№622-МР – Про місцеві податки і збори

9 Грудня, 2008 225

№622-МР – Про місцеві податки і збори

УКРАЇНА

Охтирська міська рада

П’яте скликання

Двадцять восьма сесія

РІШЕННЯ

04.12.2008р.                                                            Охтирка                                                                     №622-МР

 

Про місцеві податки і збори

Відповідно до п.24 частини 1 статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93р. № 56-93 „Про місцеві податки і збори” із змінами і доповненнями та Указу президента України від 28.06.99р. № 761/99 „Про впорядкування механізму сплати ринкового збору”, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку від 26.11.2008 року міська рада вирішила:

1. Затвердити положення про місцеві податки і збори згідно з додатками 1-10, а саме:

1.1.Положення про збір за парковку автотранспорту (додаток 1).

1.2.Положення про ринковий збір (додаток 2).

1.3.Положення про збір за видачу ордера на квартиру (додаток 3).

1.4.Положення про збір з власників собак (додаток 4).

1.5.Положення про податок з реклами (додаток 5).

1.6.Положення про збір за право на використання місцевої символіки (додаток 6).

1.7.Положення про збір за право на проведення кіно- і телезйомок (додаток 7).

1.8.Положення про збір за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей (додаток 8).

1.9.Положення про комунальний податок (додаток 9).

1.10.Положення про збір за видачу дозволу на розміщення об”єктів торгівлі та сфери послуг (додаток 10).

2.Форми податкової звітності місцевих податків і зборів затверджуються Наказом Державної податкової адміністрації України і подаються платниками податків і зборів до ОМДПІ відповідно до вимог діючого законодавства.

3.Рішення набирає чинності з моменту опублікування в одному з місцевих друкованих засобів масової інформації.

4. Рішення четвертої сесії міської ради двадцять четвертого скликання від 17.09.2002р. №48-МР „Про місцеві податки і збори” із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями міської ради від 18.03.2004р. №338-МР, від 28.02.2006р. №750- МР, від 31.08.2006р. №82- МР вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2009р.

Міський голова І.І. Демченко

Додаток 1

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за парковку автотранспорту

1. Платники збору .

Платниками збору за парковку автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.

2. Ставка збору.

Ставка збору за парковку автотранспорту встановлюється з розрахунку за одну годину парковки ( в тому числі і неповну) в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях в розмірі 1 відсотка неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Збір за парковку автотранспорту сплачується водіями на місці парковки.

3. Порядок нарахування і сплати збору.

Облік, звітність та перерахування збору за парковку автотранспорту здійснює суб”єкт підприємницької діяльності, який займається організацією платних парковок.

Строк подання податкової звітності до Охтирської МДПІ – щомісячно не пізніше 20 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця.

Строк сплати до місцевого бюджету щомісячно не пізніше 30 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця.

4. Не сплачують плату за парковку автотранспорту організації, які фінансуються з місцевого бюджету, при наявності відповідного документу, інваліди I та II груп.

5. Відповідальність.

Відповідальність за повноту сплати покладається на платників збору, відповідальність за правильність обчислення та своєчасність перерахування збору до місцевого бюджету покладається на суб”єктів господарювання, які займаються організацією платних парковок.

6. Джерела сплати збору.

Збір за парковку автотранспорту, внесений за рахунок коштів юридичних осіб, відноситься на собівартість продукції (робіт, послуг).

Фізичні особи сплачують збір за парковку автотранспорту за рахунок власних доходів.

7. Порядок організації паркування:

Порядок організації паркування та визначення місць парковки автотранспорту встановлюються виконавчим комітетом міської ради.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 2

ПОЛОЖЕННЯ

про ринковий збір

1. Загальні положення.

Ринковий збір – це плата за торгові місця на ринках і в павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках, для торгівлі з автомашин, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.

2. Платники збору.

2.1. Платниками ринкового збору – є юридичні особи будь-якої форми власності, їх філії, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи, які реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари.

2.2. Без сплати ринкового збору реалізація на території ринку сільськогосподарської, промислової продукції та інших товарів заборонена.

3. Ставки збору.

Ставка збору за одне торговельне місце становить:

Для юридичних осіб при здійсненні торгівлі усіма видами товарів – 3,4 грн.

Для фізичних осіб при реалізації вирощеної в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній і садовій ділянці продукції рослинництва (у т.ч. зерна) та бджільництва, худоби, кролів, нутрій, птиці, тощо, як у живому вигляді, так і після їх забою, яєць (підтверджується довідкою органу місцевого самоврядування про наявність земельної ділянки), а також запчастин, які були у користуванні (крім автозапчастин) – 0,85 грн.

– у випадку, коли продавець здійснює торгівлю на площі, яка не перевищує розміру ½ торговельного місця – 0,5 грн.;

– інші види товарів – 2,0 грн.;

У випадку, коли площа одного контейнера, кіоску, транспортного засобу тощо, який займає продавець на ринку перевищує розмір одного торговельного місця, визначеного п.15 „Правил торгівлі на ринках міста (торговельних майданчиках)”, ринковий збір встановлюється в розмірі:

– для юридичних осіб – 6,0 грн.;

– для фізичних осіб – 2,5 грн.

4. Порядок сплати та перерахування збору.

Ринковий збір сплачується до початку торгівлі через касовий апарат адміністрації ринку за кожний день здійснення торгівлі. На підставі касового чеку про сплату ринкового збору, особі надається місце для торгівлі. Адміністрація ринку щодекадно перераховує кошти до місцевого бюджету.

Податкову звітність адміністрація ринку надає до ОМДПІ щомісячно не пізніше як за 20 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця.

5. Відповідальність.

У разі виявлених на ринку під час проведення контрольних перевірок працівниками органів державної податкової служби осіб, які здійснюють торгівлю без касових чеків, що засвідчують сплату ринкового збору, з цих торгівців стягується штраф у п”ятикратному розмірі ринкового збору, а з адміністрації ринку – у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. У разі виявлення неналежним чином оформлених з вини адміністрації ринку касових чеків адміністрація ринку за кожний випадок сплачує штраф у розмірі, еквівалентному 20 неоподаткованим мінімумам доходів громадян.

Відповідальність за повноту нарахування та своєчасність сплати ринкового збору до місцевого бюджету покладається на адміністрацію ринку.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 3

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за видачу ордера на квартиру

1. Об”єкт оподаткування.

Збір за видачу ордера на квартиру та ордера по обміну квартири сплачується за послуги, пов”язані з видачею документів, що дають право на заселення квартири.

2. Платники збору.

Платниками збору є фізичні особи, які отримали ордер на заселення окремої квартири або ордер по обміну квартири в житлових будинках, що належать міській раді.

3. Ставка збору.

Ставка збору встановлюється в розмірі 30% неоподаткованого мінімуму доходів громадян на час оформлення ордера на квартиру або 5,1 грн.

4. Порядок сплати та термін перерахування.

Даний збір сплачується фізичними особами до одержання ордеру через установи банків на рахунок місцевого бюджету. Облік платників і сум надходжень збору за видачу ордера на квартиру здійснюється відділом обліку, розподілу, приватизації житла та комунального майна управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради.

Інформацію щодо переліку осіб, які отримали ордери на квартиру, управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради щоквартально надає до ОМДПІ.

5. Відповідальність.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати даного збору в місцевий бюджет покладається на платників збору.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 4

ПОЛОЖЕННЯ

про збір з власників собак

1. Платники збору.

Платниками збору з власників собак є громадяни – власники собак (крім службових), які проживають у будинках державного і громадського житлового фонду та приватизованих квартирах. Власники собак в приватних будинках не являються платниками збору.

2. Ставки збору.

Ставка збору за кожну собаку складає 10% неоподаткованого мінімуму доходів громадян на час нарахування збору або 1,7 грн. за кожний рік.

3. Порядок сплати та перерахування збору.

Збір з власників собак стягується приватними підприємствами, які обслуговують та утримують житловий фонд міста та об”єднаннями співвласників житлових будинків з січня по листопад включно в розмірі 0,14грн. щомісяця, в грудні – в розмірі 0,16 грн. одночасно із сплатою за житлово-комунальні послуги.

4. Відповідальність.

Відповідальність за своєчасність сплати збору з власників собак покладається на платників, відповідальність за правильність обчислення, своєчасне і повне перерахування до бюджету несуть адміністрації приватних підприємств, які обслуговують та утримують житловий фонд міста та об”єднань співвласників.

Приватні підприємства, які обслуговують та утримують житловий фонд міста та об”єднання співвласників житлових будинків надають в ОМДПІ податкову звітність щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Термін сплати коштів до місцевого бюджету:

– щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 5

ПОЛОЖЕННЯ

про податок з реклами

1. Рекламою вважаються всі види оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, радіо, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу: на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях.

2. Об”єктом оподаткування даного податку є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.

3. Платники податку.

Платниками податку з реклами є юридичні особи і громадяни – замовники реклами (рекламодавці) або виробники і розповсюджувачі реклами, якщо вони самі є рекламодавцями.

4. Ставки податку.

Ставка податку з реклами встановлюється в розмірі 0,1% вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5% за розміщення реклами на тривалий час.

Податок з реклами не сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення соціальної реклами.

5. Порядок нарахування і сплати.

Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами. Підприємства та організації, які здійснюють послуги на встановлення і розміщення реклами, а саме: телерадіокомпанія, редакції газет, відділ архітектури та містобудування та інші надають в ОМДПІ податкову звітність щомісячно, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця за встановленою формою.

Термін сплати коштів до місцевого бюджету щомісячно, протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

6. Відповідальність.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податку з реклами до бюджету покладається на адміністрацію підприємств та організацій, які надають послуги з встановлення та розміщення реклами.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 6

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за право на використання місцевої символіки

1. Об”єктом збору є вартість виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки.

2. Платники збору.

Платниками збору є юридичні особи і громадяни, які використовують цю символіку з комерційною метою.

3. Ставки збору.

Ставка збору з юридичних осіб – 0,1% вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, з громадян, що займаються підприємницькою діяльністю – п”ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

4. Порядок нарахування і сплати.

Дозвіл на використання місцевої символіки видається виконавчим комітетом міської ради. Збір сплачується одержувачами дозволу щомісяця виходячи з вартості виробленої продукції з використанням символіки через установи банків. Строк подання податкової звітності до Охтирської МДПІ – щомісячно не пізніше 20 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця. Строк сплати до місцевого бюджету щомісячно не пізніше 30 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця.

5.Відповідальність.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати збору покладається на суб»єктів господарювання, які використовують місцеву символіку з комерційною метою.

6. Положення про зміст, опис та порядок використання місцевої символіки.

Положення про зміст, опис та порядок використання місцевої символіки затверджується окремим рішенням міської ради.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 7

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за право на проведення кіно- і телезйомок

1. Платники збору.

Платниками збору є комерційні кіно – і телеорганізації, включаючи організації з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які проводять зйомки, що потребують від міської ради, її виконавчих органів, місцевих органів державної виконавчої влади додаткових заходів (виділення наряду міліції, оточення території зйомок тощо).

2. Ставки збору.

Розмір збору встановлюється на рівні суми фактичних витрат на проведення зазначених заходів.

3. Порядок нарахування і сплати.

Право на проведення кіно – і телезйомок надається суб»єкту господарювання відповідно до розпорядження міського голови. Фактичні витрати на проведення додаткових заходів під час здійснення зйомок розраховуються підприємствами, організаціями, установами, які залучаються до їх проведення.

Збір справляється під час одержання розпорядження міського голови, яке надає право на проведення кіно- і телезйомок.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 8

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за проведення місцевих аукціонів,

конкурсного розпродажу і лотерей

1. Об”єктом збору є вартість заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів, виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку випускається лотерея.

2. Платники збору.

Платниками збору є юридичні особи і громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей.

3. Ставка збору.

Ставка збору становить 0,1% вартості заявлених до місцевого аукціону, конкурсного розпродажу товарів або від суми, на яку випускається лотерея. Розмір збору за право на проведення лотерей з кожного учасника не повинен перевищувати трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

4. Порядок нарахування та сплати.

Збір за право на проведення лотерей справляється під час одержання дозволу на випуск лотереї.

Збір за право на проведення місцевих аукціонів і конкурсного розпродажу справляється за три дні до їх проведення.

5.Відповідальність.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати збору покладається на суб»єктів господарювання, які проводять місцеві аукціони, конкурсний розпродаж і лотереї.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 9

ПОЛОЖЕННЯ

про комунальний податок

1. Платники податку.

Комунальний податок справляється з юридичних осіб крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

Підприємства і організації, сплачують податок з часу їх створення. Суб”єкти підприємницької діяльності, які протягом звітного періоду у певний час не працювали – тільки за час роботи.

2. Ставки податку.

Ставка податку встановлюється в розмірі 10% неоподаткованого мінімуму доходів громадян з розрахунку на одного працюючого в місяць, тобто 1,7 грн. з урахуванням середньоспискової чисельності.

3.Порядок нарахування та сплати.

Юридичні особи, які є платниками комунального податку, подають в ОМДПІ податкову звітність щоквартально не пізніше як за 40 календарних днів після закінчення звітного податкового періоду. Термін сплати коштів до місцевого бюджету – щомісячно не пізніше як за 20 календарних днів після закінчення звітного податкового місяця.

Секретар міської ради В.І. Попович

Додаток 10

ПОЛОЖЕННЯ

про збір за видачу дозволу на розміщення

об”єктів торгівлі та сфери послуг

1.Збір за видачу дозволу на розміщення об»єктів торгівлі та сфери послуг – це плата за оформлення та видачу дозволу на торгівлю та надання послуг у спеціально відведених для цього місцях.

2. Платниками збору за видачу дозволу на розміщення об”єктів торгівлі та сфери послуг є юридичні та фізичні особи – підприємці, які отримали дозвіл на розміщення таких об”єктів.

3. Ставки збору.

Ставки збору за видачу дозволу на розміщення об”єктів торгівлі та сфери послуг:

– для суб”єктів, що постійно надають послуги та здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях в розмірі 6 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або 102 гривні;

– за одноразову торгівлю або надання послуг – в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян або 17 гривень в день.

4. Порядок видачі дозволів, сплати та перерахування збору.

Даний збір сплачується до місцевого бюджету м.Охтирка через установи банків одержувачами дозволу – суб”єктами підприємницької діяльності до початку здійснення фактичної торгівлі або надання послуг.

Для суб”єктів, що постійно здійснюють торгівлю або надають послуги у спеціально відведених для цього місцях (стаціонарних об”єктах), збір за видачу дозволу на розміщення об”єктів торгівлі або сфери послуг стягується одноразово.

5. Відповідальність.

Відповідальність за своєчасність та повноту збору за видачу дозволу покладається на платників.

 

Секретар міської ради                                                            В.І. Попович

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія