№ 1056 від від 24.06.2010 р.Про внесення змін та доповнень до Положення про проведення громадських слухань у м. Охтирці

24 Червня, 2010 218

№ 1056 від від 24.06.2010 р.Про внесення змін та доповнень до Положення про проведення громадських слухань у м. Охтирці

Охтирська міська рада

Р І Ш Е Н Н Я

24.06.2010                                                                  Охтирка                                                                             № 1056

Про внесення змін та доповнень до Положення про проведення громадських слухань у м. Охтирці

Відповідно до ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», глави 2.7. Статуту територіальної громади міста Охтирка, міська рада вирішила:

1.Внести зміни та доповнення до Положення про проведення громадських слухань у м. Охтирці, затвердженого рішенням міської ради від 10.07.2003 р. №217-МР «Про затвердження Положення про проведення громадських слухань у м. Охтирці», шляхом викладення його у новій редакції (додається).

2. Рішення набирає чинності від дня його оприлюднення в одному з місцевих друкованих засобів масової інформації.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики (Розторгуєва В.Б.).

Міський голова І.І.Демченко

Додаток до рішення

міської ради від ____________№ _______

ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

У М. ОХТИРЦІ

Порядок організації громадських слухань у м. Охтирці (далі – Порядок) встановлює порядок ініціювання, підготовки, проведення, а також врахування результатів громадських слухань щодо питань місцевого значення, що належать до відання міської ради та її виконавчих органів.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Громадські слухання є формою безпосередньої участі членів територіальної громади міста Охтирки у здійсненні місцевого самоврядування.

2. Метою проведення громадських слухань є надання членам територіальної громади можливості брати участь у підготовці рішень щодо проблем життєзабезпечення й розвитку територіальної громади міста, ознайомлення членів територіальної громади з позицією міської ради, її виконавчого комітету, посадових осіб з актуальних проблем громади, отримання від членів громади пропозицій і зауважень з цих проблем для вироблення оптимальних напрямів їх розв’язання.

3. Проведення громадських слухань є обов’язковим перед прийняттям радою рішень з питань:

3.1. Затвердження Статуту територіальної громади.

3.2. Затвердження Генерального плану та іншої містобудівної документації.

3.3. Затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги, щодо яких рішення приймає орган місцевого самоврядування.

3.4. Розміщення на території міста екологічно небезпечних об’єктів, надання дозволів на які належить до компетенції міської ради.

4. Особливості Порядку проведення громадських слухань з питань, зазначених в пунктах 3.2., 3.3. цього розділу, визначається окремим рішенням міської ради.

5. Предметом обговорення на громадських слуханнях також можуть бути:

5.1. Проекти нормативно-правових актів Охтирської міської ради та її виконавчого комітету.

5.2. Проекти та програми, що реалізуються або плануються до виконання в місті.

5.3. Найважливіші питання місцевого значення.

5.4. Розгляд місцевих ініціатив.

5.5. Звіти депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування, керівників підприємств, організацій, установ – надавачів послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечуватись органами місцевого самоврядування (далі – підприємства – надавачі послуг) тощо.

6. Не можуть бути предметом розгляду на громадських слуханнях питання:

6.1. Пов’язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, що належать до компетенції міської ради та її виконавчих і розпорядчих органів.

6.2. Реалізація яких зачіпає інтереси територій поза межами юрисдикції міської ради.

6.3.П итання, не віднесені законодавством до відання місцевого самоврядування, або такі, що суперечать Конституції та чинному законодавству України.

7. Громадські слухання проводяться у формі зустрічей членів громади з депутатами та посадовими особами місцевого самоврядування, а також керівниками підприємств, організацій та установ – надавачів послуг.

8. Громадські слухання мають відкритий характер. Вони проводяться на засадах добровільності, гласності, відкритості та свободи висловлювань. Під час проведення громадських слухань не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.

9. Громадські слухання проводяться з питань, які стосуються:

9.1. Всіх членів територіальної громади;

9.2. Частини членів територіальної громади, які мешкають в межах кварталу, мікрорайону, вулиці.

10.Участь у загальноміських громадських слуханнях може взяти будь-який дієздатний член громади, який має право голосу на виборах в органи місцевого самоврядування та мешкає на території міста.

11. Право голосу на громадських слуханнях, що проводяться в межах мікрорайону, кварталу, вулиці користуються члени громади, які мешкають на відповідній території. Решта членів територіальної громади беруть участь в таких громадських слуханнях з правом дорадчого голосу.

12. Ніхто з громадян не може бути примушений до участі або неучасті в роботі громадських слухань окрім осіб, визначених у п. 13 цього Порядку.

13. Участь у громадських слуханнях є обов’язковою для ініціаторів громадських слухань, авторів проектів документів, що виносяться на громадські слухання, представників профільного виконавчого органу міської ради та профільної постійної комісії міської ради.

14. Окрім зацікавлених членів територіальної громади учасниками громадських слухань можуть бути:

14.1. Депутати міської або обласної ради.

14.2. Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

14.3. Представники громадських організацій, політичних партій, рухів, професійних і творчих спілок, органів самоорганізації населення, релігійних організацій та інших неприбуткових організацій, що діють на території міста.

14.4. Представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території міста.

14.5. Науковці, незалежні експерти, фахівці-практики.

14.6. Представники засобів масової інформації.

15. Громадські слухання проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на рік.

16. Організаційно-технічне забезпечення громадських слухань, що включає забезпечення приміщення для проведення громадських слухань, його технічне оснащення, в тому числі засоби для фіксування процесу обговорення, а також повідомлення громадськості про проведення громадських слухань здійснюється відділом з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення Охтирської міської ради та виконавчим органом міської ради, який ініціює проведення громадських слухань, або опікується питанням, що внесене на громадські слухання.

Витрати, пов’язані з підготовкою та проведенням громадських слухань, здійснюються за рахунок коштів міського бюджету.

ІІ. ІНІЦІЮВАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

1. Ініціатором проведення громадських слухань можуть бути:

1.1. Міський голова, міська рада або її виконавчі органи.

1.2. Ініціативна група членів територіальної громади в кількості не менше 5-х осіб, обрана на зборах членів громади.

1.3. Орган самоорганізації населення, який діє на території міста Охтирки.

1.4. Громадська організація, зареєстрована в установленому порядку, що діє на території міста.

1.5. Г рупа депутатів міської ради в кількості не менше 5-х осіб.

1.6. Постійна комісія міської ради.

2. Громадські слухання, ініціатором проведення яких виступає міський голова, міська рада або її виконавчі органи оголошуються безпосередньо шляхом видання розпорядження міського голови в порядку, передбаченому розділом ІІІ цього Порядку.

3. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань від інших суб’єктів ініціювання громадських слухань подається на ім’я міського голови у вигляді письмового звернення згідно зразку, викладеного в додатку 1 до цього Порядку, в якому зазначаються:

1) особи, уповноважені представляти ініціатора: депутати міської ради, ініціативна група, згідно з протоколом зборів, проведених відповідно до Положення про загальні збори громадян за місцем проживання у місті Охтирці або уповноважені представники об’єднань громадян, органів самоорганізації населення згідно з протоколом або рішенням відповідних керівних органів;

2) тема (проблема, питання), що пропонується до розгляду;

3) пропозиції щодо запрошення посадових осіб;

4) прізвище, ім’я та по-батькові доповідачів від ініціаторів та назва їхньої доповіді.

4. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, подане ініціативною групою членів територіальної громади, повинно бути підписане не менш як п’ятьма членами ініціативної групи із зазначенням їх прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання. Усі вони мають бути жителями одного з населених пунктів, що входить до складу Охтирської міської ради або відповідної частини населеного пункту. До повідомлення додається протокол зборів членів громади, яким підтверджуються повноваження цієї ініціативної групи на представництво інтересів учасників зборів.

5. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань від органу самоорганізації населення, громадської організації підписується їх керівником із доданням копії свідоцтва про державну реєстрацію та витягу з протоколу засідання або рішення її керівного органу, в якому схвалюється така ініціатива.

6. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, подане групою депутатів міської ради або постійною комісією міської ради, має бути підписане відповідно всіма членами цієї групи або двома третинами від складу постійної комісії.

7. До повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань

можуть додаватись інші інформаційно-аналітичні матеріали та проекти

документів, що вносяться на слухання.

8. Секретар міської ради реєструє повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань у Книзі реєстрації місцевих ініціатив, загальних зборів, громадських слухань у місті Охтирці. Дата реєстрації повідомлення ініціативної групи є датою початку збору підписів на підтримку проведення громадських слухань.

9. Протягом трьох робочих днів відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення міської ради, уповноважений розглядати повідомлення ініціативної групи, надсилає суб’єкту ініціювання громадських слухань (крім зазначених в п. 1.1. цього розділу) лист-підтвердження та зразок підписного листа. В тексті підтвердження зазначається термін, відведений для збору підписів на підтримку проведення громадських слухань, наслідки недотримання даного терміну, порядок реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань.

10. Підписний лист повинен містити назву документа «Підписний лист», номер підписного листа (нумерація всіх підписних листів має бути наскрізною) та тему (проект, проблему), яку пропонується розглянути на громадських слуханнях.

Зразок підписного листа на підтримку проведення громадських слухань викладений в додатку 2 до цього Порядку.

11. Термін збирання підписів не може перевищувати 15 календарних днів після реєстрації повідомлення ініціативної групи про початок збору підписів на підтримку проведення громадських слухань. При недотриманні цього терміну ініціатива щодо проведення громадських слухань вважається такою, що не відбулася.

12. Кількість підписів, необхідних для підтримки проведення громадських слухань:

12.1. Для проведення громадських слухань з питань, що стосуються всіх членів територіальної громади, необхідна кількість має становити не менш як 5 % від кількості осіб, які мають право голосу на виборах в органи місцевого самоврядування та мешкають на території Охтирської міської ради.

12.2. Для проведення громадських слухань з питань, що стосуються частини членів територіальної громади, які мешкають в межах кварталу, мікрорайону, вулиці, необхідна кількість має становити не менш як 10 % від кількості осіб, які мають право голосу на виборах в органи місцевого самоврядування та мешкають на території Охтирської міської ради.

13. Ініціатори проведення громадських слухань зобов’язані попередити підписанта про те, що його підпис на підтримку проведення громадських слухань з даної теми може бути поставлено лише на одному підписному листі.

14. Член територіальної громади м. Охтирки, який підтримує проведення громадських слухань, ставить свій підпис в підписному листі, зазначаючи при цьому прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, адресу місця проживання, реквізити документу, що посвідчує відповідну особу члена територіальної громади м. Охтирки та дату підписання.

15. Після заповнення підписного листа в ньому робиться запис про загальну кількість підписів членів територіальної громади м. Охтирки на кожному листі.

Правильність відомостей, занесених до підписного листа, засвідчується підписами не менш як двох членів ініціативної групи (уповноваженої особи).

16. Після закінчення збору підписів, але не пізніше терміну вказаного в пункті 11 даного Порядку, ініціатор подає секретарю міської ради підписні листи, підтримані необхідною кількістю членів територіальної громади м. Охтирки та засвідчені підписами членів ініціативної групи (уповноваженої особою).

17. Секретар міської ради має право організувати перевірку достовірності підписів на підтримку проведення громадських слухань. Якщо внаслідок визнання недійсними окремих підписних листів чи підписів окремих осіб виявиться недостатньою кількість підписів для внесення ініціативи про проведення громадських слухань, ініціативній групі пропонується у триденний строк доповнити список членів територіальної громади, які підтримують проведення громадських слухань.

18. При підрахунку недійсними визнаються підписи (підписні листи):

18.1. Які містять неповну інформацію передбачену підписним листом.

18.2. Які містять недостовірну інформацію;

18.3. Осіб, які не є членами територіальної громади м. Охтирки (відповідної частини міста).

18.4. Поставлені два або більше разів від імені однієї особи.

18.5.Не засвідчені підписами не менше 2-х членів ініціативної групи.

Недійсними вважаються підроблені, а також насильно зібрані підписи, якщо про це у письмовій формі заявить член територіальної громади, якого примусили підписатися або за якого зробили підпис.

19. До моменту реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань його ініціатори, зазначені в пунктах 1.2-1.6. цього розділу, здійснюють видатки щодо проведення громадських слухань за власні кошти.

20. Ініціатива про проведення громадських слухань протягом 3 робочих днів від дня передачі підписних листів із необхідною кількістю достовірних підписів на підтримку громадських слухань реєструється секретарем міської ради. Про реєстрацію ініціативи ініціатори громадських слухань письмово повідомляються протягом трьох робочих днів.

ІІІ. ПІДГОТОВКА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

1. Міський голова не пізніше ніж через 5 робочих днів від дня реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань видає розпорядження про їх призначення.

Порядок призначення громадських слухань, ініціатором яких виступає міська рада, міський голова або виконавчі органи міської ради, визначається п.2. розділу ІІ цього Порядку.

Громадські слухання мають бути призначені на дату що не перевищує 14 робочих днів від дати реєстрації ініціативи.

2. В розпорядженні міського голови зазначаються:

2.1. Тема слухань.

2.2. Дата, місце, час їх проведення.

2.3. Ініціатор проведення слухань.

2.4. Виконавчі органи та посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань.

2.5. Особи, які запрошуються на слухання.

3. Підготовка громадських слухань здійснюється відповідними виконавчими органами міської ради в тісній співпраці з ініціатором слухань.

У разі, якщо міський голова не виконує вимог п. 1 цього розділу, ініціатор сам визначає дату, місце та час проведення громадських слухань, про що повідомляє міського голову.

4. Громадські слухання проводяться, як правило, в сесійній залі міської ради або у Міському центрі культури і дозвілля.

5. Відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення міської ради не пізніше ніж через 3 робочих дні після підписання міським головою розпорядження або отримання ним повідомлення від ініціатора про призначення дати, часу та місця громадських слухань і не пізніш ніж за 7 робочих днів до дня проведення громадських слухань письмово повідомляє ініціатора про їх проведення і через засоби масової інформації повідомляє членів громади про дату, місце й час проведення громадських слухань, суб’єкта їх ініціювання, а також про питання, що вносяться на розгляд громадських слухань відповідно до виданого міським головою розпорядження, або згідно з інформацією ініціаторів громадських слухань.

Відповідне оголошення також оприлюднюється на офіційному сайті Охтирської міської ради.

6. Протягом 3 робочих днів після призначення дати громадських слухань міський голова затверджує план заходів з організації та проведення громадських слухань.

7. План заходів з організації та проведення громадських слухань має передбачати:

7.1. Створення Підготовчого комітету з проведення громадських слухань.

7.2. Створення в разі необхідності експертних груп із проблем, що їх пропонують розглянути на громадських слуханнях.

7.3. Календарний план здійснення заходів з організації та проведення громадських слухань.

7.4. Перелік осіб, відповідальних за розв’язання організаційних питань із проведення громадських слухань із числа посадових осіб місцевого самоврядування.

8. Підготовчий комітет створюється міським головою в кількості 7-11 осіб. До його складу включаються представники ініціатора громадських слухань, депутати міської ради, представники громадських організацій, фахівці та посадова особа, яка відповідає за розв’язання організаційних питань із

підготовки громадських слухань.

До підготовки та проведення громадських слухань у разі необхідності залучаються експерти з проблем, що їх пропонується розглянути на громадських слуханнях.

9. Підготовчий комітет забезпечує підготовку проекту висновків і рекомендацій із питань, винесених на громадські слухання.

10. Підготовчий комітет відповідає за складання проектів підсумкових документів громадських слухань (висновків, рекомендацій, звернень тощо).

11. Підготовчий комітет очолює за згодою представник ініціатора громадських слухань. В разі ініціювання громадських слухань міським головою, міською радою або її виконавчими органами, підготовчий комітет очолює один із заступників міського голови, секретар міської ради або керуючий справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків між ними.

12. За рекомендацією Підготовчого комітету розпорядженням міського голови можуть бути утворені експертні групи.

13. Експертні групи готують експертні висновки з питань, які вносяться на громадські слухання, та доповідають їх на громадських слуханнях.

14. Секретар міської ради відповідає за організаційне й матеріально-технічне забезпечення роботи Підготовчого комітету та експертних груп.

15. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрація підприємств, установ та організацій сприяють проведенню громадських слухань і надають Підготовчому комітету необхідні матеріали за його зверненням.

ІV. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

1. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі.

2. До початку громадських слухань уповноважені виконавчі органи міської ради, визначені п. 16 розділу І цього Порядку, забезпечують проведення реєстрації учасників та видачу матеріалів громадських слухань. Незареєстровані особи, за виключенням представників ЗМІ, не можуть брати участі у громадських слуханнях.

3. У списку реєстрації учасників громадських слухань обов’язково зазначаються прізвища, імена, по батькові членів громади, дата їх народження, місце проживання на підставі паспорта або документа, що його замінює, та засвідчуються підписом цих членів громади.

4. Головує на громадських слуханнях голова Підготовчого комітету. Секретарем громадських слухань, який веде протокол громадських слухань, є представник виконавчого органу міської ради, до повноважень якого належить питання, що внесене на громадські слухання.

5. Для ведення громадських слухань із числа їх учасників відносною більшістю голосів може обиратися президія слухань.

6. Для підрахунку голосів учасників громадських слухань обирається лічильна комісія у складі не менше 3 осіб. Не можуть бути членами лічильної комісії голова, секретар або члени президії громадських слухань.

7. Головуючий на громадських слуханнях відкриває слухання, коротко інформує про суть питань, що мають бути обговорені, склад запрошених осіб та пропонує затвердити регламент проведення громадських слухань.

8. Регламент встановлює загальний час громадських слухань, час та послідовність доповідей ініціатора, посадових осіб міської ради, виступів членів експертної групи, фахівців підприємств, організацій, установ, за напрямами діяльності яких проводяться громадські слухання, час для запитань та реплік тощо.

9. Загальний час громадських слухань встановлюється регламентом громадських слухань у кожному конкретному випадку.

10. Головуючий, відповідно до затвердженого регламенту проведення громадських слухань:

10.1. Веде громадські слухання та стежить за дотриманням на них належного порядку.

10.2. Надає слово для виступів, запитань та реплік.

10.3. Ставить на голосування резолюцію громадських слухань та оголошує підсумки голосування.

10.4. Виконує інші функції та обов’язки.

11. Слово для виступу надається усім бажаючим учасникам слухань лише з дозволу головуючого та в порядку черговості. Головуючий вправі перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується теми слухань або перевищує встановлені норми регламенту.

12. Не допускається розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень із питань, що не є предметом громадських слухань, що не внесені до порядку денного і про які не повідомлено учасників громадських слухань.

13. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися регламенту та норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ та інших дій, що заважають обговоренню внесених на розгляд питань.

У випадку порушення цієї вимоги на пропозицію головуючого більшістю голосів присутніх може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників із місця, де проводяться громадські слухання.

14. Для забезпечення право порядку під час проведення громадських слухань можуть залучатися представники МВ УМВС України в Сумській області.

15. За результатами обговорення питань, внесених на громадські слухання, простою більшістю голосів від числа зареєстрованих на громадських слуханнях осіб ухвалюється рішення (резолюція, рекомендації, звернення) громадських слухань.

V. НАСЛІДКИ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ, РОЗГЛЯД ТА ОПРИЛЮДНЕННЯ ЇХ РЕЗУЛЬТАТІВ

1. До протоколу слухань, що підписується головою і секретарем зборів, включаються всі представлені на громадських слуханнях погляди та матеріали з теми слухань.

2. Секретар громадських слухань забезпечує оформлення протоколу у трьох примірниках протягом 3 робочих днів після дати проведення громадських слухань. Один примірник протоколу громадських слухань зберігається у секретаря міської ради, другий – у структурному підрозділі міської ради, який ініціює проведення громадських слухань або опікується питанням, що внесене на громадські слухання, третій передається уповноваженій особі ініціатора – головуючому на громадських слуханнях.

3. Крім викладу перебігу слухань, протокол повинен містити:

3.1. Тему, час і місце проведення громадських слухань.

3.2. Кількість їх учасників.

3.3.Пропозиції,що були висловлені в ході слухань.

3.4. Результати голосування.

3.5. Звернення та рекомендації учасників громадських слухань.

До протоколу додаються запитання, звернення та пропозиції, що були

оголошені на слуханнях та/або були подані громадянами до головуючого і секретаря слухань під час їх проведення.

4. Не пізніше ніж за 7 робочих днів після дня проведення громадських слухань, рішення оприлюднюється в одному із друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

В ідділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення міської ради оприлюднює інформацію про громадські слухання та їх рішення на офіційному сайті Охтирської міської ради.

5. Рішення, прийняті на громадських слуханнях, відділ з організації діяльності ради, зв’язків з громадськістю, інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення міської ради подає міському голові, міській раді (профільним комісіям ради) або її виконавчим органам, які зобов’язані розглянути вказані матеріали.

6. Рішення, прийняті на громадських слуханнях, розглядаються на черговій сесії міської ради або на найближчому засіданні її виконавчого комітету чи інших органів, яким вони адресовані, за обов’язкової участі уповноважених ініціаторами проведення громадських слухань осіб з правом короткого представлення ними результатів громадських слухань.

7. У разі включення до порядку денного чергової сесії міської ради чи виконавчого комітету питання, що було предметом громадських слухань, до матеріалів, що готуються на засідання відповідного органу, обов’язково повинен бути долучений протокол громадських слухань. Відповідальність за це несе автор проекту рішення з питання, що було предметом громадських слухань.

8. Рішення міської ради або виконавчих органів міської ради за результатами розгляду звернень та рекомендацій громадських слухань також підлягають обов’язковому оприлюдненню і передаються ініціаторові їх проведення.

VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1.Цей Порядок затверджується міською радою і набуває чинності від дня його оприлюднення в одному з місцевих друкованих засобів масової інформації.

Зміни та доповнення до Порядку приймаються виключно міською радою.

2. Порядок розміщується на офіційному сайті Охтирської міської ради.

3. Порядок надається громадським організаціям, органам самоорганізації населення, мешканцям міста в разі їх звернення.

4. Питання щодо проведення громадських слухань, не врегульовані цим Порядком, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.

5. Особи, винні у порушенні норм цього Порядку, несуть відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Секретар міської ради                                                                                                                              В.І.Попович

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія