийнятною, адже не вирішує проблему. | Відсутні |
| Запровадження регулювання | Прийнятна, адже вирішує частину проблемних питань. | Не допущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, відсутність претендентів на участь у конкурсі. |
З метою досягнення запропонованим регуляторним актом визначених цілей для органів місцевого самоврядування відсутні економічні витрати, передбачаються лише витрати для пасажирів на оплату вартості проїзду та суб’єктів господарювання по встановленню в автобуси трекерів для забезпечення якісного надання послуг пасажирського транспорту.
Прийняття вказаного рішення надасть можливість оптимізувати міську маршрутну мережу пасажирського транспорту та розширить на території громади напрями транспортного обслуговування, а також забезпечить реальне конкурентне середовище серед перевізників при участі їх в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в Охтирській міській територіальній громаді.
VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва та мікро підприємництва здійснюється згідно із додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту (додається).
VІІ. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта.
Термін дії запропонованого регуляторного акта необмежений. Потреби щодо визначення строку дії цього акту не існує через невизначеність строків, протягом яких будуть існувати правовідносини, що регулюються цим актом.
За підсумками аналізу відстеження його результативності, а також у разі потреби та необхідності виконання нормативно-правових актів, до нього будуть вноситися відповідні зміни, згідно з регуляторною процедурою.
VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта.
Після набрання чинності регуляторним актом його результативність визначатиметься такими кількісними показниками:
ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.
Результативність дії цього регуляторного акту буде постійно відстежуватися згідно з регламентом шляхом здійснення моніторингу.
Базове відстеження результативності дії регуляторного акту буде здійснено через шість місяців після набрання його чинності.
Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акту.
Періодичне відстеження планується проводити один раз на три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності. За результатами проведення відстеження буде можливо порівняти показники результативності дії регуляторного акту. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом внесення відповідних змін до регуляторного акту.
Тимчасово виконуючий обов’язки
начальника управління Зоя БЕНЬО
Додаток
до аналізу регуляторного впливу
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з січня по лютий 2021 року.
| Порядковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
| 1 | Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва | 3 | Отримання інформації та пропозицій |
| 2 | Телефонні розмови | 5 | Отримання інформації та пропозицій |
кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання 0 (одиниць) та мікропідприємництва – 13 (одиниця).
Питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 100 % (відповідно до таблиці «Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання» Розділу 1 Аналізу регуляторного впливу).
| Порядковий номер | Найменування оцінки | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за п’ять років |
| Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | ||||
| 1 | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | 4000 | – | – |
| 2 | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування | 0 | 0 | 0 |
| 3 | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) | 0 | 0 | 0 |
| 4 | Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) | 1800 грн. | 1800 грн. | 13000 грн. |
| 5 | Інші процедури:
-витрати на проїзд до представника виконавчого комітету (2 рази) – подача документів на конкурс |
12 грн. 0,30 год Х 35,93 грн. = 10,78 грн
6000грн. (мін. заробітна плата) : 167 год. (тривалість робочого часу в місяць) = 35,93грн. – вартість роботи за 1 год. |
0 |
12 грн.
10,78 грн |
| 6 | Разом, гривень Формула: (сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5) |
5822,78 | 1800 | 13022,78 |
| 7 | Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць | 13 | ||
| 8 | Сумарно, гривень | 75696,14 | 23400 | 169296,14 |
| Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | ||||
| 9 | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання Формула: витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм |
1,0 год Х 35,93 грн. = 35,93 грн
6000грн. (мін. заробітна плата) : 167 год. (тривалість робочого часу в місяць) = 35,93грн. – вартість роботи за 1 год. |
Х | 35,93 грн
|
| 10 | Процедури організації виконання вимог регулювання Формула: витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур |
0 | 0 | 0 |
| 11 | Процедури офіційного звітування Формула: витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб’єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв’язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік |
0 | 0 | 0 |
| 12 | Процедури щодо забезпечення процесу перевірок Формула: витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік |
0 | 0 | 0 |
| 13 | Інші процедури (уточнити) | 0 | 0 | 0 |
| 14 | Разом, гривень Формула: (сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13) |
35,93 | Х | 35,93 |
| 15 | Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць | 13 | ||
| 16 | Сумарно, гривень Формула: відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15) |
467,09 | Х | 467,09 |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва
Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання здійснюється окремо для кожного відповідного органу державної влади/місцевого самоврядування, що залучений до процесу регулювання.
Державний орган, для якого проводиться розрахунок вартості адміністрування регулювання: виконавчий комітет Охтирської міської ради
| Процедури регулювання суб’єктів малого підприємницт ва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарюван ня малого підприємництва – за потреби, окремо для суб’єктів малого та мікро підприємств) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, на яких поширюється відповідна процедура | Витрати на адміністрування регулювання *
(за рік), грн. |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, який перебуває у сфері регулювання | – | – | – | – | – |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, який перебуває у сфері регулювання, у тому числі:
-камеральні – виїзні |
– | – | – | – | – |
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | – | – | – | – | – |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | – | – | – | – | – |
| 7. Інші адміністративні процедури (уточнити):
– проведення Конкурсу; – підготовка та укладання Договору на перевезення пасажирів із переможцем; |
– | – | – | – | – |
| Разом за рік | х | х | х | х | 0,0 грн. |
| Сумарно за п’ять років | х | х | х | х | 0,0 грн. |
| Порядковий номер | Показник | Перший рік регулювання (стартовий) | За п’ять років |
| 1 | Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 75696,14 | 169296,14 |
| 2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | 467,09 | 467,09 |
| 3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | 76163,23 | 169763,23 |
| 4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва | Х | Х |
| 5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 76163,23 | 169763,23 |
Проект рішення виконавчого комітету Охтирської міської «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.10.2014 № 143 «Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка» розроблений відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про захист економічної конкуренції», тому пом’якшувальні заходи для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання відсутні.
Тимчасово виконуючий обов’язки
начальника управління Зоя БЕНЬО