
Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади
З метою упорядкування розміщення тимчасових споруд, торговельних майданчиків та засобів пересувної мережі, більш ефективного використання комунального майна, відповідно до п. 42 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади та архітипів тимчасових споруд» від 24.09.2014 №120, керуючись ч. 1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Охтирська міська рада вирішила:
Міський голова Ігор АЛЄКСЄЄВ
Додаток
до рішення Охтирської міської ради
від ___________ року № _________
ПОРЯДОК
розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади
І. Загальні положення
1.1. Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади (далі – Порядок) регулює відносини між органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами, установами, організаціями та суб’єктами господарювання, що виникають у процесі розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, розташованих без улаштування фундаментів.
1.2. Цей порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на землях із особливим режимом використання.
1.3. Терміни «тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності» (далі – ТС), «стаціонарна тимчасова споруда», «пересувна тимчасова споруда», «паспорт прив‘язки тимчасової споруди», «архітектурний тип тимчасової споруди», «комплексна схема розміщення тимчасових споруд» вживаються у значенні, встановленому Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244.
1.4. Комплексна схема розміщення ТС в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту – текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.
1.5. Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради або за рішенням Охтирської міської ради суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок джерел, не заборонених законодавством.
1.6. Розміщення окремих ТС здійснюється згідно з цим Порядком.
1.7. Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з ТС, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, не потребує отримання будь-якого дозволу. При цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25% площі цієї ТС, а обладнання має розміщуватися поряд з ТС.
1.8. Розміщення ТС на території ринку як торговельного об’єкта визначається планувальною документацією території цього ринку або проектною документацією його споруди.
1.9. Для розміщення групи ТС (але не більше п’яти) розробляється єдиний паспорт прив’язки ТС з прив’язкою кожної окремої ТС з відображенням благоустрою прилеглої території та інженерного забезпечення (на топографо-геодезичній основі М 1:500).
1.10. Розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів даним Порядком не регулюється.
1.11. При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
2.1. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив’язки ТС (додаток 1).
2.2. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до виконавчого комітету Охтирської міської ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
2.3. До заяви додаються:- документи, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;- графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;- реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).2.4. Відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС, будівельним нормам визначає відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.2.5. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення, будівельним нормам замовник повідомляється відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.2.6. Для оформлення паспорта прив’язки замовник звертається до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої додає:- схему розміщення ТС;- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб’єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат ;- схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб’єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів України”;- технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.Зазначені документи замовником отримуються самостійно.2.7. Паспорт прив’язки ТС оформлюється відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.2.8. Час, витрачений на підготовку та подачу до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради схеми розміщення ТС, ескізів фасадів ТС та отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення (за наявності), схеми благоустрою прилеглої території, не входить в строк підготовки паспорта прив’язки ТС.2.9. Для підготовки паспорта прив’язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються.2.10. Паспорт прив’язки ТС оформлюється відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.2.11. Паспорт прив’язки включає:- схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території;- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС);- технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж;- реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).Цей перелік документів є вичерпним.2.12. Паспорт прив’язки підписується начальником відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради. 2.13. При оформленні паспорта прив’язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком.2.14. Паспорт прив’язки ТС не надається за умови:- подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку;- подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку.Ненадання паспорта прив’язки з інших підстав не допускається. 2.15. Паспорт прив’язки видається на безоплатній основі. 2.16. Паспорт прив’язки підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив’язки або електронному журналі відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру (за наявності).2.17. Строк дії паспорта прив’язки визначається відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради, не може перевищувати 5 років та строку дії договору оренди землі. 2.18. Продовження строку дії паспорта прив’язки здійснюється за заявою замовника, яка подається не пізніше ніж за один календарний місяць до закінчення строку дії паспорту прив’язки ТС, при наявності оформленого в установленому порядку землекористування шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив’язки відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
До такої заяви замовником додається оригінал паспорту прив’язки ТС.
Заява про продовження строку дії паспорту, подана з порушенням строку, встановленого даним пунктом цього Положення, розгляду не підлягає. В такому випадку власник (користувач) ТС отримує паспорт прив’язки у загальному порядку, встановленому цим Порядком.
2.19. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб’єкта господарювання (при умові переоформлення землекористування), паспорт прив’язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив’язки або на новий строк.2.20. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив’язки. 2.21. Відхилення від паспорта прив’язки ТС не допускається.2.22. Відновлення благоустрою території замовником є обов’язковим. 2.23. Після розміщення ТС замовник подає до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради письмову заяву у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив’язки та виконавчу зйомку ТС (додаток 2).2.24. Паспорт прив’язки виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника ТС, другий – у відділі містобудування та архітектури Охтирської міської ради.2.25. Відомості паспорта прив’язки вносяться відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради в інформаційну базу містобудівного кадастру для стаціонарних ТС (за наявності).2.26. Дія паспорта прив’язки призупиняється за таких умов:- необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, – з обов’язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС;- необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, – без попередження.2.27. Дія паспорта прив’язки ТС анулюється за таких умов:- недотримання вимог паспорта прив’язки при її встановленні;- невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив’язки;- надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив’язки ТС. 2.28. У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС (у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк (при аварійних роботах – тижневий строк) з дати направлення листа відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради про призупинення дії паспорта прив’язки.На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт. 2.29. Підставами для відновлення дії паспорта прив’язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт. 2.30. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив’язки, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу.2.31. Розміщення ТС самовільно забороняється.2.32. Власники (користувачі) ТС зобов’язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.2.33. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд ТС, він звертається до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив’язки у частині ескізів фасадів. Відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень начальник відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради візує нові ескізи фасадів ТС.2.34. Режим роботи ТС встановлюється суб’єктом господарювання
відповідно до законодавства.
2.35. Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Порядком, дійсна до закінчення її терміну дії.
3.1. Власники (користувачі) ТС при розміщенні та експлуатації ТС зобов’язані дотримуватися встановлених цим Положенням вимог, у разі невиконання цього Положення дія паспорта прив’язки ТС анулюється, з наступною відміткою в електронному журналі реєстрації паспортів прив’язки ТС.
3.2. Власник (користувач) ТС обов’язково повинен передбачити заходи щодо запобігання пошкодженню об’єктів благоустрою, забезпечення благоустрою закріпленої та прилеглої території.
3.3. До ТС повинен бути передбачений зручний під’їзд автотранспорту для розвантаження або навантаження товарів без створення перешкод для проходу пішоходів, посадки та висадки пасажирів громадського транспорту.
3.4. У випадку внесення змін до актів чинного законодавства, відповідні зміни та доповнення вносяться до цього порядку у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
Секретар міської ради Валентина ПОПОВИЧ
Додаток 1
до Порядку розміщення тимчасових споруд
для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади
ПАСПОРТ ПРИВ’ЯЗКИ
___________________________________________________
(назва ТС)
Замовник ________________________________________________________ (найменування, П.І.Б., реквізити замовника)
Примірник N * ______________
Реєстраційний N _____________
Паспорт прив’язки виданий
__________________________________________________________________
(керівник (заступник керівника) органу з питань містобудування
та архітектури виконавчого органу сільської, селищної,
міської ради, районної державної адміністрації)
Паспорт прив’язки дійсний до “__” _____ 20___ року
Паспорт прив’язки продовжено до “__” _____ 20___ року
_________________ _______________ ____________________
(посада) (підпис) (прізвище, ініциали)
М.П.
Дата видачі ____ ____________ 20____ року
ЕСКІЗИ ФАСАДІВ ТС
у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС)
М 1:50
|
Місце креслення |
СХЕМА РОЗМІЩЕННЯ ТС
Площа земельної ділянки згідно з документами на
землекористування ____ га
М 1:500
|
Місце креслення |
Експлікація:
1) місце розташування ТС;
2) червоні лінії;
3) лінії регулювання забудови;
4) місця підключення до інженерних мереж.
Умовні позначення:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
* Паспорт прив’язки складається у 2-х примірниках. Перший примірник надається замовнику, другий примірник зберігається в органі містобудування та архітектури, який видав паспорт прив’язки.
______ _____________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали керівника (заступника)
підприємства, установи, організації розробника)
М.П.
Дата складання ____ ____________ 20____ року
Додаток 2
до Порядку розміщення тимчасових споруд
для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади
ЗАЯВА
Заявник (суб’єкт господарювання) ____________________________
Цією заявою повідомляю, що вимоги паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого ______________ від _____ N _____, виконані у повному обсязі.
______________________________________________________________________________
(П.І.Б. керівника підприємства, установи,
організації або П.І.Б. фізичної особи – підприємця,
підпис, дата, печатка (за наявності))
Повідомлення
про оприлюднення регуляторного акта –
проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади»
Проект рішення міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Охтирка» регламентує правила та відносини, що виникають у зв’язку з встановленням на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Охтирської міської ради http://www.omvk.sm.ua/
Розробником проекту регуляторного акта є відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються в письмовій формі розробником проекту регуляторного акту – відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення на сайті Охтирської міської ради (http://www.omvk.sm.ua/):
– на поштову адресу: 42700, м. Охтирка, вул. Чкалова, 27-а;
– на електронну адресу: arhit.omvk@gmail.com
Відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради, тел.(05446) 2-57-21.
Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для
здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади»
Даний аналіз регуляторного впливу – проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади» (надалі – Аналіз) розроблений з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.03 № 1160-IV та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308. Аналіз визначає правові і організаційні основи реалізації проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади», як регуляторного акту.
І. Визначення проблеми та її аналіз
Розміщення тимчасових споруд регулюється рядом нормативно-правових актів, а саме: Земельним кодексом України, Законами України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про благоустрій населених пунктів».
Розміщення тимчасових споруд на території міста Охтирка здійснюється у відповідності до рішення міської ради від 24.12.2013 №977 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Охтирка» та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Охтирки та архітипів тимчасових споруд, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 24.09.2014 №120 «Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Охтирки та архітипів тимчасових споруд».
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21.10.2011 №244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Однак Порядок, що затверджено у м. Охтирка не передбачає наявності документа про землекористування.
З огляду на вищевикладене, вирішення окресленої проблеми неможливе за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів, та потребує правового врегулювання органами місцевого самоврядування з метою реалізації прав підприємців на ведення господарської діяльності.
Останнім часом збільшилась кількість звернень від фізичних осіб -підприємців та юридичних осіб щодо визначення місць для встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
Суб’єктами, на яких проблема має негативний вплив, є суб’єкти владних повноважень, зокрема виконавчі органи Охтирської міської ради, які застосовують норми законодавства України у сфері земельних відносин (гальмується розвиток підприємництва в місті, а саме малого підприємництва, а відповідно і втрачаються кошти, які могли б бути залучені в бюджет міста, як сплата за користування місцями розміщення ТС), суб’єкти господарювання, які мають намір розміщення ТС з метою здійснення підприємницької діяльності (відсутність законодавчої бази, і, як, наслідок, недотримання містобудівних норм та скарги мешканців будинків, які розташовані неподалік ТС), Охтирська міська об’єднана територіальна громада вцілому (недотримання містобудівних та санітарних норм при розміщенні ТС).
Таким чином, з метою впорядкування взаємовідносин у сфері розміщення тимчасових споруд, виникла необхідність у розробці Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади (надалі – Порядок).
Основні групи, на які проблема справляє вплив:
| Групи (підгрупи) | Так |
| Громадяни | + |
| Органи місцевого самоврядування | + |
| Суб’єкти господарювання | + |
| у тому числі суб’єкти малого підприємництва* | + |
Ціль прийняття даного регуляторного акту безпосередньо пов’язана з вирішенням проблеми, про яку йшлося в попередньому розділі. Даний регуляторний акт спрямований на вирішення проблеми як у цілому, так і її окремих складових.
Прийняття даного регуляторного акта має на меті:
– збільшення надходжень до бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;
– розвиток малого підприємництва;
– надання нових робочих місць;
– раціональне використання незабудованих територій;
– ефективного використання земельних ресурсів з врахуванням перспектив розвитку Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;
– впорядкування роботи по розміщенню та облаштуванню некапітальної забудови на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Альтернатива 1
Заборона розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Дана альтернатива гальмуватиме розвиток підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
Відмова від прийняття запропонованого акту призведе до подальших невизначених ситуацій щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, розташованих на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади. Що й надалі буде справляти негативний вплив на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади в цілому. Також прогнозується втрата надходжень до міського бюджету. |
| Альтернатива 2
Прийняття рішення про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Збільшаться надходження до бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, покращиться архітектурний вигляд тимчасових споруд, що в свою чергу, покращить привабливість міста. З метою насичення окремих мікрорайонів міста продовольчими товарами суб’єкти підприємницької діяльності на рівних умовах зможуть розмістити тимчасові споруди. |
Оцінка впливу на інтереси органів місцевого самоврядування
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Заборона розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
В місті Охтирка розміщена 31 тимчасова споруда. Надходження від сплати за розміщення ТС в 2018 надійшло –144,5 тис.грн., в 2019 надійшло – 189,3 тис.грн. | У разі повної заборони розміщення тимчасових споруд бюджет Охтирської міської об’єднаної територіальної громади втрачає понад 140 тис. грн. надходжень в рік. |
| Альтернатива 2
Прийняття рішення про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Збільшення надходжень до бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, збільшення кількості оформлених найманих працівників | Регулювання не несе витрат на його адміністрування. |
Оцінка впливу на інтереси громадян
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Заборона розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Негативний вплив у зв’язку із ускладненням придбання товарів | Відсутні, оскільки регуляторний акт не тягне за собою додаткових витрат з боку громадян |
| Альтернатива 2
Прийняття рішення про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Насичення товарами народного споживання різних мікрорайонів населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
Задоволення інтересів територіальної громади з питань благоустрою. |
Відсутні, оскільки регуляторний акт не тягне за собою додаткових витрат з боку громадян |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Заборона розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Неможливі, так як дана альтернатива перешкоджає здійсненню підприємницької діяльності | Відсутні, у зв’язку з неможливістю розміщення ТС |
| Альтернатива 2
Прийняття рішення про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади |
Отримання можливості розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності | Свідомі витрати суб’єктів підприємницької діяльності, яким надано право на розміщення тимчасових споруд. |
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб`єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
– |
– |
– |
31 |
31 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | – | – | – | 100 | 100 |
ІV. Опис механізмів і заходів, що пропонуються для вирішення проблеми
Для розв’язання проблеми, зазначеної в розділі 1 цього аналізу, пропонується здійснити без зміни форми правового регулювання – шляхом прийняття рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади».
Розробка проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади» здійснюється за принципами:
а) законності;
б) гласності (відкритості та загальнодоступності);
в) колегіальності;
г) юридичної обґрунтованості тощо.
Вказану проблему пропонується вирішити за допомогою наступних механізмів і заходів:
– визначення в запропонованому регуляторному акті процедури розміщення ТС на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;
– визначення порядку оформлення паспорту прив’язки ТС, що є підставою для розміщення ТС;
– визначення строку дії паспорту прив’язки ТС та процедури його подовження;
– встановлення умов призупинення та анулювання дії паспорту прив’язки ТС;
– визначення умов демонтажу ТС.
Таким чином, вирішення вищезазначеної проблеми буде розв’язано шляхом прийняття відповідного рішення Охтирської міської ради в порядку, визначеному Регламентом роботи Охтирської міської ради, з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» та інших актів законодавства.
Можливість досягнення цілей, передбачених цим Аналізом, у разі прийняття зазначеного рішення, є цілком реальною та обґрунтованою у зв’язку з тим, що метою створення проекту зазначеного рішення є цілеспрямоване вирішення зазначених у п. 1 цього Аналізу, проблем.
Досягнення мети, зазначеної у п. 2 цього Аналізу є можливим завдяки затвердженню Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;
Поставлені цілі досягаються при виконанні вимог цього регуляторного акта з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави.
Досягнення встановлених цілей шляхом виконання регуляторного акту приносить вигоди, які виправдовують необхідні для його виконання витрати, а саме:
– буде встановлений єдиний Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, що дозволить уникнути незаконного розміщення ТС;
– органи місцевого самоврядування отримають додатковий захист прав територіальної громади;
– громадяни та суб‘єкти господарювання застосовуватимуть акти законодавства Охтирської міської ради з питань розміщення ТС для здійснення підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, які відповідатимуть вимогам чинного законодавства.
Також, слід зазначити, що в даному випадку, має місто ризик впливу зовнішніх чинників на дію даного акту таких як: зміни діючого законодавства, які можуть безпосередньо вплинути на фінансово-господарську діяльність, прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, соціально-політичні впливи та таке інше. Усе це може привести до недоцільності в подальшому застосуванні прийнятого даного регуляторного акту, або зміни його суті чи окремих положень.
Тобто ризик впливу зовнішніх чинників на дію даного регуляторного акту існує цілком реально, однак не може вплинути на фактор відмови від введення в дію запропонованого регулювання, оскільки наслідки відмови значно гірші наведених.
Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого рішення припускає наведення аналізу вигод та витрат, які виникають у різних груп суб‘єктів, на яких поширюється дія даного регуляторного акту.
Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, що виникнуть у різних груп суб‘єктів, на яких поширюється його дія, нижче наведена таблиця аналізу вигод та витрат, яка визначає результати прийняття запропонованого проекту рішення.
Таблиця вигод та витрат
| Сфера впливу | Можливі вигоди | Можливі витрати |
| Інтереси суб’єктів господарювання | 1.Належне нормативне врегулювання, а, отже, й створення прозорих механізмів щодо розміщення ТС на території населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
2. Передбачуваність дій органів місцевого самоврядування |
Витрати на розроблення документів, необхідних для оформлення паспорту прив’язки ТС |
| Інтереси органів місцевого самоврядування | 1. Досягнення цілей передбачених п. 2 цього Аналізу.
2. Вирішення проблем, передбачених п. 1 цього Аналізу. 3. Виконання обов’язків, покладених на органи місцевого самоврядування у зв’язку з прийняттям Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у населених пунктах Охтирської міської об’єднаної територіальної громади. 4. Додатковий захист прав територіальної громади. 5. Оптимізація роботи органів місцевого самоврядування по запобіганню незаконного розташування ТС. До вигод також можуть бути віднесені і надходження до бюджету у вигляді сплати податку на заробітну платню найманих працівників, благоустрій прилеглих до об’єктів територій, а також впорядкування окремих незабудованих територій в межах населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади. |
– |
| Інтереси громадян | 1. Покращення зовнішнього вигляду населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади зокрема міста Охтирка.
2. Дотримання містобудівних та санітарних норм при розміщенні ТС. 3. Покращення якості обслуговування відвідувачів ТС. 4. Благоустрій прилеглих до ТС територій. 5. Впорядкування окремих незабудованих територій в межах населених пунктів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади зокрема міста Охтирка. 6. Покращення іміджу влади та зміцнення довіри до влади через запровадження цим актом прозорих процедур та дій органів місцевого самоврядування.
|
– |
Для реалізації запропонованого Порядку не потрібні додаткові витрати на збільшення штатної чисельності виконавчих органів Охтирської міської ради, оскільки передбачається, що діяльність щодо розміщення ТС буде здійснюється в межах загальної чисельності виконавчих органів Охтирської міської ради.
VII. Обґрунтування строку дії рішення
Даний проект нормативно-правового акту Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Охтирка», як і будь-який інший нормативно-правовий акт є загальнообов’язковим до застосування, та може бути використаним протягом необмеженого терміну.
Однак, необмеженість застосування даного регуляторного акту виходить із завдань та цілей, поставлених цим регулюванням із розрахунку на теперішній час.
Прогнозування економічної або політичної ситуації, тобто вплив зовнішніх чинників на дію цього регулювання спрогнозувати досить складно. Також складно спрогнозувати дію внутрішніх чинників на дію цього акту.
Запровадження дії цього регуляторного акта, як і інших регуляторних актів пропонується без встановлення обмежень по часу. Це пояснюється тим, що на нього в майбутньому можуть вплинути невизначені зовнішні чинники, але передбачити які, на сьогодні, та у який час, не є реальним.
Тому дія даного акту є необмеженою до моменту настання факторів, які можуть вплинути на суттєвий зміст цього акту або на його цілі.
Перегляд даного рішення може бути здійснений у разі виникнення відповідної необхідності.
VIII. Визначення показників результативності рішення
Показниками результативності дії регуляторного акту є:
| Показники | 2021 рік |
| Кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали паспорти прив’язки ТС | 5 |
| Кількість суб’єктів підприємницької діяльності, яким подовжено термін дії паспортів прив’язки ТС | 1 |
| Кількість анульованих паспортів прив’язки ТС | 2 |
| Надходження до міського бюджету | 130 200,00 грн. |
Дія даного регуляторного акта поширюється на невизначене коло суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб (територія дії акту – Охтирська міська об’єднана територіальна громада);
Розмір часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами не зміниться.
На підставі порівняння цих показників та отриманих у подальшому даних (при проведенні базового, повторного та періодичних відстежень), можна буде зробити висновок про досягнення очікуваних результатів та досягнення цілей регулювання.
Додаток 4
до методики проведення аналізу
впливу регуляторного акту
ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)
1.Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб`єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з липня по вересень 2020 року.
| Поряд-ковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо),інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
|
1. |
телефонні розмови |
3 фізичні особи-підприємці |
При розмові по телефону фізичним особам-підприємцям надані роз`яснення щодо порядку розміщення тимчасових споруд (ТС), про необхідність додавання до заяви про внесення змін до комплексної схеми викопіювання з позначенням місця розміщення ТС |
| 2. | Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва | 2 фізичні особи-підприємці | Фізичним особам-підприємцям надані рекомендації стосовно виконання належного благоустрою навколо ТС з додержанням відповідного санітарного стану впродовж всього терміну, на який погоджено встановлення ТС |
| Порядковий номер | Найменування оцінки | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за п`ять років | ||
| Оцінка «прямих» витрат суб`єктів малого підприємництва на виконання регулювання | ||||||
| 1 | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | 0 | 0 | 0
|
||
| 2 | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеного органі державної влади чи місцевого самоврядування |
– |
– |
– |
||
| 3 | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) | 0 | 0 | 0 | ||
| 4 | Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) |
– |
– |
–
|
||
| 5 | Інші процедури (уточнити):
– вартість нового кіоску -оплата за виготовлення ескізного проекту розміщення стаціонарної тимчасової споруди проектній організації -оплата за земельну ділянку |
0
0
4200,00 грн. |
0
0
4200,00 грн. |
0
0
21 000,00 грн. |
||
| 6 | Разом, гривень
Формула: (сума рядків 1+2+3+4+5) |
4200,00 грн. | 4200,00 грн. | 21 000,00 грн. | ||
| 7 | Кількість суб`єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
31 |
31 |
31 |
||
| 8 | Сумарно, гривень | 130 200,00 грн. | 130 200,00 грн. | 651 000,00 грн. | ||
| Оцінка вартості адміністративних процедур суб`єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | ||||||
| 9 | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання Формула: витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб`єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм | 29,96 грн.
5003 грн. (мінімальна заробітна плата)/167 год.(тривалість робочого часу в місяць)= 29,96 грн. 1,0годХ29,96 грн.=29,96 грн |
0 | 0 | ||
| 10 | Процедури організації виконання вимог регулювання
Формула: витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб`єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб`єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур |
– |
– |
– |
||
| 11 | Процедури офіційного звітування Формула: витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб`єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність до органу, поштовим зв`язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб`єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік |
– |
– |
– |
||
| 12 | Процедури щодо забезпечення процесу перевірок Формула: витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб`єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік |
– |
– |
– |
||
| 13 | Інші процедури (уточнити)
-виготовлення паспорта прив`язки стаціонарної тимчасової споруди; -погодження паспорта прив`язки стаціонарної тимчасової споруди; -отримання погодження на розміщення на об`єкті благоустрою СТС |
0 | –
|
0 | ||
| 14 | Разом, гривень Формула: (сума рядків 9+10+11+12+13) |
29,96 грн. |
– |
– |
||
| 15 | Кількість суб`єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць | 31 | ||||
| 16 | Сумарно, гривень Формула: відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб`єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15) |
928,76 грн. |
– |
– |
||
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва – за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості
суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання |
Витрати на адміністру-вання регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання (мін.зарплата фахівця 5003 грн., кількість роб. годин в міс.167р.год, вартість 1год=29,96 грн. | 1 год.
|
29,96 грн. | 1
(процедури: розрахунок плати, оформлення договору) |
31 | 928,76 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання,
що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
0,2 год
|
29,96 грн. вартість 1 роб часу
|
Перевірка надходження коштів по договору * 4 процедур | 31 | 743,01 |
| – камеральні | 0,2 год | 29,96 грн. | 4 | 31 | 743,01 |
| – виїзні | – | – | – | – | – |
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акту про порушення вимог регулювання | 0,3 год | 29,96 грн. | 2 | 31 | 557,26 |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | 1 год | 29,96 | 1 | 31 | 928,76 |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | |||||
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | 1 год | 29,96 | 12 | Узагальнений звітний реєстр | 359,52 |
| 7. Інші адміністративні процедури (уточнити): | – | – | – | – | – |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 3 517,31 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 17 586,55 |
| Порядковий номер |
Показник |
Перший рік регулювання (стартовий) |
За п`ять років |
| 1 | Оцінка «прямих» витрат суб`єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 130 200 | 651 000 |
| 2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб`єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | 928,76 | – |
| 3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | 131 128,76 | 651 000 |
| 4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб`єктів малого підприємництва | 3 517,31 | 17 586,55 |
| 5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 134 646,07 | 668 586,55 |