
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ЧОТИРНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
25.06.2021 м. Охтирка № 369-МР
Про створення тимчасової контрольної комісії
З метою вивчення стану справ у медичній галузі міста, керуючись статтями 48, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та статтею 53 Регламенту роботи Охтирської міської ради восьмого скликання міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток до рішення
Охтирської міської ради
від 25.06.2021 №369-МР
Склад
тимчасової контрольної комісії щодо вивчення стану справ
у медичній галузі міста:
| Алєксєєв Ігор Юрійович | депутат міської ради, голова тимчасової контрольної комісії;
|
| Булах Вікторія Володимирівна
|
депутат міської ради; |
| Копил В’ячеслав Вікторович
|
депутат міської ради; |
| Кузьменко Ольга Миколаївна
|
депутат міської ради; |
| Масло Роман Євгенович
|
депутат міської ради; |
| Ситнік Тетяна Михайлівна | депутат міської ради; |
Депутат Охтирської міської ради Андрій ЗІНЧЕНКО
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
МІСЬКОГО ГОЛОВИ
27.06.2021 м. Охтирка № 171-ОД
| Про зупинення рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 25.06.2021 №369-МР «Про створення тимчасової контрольної комісії» |
25.06.2021 на засіданні чотирнадцятої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання прийнято рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії ».
Відповідно до частини 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.
Згідно частини 17 статті 38 Регламенту роботи Охтирської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням першої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 11.12.2020 № 16-МР (далі – Регламент роботи) виконання рішення ради може бути зупинено міським головою і внесено ним на повторний розгляд з обґрунтуванням зауважень. Рада повинна у двотижневий строк повторно розглянути проект цього рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами від загального складу ради, воно набирає чинності.
Вказане рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання «Про створення тимчасової контрольної комісії » прийнято із порушенням чинного законодавства, з недодержанням процедури його підготовки та прийняття, а тому підлягає зупиненню із внесенням на повторний розгляд сесії Охтирської міської ради із обґрунтованими зауваженнями.
Обґрунтування зауважень для зупинення рішення сесії міської ради «Про створення тимчасової контрольної комісії»:
Відповідно до частини 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частини четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Статтею 31 Регламенту роботи визначено, що порядок денний – це перелік питань, сформований міським головою в порядку, передбаченому цим Регламентом, що вноситься на розгляд сесії ради.
Порядок денний сесії ради має містити інформацію про назву, порядковий номер та доповідача.
В сформованому переліку питань, що вносяться на розгляд чотирнадцятої сесії Охтирської міської ради, та який своєчасно, з дотримання вимог статті 17 Регламенту роботи, доведений до відома депутатів ради і населення, питання «Про створення тимчасової контрольної комісії » відсутнє.
В частині 3 статті 31 Регламенту роботи визначено, що пропозиції щодо проєкту порядку денного сесії ради вносяться особами, зазначеними у статті 29 цього Регламенту.
Відповідно до статті 29 Регламенту роботи, такими особами, зокрема, є депутат (депутати) ради.
В той же час, в частині 4 статті 31 Регламенту роботи, чітко визначено, що пропозиції з питань порядку денного сесії ради подаються шляхом подання підготовлених та погоджених проєктів рішень у порядку, передбаченому статтею 28 цього Регламенту.
Статтею 28 Регламенту роботи визначено, що проєкти рішень ради готуються міським головою, секретарем міської ради, депутатами ради, постійними комісіями, депутатськими групами та фракціями, тимчасовими контрольними комісіями, робочими групами та виконавчими органами ради, а також загальними зборами громадян.
Проєкт рішення ради має бути стислим, суть документу повинна бути викладена чітко і виключати можливість неоднозначного тлумачення.
Текст проєкту рішення ради має містити:
1) заголовок, з зазначенням найменування ради, номеру скликання ради та номеру сесії; дати та місця прийняття рішення, назви питання, з якого приймається рішення;
2) мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).
В проєктах рішень із соціально-економічних питань викладається аналіз стану справ і причин недоліків у розв’язанні відповідних проблем;
3) резолютивну частину в якій обов’язково містяться пункти, що передбачають:
– конкретні завдання виконавцям із зазначенням остаточних термінів їх виконання;
– точні назви організацій – виконавців;
– доведення до відома усіх зацікавлених підрозділів підприємств, установ, організацій та посадових осіб, у частині що їх стосується.
– додатки до проекту рішення (якщо на них є посилання в пунктах самого рішення) за підписом розробника проекту.
Також в резолютивній частині зазначається, при необхідності, доручення про контроль відповідній постійній профільній комісії, виконавцям (відповідним виконавчим органам ради) із зазначенням строків надання попередньої інформації про хід виконання рішення та остаточної інформації для вирішення питання для зняття з контролю.
4) погоджувальну частину в якій зазначається:
– ініціатор підготовки проекту рішення, із нанесенням відповідного підпису;
– узгоджувальні підписи осіб, визначені частиною 2 статті 30 цього Регламенту;
– висловлені зауваження та пропозиції (якщо такі є), враховані та не враховані головним розробником.
Проєкт рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії », що розглядався та був прийнятий на чотирнадцятій сесії Охтирської міської ради 25.06.2021 не відповідає вказаним вимогам:
1) погоджувальна частина не містить підписів осіб, визначених частиною 2 статті 30 Регламенту роботи. Відповідно до якої проєкти рішень повинні відповідати чинному законодавству України, мати узгоджувальні підписи ініціатора його підготовки, юридичного відділу, голови (або особи, головуючої на засіданні) відповідної(них) постійної(них) профільної(них) комісії(й), на якій(их) розглядався проєкт рішення, секретаря міської ради, а в разі внесення проєкту рішення, виконавчим органом ради, ще й заступника(ів) міського голови, керуючого справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
Відповідно до частини 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Отже з вище зазначеного слід дійти висновку, що жодних правових підстав для прийняття рішення Про створення тимчасової контрольної комісії» не має.
Крім того, в супереч вимогам частини 4 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та частини 8 статті 30 Регламенту роботи питання «Про створення тимчасової контрольної комісії» на засіданні жодної постійної комісії ради не розглядалось.
Відповідно до частини 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проєкти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Всупереч вказаній нормі Закону України «Про доступ до публічної інформації» проєкт рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії» не був оприлюднений.
Згідно частини 9 статті 30 Регламенту роботи, допускається прискорений порядок підготовки питань на розгляд сесії ради.
Відповідно до частини 9 статті 30 Регламенту роботи, прискорений порядок підготовки питань до розгляду на сесії ради допускається за згодою міського голови чи секретаря міської ради, за письмовим обґрунтуванням автора(рів) щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку та за погодженням з головою (заступником голови) профільної постійної комісії. Завізовані проєкти рішень та довідкові матеріали у цьому випадку подаються депутатам після попереднього розгляду питання профільною постійною комісією не пізніше як за день до початку сесії.
Проте, ініціатором підготовленого проєкту рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії » не надано письмових обґрунтувань щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку, відсутнє погодження профільної комісії та згода міського голови чи секретаря міської ради, що є порушенням частини 9 статті 30 Регламенту роботи.
Як зазначалося вище, відповідно до статті 28 Регламенту роботи текст проєкту рішення ради має містити, по між іншим, мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).
Таким чином, вирішення питання про створення тимчасової контрольної комісії прийнято:
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 20 частини 4 статті 42, частиною 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО