№ 2097-МР-Про затвердження Статуту комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» у новій редакції
9 Вересня, 2020 195

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
СІМДЕСЯТ ШОСТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
03.09.2020 м. Охтирка №2097-МР
Про затвердження Статуту комунальної установи
«Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської
ради Сумської області» у новій редакції
Відповідно до статей 19, 20 Закону України «Про освіту», Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545 (зі змінами), з метою приведення Статуту комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» до вимог чинного законодавства, керуючись частиною 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
- Затвердити Статут комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» у новій редакції (додаток 1).
- Затвердити штатний розпис комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» (додаток 2).
- Вважати такими, що втратили чинність, пункт 2 та пункт 3 рішення міської ради від 26.06.2018 № 1172-МР «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області».
- Директору комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» Буймер Н.В. здійснити державну реєстрацію Статуту комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» відповідно до встановленого законодавством порядку.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань гуманітарної політики та соціального захисту (Шишкова Г.Г.)
Міський голова Ігор АЛЄКСЄЄВ
Додаток 1
рішення міської ради
03.09.2020 № 2097-МР
| ПОГОДЖЕНО
Директор Департаменту
освіти і науки Сумської обласної держаної адміністрації
___________ Вікторія ГРОБОВА
«_____»________________ 2020 р.
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Охтирської міської ради
сьомого скликання
03.09.2020 № 2097-МР
Секретар Охтирської міської ради
__________ Валентина ПОПОВИЧ
«_____» _____________________2020 р.
|
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
«ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
(нова редакція)
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області є комунальною установою і знаходиться у комунальній власності Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.
- Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області є юридичною особою публічного права комунальної форми власності міста.
- Повненайменування українською мовою: комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області».
Скорочена назва: КУ ІРЦОМР
- Юридична адреса: вулиця Шевченка, 60 А, місто Охтирка, Сумська область, поштовий індекс 42700.
- Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» (далі – Інклюзивно-ресурсний центр) створений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (далі – комплексна оцінка), надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
- Інклюзивно-ресурсний центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими актами законодавства, Положенням про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.2017№ 545 (зі змінами), та цим Статутом.
Інклюзивно-ресурсний центр проводить діяльність з урахуванням таких принципів як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку, міжвідомча співпраця.
- Засновником Інклюзивно-ресурсного центру є Охтирська міська рада, яка діє від імені Охтирської міської об’єднаної територіальної громади (далі – Засновник).
Інклюзивно-ресурсний центр є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, печатку, штамп та відповідні бланки зі своїм найменуванням.
- У своїй діяльності Інклюзивно-ресурсний центр підпорядковується Засновнику, структурному підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, що здійснює координацію діяльностіІнклюзивно-ресурсного центру, контроль за дотриманням ним актів законодавства та Статуту.
- Уповноваженим органом засновника з питань діяльностіІнклюзивно-ресурсного центру є відділ освіти Охтирської міської ради (далі – уповноважений орган засновника).
- Інклюзивно-ресурсний центр забезпечується приміщенням, пристосованим для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до вимог законодавства, у тому числі державних санітарних норм і правил та державних будівельних норм. У цьому приміщенні облаштовуютьсякабінети: директора, логопеда, практичного психолога та олігофренопедагога, зал для занять з лікувальної фізкультури та інші.
- Інклюзивно-ресурсний центр надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають (навчаються) на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади за умови подання відповідних документів. Батьки (один з батьків) або законні представники дітей, які проживають (навчаються) на іншій території, мають право отримати у Інклюзивно-ресурсному центрі ці послуги відповідно до законодавства.
- У разі обслуговування дітей з особливими освітніми потребами з інших адміністративно-територіальних одиниць або об’єднаних територіальних громад Інклюзивно-ресурсний центр не пізніше 15 числа наступного місяця з дня звернення за допомогою чи супроводженням інформує про них Засновника та відділ освіти Охтирської міської ради.
ІІ. ЗАВДАННЯ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
2.1. Основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру є:
- проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту (здійснюється практичними психологами інклюзивно-ресурсного центру), розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини;
- надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти (не відвідують заклади освіти) та не отримують відповідної допомоги;
- участь педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти з метою моніторингу динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік;
- ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в Інклюзивно-ресурсному центрі, за згодою їх батьків (одного з батьків) або законних представників на обробку персональних даних неповнолітньої дитини;
- ведення реєстру закладів освіти, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами за їх згодою;
- надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з питань організації інклюзивного навчання;
- надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг таким дітям;
- консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі закладів дошкільної, загальної середньої професійної(професійно-технічної) освіти, інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, та зарахування до цих закладів;
- надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей;
- моніторинг динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками) та закладами освіти, в яких вони навчаються;
- організація інформаційно-просвітницької діяльності шляхомпроведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгівмайстер-класів з питань надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами;
- взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органамимісцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’язакладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами починаючи з раннього віку в разі потреби із залученням відповідних спеціалістів;
- підготовка звітної інформації про результати діяльності інклюзивно-ресурсного центру для Засновника, структурного підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, а також аналітичної інформації для обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти;
- інші завдання передбачені законодавством.
2.2. З метою якісного виконання покладених завдань Інклюзивно-ресурсний центр зобов’язаний:
- у разі виявлення складних життєвих обставин та/або ризику для життя і здоров’я дитини невідкладно інформувати службу у справах дітейза місцем проживання дитини, територіальний підрозділ Національної поліції;
- вносити Засновнику, структурному підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрівДепартаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, обласному ресурсному центру з підтримки інклюзивної освіти пропозиції щодо удосконалення діяльності Інклюзивно-ресурсного центру;
- залучати у разі потреби додаткових фахівців, у тому числі медичних працівників, працівників соціальних служб, фахівців інших інклюзивно-ресурсних центрів, працівників закладів дошкільної освіти (ясел-садків) компенсуючого типу, спеціальних закладів загальної середньої освіти та навчально-реабілітаційних центрів.
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ
3.1. Первинний прийом батьків (одного з батьків) або законних представників дитини проводить директор Інклюзивно-ресурсного центру або уповноважені ним працівники, які визначають час та дату проведення комплексної оцінки та встановлюють наявність таких документів:
- документів, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників;
- свідоцтва про народження дитини;
- індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю у разі інвалідності);
- форми первинної облікової документації № 112/0 «Історія розвитку дитини», затвердженої Міністерства охорони здоров’я України, у разі потреби – довідки від психіатра.
3.2. Інклюзивно-ресурсний центр проводить комплексну оцінку не пізніше ніж протягом місяця з моменту подання письмової заяви батьків (одного з батьків) або законних представників дитини (далі – заява) та/або її особистої заяви (для дітей віком від 16 до 18 років) щодо проведення комплексної оцінки, а також надання письмової згоди на обробку персональних дитини.
3.3. У разі коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви можуть додаватися:
- психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначення динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти;
- зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки;
- документи щодо додаткових обстежень дитини.
- У разі коли дитині з особливими освітніми потребами вже надавалися психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги до Інклюзивно-ресурсного центру подаються:
- попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки;
- висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку.
- Інклюзивно-ресурсний центр може проводити комплексну оцінку за місцем навчання та/або проживання (перебування) дитини. Графік проведення комплексної оцінки обов’язково погоджується з керівником відповідного закладу освіти, закладу охорони здоров’я та батьками (одним з батьків) або законними представниками дитини за два тижні до початку її проведення.
- Під час проведення комплексної оцінки фахівці Інклюзивно- ресурсного центру повинні створити атмосферу довіри та доброзичливості, враховувати фізичний та емоційний стан дитини, індивідуальні особливості її розвитку, вік, місце проживання, мову спілкування тощо.
- Участь батьків (одного з батьків) або законних представників дитини у проведенні комплексної оцінки є обов’язковою.
- Комплексна оцінка проводиться фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру індивідуально за такими напрямами:
- оцінка фізичного розвитку дитини;
- оцінка мовленнєвого розвитку дитини;
- оцінка когнітивної сфери дитини;
- оцінка емоційно-вольової сфери дитини;
- оцінка освітньої діяльності дитини.
- Метою проведення оцінки фізичного розвитку дитини є визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо. За результатами оцінки вчитель-реабілітолог заповнює карту спостереження дитини.
- Оцінка мовленнєвого розвитку дитини проводиться з метою визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури. Результати оцінки вчитель-логопед зазначає у висновку про комплексну оцінку.
- Оцінка когнітивної сфери дитини проводиться з метою визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага. Результати оцінки практичний психолог зазначає у висновку про комплексну оцінку.
- Оцінка емоційно-вольової сфери дитини проводиться з метою виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин. Результати оцінки практичний психолог зазначає у висновку про комплексну оцінку.
- Метою проведення оцінки освітньої діяльності дитини є визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до освітньої програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку. Таку оцінку проводить вчитель-дефектолог та її результати зазначає у висновку про комплексну оцінку.
- У разі потреби фахівці Інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин з однолітками, дорослими.
- Результати комплексної оцінки оформлюються в електронному вигляді, зберігаються в Інклюзивно-ресурсному центрі та надаються батькам(одному з батьків) або законним представникам дитини за письмовим зверненням.
Інформація про результати комплексної оцінки є конфіденційною. Обробка та захист персональних даних дітей в Інклюзивно-ресурсному центрі здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».
- Узагальнення результатів комплексної оцінки здійснюється на засіданні фахівців Інклюзивно-ресурсного центру, які її проводили, в якому мають право брати участь батьки (один з батьків) або законні представники дитини з особливими освітніми потребами.
- За результатами засідання складається висновок про комплексну оцінку, в якому зазначаються загальні дані про дитину з особливими освітніми потребами, її сім’ю (батьків (одного з батьків) або законних представників, братів, сестер), умови виховання в сім’ї, стан здоров’я дитини, заклад освіти, де навчається дитина, напрями проведення комплексної оцінки, загальні висновки, рекомендації, прізвище, ім’я, по батькові фахівців Інклюзивно-ресурсного центру, які проводили оцінку.
- Фахівці Інклюзивно-ресурсного центру зобов’язані ознайомити батьків (одного з батьків) або законних представників дитини з особливими освітніми потребами з висновком про комплексну оцінку, умовами навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти (у разі здобуття дитиною дошкільної чи загальної середньої освіти).
- Комплексна оцінка з підготовкою відповідного висновку проводиться протягом 10 робочих днів.
- Висновок про комплексну оцінку надається батькам (одному з батьків) або законним представникам дитини з особливими освітніми потребами, за заявою яких (якого) її проведено, у двох примірниках, один з яких подається батьками (законними представниками) дитини до закладу освіти.
- Висновок про комплексну оцінку реєструється у відповідному журналі та зберігається в електронному вигляді в Інклюзивно-ресурсному центрі (сканована копія такого висновку).
- У разі встановлення фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру наявності у дитини особливих освітніх потреб висновок про комплексну оцінку є підставою для складення для неї індивідуальної програми розвитку та надання їй психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.
- Комплексна оцінка може проводитися перед зарахуванням дитини з особливими освітніми потребами до закладу дошкільної або загальної середньої освіти. З метою створення у такому закладі умов для навчання дитини її батьки (один з батьків) або законні представники звертаються зо Інклюзивно-ресурсного центру за шість місяців до початку навчального року.
Перед проведенням комплексної оцінки батьки (один з батьків) або законні представники дитини можуть звернутися до закладу освіти який вони обрали, для зарахування дитини.
- Повторна комплексна оцінка фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру проводиться у разі:
- переходу дитини з особливими освітніми потребами з дошкільного закладу освіти в заклад загальної середньої освіти;
- переведення дитини із спеціального закладу дошкільної освіти, спеціального закладу загальної середньої освіти, закладу загальної середньої освіти до інклюзивної (спеціальної) групи закладу дошкільної освіти або інклюзивного (спеціального) класу закладу загальної середньої освіти;
- надання рекомендації команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, психолого-педагогічної комісії спеціального закладу загальної середньої освіти щодо наявності успіхів або труднощів у засвоєнні дитиною освітньої програми.
- У разі коли батьки (один з батьків) або законні представники дитини з особливими освітніми потребами не погоджуються з висновком про комплексну оцінку, вони можуть звернутися до структурного підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації для проведення повторної комплексної оцінки, обласним психолого-педагогічним консиліумом (далі – консиліум).
- Протягом 10 робочих днів з дати звернення батьків (одного з батьків) або законних представників структурний підрозділ з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації зобов’язаний організувати проведення повторної комплексної оцінки дитини з особливими освітніми потребами за місцем її проживання (перебування)/навчання чи в іншому місці за попереднім погодженням з батьками (одним з батьків) або законними представниками.
- Повторна комплексна оцінка може проводитися за всіма або окремими напрямами залежно від освітніх потреб дитини з особливими освітніми потребами та наявної інформації про її розвиток.
- За результатами повторної комплексної оцінки складається висновок про повторну комплексну оцінку, що є основою для розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами та надання їй психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг.
- ОРГАНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ТА НАДАННЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ТА КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВИХ ПОСЛУГ ДИТИНІ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ
- Психолого-педагогічний супровід – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачена індивідуальною програмою розвитку.
Психолого-педагогічні послуги – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку особи з особливими освітніми потребами, що передбачені індивідуальною програмою розвитку та надаються педагогічними працівниками закладів освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту, фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру.
Корекційно-розвиткові послуги – це комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.
- Психолого-педагогічний супровід, психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги спрямовані на:
- соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами, розвиток їх самостійності та відповідних компетенцій;
- формування компенсаційних способів діяльності як важливої умови підготовки дітей з особливими освітніми потребами до навчання в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти;
- розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дітей з урахуванням наявних знань, умінь і навичок комунікативної діяльності, становлення особистості.
- За результатами комплексної оцінки фахівці Інклюзивно-ресурсного центру:
- визначають напрями та обсяг психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, які надаються дітям з особливими освітніми потребами (для дитини з інвалідністю – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації), та забезпечують їх надання шляхом проведення індивідуальних і групових занять;
- надають рекомендації щодо складення, виконання, коригування індивідуальної програми розвитку в частині надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, змісту, форм та методів навчання відповідно до потенційних можливостей дитини, створення належних умов для навчання залежно від порушення розвитку дітей з особливими освітніми потребами (доступність приміщень, особливості облаштування робочого місця, використання технічних засобів тощо).
- Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, і не отримують відповідної допомоги.
- Тривалість робочого тижня педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру становить 40 годин, що становить тарифну ставку, з яких педагогічне навантаження фахівців Інклюзивно-ресурсного центру, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, становить 18 годин на тиждень для безпосередньої роботи з такими дітьми. Крім того, фахівці Інклюзивно-ресурсного центру проводять інші види діяльності, зокрема надають консультації батькам (законним представникам) дітей, педагогічним працівникам, які беруть участь в інклюзивному навчанні, тощо.
- КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
- Керівництво діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру здійснює директор. На посаду директора Інклюзивно-ресурсного центру призначається особа, яка має вищу освіту ступеня магістра за спеціальністю «Спеціальна освіта» («Корекційна освіта», «Дефектологія») або «Психологія» («Практична психологія»), стаж роботи не менше п’яти років за фахом, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до порядку, затвердженого Засновником. Директор призначається на посаду строком на три роки та звільняється з посади уповноваженою особою Засновника.
Права, обов’язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.
- Директор Інклюзивно-ресурсного центру:
- планує та організовує роботу Інклюзивно-ресурсного центру, видає відповідно до компетенції накази, контролює їх виконання, затверджує посадові інструкції фахівців Інклюзивно-ресурсного центру;
- призначає на посади фахівців Інклюзивно-ресурсного центру на конкурсній основі та звільняє їх з посад відповідно до законодавства;
- створює належні умови для продуктивної праці фахівців Інклюзивно-ресурсного центру, підвищення їх фахового і кваліфікаційного рівня, впровадження сучасних методик проведення психолого-педагогічної оцінки, новітніх технологій надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами;
- розпоряджається за погодженням із Засновником в установленому порядку майном Інклюзивно-ресурсного центру та його коштами, формує кошторис, укладає цивільно-правові угоди, забезпечує ефективність використання фінансових та матеріальних ресурсів;
- забезпечує охорону праці, дотримання законності у діяльності Інклюзивно-ресурсного центру;
- представляє Інклюзивно-ресурсний центр у відносинах державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
- подає Засновнику річний звіт про діяльність Інклюзивно-ресурсного центру.
- Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру забезпечують педагогічні працівники: вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи (сурдопедагоги, олігофренопедагоги, тифлопедагоги), практичні психологи, вчитель-реабілітолог, а також бухгалтер та господарсько-обслуговуючий персонал.
- На посади педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру призначаються особи, які мають вищу педагогічну (психологічну) освіту ступеня магістра,пройшли конкурсний відбір та визнані переможцями конкурсу відповідно до порядку, затвердженого Засновником.
Стаж роботи за фахом не менше 60 відсотків педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру повинен становити три або більше років.
- Положення про конкурс на посаду директора та педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру затверджує Засновник на підставі примірних положень, затверджених Міністерством освіти і науки України.
- Обов’язки фахівців Інклюзивно-ресурсного центру визначаються відповідно до законодавства та посадових інструкцій.
- Посади директора та фахівців Інклюзивно-ресурсного центру прирівнюються до посад педагогічних працівників спеціальних закладів загальної середньої освіти згідно з переліком педагогічних посад. На них поширюються умови оплати праці, умови надання щорічних відпусток та інші пільги, встановлені законодавством для педагогічних працівників спеціальних закладів загальної середньої освіти.
- Штатний розпис Інклюзивно-ресурсного центру затверджується Засновником.
- У разі потреби Інклюзивно-ресурсний центр може залучати додаткових фахівців шляхом укладання цивільно-правових угод.
- Режим роботи Інклюзивно-ресурсного центру затверджується уповноваженим органом засновника.
- УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
- Управління Інклюзивно-ресурсним центром здійснюється відповідно до цього Статуту та діючого законодавства Засновником, структурним підрозділом з питань інклюзивної освіти та діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.
- Структурний підрозділ з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації забезпечує:
- проведення повторної комплексної оцінки, зокрема консиліуму із залученням фахівців, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами, в тому числі методистів центрів підтримки інклюзивної освіти, фахівців інклюзивно-ресурсних центів, педагогічних працівників спеціальних закладів загальної середньої освіти та навчально-реабілітаційних центрів;
- організація проведення засідань консиліуму для розгляду заяв батьків (одногоз батьків) або законних представників дитини щодо оскарження висновку про комплексну оцінку та поглиблене психолого-педагогічне обстеження дитини з метою уточнення особливостей її освітньої діяльності, підтвердження або зміни висновку про комплексну оцінку;
- адміністрування реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в інклюзивно-ресурсних центрах, забезпечуючи захист даних від випадкової втрати або знищення, незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних;
- адміністрування реєстру закладів освіти, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами;
- розгляд звернень стосовно діяльності іклюзивно-ресурсних центрів в установленому законодавством порядку;
- здійснення координації роботи інклюзивно-ресурсних центрів та забезпечення контролю за їх діяльністю, дотриманням вимог законодавства та цього Статуту;
- здійснення контролю за дотриманням права дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на інклюзивне навчання;
- погодження статутів, кандидатур на посади директорів інклюзивно-ресурсних центрів;
- надання рекомендацій органам місцевого самоврядування щодо утворення інклюзивно-ресурсних центрів;
- визначення потреби регіонів у фахівцях різних спеціальностей для надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, формування регіонального замовлення на їх підготовку.
- утворює, реорганізовує та ліквідовує Інклюзивно-ресурсний центр, затверджує та змінює його склад;
- затверджує порядок проведення конкурсу на посаду директора Інклюзивно-ресурсного центру та педагогічних працівників;
- заслуховує звіт про діяльність Інклюзивно-ресурсного центру;
- затверджує та змінює штатний розпис Інклюзивно-ресурсного центру;
- забезпечує створення матеріально-технічних умов, необхіднихдля функціонування Інклюзивно-ресурсного центру та організації інклюзивного навчання;
- проводить моніторинг виконання рекомендацій Інклюзивно-ресурсного центру підпорядкованим йому закладами освіти.
VII. ВЕДЕННЯ ДІЛОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ
7.1. Для організації та обліку роботи фахівці Інклюзивно-ресурсного центру ведуть документацію в електронному вигляді, зокрема:
- річний план роботи Інклюзивно-ресурсного центру;
- річний план роботи фахівців Інклюзивно-ресурсного центру;
- щотижневі графіки роботи Інклюзивно-ресурсного центру та фахівців Інклюзивно-ресурсного центру;
- звіти фахівців Інклюзивно-ресурсного центру про результати наданняпсихолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям зособливими освітніми потребами;
- журнал обліку заяв;
- журнал обліку висновків про комплексну оцінку;
- журнал обліку консультацій;
- особові справи дітей, які пройшли комплексну оцінку.
VIII. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА ТА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКАДІЯЛЬНІСТЬ
- Матеріально-технічна база Інклюзивно-ресурсного центру включає будівлі, споруди, приміщення, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображена у балансі.
- Майно, закріплене за Інклюзивно-ресурсним центром, належить йому на праві оперативного управління та не може бути вилученим, якщо інше не передбачено законодавством.
- Фінансування Інклюзивно-ресурсного центру здійснюється Засновником відповідно до законодавства.
- Фінансово-господарська діяльність Інклюзивно-ресурсного центру провадиться відповідно до бюджетного законодавства, законодавства про освіту та інших нормативно-правових актів.
- Джерелами фінансування Інклюзивно-ресурсного центру є кошти державного бюджету, Засновника, благодійні внески юридичних та фізичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством.
- Інклюзивно-ресурсний центр здійснює самостійний бухгалтерський облік.
- Інклюзивно-ресурсний центр не несе відповідальності зазобов’язаннями Засновника. Засновник не несе відповідальності за зобов’язаннями Інклюзивно-ресурсного центру.
- ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГОЦЕНТРУ
- Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру припиняється в результаті його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Рішення про реорганізацію або ліквідацію Інклюзивно-ресурсного центру приймається Засновником. Припинення діяльності Інклюзивно-ресурсного центру здійснюється комісією з припинення (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією), утвореною в установленому законодавством порядку.
- Під час реорганізації Інклюзивно-ресурсного центру його права та обов’язки переходять до правонаступника, що визначається Засновником.
- Інклюзивно-ресурсний центр вважається реорганізованим (ліквідованим) з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідного запису в установленому порядку.
- ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
10.1. З питань, що не врегульовані цим Статутом, Інклюзивно-ресурсний центр керується чинним законодавством України.
Секретар міської ради Валентина ПОПОВИЧ
Додаток 2
рішення міської ради
03.09.2020 № 2097-МР
Штатний розпис комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області»
| № з/п |
Назва посади |
Штатних одиниць |
Фінансування |
| 1. |
Директор |
1 |
Субвенція |
| 2. |
Вчитель-логопед |
1 |
Субвенція |
| 3. |
Вчитель-дефектолог |
2 |
Субвенція |
| 4. |
Практичний психолог |
1 |
Субвенція |
| 5. |
Вчитель-реабілітолог |
1 |
Субвенція |
| 6. |
Бухгалтер |
0,5 |
Місцевий бюджет |
| 7. |
Прибиральник |
0,5 |
Місцевий бюджет |
|
Усього |
7 |
|
Секретар міської ради Валентина ПОПОВИЧ