
Охтирська міська рада
РІШЕННЯ
від 29.12.2011 р. Охтирка № 357-МР
Про міську комплексну програму
профілактики правопорушень на
2012-2015 роки
Керуючись п. 22 ч.1 ст. 26, п.1 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада вирішила:
1. Затвердити міську комплексну програму профілактики правопорушень на 2012-2015 роки, що додається.
2. Виконавчому комітету міської ради врахувати в бюджетних запитах на 2012-2015 роки потребу коштів на реалізацію заходів програми.
3. Контроль за виконанням заходів передбачених даною програмою покласти на голову комісії з питань боротьби зі злочинністю при виконавчому комітеті Охтирської міської ради (Цілуйко О.В.).
4. Рішення міської ради від 28.10.2008 р. № 594-МР “Про міську комплексну програму профілактики правопорушень на 2008-2011 роки” вважати таким, що втратило чинність.
Секретар міської ради О.В. Цілуйко
до рішення міської ради
шостого скликання
від 29.12.2011 р. № ____МР
М І С Ь К А КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ
НА 2012-2015 РОКИ
м. Охтирка – 2011
ЗМІСТ
|
№ з/п |
Назва розділу програми |
Стор. |
|
I. |
Паспорт програми |
4 |
|
II. |
Загальні положення |
5 |
|
III. |
Загальна характеристика стану злочинності
|
5 |
|
IV. |
Мета програми
|
6 |
|
V. |
Основні заходи по реалізації програми
|
6 |
|
VI |
Фінансове забезпечення міської комплексної програми
|
14 |
|
VII. |
Очікувані результати виконання програми |
15 |
|
VIII. |
Координація та контроль за ходом виконання програми
|
15 |
І. ПАСПОРТ
МІСЬКОЇ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ
ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ НА 2012-2015 РОКИ
|
1. |
Ініціатор розроблення програми | Виконавчий комітет Охтирської міської ради |
|
2. |
Підстави для розробки програми | Конституція України, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закон України “Про міліцію”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 р. № 1911-р “Про схвалення Концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року” |
|
3. |
Розробник програми | Головний спеціаліст по взаємодії з правоохоронними органами та режимно-секретної роботи апарату міської ради та її виконавчого комітету |
|
4. |
Співрозробники програми | МВ УМВС України в Сумській області, виконавчі органи міської ради |
|
5. |
Відповідальний виконавець програми | МВ УМВС України в Сумській області |
|
6. |
Учасники програми | Охтирське МВ УМВС України в Сумській обл., Охтирське відділення СБУ України в Сумській обл., Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області, об’єднаний контрольно-ревізійний відділ в м. Охтирка, Охтирському і Тростянецькому районах, Охтирський міжрайонний відділ кримінально-виконавчої інспекції, територіальна державна інспекція праці, управління праці та соціального захисту населення міської ради, управління економіки та інвестиційної політики міської ради, управління житлово-комунального господарства міської ради, відділ архітектури та містобудування відділ освіти міської ради, відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту міської ради, міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, управління фінансів міської ради, Охтирський міськрайонний центр зайнятості, КЗ “Охтирська ЦРЛ”, санітарна епідеміологічна станція. |
|
7. |
Термін реалізації програми | 2012 – 2015 роки |
|
8. |
Джерела фінансування | Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством. |
ІI. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Міська комплексна програма профілактики правопорушень 2012-2015 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про міліцію”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 р. № 1911-р “Про схвалення Концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року”.
Програма являє собою комплекс організаційно-правових заходів виконавчих органів міської ради, правоохоронних та контролюючих органів на період з 2012 по 2015 рік, спрямованих на суттєве поліпшення якості профілактики і протидії проявам злочинності та правопорушенням.
Метою програми є підвищення ефективності роботи правоохоронних та контролюючих органів, виконавчих органів міської ради щодо усунення факторів, що негативно впливають на стан правопорядку в місті, об’єднання їх зусиль та зусиль громадськості для забезпечення законності і правопорядку на основі чітко визначених пріоритетів.
Головним напрямком Програми є вдосконалення системи взаємодії щодо забезпечення надійного захисту особистості, суспільства та держави від злочинних посягань.
ІІI. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗЛОЧИННОСТІ
За 11 місяців 2011 року на території обслуговування Охтирського МВ зареєстровано 552 злочини. Рівень злочинності знизився на 22,3% в порівнянні з минулим роком. З загальної кількості злочинів 77 залишаються нерозкритими Закінчено розслідуванням у звітному періоді 515 злочинів проти 612 в 2010 році, що на 15,8% менше. Відсоток розкриття складає 87,0%, в минулому році 80,7%, в середньому по області 68,7%.
По порушеним кримінальним справам в поточному році було пред’явлено 446 обвинувачень проти 537 в 2010 році, що на 16,9% менше. Питома вага встановлених осіб становить 80,8% проти 75,6% в 2010р., в середньому по області – 59,8%.
Тяжких та особливо тяжких злочинів зареєстровано 208, в 2010 році – 250, що на 16,8% менше. Закінчено розслідуванням 197 тяжких та особливо тяжких злочинів проти 189 в 2010 році, що на 4,2% більше. Нерозкритими рахуються 35 злочин, проти 58 в минулому році. Відсоток розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів становить 84,9% проти 76,5% в минулому році, в середньому по області – 60,5%. По тяжким та особливо тяжким злочинам було пред’явлено 163 обвинувачення проти 177 в 2010 році, що на 7,9% менше. Питома вага встановлених осіб з числа зареєстрованих особливо тяжких та тяжких злочинів становить 78,4% проти 70,8% в 2010 році, в середньому по області – 51,2%.
У звітному періоді зменшилась кількість зареєстрованих навмисних вбивств (2, -2), тяжких тілесних ушкоджень (1, -6), спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості (8, -15), крадіжок (277, -67), в т.ч. приватної власності (236, -87), з магазинів та інших торгових точок (12, -1), кишенькових крадіжок (4, -3), пограбувань (12, -4), розбоїв (1, -4), шахрайств (15, -30), хуліганств (27, -10).
Взагалі не допущено скоєння зґвалтувань, спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, крадіжок худоби.
Поряд із зменшенням кількості зареєстрованих злочинів на 22,3% (552 проти 710), менше на 18,6% (397 проти 488 в 2010р.) викрито осіб, які їх вчинили. Серед викритих злочинців 193 (+9,7%) – вже порушували кримінальне законодавство, 30 (-3,2%) – неповнолітні, 199 (-46,8%) – не мали постійного джерела доходів, 96 (-5,9%) – об’єднувалися в групи для спільного вчинення злочинів, 126 (+100%) – скоїли злочин у стані алкогольного сп’яніння.
ІV. МЕТА ПРОГРАМИ
Досягненню мети та напрямку Програми сприятимуть заходи, спрямовані на:
– створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності;
– ослаблення дії криміногенних факторів;
– недопущення втягнення у злочинну діяльність нових соціальних груп, особливо неповнолітніх;
– витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;
– викорінення корупції, зменшення кримінального тиску на економічні відносини;
– обмеження незаконного обігу зброї, наркотичних засобів, кримінальних проявів, пияцтва і алкоголізму, проституції та інших супутніх для злочинності явищ.
V. ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
1 Організаційне забезпечення профілактики злочинності.
1.1 Систематично аналізувати стан правопорядку в місті, на підприємствах, в установах та організаціях. З урахуванням факторів, що сприяють загостренню криміногенної обстановки, впливають на стан правопорядку розробляти комплексні плани, в яких визначити скоординовані дії щодо запобігання злочинним проявам, насамперед, проти особи, у сфері охорони громадського порядку та економічній.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
1.2 У програмах соціально-економічного розвитку м. Охтирка передбачати спеціальні розділи щодо здійснення заходів, спрямованих на зміцнення правопорядку, усунення умов, які породжують ускладнення криміногенної ситуації, підвищення активності громадськості в профілактиці антисоціальних проявів, запобігання бездоглядності неповнолітніх.
Управління економіки та інвестиційної політики.
2012-2015 роки
1.3 За допомогою місцевих засобів масової інформації розробити та запровадити систему постійного інформування населення про прийняті заходи щодо зміцнення правопорядку та законності в місті.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
Щокварталу
2 Протидія організованій та економічній злочинності. Організація розкриття та розслідування злочинів. Запобігання проявам корупції.
2.1 З метою забезпечення захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина систематично вивчати та аналізувати стан роботи із заявами та скаргами, а при їх розгляді вживати вичерпних заходів для задоволення обґрунтованих звернень та реального поновлення, в межах визначених законодавством повноважень, порушених прав громадян. Інформувати через засоби масової інформації про результати роботи зі зверненнями громадян.
Виконавчий комітет міської ради;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.2 З метою запобігання злочинним посяганням із застосуванням зброї та вибухових пристроїв проти особи і суспільства, в тому числі проявів тероризму, здійснити комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на виявлення каналів незаконного обігу і крадіжок вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.3 Запровадити постійну практику обліку житла, де проживають особи похилого віку, самотні особи, визнані недієздатними, психічно хворі, інші особи, які потребують опіки, та хворі на алкоголізм і наркоманію з метою запобігання фактам знущання над ними, незаконного відчуження їхнього житла. Реалізувати заходи щодо соціальної підтримки малозабезпечених верств населення. Проводити обстеження матеріально-побутових умов одиноких, непрацездатних громадян, людей похилого віку, інвалідів.
Управління праці та соціального захисту
населення міської ради;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.4 Здійснювати вибіркові перевірки суб’єктів господарювання міста з питань оплати праці в частині дотримання мінімальних державних гарантій та своєчасної виплати заробітної плати та вживати заходів щодо легалізації зайнятості, застосовувати відповідні санкції до порушників чинного законодавства.
Територіальна Державна інспекція праці;
Охтирська міжрайонна державна
податкова інспекція;
Управління праці та соціального захисту
населення міської ради;
Управління економіки та інвестиційної політики;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.5 З метою недопущення проникнення на споживчий ринок неякісних та небезпечних для здоров’я людини товарів проводити комплексні перевірки дотримання чинного законодавства щодо захисту прав споживачів приватними підприємствами, іншими суб’єктами господарювання, для чого звертати особливу увагу на наявність документів про якість та безпеку товарів.
Управління економіки та інвестиційної політики;
Санітарна епідеміологічна станція;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.6 З урахуванням криміногенної ситуації, пов’язаної з нелегальною міграцією, періодично проводити оперативно-профілактичні операції з метою виявлення і перекриття каналів проникнення в місто нелегальних мігрантів.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.7 З метою недопущення зловживань при використанні благодійної допомоги, яка надійшла до навчальних закладів від батьків, проводити перевірки щодо відображення даної допомоги по обліку відділу освіти міської ради.
Об’єднаний контрольно-ревізійний відділ в
м. Охтирка, Охтирському і Тростянецькому р-нах . 2012-2015 роки
2.8 З метою попередження та розкриття крадіжок металевих конструкцій комунальної форми власності проводити заходи щодо виявлення нелегальних пунктів прийому, переробки та зберігання металобрухту.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.9 Проводити заходи по недопущенню стихійної торгівлі та торгівлі в невстановлених місцях на території міста. При виявленні порушень притягувати винних до відповідальності згідно чинного законодавства.
Управління економіки та інвестиційної політики;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
2.10 Забезпечити здійснення заходів щодо посилення контролю за відкритістю та прозорістю в роботі виконавчих органів міської ради, усунення причин і умов, що спричиняють вчиненню корупційних діянь, інших правопорушень пов’язаних з корупцією.
Виконавчі органи міської ради.
2012-2015 роки
2.11 Проводити комплексні запобіжні заходи щодо повного виключення проникнення організованої злочинності у правоохоронні, контролюючі та інші владні структури, недопущення використання співробітниками правоохоронних органів, судів, державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування своїх повноважень з корисливою метою, рішучого викриття та припинення злочинних та корупційних проявів.
Охтирське відділення СБУ України
в Сумській обл.;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
3 Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище.
3.1 Здійснювати системно-цільове планування виховного процесу з питань превентивного виховання, стимулювання здорового способу життя і забезпечення позитивної соціальної орієнтації в процесі валеологізації навчально-виховного процесу.
Відділ освіти міської ради. 2012-2015 роки
3.2 Активізувати роботу педагогічних колективів, практичних психологів, соціальних педагогів по своєчасному виявленню дітей, які перебувають у складних життєвих умовах та роботу наркопостів по виявленню початкових ознак вживання учнями алкоголю, тютюнопалінню, наркотиків, налагоджувати індивідуально-профілактичну робота з учнями та їх батьками із залученням медичних працівників.
Відділ освіти міської ради. 2012-2015 роки
3.3 З метою надання матеріальної допомоги та соціальної підтримки дітей , які потрапили у складні життєві обставини, систематично, проводити обстеження житлово-побутових умов учнів школи.
Міський центр соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді міської ради;
Служба у справах дітей міської ради;
Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної
культури та спорту;
Відділ освіти міської ради ;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
3.4 З метою недопущення розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин, у тому числі серед учнівської і студентської молоді, проводити заходи щодо відпрацювання розважальних закладів.
Відділ освіти міської ради ;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
3.5 З метою виявлення учнів, схильних до правопорушень проводити рейди-перевірки під умовною назвою: “Урок”, “Перерва”, “Канікули”, “Вечірній час”, “Комп’ютерний центр”, “Діти вулиці”.
Міський центр соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді міської ради;
Служба у справах дітей міської ради;
Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної
культури та спорту;
Відділ освіти міської ради ;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
3.6 Забезпечити здійснення контролю за додержанням вимог актів законодавства щодо захисту майнових (житлових) прав неповнолітніх. Вживати заходів до виявлення фактів незаконного відчуження житла, що належить неповнолітнім та до відновлення прав дітей на житло. Забезпечити ведення обліку таких дітей для їх соціального та правового захисту.
Служба у справах дітей міської ради;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
3.7 Здійснити комплексні заходи щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою неповнолітніх, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, відбули покарання та звільнились з місць позбавлення волі.
Охтирський міжрайонний відділ кримінально – виконавчої інспекції Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Сумській обл.;
Міський центр соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді міської ради;
Служба у справах дітей;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
4 Запобігання поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму.
4.1 Запровадити проведення лекцій та семінарів для шкільної та студентської молоді, а також їхніх батьків, спрямованих на профілактику наркоманії, пропаганду здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів. Розробити агітаційні та інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, плакати, пам’ятки).
Міський центр соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді міської ради;
Відділ освіти міської ради. 2012-2015 роки
4.2 Систематично проводити перевірки додержання вимог законодавства з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин у розважальних закладах та інших місцях масового відпочинку громадян, ресторанах, дискотеках, кафе, барах, нічних клубах тощо. У разі встановлення фактів вживання чи збуту в них наркотичних засобів або психотропних речовин, вживати заходи щодо припинення їх діяльності.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
4.3 Проводити заходи щодо встановлення осіб, які займаються збутом наркотичних засобів, їх аналогів і прекурсорів серед дітей, а також встановлення дорослих осіб, які втягують підлітків і молодь у вживання наркотичних засобів та виявлення каналів надходження наркотиків у підліткове та молодіжне середовища, вживати заходи щодо їх перекриття.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
4.4 З метою протидії відпливу в незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів з медичних закладів, аптечної мережі проводити періодичні перевірки порядку їх обліку та відпуску.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.;
КЗ “Охтирська ЦРЛ”.
2012-2015 роки
4.5 Проводити заходи щодо виявлення та знищення незаконних посівів маку та конопель, недопущення їх незаконного витоку та перекриття каналів збуту наркосировини з легальних посівів.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
4.6 Провести оперативно-профілактичні заходи щодо виявлення та взяття на облік осіб, які зловживають спиртними напоями, вчиняють правопорушення, займаються виготовленням самогону та інших спиртних напоїв, вживають наркотичні засоби або психотропні речовини з метою застосування до них заходів впливу згідно з чинним законодавством.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.;
Комунальний заклад “Охтирська ЦРЛ”.
2012-2015 роки
4.7 Вжити заходів до посилення контролю за додержанням правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, притягнення винних осіб до відповідальності та позбавлення суб’єктів підприємницької діяльності ліцензій за їх порушення, особливо за продаж спиртних напоїв неповнолітнім.
Управління економіки та інвестиційної політики;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
5 Протидія рецидивної злочинності.
5.1 Здійснювати комплексні перевірки та узагальнювати стан виконання Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, вживати заходів до усунення виявлених у цій діяльності недоліків.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
5.2 Вживати заходів до працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі, сприяння їх адаптації та розв’язання соціально-побутових проблем .
Охтирський міськрайонний центр зайнятості
населення;
Управління праці та соціального захисту
населення;
5.3 Проводити роботу консультативного пункту в кримінально-виконавчій інспекції з засудженою молоддю по недопущенню ними рецидивної злочинності та з метою ресоціалізації та адаптації в соціумі даної категорії дітей та молоді.
Міський центр соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді міської ради;
Охтирський міжрайонний відділ кримінально – виконавчої інспекції Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Сумській обл.
2012-2015 роки
6 Охорона громадського порядку та безпека дорожнього руху. Профілактика злочинів.
6.1 Забезпечити своєчасне реагування підрозділів міліції на злочини та інші порушення правопорядку.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.2 Активізувати роботу громадських формувань, які беруть участь в охороні громадського порядку. Визначити принципи та встановити порядок заохочення громадян у разі їх участі в запобіганні злочинам та їх розкритті.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.3 З метою недопущення безперешкодного проникнення зловмисників на територію та вчинення злочинів проти дітей, за допомогою батьківських комітетів, вирішувати питання щодо професійної охорони загальноосвітніх навчальних закладів.
Відділ освіти міської ради. 2012-2015 роки
6.4 З метою підвищення ефективності реагування на злочинні прояви, порушення громадського порядку, правил дорожнього руху запровадити на вулицях міста системи відеоспостереження.
Управління житлово-комунального господарства;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.5 Вжити заходів щодо освітлення у нічний час вулиць, дворів, під’їздів, парків та інших міст, де найчастіше збираються особи, які займаються хуліганством.
Управління житлово-комунального господарства;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.6 Вжити заходів до посилення контролю за додержанням правил благоустрою території міста Охтирка.
Управління житлово-комунального господарства;
Відділ архітектури та містобудування;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.7 Посилити контроль за експлуатаційним станом доріг, проведення своєчасного ремонту дорожнього покриття, установлення необхідних дорожніх знаків.
Управління житлово-комунального господарства;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.8 Вжити заходів щодо будівництва світлофорних об’єктів на перехрестях вулиць з інтенсивним рухом транспортних засобів та пішоходів.
Управління житлово-комунального господарства.
2012-2015 роки
6.9 Проводити заходи по перевірці дотримання чинного законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють комерційне перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
Управління економіки та інвестиційної політики;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.10 Організувати агітаційну та роз’яснювальну роботу серед дітей та їх батьків щодо необхідності дотримання правил дорожнього руху.
Відділ освіти міської ради;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
6.11 Забезпечити підтримку руху юних інспекторів безпеки дорожнього руху.
Відділ освіти міської ради;
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
7 Матеріально-технічне і кадрове забезпечення профілактичної роботи.
7.1 Забезпечити неухильне виконання Законів України, спрямованих на зміцнення дисципліни і законності в діяльності працівників правоохоронних органів, звернувши особливу увагу на підвищення рівня їх кваліфікації та професіоналізму.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
7.2 З метою забезпечення виконання заходів, передбачених даною програмою, визначити обсяг видатків кожного фінансового року за рахунок коштів місцевого бюджету виходячи із обсягів власних надходжень. Кошти місцевого бюджету можуть бути використані на придбання автомобільної техніки, засобів зв’язку та оргтехніки, облаштування кімнат (приміщень) дільничних інспекторів міліції, забезпечення засобами зв’язку та оргтехнікою для прийому громадян дільничними інспекторами міліції . Крім того, можливе додаткове фінансування за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Виконавчий комітет міської ради;
Управління фінансів міської ради.
2012-2015 роки
7.3 Всебічно сприяти правоохоронним органам у вдосконаленні матеріально-технічної бази та створенні необхідних умов для здійснення правоохоронної діяльності, активізації шефських зв`язків з метою надання необхідної допомоги для вирішення проблем матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ.
Виконавчий комітет міської ради.
2012-2015 роки
7.4 Через засоби масової інформації доводити до населення інформації про стан правопорядку в місті та результати боротьби правоохоронних органів із злочинністю та іншими правопорушеннями.
Охтирський МВ УМВС України в Сумській обл.
2012-2015 роки
VI. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСЬКОЇ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ
Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Охтирська міська рада визначає обсяг коштів, що можуть бути виділені з місцевого бюджету для реалізації заходів, щорічно при формуванні бюджету міста на відповідні роки, визначених міською комплексною програмою профілактики правопорушень на 2012-2015 роки.
VII. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
У результаті реалізації заходів програми очікується:
– зниження рівня злочинності, ослаблення суспільної напруги, викликаної її впливом;
– поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя;
– мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправні дії;
– зниження рівня вживання наркотиків населенням та проникнення їх в місто, припинення транзиту наркотичних засобів через територію міста;
– створення системи реабілітації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;
– підтримання громадського порядку та безпеки громадян на максимально високому рівні;
– поліпшення стану безпеки дорожнього руху;
– зміцнення кадрового потенціалу правоохоронних органів;
– досягнення належного рівня фінансового і матеріального забезпечення правоохоронної та профілактичної діяльності.
VIII. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ
ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Результати реалізації програми профілактики злочинності та правопорушень на 2012-2015 роки (далі – Програма) визначаються шляхом проведення моніторингу криміногенного стану в місті.
Основними завданнями моніторингу реалізації Програми є збір, узагальнення, періодичний аналіз відповідних показників та визначення ефективності реалізації Програми.
Моніторинг проводиться на підставі даних правоохоронних та контролюючих органів, виконавчих органів міської ради.
Правоохоронні, контролюючі органи та виконавчі органи міської ради аналізують хід реалізації Програми та надають головному спеціалісту по взаємодії з правоохоронними органами та режимно-секретної роботи апарату міської ради та її виконавчого комітету (Шульженко В.В.) звіт та пропозиції щодо заходів з її виконання щокварталу до 5 числа місяця наступного за звітним.
Організація виконання заходів програми покладається на головного спеціаліста по взаємодії з правоохоронними органами та режимно-секретної роботи апарату міської ради та її виконавчого комітету (Шульженко В.В.)
Контроль за виконанням заходів передбачених даною програмою покладається на голову комісії з питань боротьби зі злочинністю при виконавчому комітеті Охтирської міської ради (Цілуйко О.В.).
Секретар міської ради О.В. Цілуйко