Про затвердження Програми зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки

16 Грудня, 2025 86

Про затвердження Програми зайнятості  населення Охтирської міської  територіальної громади на 2026 – 2028 роки

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

      ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

  СЕСІЯ

РІ Ш Е Н Н Я

 

___________                                     м. Охтирка                                        ______

Про затвердження Програми зайнятості

населення Охтирської міської

територіальної громади на 2026 – 2028 роки

 

 

Відповідно до статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», підпункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення реалізації державної політики зайнятості населення та соціального захисту  безробітних, керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

 

  1. Затвердити Програму зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (додається).
  2. Управлінню соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради (Коваленко Т.М.), Охтирській філії Сумського обласного центру зайнятості (Книгі В.О.), управлінню фінансів та економіки Охтирської міської ради (Шарковій Н.М.) забезпечити здійснення організаційно – практичних заходів щодо виконання показників і завдань Програми зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади  на 2026 – 2028 роки.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань правової політики, місцевого самоврядування, депутатської етики, гуманітарної політики та соціального захисту (Ситнік Т.М.).

 

 

 

Міський голова                                                                                 Павло КУЗЬМЕНКО

 

Додаток

до рішення міської ради

___________ №______

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма зайнятості  населення

Охтирської міської територіальної громади

 на 2026 – 2028 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст

 

  1. Паспорт Програми зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (далі – Програма).
  2. Загальні положення.
  3. Основні підсумки економічного розвитку та показники ринку праці громади за 2024 та 2025 роки.
  4. Основні тенденції економічного розвитку та ринку праці на 2026 – 2028 роки.
  5. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма.
  6. Мета Програми.
  7. Ресурсне забезпечення та порядок фінансування Програми.
  8. Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення   на 2026 – 2028 роки.
  9. Організація реалізації Програми, моніторинг і контроль за її виконанням.

 

Додаток  до  Програми зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на   2026 – 2028 роки:

 

Таблиця 1. Надання соціальних послуг Державною службою зайнятості України.

Таблиця 2. Працевлаштування на нові робочі місця.

Таблиця 3. Показники сприяння зайнятості осіб з інвалідністю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.    Паспорт

Програми зайнятості населення Охтирської міської

територіальної громади на  2026 – 2028 роки

 

 

1. Ініціатор розроблення Програми Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської  ради
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа  про розроблення Програми Стаття 18 Закону України «Про зайнятість населення», статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
3. Розробник Програми Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради
4. Співрозробники Програми Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, управління фінансів та економіки  Охтирської міської ради
5. Відповідальні виконавці Програми Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради, Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, управління фінансів та економіки  Охтирської міської ради
6. Учасники Програми Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради, Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, управління фінансів та економіки Охтирської міської ради,  підприємства, установи, організації Охтирської міської територіальної громади, міська організація роботодавців «Діалог» та профспілки

 

7. Термін реалізації Програми 2026 –  2028 роки
8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в частині організації оплачуваних громадських робіт, всього,

 

225,0 тис. грн.,

у т.ч:  2026рік – 70,0 тис.грн.;

2027 рік –75,0 тис.грн.;

2028 рік –80,0 тис.грн.

8.1. у тому числі:

 

коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади

 

 

225,0 тис. грн.,

у т.ч:  2026 рік – 70,0 тис.грн.;

2027 рік –75,0 тис.грн.;

2028 рік – 80,0 тис.грн.

8.2. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Співфінансування у відповідності до чинного законодавства

 

  1. Загальні положення

 

Програма зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (далі – Програма) визначає заходи розв’язання проблем, які виникають на територіальному ринку праці в умовах воєнного стану, та передбачає консолідацію зусиль усіх сторін соціального діалогу, що спрямовані на підвищення рівня економічної активності населення, сприяння його продуктивній зайнятості та посилення соціального захисту від безробіття.

Програму розроблено відповідно до статті 18 Закону України «Про зайнятість населення» та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі показників економічного та соціального розвитку Охтирської міської територіальної громади за 2024 рік, прогнозних критеріїв формування економічної ситуації у 2025 році, враховує динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці Охтирської міської територіальної громади.

 

  1. Основні підсумки економічного розвитку та

показники ринку праці громади за 2024 та 2025 роки

 

Економіка Охтирської міської територіальної громади, незважаючи на складні умови воєнного часу, продовжує функціонувати та залишається визначальною у формуванні соціально-економічного потенціалу громади, забезпечуючи наповнення бюджету, рівень зайнятості та добробуту населення. Підприємства адаптувалися до викликів сьогодення, зосередили зусилля на збереженні існуючих обсягів виробництва, оптимізації логістики, пошуку нових ринків збуту та відновленні кадрового потенціалу замість мобілізованих працівників. Продовжуються заходи щодо підвищення конкурентоспроможності продукції та стабілізації обігових коштів.

Станом на 01.10.2025 року на території громади у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України зареєстровано 2471 суб’єкт господарювання, з яких 2001 реально здійснюють діяльність та сплачують податки до місцевого бюджету. Із них 303 юридичні особи (15,2%) та 1698 фізичних осіб-підприємців (84,8%).

Серед юридичних осіб переважають підприємства у сферах:

  • операцій з нерухомим майном, інжинірингу та оренди — 31,1%;
  • промисловості — 19,1%;
  • адміністративного та допоміжного обслуговування — 17,4%;
  • торгівлі — 10,2%;
  • будівництва — 3,8%;
  • інших видів діяльності, включно з сільським господарством — 18,4%.

Більшість ФОП здійснюють діяльність у торгівлі, ремонті автотранспорту, наданні послуг, інформаційній, професійно-науковій та промислово-будівельній сферах.

На території Охтирської міської територіальної громади, в умовах воєнного стану, діє 421 об’єкт торгівлі, близько 50 закладів ресторанного господарства та понад 120 підприємств побутових послуг, що забезпечують потреби мешканців.

Одним із ключових напрямів діяльності громади залишається сільське господарство: три основних землекористувачі обробляють 86,1% земель сільськогосподарського призначення, основна спеціалізація — вирощування зернових і технічних культур.

У 2024 році зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами з 21 країни світу. Експорт товарів становив 9283,1 тис. дол. США, імпорт — 415,5 тис. дол. США. За підсумками 2025 року очікується зростання зовнішньоторговельного обороту до 10 676,9 тис. дол. США, у тому числі експорту — 10 211,4 тис. дол. США, імпорту — 465,5 тис. дол. США. Основу експорту складають продукти рослинного походження, жири та олії.

На ринку праці громади у 2024–2025 роках спостерігалося поступове відновлення ділової активності, зростання кількості вакансій у сфері торгівлі, промисловості, сільського господарства та сфери послуг.

В Охтирській філії Сумського обласного центру зайнятості на обліку у  2024 році  перебували та отримували  послуги 708 осіб, у 2025 році очікується800 осіб.

У різні галузі економіки міста  за сприяння Охтирської філії Сумського обласного центру зайнятості   у 2024  році  працевлаштовано 513 безробітних, з них 292 особи з числа тих, що перебувають на обліку в державній службі зайнятості та 221 особа з числа зареєстрованих безробітних; у 2025 році очікується працевлаштувати 460 безробітних, з них 300 осіб з числа тих, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості та 160 зареєстрованих безробітних.

З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці Охтирською філією Сумського обласного центру зайнятості  безробітним надавались профорієнтаційні послуги. За направленням Охтирської філії Сумського обласного центру зайнятості  у 2024 році  пройшли підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 69 безробітних, у 2025 році – 90 осіб.

Для забезпечення тимчасової зайнятості населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру в 2024 році залучено 3 безробітних, у 2025 році – 2.

Суттєвий внесок у стабілізацію економіки мають малі та середні підприємства, які забезпечують більшість нових робочих місць. Завдяки підтримці місцевої влади, участі у державних програмах та міжнародних ініціативах громада поступово формує інвестиційно привабливе середовище.

У межах реалізації державної політики розвитку малого бізнесу затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2024–2026 роки, що передбачає розширення інфраструктури підтримки бізнесу, консультаційну допомогу, фінансове стимулювання.

Основною метою економічного розвитку громади у 2024–2025 роках було збереження виробничого потенціалу, підтримка зайнятості, забезпечення функціонування критичної інфраструктури та створення умов для післявоєнного відновлення.

Позитивні тенденції на ринку праці свідчать про поступову стабілізацію економічної ситуації, підвищення ділової активності підприємців, а також готовність громади до переходу на етап сталого розвитку у 2026–2028 роках.

 

 

  1. Основні тенденції економічного розвитку громади

та ринку праці на 2026 – 2028 роки

 

Основним завданням економічного і соціального розвитку Охтирської міської територіальної громади у 2026–2028 роках залишається підвищення рівня та якості життя населення шляхом забезпечення стабільного функціонування економіки, створення нових робочих місць, стимулювання підприємницької активності та залучення інвестицій.

Пріоритетним напрямом діяльності органів місцевого самоврядування буде формування сприятливого бізнес-клімату та розширення інвестиційної співпраці. Передбачається активна участь громади у міжнародних програмах та грантових ініціативах, спрямованих на відновлення інфраструктури, розвиток підприємництва, підвищення енергоефективності, гендерну рівність і безбар’єрність.

У рамках участі в проєктах «Зміцнення громад заради перемоги та відродження України» і «Зміцнення громадської довіри» (USAID/UCBI III) Охтирська міська рада продовжуватиме реалізацію заходів, визначених Концепцією відбудови та сталого економічного розвитку громади. Ця Концепція передбачає розвиток малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, модернізацію виробництв та залучення інвестицій у ключові галузі економіки.

З метою забезпечення сталого функціонування ринку праці та зниження рівня безробіття у 2026–2028 роках передбачено впровадження заходів сприяння зайнятості відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Очікується, що щороку близько 800 осіб перебуватимуть на обліку та отримуватимуть послуги в Охтирській філії Сумського обласного центру зайнятості.

У різні галузі економіки громади планується працевлаштовувати:

  • у 2026 році – приблизно 460 осіб, з них 160 – з числа зареєстрованих безробітних;
  • у 2027 та 2028 роках – по 480 осіб щорічно, з них по 165-170 осіб – з числа зареєстрованих безробітних.

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці у 2026–2028 роках передбачено щорічне направлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації близько 90-110 осіб, зокрема представників технічних професій, працівників сфери послуг і будівництва.

Окрема увага приділятиметься підтримці громадян віком понад 45 років, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам війни, які потребують професійного оновлення. Для цієї категорії планується видавати ваучери на перепідготовку, спеціалізацію або підвищення кваліфікації.

Для забезпечення тимчасової зайнятості та соціальної адаптації передбачено залучення по 2-4 особи щорічно до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Розвиток малого і середнього підприємництва залишатиметься ключовим чинником економічного зростання громади. Очікується збільшення кількості суб’єктів господарювання, зокрема фізичних осіб-підприємців, завдяки підтримці у межах Програми розвитку малого і середнього підприємництва Охтирської міської територіальної громади на 2024-2026 роки.
Передбачається, що щорічно послугами служби зайнятості з питань створення власної справи користуватимуться до 8 осіб, із яких по 1 особі щороку організує власне підприємство.

Зростання економічної активності сприятиме створенню нових робочих місць:

  • у 2026 році – приблизно 360 нових робочих місць,
  • у 2027 році – близько 400,
  • у 2028 році – до 480.

У рамках державної політики публічних інвестицій визначено пріоритетні напрями розвитку:

  • модернізація муніципальної інфраструктури та підвищення якості комунальних послуг;
  • розвиток соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я, культури та інформації;
  • впровадження енергоефективних рішень;
  • підтримка інноваційного бізнесу та цифровізації.

Загалом, подальший розвиток громади у 2026–2028 роках визначатиметься тривалістю воєнних дій, темпами відбудови інфраструктури, поверненням трудових мігрантів, а також ефективністю партнерства між місцевою владою, бізнесом і міжнародними організаціями.

Завдяки реалізації визначених заходів очікується зростання рівня зайнятості, підвищення продуктивності праці, покращення умов для ведення бізнесу та формування стійкої економіки громади, орієнтованої на розвиток людського потенціалу.

  1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

 

Найбільше потребують соціального захисту від безробіття громадяни, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, в першу чергу молодь до 35 років, особи передпенсійного віку, люди з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей.

Основними проблемами, що існують на ринку праці Охтирської міської територіальної громади, є:

–       певний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили;

–       недостатній рівень працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці верств населення;

–       адаптація та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб;

–       соціальна адаптація до мирного життя і повернення до трудової діяльності ветеранів війни та членів їх сімей;

–       наявність випадків виплати заробітної плати «в конвертах», тіньової зайнятості.

Вжиття заходів щодо збереження трудового потенціалу Охтирської міської територіальної громади, розвитку цивілізованого ринку праці, надання підтримки зайнятості неконкурентоспроможним на ринку праці верствам населення дадуть змогу забезпечити створення умов для повного здійснення громадянами права на працю, підвищення рівня життя за рахунок трудової діяльності, в умовах запровадження воєнного стану в країні.

 

 

  1. Мета Програми

 

Метою програми є регулювання процесів на ринку праці Охтирської міської територіальної громади за допомогою правового, організаційного та економічного механізмів для створення умов забезпечення зайнятості населення та його соціального захисту від безробіття, підвищення рівня життя.

 

  1. Ресурсне забезпечення та порядок фінансування Програми

 

Фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні або працівники, які втратили частину заробітної плати, здійснюється за рахунок коштів бюджету Охтирської  міської територіальної громади, роботодавців, коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших не заборонених законодавством джерел. Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до умов договору.

 

 

 

 

  1. Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення   на 2026 – 2028 роки

 

Найменування заходу

Виконавці

 

Термін виконання Джерело фінансування
1 2 3 4
1.             Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць, сприяння підприємницької ініціативи громадян
1.       Сприяти посиленню мотивації до легальної продуктивної зайнятості суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця з компенсацією  розміру фактично сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; працевлаштування безробітних з компенсацією 50% фактичних витрат на оплату праці; працевлаштування безробітних з компенсацією 50% мінімальної заробітної плати; працевлаштування безробітних з компенсацією фактичного розміру сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості

 

Протягом

2026-2028 років

Фонд загально-

обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

2.       Надавати  безоплатні  індивідуальні  і групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
3.       Охопити профорієнтаційними заходами не менше 90% безробітних громадян, зареєстрованих у центрі зайнятості Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
4.       Проводити інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед роботодавців  міста  з  питання профілактики  настання  безробіття, в тому числі шляхом  збереження робочих  місць  для  молоді  та жінок, яким виповнилось 45 і більше років. Охтирська  філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
5.       Сприяти укомплектуванню кваліфікованими кадрами підприємства, установи  та  організації міста шляхом проведення   ярмарок вакансій, міні-ярмарок вакансій,  презентацій  роботодавців. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
6.       Підтримувати розвиток малого і середнього підприємництва, організовувати проведення навчання основам підприємницької діяльності безробітних, сприяти самозайнятості населення, у т.ч. шляхом надання одноразової фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, управління  фінансів та економіки  Охтирської  міської  ради Протягом

2026-2028 років

Фонд загально-

обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

7.       Сприяння створенню нових робочих    місць  у рамках  реалізації заходів  Програми розвитку малого і середнього підприємництва Охтирської міської територіальної громади. управління фінансів та економіки  Охтирської  міської  ради Протягом

2026-2028 років

 
8.       Здійснювати презентацію інвестиційного потенціалу міста в рамках  регіональних, національних  та міжнародних заходів, а  також   на офіційному  сайті  Охтирської  міської ради з метою  залучення  потенційних інвесторів. управління  фінансів та економіки  Охтирської  міської  ради Протягом

2026-2028 років

 
9.       Проводити інформаційно-роз’яснювальну  роботу  з населенням, роботодавцями  щодо  основних тенденцій і  процесів, які відбуваються на ринку праці громади;дотримання вимог законодавства у сфері зайнятості населення та оплати праці. Охтирська  філія Сумського обласного центру зайнятості, управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради Протягом

2026-2028 років

 
10.    Реалізація урядової програми «єРобота» з метою сприяння започаткуванню/розвитку власного бізнесу та створення нових робочих місць. Охтирська  філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
11.       Забезпечення тимчасової зайнятості населення шляхом організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, спрямованих на задоволення суспільних потреб Охтирської міської територіальної громади. Сприяти залученню на проведення зазначених робіт коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади та роботодавців. Охтирська  філія Сумського обласного центру зайнятості, управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради Протягом

2026-2028 років

Фонд загально-

обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття,

бюджет Охтирської міської територіальної громади, роботодавці.

12.    Сприяння вирішенню потреб громади, зокрема щодо забезпечення системи життєдіяльності та цивільного захисту населення в умовах воєнного стану шляхом організації суспільно корисних робіт. Охтирська  філія Сумського обласного центру зайнятості, управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради Протягом

2026-2028 років

Фонд загально-

обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

13.    Сприяти збереженню існуючих і створенню нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці на підприємствах громади. роботодавці  громади, управління  фінансів та економіки  Охтирської  міської  ради, управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради  Протягом

2026-2028 років

 
14.    Здійснювати моніторинг ринку праці та виконання Програми зайнятості населення Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки. управління   соціальної та ветеранської політики    Охтирської міської   ради, Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
15.    Забезпечити в межах  повноважень  ефективну діяльність  міської  робочої  групи з питань легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості  населення, здійснювати контроль за виконанням її протокольних  рішень. управління     соціальної та ветеранської політики   Охтирської

міської   ради

Протягом

2026-2028 років

 
16.    З метою сприяння ефективному використанню робочої сили   забезпечити проведення  з населенням відповідної консультативної та  роз’яснювальної роботи для  посилення мотивації до легальної праці. управління   соціальної та ветеранської політики   Охтирської міської   ради, профспілки Протягом

2026-2028 років

 
2.     Підвищення професійного рівня  та конкурентоспроможності

економічно  активного  населення

1.       Надавати підприємствам, незалежно від форм власності та  підпорядкування,  консультативну допомогу з питань професійного навчання кадрів на виробництві, підвищення якості  робочої сили, забезпечення  розвитку  та  збереження кадрового  потенціалу. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
2.       Забезпечити підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян шляхом  збільшення обсягів підготовки, перепідготовки та підвищення їх кваліфікації, в тому числі під конкретні замовлення роботодавців. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості,

роботодавці

Протягом

2026-2028років

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
3.       Сприяти налагодженню співпраці роботодавців з професійно – технічними навчальними закладами громади та центрами професійно-технічної освіти  державної служби зайнятості з метою підвищення якості професійної підготовки кадрів враховуючи потреби виробництва та сфери послуг. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, роботодавці, ДНЗ «Охтирський центр професійно – технічної освіти», Охтирський коледж СНАУ Протягом

2026-2028 років

 
4.       Організовувати роботу щодо професійної орієнтації молоді з метою формування професійних намірів і побудови професійної кар’єри. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
5.       Сприяти організації роботи з підтвердження у встановленому порядку професійної кваліфікації за результатами неформального  професійного навчання  за робітничими професіями. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 
6.       Сприяти працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб шляхом:

–         компенсації зареєстрованому безробітному з числа ВПО фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, а також витрат для проходження за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування;

–         компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних ВПО на умовах строкових трудових договорів;

–         компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа ВПО на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб;

–         компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану.

Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
7.       Визначати потребу в підготовці,   перепідготовці та підвищенні   кваліфікації кадрів. Передбачити фінансування заходів щодо професійного навчання кадрів на виробництві. Підприємства, установи та організації Протягом

2026-2028 років

кошти

роботодавців

3.             Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції
1.       Проводити семінари для роботодавців з питань дотримання законодавства про працю та зайнятість, у т.ч. щодо надання послуг   з  посередництва  у працевлаштуванні, та порядку застосування праці іноземців в Україні з метою запобігання їх нелегальній зайнятості. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості  Протягом

2026-2028 років

 
4.             Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і нездатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці
1.       Стимулювати роботодавців у працевлаштуванні громадян, які недостатньо конкурентоспроможні   на ринку  праці, шляхом компенсації   фактичного розміру сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове   державне соціальне  страхування. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості, роботодавці Протягом

2026-2028 років

Фонд

загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

2.       Надавати допомогу у працевлаштуванні, навчанні та іншу соціальну допомогу молоді,  неповнолітнім, дітям-сиротам,  особам з інвалідністю, учасникам бойових дій, ветеранам війни та внутрішньо переміщеним особам. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості,

роботодавці

Протягом

2026-2028 років

 
3.       Сприяти залученню громадян, які потребують соціального захисту  і  нездатні на рівних умовах конкурувати  на ринку праці до оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості,

роботодавці

Протягом

2026-2028 років

Фонд

загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття,

кошти роботодавців

4.       Сприяти підвищенню рівня охоплення   професійним  навчанням молоді  та  осіб  з  інвалідністю, які перебувають  на  обліку  в  центрі зайнятості. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

Фонд

загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

5.       Забезпечити в межах повноважень всебічне сприяння працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі шляхом надання роботодавцям компенсації 50% фактичних витрат на оплату праці. Охтирська філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом

2026-2028 років

 Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
5. Сприяння зайнятості ветеранам та членам їх сімей
1.       Сприяння у працевлаштуванні ветеранів/ветеранок війни, у тому числі на суспільно корисні та громадські роботи. Управління соціальної та ветеранської політики   Охтирської міської ради Протягом 2026-2028 років

 

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, бюджет Охтирської міської територіальної громади, роботодавці
2.       Відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь ветеранів/ветеранок війни шляхом перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями. Залучення їх до первинної професійної підготовки та надання ваучера на навчання. Охтирська   філія Сумського обласного центру зайнятості, роботодавці міста Протягом 2026-2028 років

 

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
3.       Реалізація інструментів стимулювання зайнятості ветеранів/ветеранок війни шляхом надання компенсації роботодавцям  у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці. Охтирська   філія Сумського обласного центру зайнятості, роботодавці міста Протягом 2026-2028 років

 

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
4.       Надання грантової допомоги ветеранам/ветеранкам війни та членам їх сімей на відкриття або розвиток власного бізнесу. Охтирська   філія Сумського обласного центру зайнятості Протягом 2026-2028 років

 

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
5.       Надання компенсацій фактичних витрат роботодавцям на облаштування робочих місць для особи з інвалідністю I або II групи.

 

Охтирська   філія Сумського обласного центру зайнятості, роботодавці міста Протягом 2026-2028 років

 

Фонд загально-обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

 

  1. 9. Організація реалізації Програми, моніторинг і контроль за її виконанням 

Результати реалізації  Програми зайнятості населення на 2026 – 2028 роки визначаються шляхом проведення моніторингу ринку праці та створення нових робочих місць.

Основними завданнями моніторингу реалізації Програми є збір, узагальнення, періодичний аналіз відповідних показників та визначення ефективності реалізації Програми.

Моніторинг проводиться на підставі даних Охтирської  філії Сумського обласного центру зайнятості, управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Здійснення організаційно – практичних заходів щодо виконання показників і завдань Програми покладено на управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради, Охтирську філію Сумського обласного центру зайнятості, управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Координацію дій між виконавцями Програми та контроль за її виконанням покладається на управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради.

Розгляд підсумків виконання заходів Програми здійснюється щороку на засіданнях Охтирської  міської ради.

 

 

Секретар міської ради                                                        Вікторія  БУЛАХ

 

 

 

Начальник управління

соціальної та ветеранської політики                               Тетяна КОВАЛЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до  Програми

 

Таблиця 1.  Надання соціальних послуг Державною

службою зайнятості України

 

 

Найменування

показника

2024

звіт

2025

очіку-ване

2026

прогноз

2027

прогноз

2028

прогноз

1. Чисельність осіб, що перебувають на обліку та отримують послуги протягом періоду 708 800 800 805 810
2. Чисельність осіб, які мають статус безробітного 101 120 120 125 130
3. Чисельність працевлаштованих осіб з числа тих, що перебувають на обліку 292 300 300 315 310
4. Чисельність працевлаштованих осіб з числа зареєстрованих безробітних 221 160 160 165 170
5. Чисельність зареєстрованих безробітних, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 69 90 90 100 110
6. Чисельність осіб, залучених до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру 3 2 2 3 4
з них зареєстрованих безробітних 3 2 2 3 4
7. Чисельність осіб, яким надано послуги з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи 0 7 7 8 8
з них організували власну справу 0 0 1 1 1

 

 

 

Таблиця 2. Працевлаштування на нові робочі місця

 

Найменування

показника

2024

звіт

2025

очіку-ване

2026

прогноз

2027

прогноз

2028

прогноз

1. Працевлаштування на нові робочі місця, осіб – усього

 

600 330 360 400 480
з них:

1.1 юридичними особами

 

167 75 100 112 134
1.2 фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників) 433 255 260 288 346
2. Працевлаштування на нові робочі місця за видами економічної діяльності, осіб:          
сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство 67 3 10 12 15
промисловість 26 5 20 25 30
постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря 5 3 5
будівництво

 

7 13 15 20 15
оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів 201 226 230 235 238
тимчасове розміщування й організація харчування 26 12 15 20 25
транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність 9 20 25 25 27
професійна, наукова та технічна діяльність 7 8 10 12 15
державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування 1 4 1 2 3
охорона здоров’я та надання соціальної допомоги 6 3 5 7
надання інших видів послуг 256 23 31 41 90
3. Чисельність працівників, за яких роботодавцю надається компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, осіб – усього 52 57 57 60 65
в тому числі:          
3.1 працівників у юридичних осіб, усього 8 12 13 15 15
за яких компенсовано:          
50% суми фактичних витрат на оплату праці, 50% мінімальної заробітної плати, осіб 1 8 8 9 9
100% суми нарахованого єдиного внеску, осіб 7 4 5 6 6
3.2 працівників у фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб – платників податку з доходів фізичних осіб, усього 44 45 45 46 46
за яких компенсовано:          
50% суми фактичних витрат на оплату праці, 50% мінімальної заробітної плати, осіб 8 1 2 3 4
100% суми нарахованого єдиного внеску, осіб 36 44 45 46 47

 

 

Таблиця 3. Показники сприяння зайнятості осіб з інвалідністю

 

 

Найменування

показника

2024

звіт

2025

очіку-ване

2026

прогноз

2027

прогноз

2028

прогноз

1. Чисельність осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку в Охтирській філії Сумського обласного центру зайнятості 113 70 70 75 80
1.1. з них зареєстровані безробітні 95 60 60 65 70
2. Чисельність осіб з інвалідністю, працевлаштованих за сприяння Охтирської філії Сумського обласного центру зайнятості 16 14 14 15 16
2.1. з них: зареєстровані безробітні, 13 12 12 13 14
2.1.1 у тому числі отримувачі одноразово виплаченої допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 0 0 0 0 0
3. Чисельність осіб з інвалідністю, залучених до участі у громадських роботах 0 0 1 1 1
3.1. з них: з числа зареєстрованих безробітних 0 0 1 1 1
4. Чисельність осіб з інвалідністю, які проходили професійне навчання, усього 3 6 6 7 8
зокрема за рахунок:          
4.1. коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 0 0 0 0 0
4.2. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 3 6 6 7 8

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                        Вікторія  БУЛАХ

 

 

 

Начальник управління

соціальної та ветеранської політики                              Тетяна КОВАЛЕНКО

 

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія