
Охтирська міська рада
Шосте скликання
Друга сесія
РІШЕННЯ
від 02.12.2010 р. Охтирка № 11-МР
Про затвердження переліку, персонального складу, голів та положення про постійні комісії Охтирської міської ради VI скликання
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 26 та статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада вирішила:
1. Утворити та затвердити перелік постійних комісій Охтирської міської ради VI скликання:
1.1. З питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій;
1.2. З питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв’язку;
1.3. З питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища;
1.4. З питань комунальної власності та житлово-комунального господарства;
1.5. З питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики;
1.6. З питань гуманітарної політики та соціального захисту.
2. Обрати постійні комісії міської ради у такому складі:
З питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій:
Марущенко Віктор Андрійович
Гаранжа Віктор Миколайович
Щербина Тетяна Дмитрівна
Москальов Сергій Олександрович
Троценко Володимир Іванович
Сугак Олексій Вікторович
Москаленко Олег Євгенович
З питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв’язку:
Іванова Світлана Анатоліївна
Горнєв Василь Васильович
Спіжевий Анатолій Михайлович
Мороз Микола Григорович
Журавльов Костянтин Леонідович
Лисенко Володимир Іванович
З питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища:
Ботко Сергій Іванович
Бабич Вікторія Володимирівна
Масло Євген Миколайович
Поляк Вадим Володимирович
Збаражський Петро Петрович
Шушман Андрій Васильович
Сікун Олег Володимирович
Макарова Тетяна Юхимівна
Мандич Володимир Іванович
З питань комунальної власності та житлово-комунального господарства:
Алєксєєв Ігор Юрійович
Кутовий Артур Вікторович
Слізченко Олександр Миколайович
Кантока Анатолій Іванович
Кісєлар Федір Федорович
Береговий Олександр Миколайович
Чернов Володимир Васильович
З питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики:
Гопко Олексій Васильович
Глущенко Костянтин Олексійович
Бабич Валерій Віталійович
Попович Валентина Іванівна
Лябах Олександр Васильович
З питань гуманітарної політики та соціального захисту:
Макаренко Катерина Андріївна
Руднікова Ольга Петрівна
Масло Наталія Михайлівна
Неофітний Андрій Михайлович
Могилко Леонід Степанович
3. Обрати головами комісій:
З питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій:
Марущенка Віктора Андрійовича
З питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв’язку:
Іванову Світлану Анатоліївну
З питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища:
Ботка Сергія Івановича
З питань комунальної власності та житлово-комунального господарства:
Алєксєєва Ігоря Юрійовича
З питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики:
Гопка Олексія Васильовича
З питань гуманітарної політики та соціального захисту:
Макаренко Катерину Андріївну
4. Затвердити положення про постійні комісії Охтирської міської ради VI скликання (додається).
5. Рішення Охтирської міської ради п’ятого скликання від 12.04.2006 р. № 1-МР «Про положення про постійні комісії ради» та № 4-МР «Про затвердження кількісного складу постійних комісій міської ради, обрання персонального складу постійних комісій міської ради та їх голів» вважати такими, що втратили чинність.
Міський голова О.В.Касьяненко
Додаток
до рішення другої сесії
Охтирської міської ради
шостого скликання
від 02.12.2010 року №11
Положення про постійні комісії міської ради шостого скликання
І. Загальні положення
1.1. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
1.2. Постійні комісії Охтирської міської ради є органами міської ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень міської ради та її виконавчих органів.
1.3. Комісії здійснюють свою діяльність на основі Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту міської ради та цього Положення.
1.4. Комісії обираються міською радою на строк її повноважень у складі голови та членів комісій.
1.5. Кількість і персональний склад комісій міської ради затверджується міською радою.
1.6. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
1.7. Персональний склад комісії формується за принципом пропорційного представництва в кожній комісії депутатів, обраних від політичних сил з урахуванням бажання депутатів працювати у відповідній комісії, їхньої фахової підготовки та професійного рівня.
1.8. Постійні комісії на першому засіданні обирають заступника голови комісії і секретаря комісії та здійснюють розподіл обов’язків між членами комісій.
1.9. Результатами вивчення і розгляду питань постійних комісій є висновки та рекомендації. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи, зазначені суб’єкти зобов’язані інформувати комісії протягом місяця, якщо інший термін невстановлений комісією.
1.10. В разі необхідності комісії виступають безпосередніми організаторами виконання рішень ради, проведення господарських або культурних заходів, практично допомагають усувати виявлені недоліки.
1.11. Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цього Положення можуть вноситися міським головою, депутатами, постійними комісіями міської ради, депутатськими групами і фракціями.
1.12. Організаційне, правове, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності постійних комісій здійснює апарат міської ради, та її виконавчий комітет.
ІІ. Перелік постійних комісій міської ради
2. При міській раді шостого скликання утворюються постійні комісії:
2.1. з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.
2.2. з питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв’язку.
2.3. з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища.
2.4. з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства.
2.5. з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики.
2.6. з питань гуманітарної політики та соціального захисту.
ІІІ. Основні напрямки діяльності постійних комісій ради
3.1. Постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій
Основними напрямками діяльності постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій є:
3.1.1. Попередній розгляд проекту бюджету міста, внесення змін до нього, звіту про виконання бюджету міста.
3.1.2. Розробка та розгляд пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених чинним законодавством.
3.1.3. Розгляд питання щодо надання пільг по місцевим податкам і зборам та іншим податкам, надходження від яких зараховуються до бюджету міста.
3.1.4. Попередній розгляд та внесення на затвердження міською радою питання про утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди та звітів про їх використання.
3.1.5. Попередній розгляд та надання висновків щодо встановлення орендних ставок за користування комунальним майном територіальної громади міста.
3.1.6. Підготовка та внесення на затвердження міською радою пропозиції щодо встановлення, відповідно до закону, ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності територіальної громади міста, орендних ставок, платежів за надання дозволів та за видачу документів.
3.1.7. Участь у формуванні політики щодо місцевого оподаткування, а також щодо надання пільг з місцевих податків і зборів.
3.1.8. Попередній розгляд та внесення на затвердження міською радою питання стосовно забезпечення органів самоорганізації населення коштами, матеріально-технічними та іншими ресурсами, необхідними для здійснення переданих цим органам окремих власних повноважень органів місцевого самоврядування.
3.1.9. Попередній розгляд проекту рішення про фінансове забезпечення програми соціально-економічного і культурного розвитку міста.
3.1.10. Контроль за використанням коштів, переданих з державного бюджету у вигляді дотацій і субвенцій.
3.1.11. Розгляд проектів програм соціально-економічного, культурного розвитку міста та інвестиційної діяльності.
3.1.12. Розгляд звіту щодо виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку міста.
3.1.13. Розгляд проектів рішень про стан та розвиток підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, щодо участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста.
3.1.14. Розгляд проекту рішення про фінансове забезпечення програми соціально-економічного і культурного розвитку міста.
3.1.15. Заслуховування та розгляд інформацій про стан соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності в місті.
3.1.16. Надання висновків щодо створення комунальних підприємств у місті, спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями.
3.1.17. Надання висновків щодо впровадження інвестиційних проектів розвитку інфраструктури міста.
3.2. Постійна комісія з питань промисловості, підприємництва, транспорту і зв’язку
Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань промисловості підприємництва, транспорту і зв’язку є:
3.2.1. Участь у формуванні політики щодо місцевого оподаткування, а також щодо надання пільг з місцевих податків і зборів.
3.2.2. Здійснення повноважень з питань реалізації державної регуляторної політики.
3.2.3. Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток окремих галузей промисловості міста.
3.2.4. Сприяння реалізації на місцевому рівні державної політики стосовно розвитку малого підприємництва.
3.2.5. Участь у розробці, розгляд та подання на затвердження міською радою міських регіональних програм розвитку малого підприємництва.
3.2.6. Співпраця з органами, зокрема виконавчими, дозвільними, правоохоронними, податковими, митними з метою усунення бюрократичних та інших перешкод у розвитку бізнесу.
3.2.7. Участь у розробці та впровадженні ефективних форм кредитування малого бізнесу.
3.2.8. Сприяння інформаційному забезпеченню малого бізнесу.
3.2.9. Формування через засоби масової інформації позитивної громадської думки щодо ролі підприємництва.
3.2.10. Сприяння створенню оптимальної для міста транспортної інфраструктури, орієнтованої на реалізацію інтересів споживачів транспортних послуг, а також подальшому розвитку міської телефонної мережі, як важливої складової життєдіяльності населення міста.
3.2.11. Розробка пропозицій щодо підвищення ділової активності, створення сприятливого інвестиційного клімату, розвитку ринку товарів і послуг тощо.
3.2.12 Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток транспортної інфраструктури міста.
3.2.13. Сприяння проведенню регулярного (не рідше одного разу на рік) обстеження пасажиропотоків для визначення соціально та економічно обґрунтованих норм споживання транспортних послуг за видами пільг та категорій їх отримувачів для використання в розрахунках компенсації втрат доходів перевізникам.
3.2.14. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією технічних засобів та організацією обслуговування населення підприємствами транспорту та зв’язку усіх форм власності, за технічним станом, використанням та утриманням ними інших об’єктів нерухомого майна.
3.3. Постійна комісія з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища
Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища є:
3.3.1. Сприяння реалізації державної політики в галузі архітектури, містобудування, землекористування та охорони навколишнього середовища на місцевому рівні.
3.3.2. Участь у формуванні, розгляді та подання для затвердження міською радою міських містобудівних програм, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв’язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста. Розгляд генерального плану забудови міста та проектів детального планування.
3.3.3. Участь у роботі комісій з розгляду спорів з питань містобудування та суміжного землекористування у порядку, встановленому законом.
3.3.4. Попередній розгляд та надання висновків щодо землевпорядних проектів та інших матеріалів з питань землеустрою. Здійснення контролю за виконанням проектів і схем землеустрою, проектів внутрішньогосподарського землеустрою.
3.3.5. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:
– вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальної громади міста;
– погодження місць розташування об’єктів, надання та вилучення, передачі у власність земельних ділянок, будівництва і реконструкції об’єктів містобудування, розміщення об’єктів зовнішньої реклами;
– приватизації земельних ділянок;
– припинення права власності або користування земельними ділянками або її частинами;
– розробки міських містобудівних та землевпорядних нормативів;
– правил забудови міста;
– благоустрою міста;
– визначення порядку і розмірів плати за землю;
– вирішення земельних спорів;
– продажу земельних ділянок.
3.3.6. Участь у забезпеченні комплексної забудови міста.
3.3.7. Залучення громадян та їх об’єднань до обговорення містобудівних програм і проектів окремих об’єктів.
3.3.8. Контроль за використанням, охороною та забудовою земель, виконанням генерального плану і містобудівних програм, використанням коштів, що надходять від плати за землю.
3.3.9. Контроль за наданням відповідно до законодавства дозволу на спорудження об’єктів містобудування незалежно від форм власності.
3.3.10. Здійснення в установленому порядку контролю за додержанням земельного законодавства, використанням і охороною земель та дотриманням містобудівної документації при плануванні та забудові території міста. Порушення питань щодо зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке може завдати шкоди навколишньому природному середовищу.
3.3.11 Контроль за організацією охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування.
3.4. Постійна комісія з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства
Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства є:
3.4.1. Підготовка висновків і рекомендацій комісії, проектів рішень міської ради, спрямованих на посилення ефективності роботи всіх ланок, де створюється, використовується або здійснюється управління майном чи реалізуються майнові права територіальної громади міста, а саме з таких питань:
– користування нежитловими приміщеннями, спорудами та будівлями;
– передачі комунального майна до державної власності та прийняття майна до комунальної власності;
– відчуження майна: передачі або продажу майна комунальної власності;
– передачі об’єктів під реконструкцію (розгляд і внесення пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів на відповідній території; виконання або делегування на конкурсній основі генеральній будівельній організації (підрядній організації) функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об’єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності);
– страхування комунального майна;
– надання комунального майна в оренду, під заставу;
– захисту корпоративних прав міської громади;
– концесії об’єктів права комунальної власності, визначення переліку сфер господарської діяльності та переліку об’єктів, які можуть надаватися у концесію;
– банкрутства комунальних підприємств та здійснення санації;
– створення спільних підприємств за участю підприємств комунальної власності у тому числі з іноземними інвестиціями;
– створення та реорганізації комунальних підприємств;
– першочергового права на придбання квартир та про переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об’єктів, розташованих на території міста, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальної громади міста;
– приватизації об’єктів комунальної власності;
– про об’єкти комунальної власності територіальної громади за межами міста;
– інвестування у комунальну власність у тому числі іноземних інвестицій;
3.4.2. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:
– надання земельних ділянок для будівництва та експлуатації об’єктів комунальної власності;
– оформлення права користування земельними ділянками, на яких розміщені об’єкти комунальної власності;
– вилучення земельних ділянок під об’єктами комунальної власності;
– продовження терміну договору оренди земельних ділянок, на яких знаходяться об’єкти незавершеного будівництва;
– участі у розмежуванні земель державної і комунальної власності.
3.4.3. Здійснення контролю за ефективністю володіння, використання і управління майном і майновими правами територіальної громади міста.
3.4.4. Здійснення контролю за використанням нежитлового фонду державними органами, підприємствами, установами та організаціями, які засновані на державній власності, розташованими у місті, за ефективністю управління часткою власності територіальної громади міста, яка передана до статутних фондів спільних підприємств; за процесами приватизації комунального майна територіальної громади міста (підготовка висновків щодо програм приватизації, переліку об’єктів, що підлягають приватизації); за виконанням рішень міської ради з питань, що стосуються власності територіальної громади міста.
3.4.5. Заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади міста та уповноважених осіб з управління частками майна або пакетами акцій.
3.4.6. Контроль за забезпеченням соціально-культурних закладів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста, а також населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями; участь у вирішенні питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води.
3.4.7. Участь у вирішенні питань щодо організації благоустрою міста, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
3.4.8. Контроль за діяльністю щодо забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання та їх охорони.
3.4.9. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства.
3.4.10. Участь у встановленні за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.
3.5. Постійна комісія з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики
Постійна комісія з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики вивчає, попередньо розглядає, готує проекти рішень міської ради і контролює питання з:
– організації діяльності органів місцевого самоврядування;
– депутатської діяльності та етики;
– прав громадян та законності;
– правопорядку та боротьби зі злочинністю.
Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики є:
3.5.1. Сприяння забезпеченню в місті законності, державного і громадського правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, боротьби зі злочинністю, а також додержанню норм депутатської етики шляхом участі у розробці і здійсненні відповідних заходів.
3.5.2. Контроль за дотриманням регламенту ведення пленарних засідань сесій міської ради.
3.5.3. Контроль за розглядом депутатських запитів, звернень та запитань.
3.5.4. Заслуховування та розгляд інформації про стан справ в галузі забезпечення законності, охорони правопорядку та боротьби зі злочинністю.
3.5.5. Перевірка стану справ з розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян і організації їх прийому.
3.5.6. Участь в розробці та виконанні заходів з правового виховання громадян.
3.5.7. Сприяння діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради.
3.5.8. Участь у підготовці змін та доповнень до Статуту територіальної громади міста.
3.5.9. Внесення пропозицій щодо скасування актів виконавчого комітету міської ради, які не відповідають Конституції чи Законам України, іншим актам законодавства, рішенням міської ради, прийнятим у межах її повноважень.
3.5.10. Підготовка питань щодо проведення місцевого референдуму, виборів до місцевих рад.
3.5.11. Підготовка питань щодо організації діяльності місцевих органів влади.
3.5.12. Погодження пропозицій з питань адміністративно-територіального устрою щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста.
3.5.13. Підготовка питань щодо надання дозволу на створення органів самоорганізації населення, а також про дострокове припинення повноважень органів самоорганізації населення у випадках, передбачених чинним законодавством.
3.5.14. Висвітлення проблем громадян та територіальної громади в засобах масової інформації і налагодження системи постійного спілкування між депутатами і виборцями, громадянами і владою.
3.5.15. Співпраця з громадськими організаціями; вивчення громадської думки, збір пропозицій з питань функціонування територіальної громади та забезпечення життєдіяльності міста.
3.5.16. Аналіз звітів діяльності ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є міська рада, контроль за використанням коштів, виділених з бюджету міста на підтримку засобів масової інформації.
3.5.17. Розгляд скарг на неправомірні дії посадових осіб виконавчих органів міської ради, які відмовили у доступі до інформації, подання необхідних пропозицій, щодо недопущення подібних дій.
3.5.18. Попередній розгляд звернень та протестів прокуратури міста на рішення міської ради та її виконавчого комітету з питань, що знаходяться в компетенції відповідних профільних комісій. При необхідності проводити спільні засідання комісій щодо розгляду звернень та протестів прокуратури міста.
3.6. Постійна комісія з питань гуманітарної політики та соціального захисту
Основними напрямами діяльності постійної комісії з питань гуманітарної політики та соціального захисту є:
3.6.1. Сприяння розвитку та діяльності закладів освіти, культури та спорту, які належать територіальній громаді міста, молодіжних підліткових закладів за місцем проживання.
3.6.2. Сприяння здобуттю неповнолітніми повної загальної середньої освіти; створенню необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів.
3.6.3. Сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких організацій.
3.6.4. Створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел.
3.6.5. Забезпечення відповідно до чинного законодавства розвитку всіх видів освіти, розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності, участь у визначенні потреби та формуванні замовлень на кадри для цих закладів, сприяння організації роботи щодо вдосконалення кваліфікації кадрів.
3.6.6. Сприяння організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх.
3.6.7. Участь у обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо:
– реорганізації закладів культури і мистецтв, освіти та науки;
– виділення земельних ділянок під будівництво культових споруд міста.
3.6.8. Сприяння реалізації на міському рівні державної політики охорони здоров’я, соціального захисту, санітарно-епідеміологічного забезпечення населення, розвитку структури закладів фармацевтичного, дезінфекційного напрямків та ветеринарної медицини, в питаннях захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та питань в справах сім’ї та молоді.
3.6.9. Розробка та внесення пропозицій щодо раціонального використання коштів міського бюджету для фінансування закладів соціальної інфраструктури міста, залучення додаткових, в тому числі, інвестиційних джерел фінансування, контроль за їх ефективним використанням.
3.6.10. Внесення пропозицій щодо фінансування міських програм адресної допомоги ветеранам війни та праці, соціально незахищених верств населення, гарантування їх соціального захисту, медичного забезпечення соціально незахищених верств населення, особливо людей похилого віку та дітей.
3.6.11. Сприяння забезпеченню відповідно до законодавства розвитку всіх видів медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі лікувальних закладів усіх форм власності, закладів фізичної культури і спорту. Участь у визначенні потреби та формуванні замовлень на кадри для закладів охорони здоров’я, організації роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів.
3.6.12. Участь у формуванні політики щодо встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
3.6.13. Сприяння забезпеченню відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
3.6.14. Підготовка і подання на затвердження міською радою місцевих програм зайнятості та заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, сприяння організації їх виконання.
3.6.15. Заслуховування та розгляд інформації про стан та розвиток охорони здоров’я, соціального захисту населення та інших відповідних галузей, пов’язаних з діяльністю комісії.
3.6.16. Забезпечення контролю за здійсненням передбачених законодавством заходів щодо поліпшення житлових і матеріально-побутових умов інвалідів, ветеранів війни та праці; громадян, реабілітованих як жертв політичних репресій; військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених в запас або відставку; сімей, які втратили годувальника; багатодітних сімей; громадян похилого віку, які потребують обслуговування вдома.
3.6.17. Контроль за вирішенням питань про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв’язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян.
3.6.18. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства.
3.6.19. Участь у вирішенні у встановленому законодавством порядку питань опіки і піклування.
3.6.20. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань, що стосуються виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
3.6.21. За дорученням міської ради, або з власної ініціативи заслуховування звітів керівників управлінь, підприємств різних форм власності, що взаємодіють з комісією, проведення аналізу діяльності відповідних служб.
ІV. Організація роботи постійних комісій Охтирської міської ради
4.1. Організація роботи комісій міської ради покладається на їх голів.
4.1.1. Голова комісії:
– проводить підготовку, скликає і веде засідання;
– дає доручення членам комісії;
– проводить розподіл функціональних обов’язків між членами комісії;
– організовує поточну роботу комісії за профілем її діяльності і координує цю роботу з іншими комісіями;
– представляє комісію у відносинах з державними і громадськими органами та організаціями, депутатами ради, підприємствами, установами і громадянами;
– організовує роботу по виконанню рішень та реалізації висновків та рекомендацій комісії;
– запрошує для участі в роботі комісії представників виконавчих органів міської ради, керівників підприємств та установ, громадських організацій та спеціалістів;
– веде особистий прийом громадян та представників юридичних осіб за графіком, затвердженим комісією;
– доводить до відома членів комісії інформацію про офіційні документи, листи, інші повідомлення, що надійшли та стосуються діяльності міської ради і комісії;
– підписує за дорученням і від імені комісії проекти рішень міської ради та інші документи.
У разі відсутності голови комісії або неможливості виконувати ним свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
У разі, якщо голова постійної комісії систематично (не менше трьох разів підряд) без поважних причин не скликає засідання і не бере участь в проведенні засідання постійної комісії, міський голова, секретар міської ради або депутати мають право ініціювати розгляд питання про заміну голови постійної комісії на пленарному засіданні міської ради.
4.1.2. Заступник голови комісії обирається із членів комісії на її першому організаційному засіданні більшістю голосів від загального складу комісії за пропозицією голови комісії. Заступник голови комісії:
– складає плани робіт, готує питання для розгляду на засіданнях комісії, забезпечує засідання необхідними матеріалами з порядку денного;
– здійснює контроль за виконанням планів роботи комісії, її рішень і рекомендацій з питань, що розглянуті на засіданнях комісії та рішень міської ради з питань, які належать до відання комісії;
– виконує за дорученням голови комісії окремі його функції і заміщає голову у випадку його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов’язків.
4.1.3. Секретар комісії обирається із членів комісії на її першому організаційному засіданні більшістю голосів від загального складу комісії за пропозицією голови комісії. Секретар комісії:
– оформляє проекти рішень, рекомендацій, запитів комісії, протоколи засідань комісії, інші документи комісії, підписує разом з головою (заступником) протоколи засідань комісії;
– інформує членів комісії про виконання рішень комісії і результати розгляду рекомендацій комісії;
– координує роботу комісії з іншими комісіями під час розгляду спільних питань.
4.1.4. Члени комісії мають право:
– вносити пропозиції про розгляд на засіданнях комісії будь-якого питання, що належить до її відання, а також брати участь в обговоренні рекомендацій, пропозицій, висновків, прийнятті та підготовці рішень. Пропозиція члена комісії на його вимогу повинна бути проголосована на засіданні комісії;
– викласти свою окрему думку як додаток до рішення, рекомендації чи висновку комісії.
Члени комісії зобов’язані:
– бути присутніми на засіданнях комісії та брати участь в її роботі;
– виконувати доручення, визначені рішеннями комісії.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини засідань комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень міської ради та її органів, комісія може ініціювати розгляд на засіданні міської ради питання щодо відкликання такого депутата.
4.2. Комісія здійснює свою роботу постійно, на плановій основі. План роботи комісії повинен відповідати головним напрямкам діяльності міської ради та її органів і визначати організаційні форми вирішення поставлених завдань та містити перелік основних заходів та їх виконавців. План роботи комісії може коригуватися у разі включення до нього позапланових питань за дорученням міської ради, міського голови, секретаря міської ради, за пропозицією членів комісій, інших депутатів міської ради.
4.3. Комісія здійснює свою роботу шляхом:
– попереднього вивчення та узагальнення окремими її членами питань, віднесених до компетенції комісії, питань за дорученням міської ради та підготовки цих питань до розгляду на комісії та на сесії міської ради;
– проведення засідань комісії як постійно діючого колегіального органу міської ради.
4.4. Основною формою роботи комісії є засідання, які скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і відбуваються у дні, визначені комісією.
4.5. Засідання комісії є правомочним при наявності на ньому не менше половини членів комісії від її загального складу.
4.6. У засіданні комісії беруть участь депутати – члени комісії, інші депутати міської ради (з правом дорадчого голосу) та запрошені на засідання комісії особи. Участь у роботі комісії осіб, які заміщують депутата, не допускається. Право голосу іншим особам не передається.
4.7. На початку засідання комісії затверджується порядок денний. Питання до порядку денного засідання комісії включаються за пропозицією голови комісії, його заступників, членів комісії, за рішенням міської ради та дорученням міського голови та секретаря міської ради. До порядку денного можуть вноситись додаткові пропозиції від членів комісії, які надаються в усній або письмовій формі.
4.8. Після затвердження порядку денного засідання комісія відводить час на розгляд питань, визначає їх черговість, встановлює загальний час засідання.
4.9. З питання порядку денного засідання комісії автором ініціативи внесення питання до порядку денного або членами комісії за дорученням голови комісії чи його заступника готується проект рішення комісії, а у необхідних випадках проект рішення сесії.
4.10. Кожний член комісії забезпечується необхідними матеріалами з питань, які розглядаються з порядку денного на засіданні комісії.
4.11. З метою забезпечення якості підготовки та розгляду питань на засіданнях комісії, комісія може надавати доручення окремим членам комісії, створювати робочі групи, залучати до участі у своїй роботі представників громадськості, вчених, консультантів, експертів, спеціалістів, керівників та представників підзвітних та підконтрольних міській раді органів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій. Участь у роботі комісії керівників або представників підзвітних та підконтрольних міській раді органів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій та представлення ними матеріалів і відомостей, що стосуються питання, з якого їх запрошено на засідання комісії, є обов’язковими.
4.12. Розгляд питання, включеного до порядку денного на засіданні комісії, розпочинається з оголошенням головуючим на засіданні назви цього питання, складу запрошених на засідання з цього питання керівників (представників) органів, підприємств, установ, організацій, що беруть участь у роботі комісії, прізвища доповідача та співдоповідача (співдоповідачів) з питання.
4.13. Після доповіді та співдоповідей, члени комісії задають доповідачу та співдоповідачу питання, отримують на них відповіді, заслуховують запрошених посадових осіб.
4.14. Головуючий на засіданні комісії забезпечує порядок під час засідання і створює рівні можливості членам комісії у обговоренні питань та внесенні пропозицій. Головуючий не має права переривати виступи членів комісії, окрім тих випадків, коли промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу інших депутатів чи посадових осіб, організацій, установ, чи держави, або перевищує відведений для виступу час.
4.15. В обговоренні питання порядку денного засідання комісії беруть участь члени комісії, депутати міської ради – члени інших комісій, а також з дозволу головуючого, запрошені на засідання комісії з питання, що обговорюється, особи. Обговорення питання порядку денного комісії припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів комісії.
4.16. За результатами вивчення і розгляду питань комісія приймає рішення, готує і ухвалює свої висновки і рекомендації. З питань порядку денного засідання комісія може:
– підтримати проект рішення з питання, що обговорюється;
– відхилити проект рішення з питання, що обговорюється;
– ухвалити висновки комісії з питання, що обговорюється;
– ухвалити рекомендації комісії з питання, що обговорюється;
– ухвалити заяву комісії;
– взяти інформацію до відома без винесення будь-якого рішення, ухвалення висновків чи рекомендацій;
– дати доручення членам комісії на додатковий збір матеріалів, підготовку питання чи додаткову перевірку;
– повернути матеріали на доопрацювання або ухвалити рішення про необхідність такого доопрацювання;
– зняти питання або проект з розгляду.
4.17. Перед голосуванням щодо прийняття рішення головуючий узагальнює результати обговорення, оголошує всі пропозиції, що внесені депутатами. Всі пропозиції обов’язково ставляться головуючим на голосування в порядку їх надходження. Рішення комісії приймається спочатку за основу, а після голосування всіх пропозицій членів комісії – в цілому.
4.18. Висновки і рекомендації комісії приймаються більшістю голосів від присутніх на засіданні і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови. Протокол засідання комісії підписується головою (заступником) і секретарем комісії.
4.19. Питання, які належать до відання інших комісій, можуть за ініціативою комісії, а також за дорученням міської ради або міського голови розглядатись комісіями спільно. Рішення, висновки і рекомендації, спільно прийняті комісіями, підписуються головами комісій.
4.20. Рішення комісії підлягають обов’язковому розгляду і виконанню органами, підприємствами, установами і організаціями та посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду рішень і вжиті заходи органи, підприємства, установи і організації та їх посадові особи, яким були адресовані ці рішення (рекомендації, висновки), повідомляють комісію у встановлений нею термін.
4.21. Про свою роботу комісії звітують не рідше одного разу на рік на пленарному засіданні міської ради.
Секретар міської ради О.В.Цілуйко