№ 93-ОД – Про зупинення рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 203 – МР «Про виконання рішення суду»

5 Квітня, 2021 395

№ 93-ОД – Про зупинення рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 203 – МР «Про виконання рішення суду»

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

МІСЬКОГО  ГОЛОВИ

02.04.2021                                                           м. Охтирка                                                                 № 93-ОД

 

Про зупинення рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 203 – МР «Про виконання рішення суду»

 

31.03.2021 на засіданні восьмої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання прийнято рішення «Про виконання рішення суду».

Відповідно до частини 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.

Згідно частини 17 статті 38 Регламенту роботи Охтирської міської ради VIII кликання, затвердженого рішенням першої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 11.12.2020 № 16-МР (далі- Регламент роботи) виконання рішення ради може бути зупинено міським головою і внесено ним на повторний розгляд з обґрунтуванням зауважень. Рада повинна у двотижневий строк повторно розглянути проект цього рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами від загального складу ради, воно набирає чинності.

Вказане рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання «Про виконання рішення суду» прийнято із порушенням чинного законодавства, з недодержанням процедури його підготовки та прийняття, а тому підлягає зупиненню із внесенням на повторний розгляд сесії Охтирської міської ради із обґрунтованими зауваженнями.

Обгрунтування зауважень для зупинення рішення сесії міської ради «Про виконання рішення суду»:

Відповідно до розпорядження міського голови від 17.03.2021 № 78-ОД «Про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання» на 31.03.2021 скликано проведення чергової восьмої сесії Охтирської міської ради.

Відповідно до частини 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частини четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Статтею 17 Регламенту роботи визначено, розпорядження міського голови або повідомлення секретаря міської ради про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів ради і населення міста не пізніше як за 10 днів, а у надзвичайних випадках, що потребують термінового рішення ради, – не пізніше як за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд міської ради.

Розпорядження міського голови від 17.03.2021 № 78-ОД «Про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання» про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання на 31.03.2021 в приміщенні Охтирської міської ради з переліком питань, що вносяться на розгляд сесії міської ради, доведено до відома депутатів ради та населення міста шляхом розміщення 17.03.2021, вказаного розпорядження, на офіційному веб-сайті Охтирської міської ради

Відповідно до пункту 8 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваженнями міського голови є скликання сесій ради, внесення пропозицій та формування порядку денного сесії ради і головування на пленарних засіданнях ради.

Статтею 31 Регламенту роботи визначено, що порядок денний – це перелік питань, сформований міським головою в порядку, передбаченому цим Регламентом, що вноситься на розгляд сесії ради.

Порядок денний сесії ради має містити інформацію про назву, порядковий номер та доповідача.

В сформованому переліку питань, що вносяться на розгляд восьмої сесії Охтирської міської ради, та який своєчасно, з дотримання вимог статті 17 Регламенту роботи, доведений до відома депутатів ради і населення, питання «Про виконання рішення суду» відсутнє.

Відповідно до частини 15 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

В частині 3 статті 31 Регламенту роботи визначено, що пропозиції щодо проєкту порядку денного сесії ради вносяться особами, зазначеними у статті 29 цього Регламенту.

Відповідно до статті 29 Регламенту роботи, такими особами, зокрема,  є депутат (депутати) ради.

 

В той же час, в частині 4 статті 31 Регламенту роботи, чітко визначено, що пропозиції з питань порядку денного сесії ради подаються шляхом подання підготовлених та погоджених проєктів рішень у порядку, передбаченому статтею 28 цього Регламенту.

Статтею 28 Регламенту роботи визначено, що проєкти рішень ради готуються міським головою, секретарем міської ради, депутатами ради, постійними комісіями, депутатськими групами та фракціями, тимчасовими контрольними комісіями, робочими групами та виконавчими органами ради, а також загальними зборами громадян.

Проєкт рішення ради має бути стислим, суть документу повинна бути викладена чітко і виключати можливість неоднозначного тлумачення.

Текст проєкту рішення ради має містити:

1) заголовок, з зазначенням найменування ради, номеру скликання ради та номеру сесії; дати та місця прийняття рішення, назви питання, з якого приймається рішення;

2) мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).

В проєктах рішень із соціально-економічних питань викладається аналіз стану справ і причин недоліків у розв’язанні відповідних проблем;

3) резолютивну частину в якій обов’язково містяться пункти, що передбачають:

– конкретні завдання виконавцям із зазначенням остаточних термінів їх виконання;

– точні назви організацій – виконавців;

– доведення до відома усіх зацікавлених підрозділів підприємств, установ, організацій та посадових осіб, у частині що їх стосується.

додатки до проекту рішення (якщо на них є посилання в пунктах самого рішення) за підписом розробника проекту.

Також в резолютивній частині зазначається, при необхідності, доручення про контроль відповідній постійній профільній комісії, виконавцям (відповідним виконавчим органам ради) із зазначенням строків надання попередньої інформації про хід виконання рішення та остаточної інформації для вирішення питання для зняття з контролю.

4) погоджувальну частину в якій зазначається:

– ініціатор підготовки проекту рішення, із нанесенням відповідного підпису;

– узгоджувальні підписи осіб, визначені частиною 2 статті 30 цього Регламенту;

– висловлені зауваження та пропозиції (якщо такі є), враховані та не враховані головним розробником.

Проєкт рішення «Про виконання рішення суду», що розглядався та був прийнятий на восьмій сесії Охтирської міської ради 31.03.2021 не відповідає вказаним вимогам:

1) у заголовку рішення – вказано «сьома сесія», хоча питання розглядалося на засіданні «восьмої сесії»;

2) у мотивувальній частині рішення відсутнє – обґрунтування мети і доцільності прийняття рішення;

3) погоджувальна частина не містить підписів осіб, визначених частиною 2 статті 30 Регламенту роботи. Відповідно до якої проєкти рішень повинні відповідати чинному законодавству України, мати узгоджувальні підписи ініціатора його підготовки, юридичного відділу, голови (або особи, головуючої на засіданні) відповідної(них) постійної(них) профільної(них) комісії(й), на якій(их) розглядався проєкт рішення, секретаря міської ради, а в разі внесення проєкту рішення, виконавчим органом ради, ще й заступника (ів) міського голови, керуючого справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.

Натомість юридичним відділом апарату Охтирської міської ради та її виконавчого комітету до проекту рішення надано правовий висновок від 16.03.2021 № 03-12/16 в якому висловлені позиції про невідповідність проєкту рішення вимогам Регламенту роботи.

Згідно частини 9 статті 30 Регламенту роботи, допускається прискорений порядок підготовки питань на розгляд сесії ради.

Відповідно до частини 9 статті 30 Регламенту роботи, прискорений порядок підготовки питань до розгляду на сесії ради допускається за згодою міського голови чи секретаря міської ради, за письмовим обґрунтуванням автора(рів) щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку та за погодженням з головою (заступником голови) профільної постійної комісії. Завізовані проєкти рішень та довідкові матеріали у цьому випадку подаються депутатам після попереднього розгляду питання профільною постійною комісією не пізніше як за день до початку сесії.

Проте, ініціаторами підготовленого проєкту рішення «Про виконання рішення суду» не надано письмових обґрунтувань щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку, відсутня згода міського голови чи секретаря міської ради, що є порушенням частини 9 статті 30 Регламенту роботи.

Як зазначалося вище, відповідно до статті 28 Регламенту роботи текст проєкту рішення ради має містити, по між іншим, мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).

В прийнятому рішенні «Про виконання рішення суду» маються посилання лише на ст.ст. 25, 48, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Як обґрунтованість прийняття рішення в мотивувальні частині зазначено «З метою забезпечення виконання рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 12.03.2021 № 583/4848/202/583/214/21 за позовом  Бабича Віктора Олександровича….».

Слід зазначити, що рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області у справі № 583/4848/20 не містило будь яких вимог щодо зобов’язання Охтирської міської ради вчиняти будь-які дії.

Натомість секретарем міської ради, як особою, яка здійснювала повноваження міського голови, який був стороною у справі, здійснено дії щодо виконання рішення суду, в частині, що підлягає негайному виконанню, зокрема видано розпорядження від 16.03.2021 № 31-К «Про поновлення на роботі Бабича В.О.».

Відповідно до пункту 34 Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» визначено, що належним виконанням судового рішення про поновлення на роботі слід вважати видання власником про це наказу.

Отже, факт видання розпорядження про поновлення на роботі Бабича В.О. є належним виконанням судового рішення.

Таким чином, рішення «Про виконання рішення суду» прийнято:

  • з порушенням процедури підготовки рішень міської ради;
  • без жодних правових підстав, які б вказували на необхідність прийняття рішення;
  • без будь-якого обґрунтування необхідності прийняття такого рішення.

Тобто, рішення прийняте 31.03.2021 на восьмій сесії Охтирської міської ради восьмого скликання  «Про виконання рішення суду» прийнято з грубим порушенням вимог Регламенту роботи Охтирської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням першої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 11.12.2020 № 16-МР, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до частини 3 статті 27 Регламенту роботи, рішення, прийняте з питання, не включеного до порядку денного, або таке, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили (повністю або в окремій його частині), або прийняте з перевищенням компетенції ради у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, є незаконним (повністю або в окремій його частині).

Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 20 частини 4 статті 42, частиною 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

 

  1. Зупинити рішення восьмої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 203 – МР «Про виконання рішення суду».
  2. Внести на повторний розгляд Охтирської міської ради рішення восьмої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 203 –МР «Про виконання рішення суду».

 

 

Міський голова                                                                  Павло КУЗЬМЕНКО

 

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія