АНАЛІЗ регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету  Охтирської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка»

26 Лютого, 2021 469

АНАЛІЗ регуляторного впливу до  проекту рішення виконавчого комітету  Охтирської міської ради  «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту регуляторного акту – проекту рішення виконавчого комітету Охтирської міської  ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка»

 

Регуляторний акт розроблений відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про захист економічної конкуренції», «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316 «Про затвердження Правил приймання до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних  вод до систем централізованого водовідведення».

Поліпшення екологічного стану водних басейнів і якості питної води визнано пріоритетним напрямком державної політики України в області охорони навколишнього середовища.

Одним з найголовніших завдань у сфері централізованого водовідведення є забезпечення якості очищення стічних вод та недопущення забруднення навколишнього природного середовища.

Проект рішення є регуляторним актом та підлягає оприлюдненню

Зі змістом рішення виконавчого комітету «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка» та аналізом регуляторного впливу можна ознайомитися на офіційному сайті Охтирської  міської ради  в розділі «Регуляторна політика». Розробником проекту регуляторного акту є управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Зауваження та пропозиціївід фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту регуляторного акту виконавчого комітету Охтирської міської ради приймаються в письмовому вигляді протягом одного календарного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту на адресу розробника проекту – управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради: 42700, м.Охтирка, вул.Чкалова,27а.

 

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

м. Охтирка

 

«Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем

централізованого водовідведення міста Охтирка»

З метою запобігання порушенням у роботі мереж і споруд централізованого водовідведення міста Охтирка, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього середовища від забруднення скидами стічних вод, відповідно до статей 1, 2, 35, 38, 42, 44, 70, 95, 99, 110, 111 Водного кодексу України, статей 13, 13-1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», статей 1-3, 5, 31 – 35, 39 – 41, 47, 68 – 70 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статей 30, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316, керуючись частиною 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Охтирської міської ради вирішив:

  1. Затвердити Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка.
  2. 2. Рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 20.05.2004 № 149 «Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Охтирка Сумської області» вважати таким, що втратило чинність з моменту набрання чинності даним рішенням.
  3. Рішення набирає чинності через 15 днів з дня його оприлюднення у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження.
  4. ДП «Водоочистка» ТОВ «Водоторгприлад»  (Шейко О.С.) опублікувати дане рішення в засобах масової інформації місцевої сфери розповсюдження.
  5. Відділу інформаційно-аналітичного та комп’ютерного забезпечення (Яковенко С.Ю.) оприлюднити дане рішення шляхом розміщення його на офіційному сайті Охтирської міської ради.

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до

проекту рішення виконавчого комітету  Охтирської міської ради

«Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка»

 

Регуляторний орган:Виконавчий комітет Охтирської міської ради Сумської області.

Розробник проекту рішення: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради

Розробник аналізу регуляторного впливу: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради

Відповідальна особа: начальник відділу комунального господарства та благоустрою територій управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради

Контактний телефон: (05446) 24014.

 

  1. Визначення проблеми.

Відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 р. № 1264-ХІІ із змінами, Закону України “Про  питну воду, питне водопостачання та водовідведення” від 10.01.2002 № 2918-ІІІ, із змінами, Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 р. № 316 “Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення” було  розроблено місцеві Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка які враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод споживачів та визначають ДК забруднюючих речовин, що можуть скидатися до систем централізованого водовідведення міста.

Проект регуляторного акту розроблено з метою удосконалення правових та економічних засад діяльності у сфері централізованого водовідведення в місті Охтирка – одній з найважливіших сфер для забезпечення життєдіяльності населення міста та недопущення забруднення навколишнього природного середовища внаслідок неупорядкованого відведення стічних вод від промислових підприємств та об’єктів господарської діяльності.

Завданням проекту рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради є встановлення споживачам нормативів скиду стічних вод, спрямовані на запобігання порушення у роботі мереж та споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод споживачами.

Серед основних завдань затвердження нових «Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Охтирка» є удосконалення базової термінології, забезпечення виконання зобов’язань та реалізації прав учасників правовідносин у сфері централізованого водовідведення, реалізація принципів державної політики щодо  додержання єдиних правил, норм, стандартів усіма суб’єктами відносин у сфері питного водопостачання та  водовідведення, невідворотності  відповідальності у разі порушення законодавства.

Таким чином, прийняття даного регуляторного акту  дозволить створити нові умови в системі взаємовідносин ДП «Водоочистка» ТОВ «Водоторгприлад» і споживачами, підвищити надійність і безпеку роботи мереж водовідведення і міських очисних споруд, доводити якість очищення стічних вод відповідно до вимог природоохоронних органів з метою забезпечення екологічної безпеки довкілля.

 

Обґрунтування, чому проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання:

Проблема, яку пропонується врегулювати в результаті прийняття
регуляторного акту, є важливою і не може бути розв’язано за допомогою
ринкових механізмів, оскільки потребує законодавчого врегулювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 13-1 Закону України “Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення”, “Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення”, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 р. № 316 органам місцевого самоврядування надані повноваження щодо затвердження місцевих  «Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення    м. Охтирка», тому вирішити перелічені вище проблеми можливо тільки шляхом прийняття зазначеного регуляторного акту.

Цей регуляторний акт спрямований на запобігання порушень у роботі каналізаційних  мереж і споруд, підвищення їх ефективної роботи і безпеки експлуатації, забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств.

 

 ІІ. Цілі державного регулювання.

Необхідність затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Охтирка  зумовлена змінами до Закону України “Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення”, внесеними Законом України від 18.05.2017 р. № 2047-VIII.

Водночас, місцеві правила приймаються на підставі та з урахуванням вимог правил приймання стічних вод і порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.

Цілями державного регулювання для даного проекту регуляторного акту є:

  • запобігання руйнуванню мереж і споруд системи каналізації м. Охтирка, (запобігання замулюванню, зажирюванню, закупорки і загазованості трубопроводів, а також агресивного впливу на матеріал труб, колодязів, устаткування);
  • якісна робота міських очисних споруд (запобігання порушення технологічного режиму очищення стічних вод внаслідок понаднормативного надходження забруднюючих речовин);
  • захист навколишнього природного середовища, забезпечення належного санітарного стану території м. Охтирка (попередження забрудненню водного об’єкту недостатньо очищеними стічними водами);
  • встановлення допустимої концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися споживачами в систему централізованого водовідведення, відповідальність та міри впливу за їх порушення, а також відображення місцевих особливостей приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення;
  • встановлення рівності прав, законних інтересів усіх суб’єктів господарської діяльності у сфері водовідведення.

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей.

Проект регуляторного акту передбачає комплексне розв’язання зазначених проблем та досягнення  визначених цілей з урахуванням вимог Конституції України, законів, підзаконних нормативно-правових актів, які є базовими у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Виходячи з цих вимог максимально взято до уваги та інтегровано всі наявні альтернативні пропозиції з порушених питань.

  1. Визначення альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання
Вид альтернативи        Опис альтернативи
Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

 Не забезпечується досягнення цілі щодо створення умов для попередження порушень у роботі систем централізованого водовідведення та очищення стічних вод, підвищення ефективності роботи та забезпечення належної експлуатації систем водовідведення, а також охорони навколишнього  природного середовища від забруднення скидами стічних вод, що в свою чергу є гарантуванням безпеки життя і здоров’я людини.

Відповідальність за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють питання водовідведення передбачено лише для споживачів.

Альтернатива 2

Прийняття запропонованого регуляторного акту

Прийняття запропонованого регуляторного акту  забезпечить створення належних правових підстав та умов для безпечного й безперебійного функціонування систем централізованого водовідведення та очищення стічних вод міста.

Проектом регуляторного акту передбачено, що виробники та споживачі несуть спільну відповідальність, передбачену чинним законодавством України та умовами договорів.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

2.1. Оцінка впливу на сферу інтересів держави:

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Відсутні

 

 

 

 

 

  Альтернатива є неприйнятною оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети.

Загроза екологічному стану довкілля.

Сплата штрафних санкцій за невідповідність якості очи-щених стічних вод встанов-леним ГДС у водойму.

Загострення взаємовідносин  із суб’єктами господарювання – споживачами послуг з приводу обмеження та нормування величин забруднень у скидах стічних вод підприємств.

Альтернатива 2

Прийняття запропонованого регуляторного акту

 

 

1. Реалізація державної політики у сфері водовідведення.

2.Поліпшення екологічного стану та якості природних вод, прискорення процесів самовідновлення.

3.Дотримання вимог чинно-го законодавства, стандартів, норм та правил у сфері  водовідведення.

4.Створення умов для безаварійної роботи  систем централізованого водовідведення, насосних станцій та очисних споруд, для безпеки їх екплуатації, для змен-шення експлуатаційних вит-рат та економії електро-енергії, для забезпечення стану екологічної безпеки довкілля  шляхом встанов-лення допустимих  кон-центрацій (ДК) забруд-нюючих речовин у скидах стічних вод суб′єктів господарської діяльності у міську каналізаційну мере-жу відповідно до затверд-жених гранично допустимих скидів (ГДС) у водойму.

5. Забезпечення належного контролю у сфері надання послуг з водовідведення, у т.ч. шляхом встановлення системи контролю за скидом стічних вод,порядку відбору, оформлення і проведення аналізу проб.

6. Встановлення рівності прав, законних інтересів усіх суб’єктів господарської діяльності у сфері водовід-ведення шляхом визначення:

–                   засад безперебійного функціонування систем централізованого водовід-ведення під час приймання до них стічних вод споживачів;

–                   загальних вимог до складу та властивостей стічних вод, які скидаються до систем централізованого водовідведення;

– визначення допустимих концентрацій ДК забруднюючих речовин у стічних водах споживачів;

–                   заходів впливу у разі порушення вимог щодо скиду стічних вод до систем центра-лізованого водовід-ведення;

–                   порядку контролю за скидом стічних вод до систем централізованого водовідведення;

–                   порядку приймання рідких відходів від споживачів, які не приєднані до систем централізованого водо-відведення м. Охтирка;

–                   визначення розміру плати за скид стічних вод до систем централі-зованого водовідведення при порушенні вимог щодо якості і режиму їх скидання.

7. Створення умов для впровадження нових сучасних технологій та обладнання.

 Витрати на адміністрування виконання вимог Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Охтирка.

2.2. Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1:

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

відсутні Загроза екологічному стану довкілля
Альтернатива 2:

Прийняття запропонованого регуляторного акту

1. Проект регуляторного акту не стосується прав та обов’язків громадян.

2. Забезпечення громадян    м Охтирка  належними умовами життєдіяльності.

3. Забезпечення охорони природного середовища і належного санітарного стану території міста.

Відсутні

2.3. Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

                   
Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

 

Відсутні 1.Альтернатива є неприйнят-ною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України.

 

 

Альтернатива 2

Прийняття запропо-нованого регуляторного акту для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Встановлення рівності прав і законних інтересів суб’єктів господарювання шляхом :

– встановлення нових допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах підпри-ємств, що задовольняє інтереси  обох сторін господарських відносин

– забезпечення можливості встановлювати тимчасові погоджені концентрації забруднюючих речовин  стічної води у скидах споживачів, які не мають технічні та економічні можливості досягти встановлених нормативів скиду;

– встановлення чіткої системи контролю за скиданням стічних вод, порядку відбору, оформлення і проведення аналізу проб

2. Забезпечення належного надання послуг з водовід-ведення.

 

 1. У разі перевищення фактичної концентрації будь-якого показника ДК забруднень у скидах стічних вод, споживачем здійснюється додаткова оплата послуг водовід-ведення з коефіцієнтом кратності, визначеного відповідно до Порядку визначення  розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженого наказом Мінрегіону від 01.12.2017 р. № 316.

2. Оплата за обсяг стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення.

 

.

 

  1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) Коментарі щодо присвоєння відповідного бала
Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

1

 

 

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін не забезпечить досягнення поставленої мети.
Альтернатива 2

Прийняття запропонованого регуляторного акту

 

4

 

 

 

 

 

 

Прийняття запропонованого регуляторного акта забезпечить:

– створення належних правових підстав та умов для безпечного й безперебійного функціонування систем централізованого  водовід-ведення та очищення стічних вод споживачів;

–  виконання вимог Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»

– забезпечить стабільну роботу міських очисних споруд (запобігання пору-шення технологічного режи-му очистки внаслідок наднормативного надход-ження забруднюючих речо-вин);

– забезпечить екологічну безпеку водоймищ міста (попередження їх забруд-нення недостатньо очище-ними стічними водами);

– сприятимуть отриманню споживачами міста якісних послуг з водовідведення;

– зменшення обсягу протиріч між учасниками відносин, на яких поширюються даний регуляторний акт, в процесі здійснення відбору проб стічних вод споживачів .

Рейтинг результативності Вигоди (підсумок) Витрати (підсумок) Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу
 

Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

 

 

У разі залишення
існуючої на даний момент ситуації без змін, вигоди для держави, громадян
та суб’єктів
господарював-ня відсутні.

 

Збільшення звернень та скарг від споживачів щодо якості надання послуг з централізованого водовідведення.

Збільшення витрат робочого часу на проведення відпо-відної роботи з споживачами та внесення змін до  договорів.

 

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без
змін, вигоди для держави, громадян та суб’єктів господарювання відсутні.

 

Альтернатива 2 Прийняття запропонованого регуляторного акта Реалізація державної політики у сфері водовідведення.

Дотримання вимог чинного законодавства, виконання вимог Закону України “Про питну воду, питне водопоста-чання та водовід-ведення”.

Поліпшення екологічного стану та якості  природних вод, прискорення процесів самовідновлення.

Забезпечення контролю у сфері надання послуг з водовідведення.

Додержання стандартів, норм та правил у сфері водовідведення стічних вод та рідких відходів на міські очисні споруди.

Створення умов для впровад-ження нових сучасних техно-логій та облад-нання.

Забезпечення громадян м. Охтирка.належними умовами життєдіяльності

Захист інтересів суб’єктів господарювання- споживачів послуг водовідведення та обґрунтоване, правомірне нарахування суб’єктам господарювання платежів за скид стічних вод до систем централі-зованого водовід-ведення  з пере-вищенням  ДК забруднень

У разі виявлення перевищення ДК забрудюючих речовин у стічних водах споживачів можливе нараху-вання та стягнення плати за скид  понаднормативних забруднень.

 

Цілі прийняття регулятор-ного акта будуть досягнуті  повною мірою.

Дотримання установлених кількісних та якісних показників стічних вод на випусках у систему централізованого водовід-ведення м. Охтирка.

Врегулювання зобов’язань учасників відносин на яких поширюються дані місцеві Правила приймання.

Удосконалення норма-тивно – правової бази.

Створення умов для попередження порушень у роботі систем централі-зованого водовідведення     м. Охтирка та очищення  стічних вод, підвищення ефективності роботи та забезпечення нележної експлуатації систем водовідведення , а також охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод, що в свою чергу є гарантуванням безпеки життя і здоров’я людини.

 

Рейтинг Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта
Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін

Прогалина у законодавстві, яка виникла після скасування Правил, призведе до неконтрольованого скиду промисловими підприємствами забруднюючих речовин (у тому рахунку і особливо токсичних рідких
відходів – кислотних, лужних,
нафтопродуктів, токсичної органіки, які зараз вивозяться на спеціальні полігони та там знезаражуються), що в свою чергу може викликати загрозу виникнення екологічної катастрофи.
Зовнішні чинники на дію регуляторного акту у разі залишення існуючої на даний
момент ситуації без змін відсутні

 

Альтернатива 2

Прийняття запропонованого регуляторного акта

У разі прийняття регуляторного акту для держави вигода полягатиме в створенні умов для попередження порушень у роботі систем централі-зованого водовідведення та очищення стічних вод, підвищення ефективності роботи та забезпечення належної експлуатації систем водовідведення, а також охорони навколишнього природного середовища від забруд-нення скидами стічних вод, що в
свою чергу є гарантуванням безпеки життя і здоров’я людини. Тому обраним альтернативним способом вирішення проблеми є розроблення регуляторного акта.

Крім цього, дана альтернатива є найбільш привабливою за наступними причинами:

– дотримання вимог діючого законодавства у сфері охорони навколишнього природного сере-довища;

– приведення вимог щодо контролю скиду надмірних забруднень та дощових і талих стічних вод у відпо-відність до діючого законодавства, що зменшить безпеку забруднення навколишнього середовища;

– доведення якості очистки стічних вод до встановлених нормативів гранично допустимих скидів, врегулювання відносин між виробником (виконавцем) послуг з водовідведення та споживачами, що скидають стічні води до систем централізованого водовідведення міста Охтирка;

– прозорість та зрозумілість механізму визначення обсягу стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливальномийних робіт під час прибирання територій для суб’єктів господарювання.

Упродовж деякого часу дії
регуляторного акта може впливати низька обізнаність суб’єктів, на яких поширюється дія цього регуляторного акта.

Найбільшими зовнішними ризиками є:

– зміни в чинному законодавстві України, які можуть призвести до необхідності внесення змін  регуляторного акта;

– порушення вимог  запро-понованого регуляторного акта споживачами.

  1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Проектом цього регуляторного акта передбачається затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Охтирка (далі – Правил).

Проектом Правил передбачена регламентація умови і порядку приймання рідких відходів, вимог до складу та властивостей стічних вод, що скидаються до  системи централізованого водовідведення міста, контроль за скидами стічних вод до  системи централізованого водовідведення міста, умови приймання стічних вод споживачів до системи централізованого водовідведення міста, встановлення плати за скидання стічних вод у каналізаційну мережу і відповідальність за порушення Правил.

Реалізація такого регуляторного акта забезпечить запобігання порушення у роботі мереж і споруд системи централізованого водовідведення міста, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації, охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств і житлового сектору, надасть можливість захистити інтереси споживачів послуг водовідведення та обґрунтувати правомірність нарахувань підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства згідно з діючим законодавством України.

Регуляторним актом визначаються умови приймання стічних вод споживачів до системи централізованого водовідведення м. Охтирка,  контроль за скидами стічних вод у каналізаційну мережу, контроль за очищенням  стічних  вод  гранично-допустимим скидам забруднень у водні об’єкти, забезпечення  якісної  і безаварійної роботи каналізаційних мереж та міських очисних  споруд.

Укладення відповідних договорів між суб’єктами господарювання та підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства.

Встановлення терміну на реалізацію заходів з якості доведення стічних вод для суб’єктів господарювання, які в супереч діючому законодавству не мають локальних очисних споруд  та встановлення розміру додаткової оплати за понаднормативне приймання  забруднених стоків до системи централізованого водовідведення при порушенні вимог щодо якості режиму їх скидання.

  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Впровадження та виконання вимог даного регуляторного акта не потребує додаткових витрат з бюджетів різних рівнів, а також не потребує додаткових витрат на здійснення контролю за виконанням даного регуляторного акта.

Досягнення цілей не передбачає додаткових організаційних заходів.

Прийняття акту не призведе до неочікуваних результатів і не потребуватиме додаткових витрат з міського бюджету.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії запропонованого регуляторного акта встановлюється на необмежений термін, оскільки він регулює відносини, які мають перманентний характер.

У разі виникнення необхідності до регуляторного акта можуть бути внесені зміни та/або доповнення за підсумками проведеного аналізу відстеження його результативності та у разі змін у діючому законодавстві, які можуть вплинути на дію даного акта.

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

Результативність регуляторного акта буде визначатися за наступними показниками:

  1. Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія запропонованого регуляторного акту та які користуються послугами водовідведення.
  2. Обсяги водовідведення.
  3. Кількість відібраних проб стічних вод по юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, у тому числі таких, що відповідають ДК та не відповідають ДК.
  4. Кількість забруднюючих речовин в стічних водах, а саме:

 

Показники якості стічних вод Кількість виявлених порушень
Завислі речовини  
2 ХСК  
3 Біологічне споживання кисню (БСК5)  
4 Азот амонійний  
5 Нітрити  
6 Нітрати  
7 Фосфати  
8 Нафтопродукти  
9 Синтетичні поверхнево — активні речовини (СПАР)  
10 Залізо (загальне)  
11 Жири рослинні та тваринні  
12 Хлориди  
13 Сульфати  
14 Мініралізація загальна (сухий залишок)  
  1. Сума надходжень грошових коштів за скид понаднормативних забруднюючих речовин в стічних водах споживачів, що скидаються до системи ценралізованого водовідведення згідно виставлених рахунків з урахуванням коефіцієнту кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод на міських каналізаційних очисних спорудах та екологічного стану о. Гнатенкове.

Сума надходжень від споживачів за скид понаднормативних забруднень дасть можливість підприємству проводити роботи по заміні зношених каналізаційних мереж та модернізацію очисних споруд.

  1. Забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод споживачів.
  2. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Базове, повторне та періодичне відстеження результативності цього акту будуть здійснюватися у строки та у спосіб, що визначені ст. 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та Методикою проведення аналізу впливу та відстеження результативності  регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

Результативність цього регуляторного акта буде відстежуватися виконавчим комітетом  міської ради статистичним методом, шляхом аналізу статистичних даних, наданих ДП «Водоочистка» ТОВ «Водоторгприлад».

Оскільки для визначення значень показників результативності даного регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності дії цього акта буде здійснюватись через один рік після набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється  через два роки з дня набрання ним чинності. При повторному відстеженні результативності регуляторного акта будуть відображені порівняльні показники за період з моменту закінчення проведення базового відстеження результативності акта на той час.

Протягом кожних трьох років з моменту виконання заходів з проведення повторного відстеження результативності регуляторного акта, за умови його чинності, проводитиметься періодичне відстеження результативності цього акта, де будуть відображені відповідні показники в порівнянні з попереднім відстеженням результативності акта.

Строк виконання заходів з відстеження  результативності регуляторного акта не може бути більшим ніж сорок п’ять робочих днів.

Регуляторний орган, який прийняв даний акт, готує звіт про відстеження  результативності  цього регуляторного акта та не пізніше як у десятиденний строк з дня підписання даного звіту оприлюднює його у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 

 

 

Тимчасово виконуючий обов’язки

начальника управління                                                                                   Зоя БЕНЬО   

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія