
Охтирська міська рада
Р І Ш Е Н Н Я
24.06.2010 Охтирка № 1054
Про затвердження Порядку організації проведення громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка
Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 30-2, 30-3, 30-4, 30-5, 30-6, 30-7 Закону України «Про планування і забудову територій», з метою удосконалення процесу громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка міська рада вирішила:
1. Затвердити Порядок організації проведення громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка, що додається.
2. Визначити відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради (Чикало Б.В.) організатором проведення громадських слухань.
3. Визначити відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради (Юр’єв К.М.) відповідальними за підготовку матеріалів для проведення громадського обговорення.
4. Рішення набирає чинності з дня його опублікування в одному з друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження .
5 . Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища (Марков О.А.).
Міський голова І.І.Демченко
Додаток
до рішення міської ради
від 24.06.2010р. № 1054-МР
ПОРЯДОК
проведення громадських обговорень проектів містобудівної
документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка
Порядок проведення громадських обговорень проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка (далі – Порядок) розроблений відповідно до підпункту 10 пункту «а» частини 1 статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та розділу IV-1 Закону України «Про планування і забудову територій» та визначає порядок проведення громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови в м. Охтирка.
Метою проведення громадських обговорень є врахування законних інтересів фізичних та юридичних осіб, територіальної громади міста при плануванні і забудові території міста Охтирка.
Наведені в цьому Порядку терміни вживаються у значенні, визначеному Законом України «Про планування і забудову територій».
Питання, не врегульовані цим Порядком, вирішуються в порядку, визначеному чинним законодавством України.
Предмет громадського обговорення.
1. Громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені у встановленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови та проекти містобудівної документації, які пройшли державну експертизу, а саме:
– генеральний план міста;
– детальний план забудови;
– проекти забудови територій;
– містобудівні обгрунтування розміщення об’єктів містобудування.
2. У разі розроблення генерального плану міста у дві стадії, громадському обговоренню підлягають окремо проект концепції розвитку міста та безпосередньо проект генерального плану міста.
3. Громадське обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови проводиться один раз.
4. Проекти містобудівної документації, місцевих правил забудови затверджуються рішенням міської ради, після проведення громадського обговорення.
Фінансування заходів з громадського обговорення.
5. Фінансування заходів з громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови здійснюється за рахунок коштів замовників цих проектів.
Ініціювання проведення громадських обговорень.
6. Для організації проведення громадського обговорення замовник містобудівної документації, місцевих правил забудови подає до відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради, як уповноваженого міською радою органу, заяву про проведення громадського обговорення проектів місцевих правил забудови, містобудівної документації. В заяві зазначається назва проекту містобудівної документації, місцевих правил забудови, відомості про замовника та розробника містобудівної документації, контактна інформація (адреса для кореспонденції, номер телефону, електронна адреса, прізвище, ім’я та по- батькові відповідальної особи тощо).
7. До заяви додаються:
– копія містобудівної документації (місцевих правил забудови);
– висновки комплексної державної експертизи містобудівної документації (місцевих правил забудови).
8. Відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради протягом 15 календарних днів розглядає заяву та перевіряє додані до неї документи на предмет їх відповідності вимогам Закону України «Про планування і забудову територій», іншим нормативно – правовим актам у сфері архітектури та містобудування та Генеральному плану міста.
У разі відсутності зауважень, відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради визначає дату проведення громадських слухань, про що письмово повідомляє замовника та забезпечує контроль щодо оприлюднення замовником розробленого та погодженого у встановленому законодавством поряду проекту містобудівної документації, місцевих правил забудови шляхом публікації повідомлення про проведення громадського обговорення в одному з друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження та розміщення такого повідомлення на офіційному веб-сайті Охтирської міської ради.
9. Дата проведення громадських слухань визначається у строк:
– не менше трьох і не більше п’яти місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадське обговорення проектів генерального плану міста, детальних планів територій, місцевих правил забудови;
– не менше двох і не більше чотирьох місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадське обговорення проектів забудови територій;
– не менше одного і не більше трьох місяців з дня оприлюднення повідомлення про громадське обговорення проекту містобудівного обґрунтування розміщення об’єкта містобудування.
10. Повідомлення про громадське обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови має містити:
– назву проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови, їх значення для планування території та межі територій, у тому числі суміжних, на якій проживають особи, які мають право брати участь у громадських слуханнях з обговорення відповідних проектів;
– відомості про замовника та розробника, підстави розроблення;
– положення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови, у тому числі графічний матеріал, що відображають зміст зазначеної документації, з проектними рішеннями;
– порядок, місце і строки детального ознайомлення з проектом відповідної документації;
– найменування та місцезнаходження, контактна інформація відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради, до якого слід звертатися з пропозиціями (зауваженнями);
– строк подання пропозицій (зауважень) громадськості;
– інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентації, прилюдного експонування, телевізійних програм, публічних конференцій, “круглих столів”);
– дату, час та місце проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– висновки державної експертизи на проект відповідної документації.
11. Замовники, які вносять проекти відповідної документації на обговорення, є відповідальними за їх автентичність (відповідність документації, що обговорюється), а також за додержання вимог законодавства та державних норм і стандартів.
Подання пропозицій (зауважень) громадськості.
12. Повідомлення про громадське обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови є підставою для подання пропозицій (зауважень) громадськості до відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради.
13. Пропозиції (зауваження) громадськості подаються у письмовому вигляді з обґрунтуванням позиції автора до початку проведення громадських слухань, а також можуть бути висловлені та внесені до протоколу під час проведення громадських слухань.
14. Пропозиції (зауваження) громадськості мають бути обгрунтовані, а також містити посилання на положення відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів, державних стандартів, норм і правил.
Вимоги до осіб – учасників громадських слухань.
15. У громадських слуханнях можуть брати участь:
– повнолітні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розробляється документація або на суміжній з нею території, що визначається відділом архітектури та містобудування Охтирської міської ради;
– юридичні особи, приміщення яких розташовані на території, щодо якої розробляється документація, в особі їх повноважних представників;
– власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею території, що визначається відділом архітектури та містобудування Охтирської міської ради;
– представники громадських організацій, органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на територію щодо якої розробляється документація;
– замовники та розробники документації;
– посадові особи міської ради та її виконавчих органів;
– депутати міської ради.
Організація проведення громадських обговорень проектів містобудівної
документації, місцевих правил забудови.
16. Організацію проведення громадського обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови забезпечують відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради та відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради.
17. Відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради:
– надає до відділу з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно- аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради матеріали для оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради про прийняті рішення щодо надання згоди міської ради на розроблення та затвердження містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– проводить реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій (зауважень) громадськості, поданих до проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– бере участь у проведенні громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– готує та надає до відділу з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради матеріали для оприлюднення на офіційному веб-сайті міської ради про результати громадського обговорення наданих замовниками проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– забезпечує контроль щодо оприлюднення замовником прийнятих міською радою рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, місцевих правил забудови, результатів громадського обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування таких рішень у одному з друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, або розміщення таких рішень на офіційному веб-сайті міської ради.
18. Відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради:
– готує та забезпечує проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– здійснює оприлюднення прийнятих міською радою рішень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, місцевих правил забудови, результатів громадського обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом розміщення таких рішень на офіційному веб-сайті міської ради.
Підготовка та проведення громадських слухань.
19. Для проведення громадських слухань з обговорення проектів містобудівної документації та місцевих правил забудови розпорядженням міського голови за поданням відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради створюється дорадчий комітет, завданням якого є забезпечення проведення громадських слухань.
20. До складу дорадчого комітету входять:
– заступник міського голови, відповідно до розподілу обов’язків, який є головою дорадчого комітету;
– представник відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради;
– представник відділу з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради;
– представники замовників та розробників проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови;
– депутати міської ради (за згодою).
21. До обов’язків головуючого на громадських слуханнях належить:
– забезпечення реєстрації учасників громадських слухань;
– забезпечення обрання секретаріату слухань у складі трьох осіб – представника міської ради, громадськості та замовника документації;
– оголошення порядку денного і пропозицій щодо регламенту громадських слухань;
– інформування про порядок ведення, протоколу, подання усних та письмових пропозицій (зауважень) щодо предмета обговорення;
– надання можливості розробникам викласти основні положення містобудівної документації, місцевих правил забудови, що підлягають обговоренню, та проблемні питання, що заслуговують на увагу громадськості;
– інформування учасників слухань про подані пропозиції (зауваження) та порядок їх урахування;
– надання можливості представникам громадськості поставити запитання та висловити свою думку;
– забезпечення ведення обговорення та прийняття відповідних рішень щодо пропозицій (зауважень) громадськості з дотриманням регламенту;
– оголошення рішення про призначення членів погоджувальної комісії від Охтирської міської ради (за необхідністю);
– забезпечення обрання членів погоджувальної комісії від громадськості;
– підбиття підсумків громадських слухань та інформування учасників слухань про порядок урахування пропозицій (зауважень) громадськості.
22. Для вирішення спірних питань, під час проведення громадських слухань, створюється погоджувальна комісія.
23. До складу погоджувальної комісії входять:
– посадові особи міської ради;
– представники відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради, представники територіального управління Держкомзему, природоохоронного і санітарно-епідеміологічного органів, органу охорони культурної спадщини та інших органів, залежно від виду проектної документації;
– представники професійних об’єднань та спілок, архітектори, науковці;
– уповноважені представники громадськості, які обираються на громадських слуханнях. Кількість представників громадськості має становити не менше 50 відсотків і не більше 70 відсотків загальної чисельності комісії.
Головою погоджувальної комісії є посадова особа Охтирської міської ради, яка головувала на громадських слуханнях.
24. Протокол слухань складається секретаріатом і підписується його членами та головуючим. Під час проведення громадських слухань здійснюється їх фіксація за допомогою засобів аудіовізуального запису та/або іншими доступними засобами.
25. За наявності спірних питань, обґрунтованих з посиланням на нормативно-правові акти, у протоколі фіксується мотивоване обґрунтування члена (членів) погоджувальної комісії.
У разі відсутності пропозицій (зауважень) громадськості складається відповідний акт.
26. Погоджувальна комісія протягом двох тижнів після її створення розглядає спірні питання, зафіксовані у протоколі громадських слухань, та ухвалює рішення про врахування або мотивоване відхилення цих пропозицій (зауважень).
27. Засідання погоджувальної комісії є правомочним, якщо у ньому взяли участь не менше двох третин її членів (з них не менше половини представників громадськості).
28. Рішення погоджувальної комісії приймається більшістю присутніх членів та оформлюється відповідним протоколом.
29. У разі неспроможності погоджувальної комісії врегулювати спірні питання між сторонами, остаточне рішення приймає міська рада.
30. Урегульовані погоджувальною комісією спірні питання між сторонами або прийняті міською радою рішення є підставою для внесення змін до проекту відповідної документації.
Врахування результатів громадського обговорення.
31. За результатами громадського обговорення відділ архітектури та містобудування Охтирської міської ради готує та вносить на розгляд чергового засідання міської ради проект рішення про затвердження (відмову в затвердженні) проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови.
32. У разі потреби, за результатами громадського обговорення, вносяться необхідні зміни до документації та проводиться її повторна державна експертиза за рахунок замовника, а міська рада приймає відповідне рішення щодо затвердження (відмови в затвердженні) містобудівної документації, місцевих правил забудови.
33. Сторона, яка не згідна з рішенням міської ради, може оскаржити його в судовому порядку.
34. Затвердження проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови без їх громадського обговорення забороняється. Матеріали громадського обговорення є невід’ємною складовою містобудівної документації, місцевих правил забудови.
Секретар міської ради В.І. Попович