
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ВОСЬМА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
31.03.2021 м. Охтирка № 204-МР
Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради
У зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я та укладенням договорів про надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я Охтирської міської територіальної громади з Національною службою здоров’я України, відповідно до ч.І ст. 104, ст.ст. 110, 111 Цивільного кодексу України, ст. 59 Господарського кодексу України, п. 6.1.,6.2 Розділу 6 Положення про відділ охорони здоров’я Охтирської міської ради в новій редакції, затвердженого рішенням сесії Охтирської міської ради сьомого скликання від 24.05.2018 № 1158, керуючись ч.5 ст.26, ч.І ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада вирішила:
1. Припинити діяльність відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради ( код , адреса: 42700, Сумська області, м. Охтирка, вул. Київська, буд.2). шляхом ліквідації.
2. Встановити двомісячний термін з дня прийняття рішення про припинення діяльності відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради шляхом ліквідації для пред’явлення кредиторам вимог.
3. Утворити комісію з ліквідації відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради згідно з додатком (додається).
4. Ліквідаційній комісії, у ході ліквідації діяльності відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради, забезпечити передачу майна та активів відділу охорони здоров’я до виконавчого комітету Охтирської міської ради відповідно до передавального акту.
5. Міському голові провести організаційно-правові заходи щодо переведення, вивільнення працівників відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради відповідно до вимог чинного законодавства України.
6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань правової політики, місцевого самоврядування, депутатської етики, гуманітарної політики та соціального захисту (Ситнік Т.М.).
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток до рішення
Охтирської міської ради
від 31.03.2021 № 204-МР
Склад
комісіі по ліквідації відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради
Гетьман Оксана Миколаївна заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, голова комісії.
Ланіна Олена Іванівна начальник відділу охорони здоров’я міської ради
Божко Лариса Володимирівна т.в.о. начальника юридичного відділу міської ради
Могилевська Марина Петрівна головний бухгалтер відділу охорони здоров’я міської ради
Негрова Світлана Аркадіївна начальник відділу бухгалтерського обліку та господарського забезпечення, головний бухгалтер виконавчого комітету Охтирської міської ради
Секретар міської ради Мирослав Нікулін
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
МІСЬКОГО ГОЛОВИ
02.04.2021 м. Охтирка № 92-ОД
| Про зупинення рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 31.03.2021 № 204 – МР «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради »
|
31.03.2021 на засіданні восьмої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання прийнято рішення «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради».
Відповідно до частини 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.
Згідно частини 17 статті 38 Регламенту роботи Охтирської міської ради VIII кликання, затвердженого рішенням першої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 11.12.2020 № 16-МР (далі- Регламент роботи) виконання рішення ради може бути зупинено міським головою і внесено ним на повторний розгляд з обґрунтуванням зауважень. Рада повинна у двотижневий строк повторно розглянути проект цього рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами від загального складу ради, воно набирає чинності.
Вказане рішення сесії Охтирської міської ради восьмого скликання «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» прийнято із порушенням чинного законодавства, з недодержанням процедури його підготовки та прийняття, а тому підлягає зупиненню із внесенням на повторний розгляд сесії Охтирської міської ради із обґрунтованими зауваженнями.
Обгрунтування зауважень для зупинення рішення сесії міської ради «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради»:
Відповідно до розпорядження міського голови від 17.03.2021 № 78-ОД «Про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання» на 31.03.2021 скликано проведення чергової восьмої сесії Охтирської міської ради.
Відповідно до частини 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частини четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Статтею 17 Регламенту роботи визначено, розпорядження міського голови або повідомлення секретаря міської ради про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів ради і населення міста не пізніше як за 10 днів, а у надзвичайних випадках, що потребують термінового рішення ради, – не пізніше як за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд міської ради.
Розпорядження міського голови від 17.03.2021 № 78-ОД «Про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання» про скликання восьмої сесії Охтирської міської ради VIII скликання на 31.03.2021 в приміщенні Охтирської міської ради з переліком питань, що вносяться на розгляд сесії міської ради, доведено до відома депутатів ради та населення міста шляхом розміщення 17.03.2021, вказаного розпорядження, на офіційному веб-сайті Охтирської міської ради
Відповідно до пункту 8 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваженнями міського голови є скликання сесій ради, внесення пропозицій та формування порядку денного сесії ради і головування на пленарних засіданнях ради.
Статтею 31 Регламенту роботи визначено, що порядок денний – це перелік питань, сформований міським головою в порядку, передбаченому цим Регламентом, що вноситься на розгляд сесії ради.
Порядок денний сесії ради має містити інформацію про назву, порядковий номер та доповідача.
В сформованому переліку питань, що вносяться на розгляд восьмої сесії Охтирської міської ради, та який своєчасно, з дотримання вимог статті 17 Регламенту роботи, доведений до відома депутатів ради і населення, питання «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» відсутнє.
Відповідно до частини 15 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
В частині 3 статті 31 Регламенту роботи визначено, що пропозиції щодо проєкту порядку денного сесії ради вносяться особами, зазначеними у статті 29 цього Регламенту.
Відповідно до статті 29 Регламенту роботи, такими особами, зокрема, є депутат (депутати) ради.
В той же час, в частині 4 статті 31 Регламенту роботи, чітко визначено, що пропозиції з питань порядку денного сесії ради подаються шляхом подання підготовлених та погоджених проєктів рішень у порядку, передбаченому статтею 28 цього Регламенту.
Статтею 28 Регламенту роботи визначено, що проєкти рішень ради готуються міським головою, секретарем міської ради, депутатами ради, постійними комісіями, депутатськими групами та фракціями, тимчасовими контрольними комісіями, робочими групами та виконавчими органами ради, а також загальними зборами громадян.
Проєкт рішення ради має бути стислим, суть документу повинна бути викладена чітко і виключати можливість неоднозначного тлумачення.
Текст проєкту рішення ради має містити:
1) заголовок, з зазначенням найменування ради, номеру скликання ради та номеру сесії; дати та місця прийняття рішення, назви питання, з якого приймається рішення;
2) мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).
В проєктах рішень із соціально-економічних питань викладається аналіз стану справ і причин недоліків у розв’язанні відповідних проблем;
3) резолютивну частину в якій обов’язково містяться пункти, що передбачають:
– конкретні завдання виконавцям із зазначенням остаточних термінів їх виконання;
– точні назви організацій – виконавців;
– доведення до відома усіх зацікавлених підрозділів підприємств, установ, організацій та посадових осіб, у частині що їх стосується.
– додатки до проекту рішення (якщо на них є посилання в пунктах самого рішення) за підписом розробника проекту.
Також в резолютивній частині зазначається, при необхідності, доручення про контроль відповідній постійній профільній комісії, виконавцям (відповідним виконавчим органам ради) із зазначенням строків надання попередньої інформації про хід виконання рішення та остаточної інформації для вирішення питання для зняття з контролю.
4) погоджувальну частину в якій зазначається:
– ініціатор підготовки проекту рішення, із нанесенням відповідного підпису;
– узгоджувальні підписи осіб, визначені частиною 2 статті 30 цього Регламенту;
– висловлені зауваження та пропозиції (якщо такі є), враховані та не враховані головним розробником.
Проєкт рішення «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради», що розглядався та був прийнятий на восьмій сесії Охтирської міської ради 31.03.2021 не відповідає вказаним вимогам:
1) у заголовку рішення – вказано «сьома сесія», хоча питання розглядалося на засіданні «восьмої сесії»;
2) у мотивувальній частині рішення відсутнє – обґрунтування мети і доцільності прийняття рішення;
3) погоджувальна частина не містить підписів осіб, визначених частиною 2 статті 30 Регламенту роботи. Відповідно до якої проєкти рішень повинні відповідати чинному законодавству України, мати узгоджувальні підписи ініціатора його підготовки, юридичного відділу, голови (або особи, головуючої на засіданні) відповідної(них) постійної(них) профільної(них) комісії(й), на якій(их) розглядався проєкт рішення, секретаря міської ради, а в разі внесення проєкту рішення, виконавчим органом ради, ще й заступника (ів) міського голови, керуючого справами виконкому, відповідно до розподілу обов’язків.
Натомість юридичним відділом апарату Охтирської міської ради та її виконавчого комітету до проєкту рішення надано правовий висновок від 16.03.2021 № 03-12/15 в якому висловлені позиції про невідповідність проєкту рішення вимогам Регламенту роботи та законодавству України.
Згідно частини 9 статті 30 Регламенту роботи, допускається прискорений порядок підготовки питань на розгляд сесії ради.
Відповідно до частини 9 статті 30 Регламенту роботи, прискорений порядок підготовки питань до розгляду на сесії ради допускається за згодою міського голови чи секретаря міської ради, за письмовим обґрунтуванням автора(рів) щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку та за погодженням з головою (заступником голови) профільної постійної комісії. Завізовані проєкти рішень та довідкові матеріали у цьому випадку подаються депутатам після попереднього розгляду питання профільною постійною комісією не пізніше як за день до початку сесії.
Проте, ініціаторами підготовленого проєкту рішення «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» не надано письмових обґрунтувань щодо необхідності прийняття рішення в терміновому порядку, відсутня згода міського голови чи секретаря міської ради, що є порушенням частини 9 статті 30 Регламенту роботи.
Як зазначалося вище, відповідно до статті 28 Регламенту роботи текст проєкту рішення ради має містити, по між іншим, мотивувальну частину з обґрунтуванням мети і доцільності прийняття рішення, посилання на нормативно-правові акти (повна назва документа, номер розділу, глави, статті, частини, пункту, підпункту, абзацу), законними підставами для прийняття рішення (з посиланням на конкретні норми права).
Всупереч статті 28 Регламенту роботи рішення «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» не містить належного обґрунтування мети і доцільності прийняття рішення.
Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада правомочна розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Пунктом 6 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів вносить міський голова.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 26 вказаного Закону до повноважень міської ради належить затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання.
Тобто, внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо структури виконавчих органів відносяться до виключної компетенції міського голови.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Частиною 1 статті 11 цього Закону визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створені радами виконавчі органи.
Прийняття депутатами рішення «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» ставить під загрозу реалізацію на території громади, повноважень у сфері охорони здоров’я, оскільки відповідно до підпункту 1 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні» визначено, що до відання виконавчих органів сільської, селищної, міської ради належать власні (самоврядні) повноваження щодо управління закладами охорони здоров’я, які належать територіальним громадам або передані їм, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.
Статтею 14 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» визначено, що реалізація державної політики охорони здоров’я покладається на органи виконавчої влади.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, а також органи місцевого самоврядування реалізують державну політику у сфері охорони здоров’я в межах своїх повноважень, передбачених законодавством.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють управління комунальними закладами охорони здоров’я, організацію їх матеріально-технічного, кадрового та фінансового забезпечення відповідно до закону.
Крім того, слід врахувати, що відділ охорони здоров’я Охтирської міської ради є головним розпорядником коштів місцевого бюджету, які спрямовуються на медичну галузь, що повністю узгоджується з нормами статті 22 Бюджетного кодексу України.
Таким чином, вирішення питання про припинення діяльності відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради прийнято:
Тобто, рішення прийняте 31.03.2021 на восьмій сесії Охтирської міської ради восьмого скликання «Про припинення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради» прийнято з грубим порушенням вимог Регламенту роботи Охтирської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням першої сесії Охтирської міської ради восьмого скликання від 11.12.2020 № 16-МР, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до частини 3 статті 27 Регламенту роботи, рішення, прийняте з питання, не включеного до порядку денного, або таке, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили (повністю або в окремій його частині), або прийняте з перевищенням компетенції ради у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, є незаконним (повністю або в окремій його частині).
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 20 частини 4 статті 42, частиною 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО