№ 211 Про затвердження Статуту Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» Охтирської міської ради у новій редакції

22 Серпня, 2011 245

№ 211  Про затвердження Статуту  Комунального закладу «Охтирська  центральна районна лікарня» Охтирської міської ради  у новій редакції

Охтирська міська рада
Шосте скликання
Чотирнадцята  сесія
РІШЕННЯ
22.08.2011                                                                      Охтирка                                                                                № 211
Про затвердження Статуту  Комунального закладу «Охтирська  центральна районна лікарня» Охтирської міської ради  у новій редакції
Відповідно до підпункту 30 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, з метою приведення Статуту Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» у відповідність до вимог чинного законодавства України, міська рада вирішила:
1. Затвердити Статут Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» Охтирської міської ради у новій редакції (додається).
2. Головному лікарю комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» (Дульському Ю. Г.) забезпечити реєстрацію Статуту  Комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» відповідно до вимог чинного законодавства України.
Секретар міської ради                                                                                                                                             О.В.Цілуйко
«ПОГОДЖЕНО»                                    «ЗАТВЕРДЖЕНО»
Начальник  УОЗ СОДА                                      Рішенням
____________П.О.Павлюк                     Охтирської міської ради
«____»__________2011р                          шостого  скликання
                                                                                                              від “___”______2011р.                  №_____МР
                                                                               Секретар міської ради
                                                                                                                      ___________О.В.Цілуйко
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
“ОХТИРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ”
 (нова редакція)
ОХТИРКА –2011
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1.  Комунальний заклад «Охтирська центральна районна лікарня» (надалі Заклад) створено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного та Господарського кодексів України, Основ законодавства України про  охорону здоров’я, інших актів чинного законодавства України з метою забезпечення потреб  населення м.Охтирка та Охтирського району в галузі охорони здоров’я шляхом надання  медико-санітарної допомоги, в тому числі широкого спектру профілактичних, лікувальних та  інших послуг медичного характеру, а також виконання інших функцій на основі професійної  діяльності працівників Закладу.
1.2.   Засновником Закладу є Охтирська міська рада (надалі Власник) якій Заклад підзвітний і підконтрольний в частині надання лікувально-профілактичної допомоги та  інших медичних послуг населенню м.Охтирка.
1.3.  Заклад підзвітний і підконтрольний Охтирській районній раді з питань забезпечення належного медичного обслуговування районного населення  та здійснення повноважень органу управління охороною здоров’я Охтирського району.
1.4.  Заклад є правонаступником всіх прав і обов’язків Охтирської центральної районної лікарні, зареєстрованої розпорядженням Охтирського міського голови № 221 від 29.04.1999р.
1.5.  Заклад з моменту державної реєстрації набуває статусу юридичної особи,  користується всіма передбаченими чинним законодавством України правами, виконує пов’язані зі своєю діяльністю обов’язки.
Заклад має самостійний фінансовий баланс, поточний та інші рахунки в банківських  установах, власну печатку, штампи, фірмові бланки та інші реквізити.
1.6.  Найменування закладу:
      повна назва: – Комунальний заклад «Охтирська центральна районна лікарня»;
      скорочена назва:
КЗ «Охтирська ЦРЛ».
1.7.  Місцезнаходження Закладу:
Україна, 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Фрунзе 57.
1.8.  Заклад має право укладати договори та контракти з юридичними і фізичними особами, здійснювати інші дії відповідно до своїх завдань, набувати майнових прав, бути  позивачем і відповідачем у суді, господарському і третейському судах.
1.9.  Заклад відповідно до Конституції України, Основ законодавства України про  охорону здоров’я, Бюджетного кодексу України та інших актів чинного законодавства України може надавати медичну допомогу, невідкладну допомогу, проводити профілактичні  медичні огляди, медичні огляди при військкоматі, а також надавати медичні послуги громадянам з інших областей України та інших районів Сумської області на договірних засадах.
РОЗДІЛ ІІ. ОСНОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ
2.1.  Основним завданнями Закладу є:
 всебічний розвиток галузі охорони здоров’я в місті та районі в межах наданих повноважень;
 забезпечення надання кваліфікованої медичної допомоги населенню міста та району;
 здійснення заходів по розвитку  профілактичного напрямку в охороні здоров’я;
 впровадження наукової організації праці, забезпечення кваліфікованими кадрами, втілення досягнень науки  в  практику, створення умов для найкращого використання знань і досвіду  працівників.
2.2.  Заклад  вирішує  покладені на нього завдання з урахуванням пропозиції міської та  районної рад, постійних комісій рад, профспілкових і громадських організацій та взаємодіє з ними.
2.3.  Заклад відповідно до покладених на нього завдань:
 здійснює організаційне   і методичне керівництво діяльністю відділень та структурних підрозділів по забезпеченню лікувально-профілактичної роботи;
 здійснює контроль за роботою всіх структурних підрозділів закладу;
 здійснює моніторинг стану здоров’я населення, народжуваності, смертності та  розробляє і здійснює заходи по запобіганню хворобам, зниженню захворюваності, виходу на  інвалідність, смертності;
 організує роботу з охорони материнства  і дитинства;
  вивчає причини захворюваності працюючих і разом  з відповідними підприємствами, установами та організаціями розробляє заходи по її зниженню;
 організує реабілітаційне лікування хворих з метою запобігання стійкій втраті працездатності, здійснює разом з органами соціального забезпечення та іншими  підприємствами, установами і організаціями заходи по медичній і трудовій реабілітації інвалідів;
  бере участь у координації діяльності підприємств, установ і організацій  міста та району по розробленню та проведенню заходів у галузі охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, запобіганню захворюванням;
 бере участь у створенні на території міста та району особливих умов і режимів праці,  пересування та перевезення людей, у разі загрози виникнення або поширення інфекційних захворювань;
 бере участь у забезпеченні відділень та структурних підрозділів лікарськими  засобами і  виробами медичного призначення, в організації інформування  лікарів та інших медичних працівників  про наявність лікарських засобів;
 здійснює медичну допомогу, пов’язану з придбанням, перевезенням, зберіганням, відпуском, використанням, знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
 бере участь  у здійсненні заходів цивільної оборони міста та району;
  організує своєчасний і належний розгляд звернень громадян, вживає заходи щодо усунення причин, що їх викликають.
2.4.  Заклад самостійно приймає рішення і діє у межах  компетенції, визначеної  Основами законодавства України про охорону здоров’я, законом України «Про забезпечення  санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”,  іншими  актами чинного законодавства, цим Статутом та Власником.
2.5.  Заклад несе відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства, положень цього Статуту, договірних зобов’язань та за цільове використання фінансових  ресурсів.
2.6. Заклад має право:
2.6.1. Користуватися пільгами, що передбачені чинним законодавством для бюджетних установ.
2.6.2. Визначати форми і засоби  організації надання медичної допомоги населенню за умови отримання ліцензії та інші види надання медичних послуг, які не заборонені чинним законодавством.
2.6.3. Розробляти програми власної діяльності та науково-методичної роботи з урахуванням державних стандартів, з погодженням цих програм з  Охтирською міською радою.
2.6.4. Організувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації медичних працівників згідно з вимогами чинного законодавства.
2.6.5. Запрошувати на роботу спеціалістів, у тому числі і закордонних, на договірних (контрактних) умовах за згодою Власника.
2.6.6. Отримувати кошти і матеріальні цінності від органів державного управління,  юридичних та фізичних осіб.
2.6.7. Встановлювати форму  одягу для працюючих.
2.6.8. Здійснювати спільну діяльність з суб’єктами підприємницької діяльності,  установами і організаціями, як в Україні, так і за її межами, за погодженням з Власником на договірних засадах.
2.6.9. З метою  реалізації статутних повноважень співпрацювати з підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, об’єднаннями громадян, фондами,  асоціаціями тощо на договірних засадах.
2.6.10. Заклад здійснює надання медичної допомоги у таких формах:
 амбулаторно-поліклінічна допомога;
  стаціонарна допомога;
 стаціонарна допомога з денним перебуванням;.
2.6.11. Порядок прийому громадян на лікування:
 Самозвернення;
 доставка бригадою швидкої медичної допомоги або по направленню дільничних лікарів;
 направлення лікарями-спеціалістами;
 хворі з іншої місцевості приймаються на лікування за особистою заявою, погодженою керівником Закладу.
РОЗДІЛ ІІІ. ПЛАНУВАННЯ ТА ОБЛІК РОБОТИ
3.1.  З метою реалізації державних програм у галузі охорони здоров’я, які розроблені  відповідно до Стандартів медичного обслуговування населення і спрямовані на забезпечення здоров’я населення санітарного та епідеміологічного благополуччя, складається річний план роботи Закладу, який обговорюється на медичній раді та затверджується уповноваженими особами Охтирської міської ради і погоджується органами управління  охороною здоров’я міського та обласного рівня. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи Закладу і всіх його підрозділів, визначаються переспективи його розвитку.
3.2.  Відповідно до загального плану роботи Закладу, керівники підрозділів самостійно розробляють заходи (плани), що мають забезпечити  практичне виконання плану надання  медичної допомоги населенню на рівні державних Стандартів, виконання статутних завдань у своїх підрозділах та подають на  затвердження  головному лікарю.
3.3.  Графік роботи служб та підрозділів,  тривалість змін, регламентується Правилами внутрішнього трудового розпорядку Закладу, які затверджуються керівником і узгоджуються  з профспілковим комітетом.
3.4.  Всі категорії працівників працюють згідно з посадовими інструкціями та  затвердженими графіками роботи.
РОЗДІЛ ІV. УЧАСНИКИ ПРОЦЕСУ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ
4.1.  Учасниками є:
 особи, які звернулися за медичною допомогою;
 персонал Зкладу;
  підприємства, установи, організації всіх форм власності, об’єднання громадян, фонди, асоціації, які беруть участь у цій роботі.
4.2 Статус учасників  лікувально-профілактичного процесу, їх права та обов’язки  визначаються  Основами законодавства України про охорону здоров’я, іншими актами чинного законодавства, цим Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, посадовими інструкціями тощо.
РОЗДІЛ V. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ
5.1. Безпосереднє керівництво Закладом здійснює головний лікар, який повинен відповідати встановленим державою професійно-кваліфікаційним вимогам.
Головний лікар Закладу призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням міського голови за  погодженням органу управління охорони здоров’я обласного рівня на підставі подання органу охорони здоров’я місцевого рівня.
5.2. Головний лікар здійснює керівництво лікарнею на підставі одноосібної відповідальності і має право:
– представляти без довіреності Заклад у відносинах з державними органами, громадськими організаціями, підприємствами, установами і організаціями;
– розпоряджатися у встановленому порядку коштами, матеріальними цінностями, забезпечувати максимальну економію грошових коштів і використовувати їх за цільовим призначенням;
– укладати угоди та контракти з юридичними і фізичними особами, видавати довіреності;
– приймати на роботу, переводити і звільняти з роботи працівників лікарні відповідно до вимог чинного трудового законодавства; призначення заступників головного лікаря здійснюється за погодженням з міським головою та управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, а керівників структурних підрозділів Закладу за погодженням з відділом охорони здоров’я міської ради та управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації;
– визначати чисельність працюючих, вводити до штатного розпису додаткові посади спеціалістів в межах фонду оплати праці за погодженням з власником;
– заохочувати (нагороджувати) працівників Закладу і накладати на них дисциплінарні стягнення відповідно до вимог чинного законодавства України;
– здійснювати оперативне керівництво діяльністю Закладу, приймати рішення та видавати накази з усіх питань, віднесених до його компетенції.
5.3. Головний лікар несе відповідальність за:
– організацію режиму конфіденційності інформації з обмеженим доступом та державної таємниці;
– організацію надання медичної допомоги відповідно до вимог чинного законодавства України та положень цього Статуту;
– організацію лікувально-діагностичного та профілактичного процесу;
– організацію господарського забезпечення Закладу;
– організацію кадрового забезпечення та використання трудових ресурсів;
– організацію документального забезпечення управлінської діяльності;
– збереження та ефективне використання майна.
5.4. Головний лікар та головний бухгалтер Закладу несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності по діяльності Закладу. Бухгалтерські, оперативні та статистичні звіти подаються у відповідні установи та організації згідно вимог чинного законодавства та у встановлені ним строки.
5.5. В Закладі може створюватися постійно діючий дорадчий орган – Медична рада, яка працює відповідно до “Положення про медичну раду”, затвердженого головним лікарем за погодженням з міським головою.
МЕДИЧНА РАДА:
– розглядає питання вдосконалення лікувально-діагностичного та профілактичного процесу;
– опрацьовує пропозиції, що надходять від медичних працівників, організацій, підприємств та установ;
– організовує роботу з втіленням в практику досягнень науки та передового досвіду роботи;
– розглядає інші питання діяльності  медичних працівників.
Робота медичної ради здійснюється згідно з планом, який розробляється з урахуванням потреб Закладу.
Члени медичної ради мають право виносити на розгляд актуальні питання лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я. Кількість засідань медичної ради визначається за доцільністю, але не менше одного разу на місяць.
РОЗДІЛ VI. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 
ТА МАЙНО ЗАКЛАДУ
6.1. Фінансова та господарська діяльність Закладу здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та власних надходжень, згідно кошторису, який є основним плановим документом, що надає повноваження Закладу на отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання ним своїх функцій і досягнення цілей, визначених на рік відповідно бюджетних призначень.
Кошти міського бюджету використовуються для забезпечення населення гарантованим державою рівнем медико-санітарної допомоги, фінансування місцевих програм в галузі охорони здоров’я.
До власних надходжень Закладу належать:
– плата за послуги, що надаються Закладом згідно з його функціональними повноваженнями. Ці надходження використовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням зазначених послуг;
– надходження Закладу від господарської діяльності. Ці кошти використовуються на організацію зазначеної діяльності, а також на господарські видатки Закладу;
– плата за оренду майна Закладу. Ці кошти використовуються на утримання, обладнання, ремонт майна Закладу;
– надходження Закладу від реалізації майна та необоротних активів, за зданий, як брухт чорний метал. Дані надходження використовуються на ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів (крім будівель і споруд) та матеріальних цінностей, на покриття витрат, пов’язаних з організацією збирання і транспортування відходів і брухту на приймальні пункти, на господарські потреби Закладу.
Інші джерела надходжень Закладу:
– благодійні внески, гранти та дарунки. Дані надходження використовуються на реалізацію цілей, визначених програмою їх надання;
– надходження, які отримує Заклад для виконання окремих конкретних доручень від підприємств, організацій чи фізичних осіб, від інших бюджетних установ. Ці надходження використовуються за визначеними напрямками.
6.2. Закладу надається право за погодженням з Власником надавати послуги за договорами зі страховими компаніями та іншими юридичними особами.
6.3. Заклад здійснює бухгалтерський та статистичний облік, складає і подає звітність у встановленому порядку і в передбачені терміни у відповідні державні установи згідно до вимог чинного законодавства.
6.4. Контроль фінансово-господарської діяльності Закладу здійснюється уповноваженими органами відповідно до їх повноважень, встановлених законом.
6.5. Оплата праці працівників здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про оплату праці” та інших нормативних актів, що врегульовують питання оплати праці.
6.6. Заклад здійснює атестацію робочих місць, забезпечує для працюючих безпечні та нешкідливі умови праці і несе відповідальність у встановленому порядку за шкоду, заподіяну здоров’ю та працездатності працівників.
6.7. Майно Закладу складають основні фонди, обігові кошти та інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
6.8. Джерелом формування майна Закладу є:
– кошти міського бюджету;
– плата за послуги, що надаються Закладом;
– інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
6.9. Майно Закладу, є комунальною власністю міста і закріплене за ним на засадах оперативного управління. Цим майном Заклад користується і розпоряджається в межах, визначених чинним законодавством.
6.10. Заклад має право надавати в оренду майно, що перебуває на його балансі та відчужувати його за згодою Власника.
6.11. Заклад має право на договірних умовах використовувати майно установ, закладів, підприємств, інших осіб і громадян.
6.12. Заклад має право користуватися землею відповідно до чинного законодавства України.
6.13. Збитки, завдані Закладу в результаті порушення його майнових прав громадянами або юридичними особами відшкодовуються йому винними особами добровільно або за рішенням суду.
РОЗДІЛ VII. ШТАТИ І КАДРИ, ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЗАКЛАДУ
7.1. До трудового колективу Закладу входять всі його працівники, які працюють за договорами та угодами.
7.2. З метою врегулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів трудового колективу між адміністрацією і колективом укладається колективний договір.
7.3. Представницький орган трудового колективу Закладу визначається на загальних зборах трудового колективу. Ним може бути профспілковий комітет.
7.4. Представницьким органом адміністрації Закладу є його головний лікар.
7.5. Під час укладання колективного договору передбачається складання штатного розпису не пізніше, як за 2 місяці до початку фінансового року. Штатний розпис має бути погоджений з Власником.
РОЗДІЛ VIII. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ЗАКЛАДУ
8.1. Ліквідація та реорганізація Закладу здійснюється за рішенням сесії міської ради, чи за рішенням господарського суду, згідно з діючим законодавством України.
8.2. Ліквідація Закладу здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Власником або судом. До складу ліквідаційної комісії входять представники Власника та Закладу, інші, визначені судом суб’єкти.
8.3. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк подачі претензій кредиторами, визначається органом, який прийняв рішення про ліквідацію.
8.4.  З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами завладу.
8.5. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Закладу та подає його на затвердження органу, який її створив.
8.6. За умовами ліквідації чи реорганізації Закладу працівникам, які вивільнюються, гарантується забезпечення їх прав та інтересів, відповідно до вимог чинного законодавства.
8.7. У разі реорганізації Закладу, його права та обов’язки переходять до правонаступників.
8.8. Питання створення, функціонування та ліквідації, не передбачені цим Статутом, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
Секретар міської ради                                                                                                                                           О.В.Цілуйко
Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія