№ 198 30.06. 2011р. Про затвердження Правил благоустрою території міста Охтирка

30 Червня, 2011 363

№ 198 30.06. 2011р. Про затвердження Правил благоустрою території міста Охтирка

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
 ДВАНАДЦЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
30.06. 2011р.                                                                 Охтирка                                                                      №  198-МР
Про затвердження Правил благоустрою 
території міста Охтирка
З метою формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, захисту довкілля, покращання санітарного стану, збереження об’єктів благоустрою та зелених насаджень у місті Охтирка, на виконання вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про рекламу», керуючись п.п. 44 п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
1. Затвердити Правила благоустрою території міста Охтирка (додаються).
            2. Закріпити межі благоустрою та озеленення прилеглих територій за підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності і фізичними особами відповідно до п. 9.8 та п. 9.10. затверджених Правил.
3. Дане рішення набирає чинності з дати його офіційного оприлюднення.
4. Рішення сімнадцятої сесії п’ятого скликання Охтирської міської ради від 11.12.2007 року № 408-МР «Про затвердження «Правил благоустрою території міста Охтирка» вважати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням цього рішення  покласти на депутатську комісію з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства (Алєксєєв І.Ю.).
Секретар міської ради                                                                                                                                                 О.В.Цілуйко

 

  Додаток

до рішення міської ради

від 30.06.2011 року № 198-МР

Правила

благоустрою території міста Охтирка.

 

           Розділ 1. 

 Загальні положення.

1.1.  Правила благоустрою території м. Охтирка (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою, визначається порядок прибирання та утримання міських територій, в тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож, а також внутрішніх виробничих територій, для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендарів приміщень, споруд, будівель, розташованих на території м. Охтирка, незалежно від форм власності, відомчої належності та громадянства.

1.2. Правила розроблені на підставі чинного законодавства України.

1.3. Правила визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою території міста для забезпечення створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є загальнообов’язковими на території міста.

1.4. Правила сприяють забезпеченню в місті чистоти і порядку. За недотримання Правил передбачена відповідальність згідно з нормами чинного законодавства України.

1.5.  Ці Правила регулюють правовідносини учасників щодо благоустрою території міста Охтирка. Учасниками правовідносин відповідно до Правил є відповідальні посадові особи, громадяни, громадські організації, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за дотриманням цих Правил.

1.6. Основні терміни.

У даних правилах терміни мають такі значення:

– благоустрій міста – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, що здійснюються на території міста з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

– об’єкти благоустрою – території загального користування (парки, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, бульвари, проспекти, вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні доріжки,кладовища, інші території загального користування, прибудинкові території, території будівель і споруд інженерного захисту територій);

– елементи благоустрою – покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, тротуарів, пішохідних зон, доріжок, зелені насадження, будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів, засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху, будівлі та споруди системи інженерного захисту території, побутове та комунальне обладнання  території житлової забудови, споруди водопостачання на об’єктах благоустрою;

– територія –     сукупність     земельних     ділянок,     які використовуються для розміщення об’єктів загального  користування: парків,  скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів,  площ,  майданів,  набережних,  прибудинкових   територій, пляжів,    кладовищ,    рекреаційних,    оздоровчих,   навчальних, спортивних,  історико-культурних об’єктів, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах населеного пункту;

– утримання в  належному  стані  території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану  населеного  пункту, іншої  містобудівної  документації,  правил  благоустрою території населеного  пункту,  а  також  санітарне  очищення  території,  її озеленення,   збереження   та  відновлення  об’єктів  благоустрою;

– вулично-дорожня мережа –  призначена  для  руху  транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць,  доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів,  тротуарів,  пішохідних і велосипедних доріжок,  а також набережні,  майдани, площі, вуличні автомобільні  стоянки  з  інженерними  та  допоміжними  спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху;

– заходи з   благоустрою   населених   пунктів  –  роботи  щодо відновлення,  належного утримання  та  раціонального  використання територій,   охорони   та   організації   упорядкування   об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

– суб’єкт господарювання – зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка проводить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності,

– територія прибирання – територія, на якій проводиться комплекс заходів щодо її прибирання,  збору та вивезення сміття і складається з території суб’єкта господарювання, закріпленої території та прилеглої території,

– територія суб’єкта господарювання – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності користувачів або надана в оренду фізичним чи юридичним особам,

– закріплена територія – територія, яка закріплена рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради,

– прилегла територія – територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання  на відстані 50 м (по периметру) від огорожі, споруди або обмежена краєм проїзної частини вулиці чи дороги (до бордюрного каменю);

– відповідальні посадові особи – посадові особи суб’єктів господарювання;

– спеціалізовані підприємства – підприємства, функціональним призначенням яких є виконання відповідних робіт;

–  відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися  у  процесі  виробництва  чи споживання, а також товари (продукція),  що  повністю  або  частково  втратили  свої споживчі властивості  і  не  мають  подальшого  використання  за  місцем їх утворення  чи  виявлення  і  від яких їх власник позбувається, має намір  або  повинен  позбутися  шляхом  утилізації  чи  видалення;

– відходи побутові (тверді, рідкі), сміття – відходи,  що утворюються в процесі життя і діяльності  людини  в  житлових  та  нежитлових  будинках (тверді, великогабаритні,  ремонтні,  рідкі,  крім відходів,  пов’язаних  з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх  накопичення;

– відходи промислові – рештки сировини, матеріалів або напівфабрикатів, що утворюються під час виготовлення продукції і які втратили свої корисні властивості в процесі фізико-хімічної переробки.

 

Розділ 2.

Сфера дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері.

Ці Правила є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, організаціями, установами, розташованими в межах міста, незалежно від форми їх власності та громадянами міста.

Дія Правил поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою міста, а саме: землеустрою, містобудування, озеленення територій, утримання будинків і споруд, освітлення територій, а також у галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього природного середовища.

Правила регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.

Учасниками правовідносин з питань благоустрою за цими Правилами є керівники та інші уповноважені посадові особи підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

Відповідальність за виконання цих правил покладається на громадян, службових осіб та керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм їх власності.

 

Розділ 3.

Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил.

Кожен громадянин міста має право на вільний доступ до Правил, на участь в обговоренні проекту Правил, внесення до них змін та на участь у розробці і здійсненні заходів з благоустрою території міста.

Обговорення проекту Правил громадськістю здійснюється відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» через оприлюднення в засобах масової інформації та на офіційному сайті Охтирської міської ради.

У разі необхідності внесення змін до Правил, пропозиції вносяться на розгляд міської ради громадянами, підприємствами, організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями, міською радою та її виконавчими органами в порядку, передбаченому регламентом міської ради з оприлюдненням у засобах міської інформації, та, в разі необхідності, подальшим громадським обговоренням.

Розділ 4

Участь громадян, громадських організацій у виконанні Правил.

Громадяни, громадські організації співпрацюють з органами місцевого самоврядування у здійсненні заходів з розроблення та виконання Правил.

Громадяни, громадські організації мають право:

– брати участь в обговоренні Правил та проектів благоустрою території міста;

– отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію щодо Правил благоустрою території міста та внесення до них змін;

– брати участь у міських конкурсах на визначення кращого подвір’я, будинку, квітника та ін.;

– вимагати від балансоутримувачів об’єктів благоустрою або уповноважених негайного виконання робіт з благоустрою міста у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров’ю або майну громадян.

 

Розділ 5.

Порядок громадського обговорення проекту Правил.

На етапі розроблення Правил їх проект оприлюднюється у місцевих засобах масової інформації, у тому числі на сайті Охтирської міської ради, для забезпечення громадського обговорення та отримання пропозицій і зауважень від підприємств, установ і організацій усіх форм власності, громадських організацій та громадян. Строк оприлюднення має становити не менш ніж один місяць.

За результатами розгляду пропозицій та зауважень до проекту Правил складається таблиця розбіжностей з обґрунтуванням тих пропозицій та зауважень, які були не враховані або враховані частково.

 

Розділ 6.

Порядок внесення змін до Правил.

Внесення змін до Правил здійснюється у встановленому законодавством порядку.

За необхідності, розглядаються питання щодо доцільності внесення змін до Правил.

Під час внесення змін до Правил зберігаються вимоги щодо їх громадського обговорення і розгляду пропозицій та зауважень до них.

 

Розділ 7.

Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою.

7.1. Об’єкти  благоустрою  використовуються  відповідно  до  їх

функціонального  призначення  для  забезпечення  сприятливих  умов

життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та

охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених

пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

7.2. Управління у сфері благоустрою міста забезпечують структурні підрозділи Охтирської міської ради: управління житлово-комунального господарства, відділ архітектури та містобудування, управління економіки та інвестиційної політики, управління фінансів, відділ культури і туризму.

7.3. Для організації благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою орган місцевого самоврядування залучає підприємства, установи, організації усіх форм власності, громадські організації та мешканців.

7.4. Орган місцевого самоврядування в межах повноважень визначає на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів об’єктів благоустрою комунальної форми власності.

7.5. Балансоутримувачів об’єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники.

7.6. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних чи договірних засадах залучати до цього інші підприємства, установи, організації.

7.7. На території об’єкта благоустрою відповідно до затвердженої містобудівної документації можуть бути розташовані будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення. Власники цих будівель та споруд зобов’язані забезпечити належне утримання земельної ділянки, що ними використовуються, а також повинні на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання іншої закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою.

7.8. Роботи з ремонту та утримання об’єктів благоустрою мають бути спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби.

7.9. Роботи з капітального ремонту об’єктів благоустрою міста проводяться за наявності проектно-кошторисної документації, передбаченої Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», затвердженої в установленому порядку.

Тривалість капітального ремонту визначається проектно-кошторисною документацією та графіком проведення робіт. Графік проведення робіт затверджується замовником.

7.10. Роботи з утримання, капітального та поточного ремонту об’єктів благоустрою (зеленого господарства, проїжджої частини вулиць, вуличного освітлення та інше), будівель і споруд комунальної власності міста (житлові будинки, громадські будівлі, міські кладовища, полігон зі збору побутових відходів та інше) виконують спеціалізовані підприємства, незалежно від форм власності, визначені на конкурсних чи договірних засадах (у визначеному чинним законодавством порядку).

7.11. Роботи з утримання, капітального та поточного ремонту об’єктів благоустрою, будинків,будівель і споруд, які не відносяться до комунальної власності міста, виконують їх власники або уповноважені власником особи.

7.12. Роботи з нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів благоустрою, будинків, будівель і споруд можуть виконуватися тільки за умови отримання дозволу  у органах державного архітектурно-будівельного контролю України та погодження виконавчого комітету Охтирської міської ради.

7.13. Роботи з вивезення побутових відходів на міський полігон та нечистот проводяться спеціалізованими підприємствами, які визначені виконавцями вказаних послуг в установленому порядку.

7.14. Роботи з вивезення сміття, опалого листя, гілок, будівельних та великогабаритних відходів можуть виконувати юридичні та фізичні особи, які мають відповідну спеціалізовану техніку, машини та механізми за договором з підприємством, яке займається обслуговуванням та утримання міського полігону.

7.15. При проведенні земляних робіт підприємства, установи, організації усіх форм власності, громадяни повинні дотримуватись наступних вимог:

7.15.1. Земляні роботи, які проводяться на міських територіях (вулицях, провулках, зелених зонах, площах, тротуарах, тощо), виконуються при наявності дозволу (ордеру) на проведення земляних робіт, отриманого в управлінні житлово-комунального господарства міської ради, з дотриманням вимог та умов, зазначених в ордері. Ордер повинен містити граничні терміни виконання робіт та термін відновлення асфальтно-бетонного покриття.

7.15.2. До початку проведення земляних робіт необхідно отримати  письмовий дозвіл в   Управлінні ЖКГ, який повинен узгоджуватись з усіма установами та організаціями, що обслуговують підземні комунікації, та з підприємствами, які обслуговують багатоповерхові житлові будинки, ОСББ чи ЖБК, якщо земляні роботи будуть проводитись на прибудинковій території.

7.15.3. Для одержання дозволу на проведення земляних  робіт  замовник  подає  такі  документи: заяву довільної форми;  рішення виконкому міської ради про  дозвіл  на  будівництво  об’єкта  (в разі   проведення  будівельних  робіт); дозвіл ДАБК на проведення робіт, технічні умови, узгодження   з комунальними та інженерними службами міста і ДАІ  на  проведення  земляних  робіт; гарантійний лист на відновлення шляхового покриття та елементів благоустрою в обумовлені терміни. У випадку виконання відновлювальних робіт підрядною організацією  в гарантійному листі вказується номер і дата укладеного договору по відновленню асфальтобетонного покриття  або елементів благоустрою.

7.15.4. Дозвіл видається на протязі трьох днів після подання заявки в  Управління ЖКГ відповідальним особам під розпис.

7.15.5. Виконання робіт без одержання дозволу або його своєчасної перереєстрації вважається самовільним і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

7.15.6. В разі проведення аварійних робіт підприємствами, які здійснюють обслуговування мереж та комунікації з водопостачання, водовідведення, теплопостачання, електропостачання, зв’язку, газопостачання,  дозвіл необхідно оформити протягом доби з початку їх проведення, при цьому, якщо в зоні робіт є підземні комунікації, роботи проводити в присутності представників зацікавлених підприємств. Підприємства, що виконують аварійні  роботи, повідомляють про це Управління ЖКГ  та  організацію, за якою закріплено територію.

7.15.7. У випадку необхідності проведення аварійних робіт у вихідні та святкові дні виконавцем робіт оформляється внутрішній (виробничий) ордер. Роботи проводяться без ордеру УЖКГ після попереднього повідомлення чергового міськвиконкому. У перший робочий день після вихідного в управлінні ЖКГ оформляється дозвіл на проведення земляних робіт.

7.15.8. У випадку, коли земляні роботи викликають зміну маршрутів або графік руху громадського транспорту, організація, що їх виконує, зобов’язана повідомити про це населення  через засоби масової інформації та провести узгодження з органами ДАІ.

7.15.9. При виявленні будь-яких підземних комунікацій, не вказаних на плані, роботи  необхідно негайно припинити і з залученням представників зацікавлених організацій вирішити питання про можливість подальшого проведення земляних робіт.

7.15.10. При проведенні земляних робіт   навколо   місця  роботи необхідно встановлювати огорожу з попереджувальними написами, згідно схем, погоджених з ДАІ. В нічний час огорожа повинна освітлюватися. Для переходу через канави необхідно обладнувати містки шириною не менше 0,8м при односторонньому русі та 1,5м при двосторонньому русі людей.

7.15.11. Порушення асфальтно-бетонного покриття при проведенні земляних робіт можливе лише у виключних випадках, коли роботи без його порушення провести неможливо.

7.15.12. Після закінчення робіт і поновлення зруйнованих елементів міського упорядкування, виконавець робіт повинен запросити представників управління житлово-комунального господарства та інших зацікавлених організацій для огляду і прийняття робіт по відновленню елементів міського упорядкування.

7.15.13. Контроль за станом асфальтобетонного покриття на прибудинкових територіях (відмостки, тротуари, під’їзні шляхи) здійснюють  підприємства, які здійснюють утримання багатоквартирних житлових будинків, ОСББ, ЖБК в межах закріплених територій. При виявленні ділянок не відновлених після проведення земляних робіт надають інформацію про це в Управління ЖКГ.

7.15.14. Всі організації, які проводять земляні роботи на території міста, відновлюють зруйновані дорожнє покриття  і елементи благоустрою за власні кошти своїми силами або силами підрядних організацій протягом 5 днів з часу закінчення терміну дії ордеру.

У разі виконання земляних робіт у зимовий період, відновлення асфальтно-бетонного покриття проводиться в травні місяці. Заплановане проведення робіт з відновлення асфальтно-бетонного покриття повинно бути підтверджене договірними відносинами з підрядною організацією та квитанцією про передоплату.

7.15.15. Організації, які виконували земляні роботи та підрядні організації несуть відповідальність за якість робіт по відновленню благоустрою на протязі року і в разі необхідності на протязі 10 днів вживають заходів для ліквідації  наслідків неякісного поновлення.

7.15.16. Не дозволяються ніякі (крім аварійних) земляні роботи протягом трьох  років після будівництва та капітального ремонту шляхів та тротуарів  без погодження з балансоутримувачем.

7.15.17. Власники  об’єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об’єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.

Забезпечення утримання та належного функціонування і збереження освітлювальних приладів на територіях об’єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами цих об’єктів благоустрою.

 

Розділ 8.

Заходи з реалізації проекту благоустрою території міста Охтирка.

8.1. Щорічно відділом архітектури та містобудування міської ради розробляються, узгоджуються з балансоутримувачами і затверджуються заходи з благоустрою території міста на поточний рік.

8.2. Фінансування заходів з благоустрою міста, утримання та ремонт об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів їх власників або користувачів, а також за рахунок пайових внесків власників будівель і споруд, розміщених на території об’єкта благоустрою, інших передбачених законом джерел фінансування.

8.3. Фінансування заходів з благоустрою міста може здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, передбачених законом.

 

Розділ 9.

Вимоги до впорядкування територій, закріплених за підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, громадянами.

9.1. Підприємства, установи, організації та громадяни забезпечують благоустрій земельних ділянок, які перебувають у їх власності або які вони використовують.

9.2. Власники, користувачі, орендарі, керівники, уповноважені та інші посадові особи підприємств, установ та організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою міста, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну або здоров’ю особам на відповідних, в тому числі на закріплених та підпорядкованих територіях, відповідно до вимог чинного законодавства.

9.3. У разі виконання самовільних робіт та незабезпечення відповідного благоустрою, відповідальність несе власник об’єкта благоустрою (балансоутримувач території) та виконавець робіт.

9.4. Утримання та благоустрій територій підприємств, установ, організацій та присадибних ділянок громадян, прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, належних до них будівель та споруд проводиться власником або балансоутримувачем цього будинку, або підприємством, установою, організацією, з якою балансоутримувачем укладені відповідні договори на утримання та благоустрій прибудинкових територій.

9.5. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

9.6. Власник або користувач присадибної ділянки зобов’язаний забезпечувати належне утримання територій загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

9.7. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться за кошти міського бюджету.

9.8. Межі благоустрою та озеленення прилеглих територій встановлюються в граничних межах підприємств, установ, організацій усіх форм власності, магазинів, кіосків, павільйонів, торгових точок та підприємств побуту до бортового каменю проїжджої частини доріг. За відсутності з будь-якого боку підприємства, організації, установи, споруди інших об’єктів господарювання, межі прилеглої території встановлюються на відстані 50м від огорожі (споруди). Межі прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків встановлюються на відстані 10м по периметру споруди. Закріплення додаткових територій здійснюється виконавчим комітетом Охтирської міської ради згідно із затвердженими схемами. Межі прилеглих територій до приватних домоволодінь  встановлюються в граничних межах домоволодінь до проїжджої частини дороги. При наявності розриву між будівлями або земельними ділянками, якщо межа між ними не визначена виконавчим комітетом та актом землекористування, межею являється середина розриву.

9.9. Межі благоустрою та озеленення прилеглих територій підприємств, установ, організацій усіх форм власності, магазинів, кіосків, павільйонів, торгових точок та підприємств побуту, які підтверджені схемами, розробленими відділом архітектури та містобудування Охтирської міської ради,  є складовою графічної частини Правил. У разі зміни власника приміщення або його цільового призначення, новий власник повинен в 10-денний термін звернутися до управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради щодо внесення відповідних записів до примірників схем. У випадку, коли власником приміщення інформація про зміни своєчасно не надана, схеми залишаються незмінними та вважаються діючими.

Межі благоустрою територій, прилеглих до приватних домоволодінь встановлюються в граничних межах протяжності домоволодіння до бортового каменю або краю проїжджої частини.

9.10. Громадяни міста у сфері благоустрою зобов’язані:

9.10.1. Утримувати в належному стані садиби, паркани, фасади будинків, будівлі, забезпечувати встановлення номерних знаків.

9.10.2. Утримувати в належному санітарному стані території садиб та прибудинкові території, включаючи газони та зелені насадження. Постійно проводити санітарне прибирання території, своєчасно проводити зріз порослі дерев, розчищення від сміття та бруду меліоративних канав.

9.10.3. Не допускати заростання території садиби та прилеглої до неї території бур’янами, чагарниками, захаращення її будівельними матеріалами, обладнанням, технічно несправним автотранспортом, сміттям, тощо.

9.10.4. Не захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.

9.10.5. Не допускати поливання городів, газонів, квітників питною водою централізованого водопостачання в разі відсутності приладу обліку.

9.10.6. Не допускати випас худоби та птиці, вигул собак та котів у місцях загального користування.

9.10.7. Не забруднювати міську каналізаційну систему, меліоративні канави, систему відведення дощових та талих вод побутовими та харчовими відходами, трупами тварин.

9.10.8. Забезпечувати утримання у задовільному технічному та санітарному станах території поховань рідних на міських кладовищах.

9.10.9. Утримувати в належному стані території, закріплені за ними даними Правилами.

9.10.11. Не порушувати права та законні інтереси інших суб’єктів благоустрою міста.

9.10.12. Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

9.11. Підприємства, установи, організації усіх форм власності, об’єднання громадян зобов’язані:

9.11.1. Забезпечити благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до законодавства.

9.11.2. Утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою, які на ній розміщені.

9.11.3. Утримувати в належному стані закріплені за ними території відповідно до норм чинного законодавства.

9.11.4. Здійснювати роботи з благоустрою територій за затвердженими, у встановленому порядку, проектами.

9.11.5. На закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частин) за власний рахунок в 5-денний термін усувати пошкодження власних інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини та наслідки надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

9.11.6. У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватись відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті і належному стані.

9.11.7. Не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень  без погодження з відділом архітектури та містобудування.

9.11.8. Зміну зовнішнього виду фасадів будівель і споруд здійснювати виключно за умови виготовлення і затвердження проектів або одержання дозволу на виконання цих робіт у встановленому порядку.

9.11.9. При розміщенні елементів зовнішньої реклами, рекламоносіїв керуватися Правилами розміщення зовнішньої реклами в місті.

9.11.10. Не допускати прокладання інженерних мереж на дорогах, тротуарах, пішохідних доріжках, внутрішньо-дворових проїздах без узгодження з комунальними службами, а також відведення дощових, талих і стічних вод на тротуари, та інші місця, не передбачені технологією їх відводу.

9.11.11. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіт тільки за ордером, виданим у встановленому порядку та дотримуючись при цьому вимог, зазначених в ньому.

9.11.12. Вживати заходів щодо запобігання винесенню автотранспортними засобами на дорожні об’єкти благоустрою сипучих матеріалів і розчинів, а також засміченню вулиць внаслідок переповнення кузовів матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху з незакріпленим вантажем.

9.11.13. Не допускати забруднення або запилення повітря.

9.11.14. Не допускати накопичення будівельних матеріалів та будівельного сміття на територіях, прилеглих до будівельних майданчиків.

9.11.15. Не допускати відкачування та виливання води та інших рідин на проїжджу частину, тротуари, водойми.

9.11.16. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

 

Розділ 10.

Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування.

10.1. Утримання зелених насаджень у місті здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених центральним органом виконавчої влади.

10.2. Проведення робіт по озелененню та видаленню зелених насаджень загального користування на міських територіях здійснюється тільки за умови погодження з відповідними структурними підрозділами Охтирської міської ради.

10.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

10.4. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів міського бюджету залежно від підпорядкованості об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, таких, що перебувають у користуванні або наданих в оренду – за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

10.5. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

10.6. Не потребує отримання дозволу (ордера) на видалення зелених насаджень виконання робіт на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

10.7. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин), які розташовані на землях міської ради, може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами, попередньо повідомивши управлінням житлово-комунального господарства з наданням інформації місцезнаходження і відповідального за виконання робіт, в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб.

10.8. Прийняття в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту споруд та будівель, у проектній документації яких передбачається озеленення прибудинкової території, здійснюється з обов’язковою участю відповідних структурних підрозділів Охтирської міської ради.

10.9. Відповідні структурні підрозділи організовують і проводять облік зелених насаджень та складають їх реєстр за видовим складом та віком.

 

Розділ 11.

Вимоги до утримання будинків, будівель і споруд інженерного захисту території.

11.1. Переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів, лоджій проводити за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири, гуртожитку, житлового приміщення в гуртожитку) та органу місцевого самоврядування в установленому порядку.

11.2. Утримання будинків, будівель і споруд інженерного захисту територій та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією (далі виконавець послуг), з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

11.3. Балансоутримувач або виконавець послуг зобов’язаний:

11.3.1. Якісно здійснювати технічне обслуговування будинків, будівель і споруд інженерних систем і обладнання.

11.3.2. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд.

11.3.3. Своєчасно здійснювати роботи з підтримання фасадів будинків, будівель і споруд та їх елементів у належному технічному та безпечному для пішоходів, мешканців, обслуговуючого персоналу стані.

11.3.4. Своєчасно усувати недоліки в освітленні прибудинкових територій, під’їздів, сходових клітин.

11.3.5. Проводити комплексне комісійне обстеження елементів приміщень будинку, будівлі, споруди, а також їх зовнішнього благоустрою з метою визначення технічного і санітарного стану, виявлення несправностей  і прийняття рішень щодо їх усунення. Огляд проводиться з періодичністю 2 рази на рік – навесні та восени (весняний та осінній огляди).

11.3.6. Забезпечувати встановлення та утримання номерних знаків та показників вулиць.

11.3.7. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

11.3.8. Утримання споруд інженерного захисту території здійснюється його балансоутримувачем відповідно до вимог законодавства.

Розділ 12.

     Вимоги до санітарного очищення території.

     12.1. Підприємства, установи, організації усіх форм власності, громадяни міста щодо санітарного очищення територій повинні дотримуватися вимог та принципів:

12.1.1. Формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для міста схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, сміттєзбірників у порядку, визначеному законодавством.

12.1.2. Основними принципами у сфері поводження з відходами є пріоритетний захист навколишнього природного середовища і здоров’я людини від негативного впливу відходів, забезпечення ощадливого використання матеріально-сировинних і енергетичних ресурсів, науково обґрунтоване узгодження екологічних і соціальних інтересів суспільства, щодо утворення і використання відходів.

12.1.3. Видалення і утилізація відходів повинні відповідати  вимогам екологічної безпеки, існуючого земельного і природоохоронного законодавства, здійснюватися в місцях і на об’єктах, які офіційно узгоджені з органами місцевої влади та мати всі необхідні дозволи.

12.1.4. Забороняється несанкціоноване  скидання і розміщення відходів на території міста, в тому числі у межах охоронних і  санітарних зон водойм.

12.1.5. Санітарне очищення міста полягає у захисті ґрунту, повітря і води від забруднень відходами, запобіганні розмноженню мух і гризунів, створенні нормальних санітарних умов для життєдіяльності людини, забезпеченні безпеки і зручності пішохідного і транспортного  руху шляхом прибирання і поливу тротуарів, проїздів, видалення снігу, боротьби з ожеледдю.

12.1.6. Санітарне прибирання, збирання сміття і вторинних матеріалів здійснюється шляхом своєчасного прибирання територій, встановлення на території, яка обслуговується, контейнерів відповідної ємності для твердих побутових відходів та своєчасного вивезення їх вмісту.

12.1.7. Санітарне очищення територій міста здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до вимог законодавства про відходи та санітарного законодавства на договірних засадах з власниками чи балансоутримувачами об’єктів благоустрою.

12.1.8. Підприємства, установи, організації та громадяни (власники, балансоутримувачі садиб) зобов’язані укладати договори на вивезення сміття та вторинних матеріалів з підприємствами, що мають відповідні дозволи та спецтехніку на виконання вказаних робіт.

12.1.9. Залишки будівельних відходів від поточного ремонту квартир вивозять квартиронаймачі в установленому порядку.

12.1.10. Спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється.

12.1.11. На територіях біля підприємств, установ, організацій, на вокзалах, скверах, зонах відпочинку, біля установ культури, освіти, медицини, біля торговельних об’єктів, на зупинках громадського транспорту та в інших місцях масового перебування громадян обов’язково повинні бути встановлені урни для сміття.

12.1.12. Забороняється мешканцям приватного сектору викидати побутові, великогабаритні, будівельні та інші відходи у контейнери, на майданчики для збору побутових відходів, біля них та на будь-які території  міста, не маючи договорів на їх вивіз.

 

Розділ 13.

Інші вимоги, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та іншими законами.

13.1.  Керівники підприємств, установ, організацій, мешканці міста повинні:

13.1.1. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні територій, будівель, споруд, обладнання, рекламоносіїв, елементів благоустрою.

13.1.2. Забезпечувати щорічні планові та, в разі стихійного лиха, позапланові обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження актами.

13.1.3. Оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки, тощо наклеювати тільки у спеціально визначених для цього місцях.

13.1.4. Не робити написи, малюнки на стінах будинків, спорудах, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.

13.1.5. Очищення дахів від снігу та криги, збивання бурульок здійснювати з обов’язковим встановленням тимчасових огорож в місцях проведення робіт.

13.1.6. Організатори культурно-масових та політичних заходів, під час їх проведення, повинні забезпечувати порядок і чистоту територій під час та після проведення заходів, з обов’язковим укладанням договір на прибирання задіяних територій.

13.1.7. Неухильно дотримуватись Правил додержання тиші на території міста, затверджених в установленому порядку.

13.1.8. Не допускати паління в місцях, де це заборонено законом та в місцях, визначених рішенням міської ради.

13.2. Керівники атракціонів, виставок, ярмарок, тощо, заходи яких проводяться на території міста,  повинні забезпечувати порядок і чистоту території, з обов’язковим укладенням договору на вивіз побутових відходів.

13.3. Організацію благоустрою міста забезпечують органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законодавством.

13.4. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку  на  всій території  міста.

13.5. Фінансування  місцевих  програм  з  благоустрою  населених

пунктів проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.             13.6. Рішення  місцевого  органу  виконавчої  влади  та  органу

місцевого  самоврядування  щодо  благоустрою   території міста є обов’язковим для виконання розміщеними (постійно чи тимчасово) на цій території підприємствами,    установами,    організаціями усіх форм власності  та громадянами.

 

Розділ 14.

Перелік установлених законом обмежень (обтяжень) на використання об’єктів благоустрою.    

1. На об’єктах благоустрою забороняється:

1)  виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов’язковість його  отримання передбачена  законом;

2) самовільно влаштовувати городи,  створювати,  пошкоджувати або знищувати газони,  самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

3) вивозити  і  звалювати  у  не  відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

4) складувати будівельні матеріали,  конструкції,  обладнання за межами будівельних майданчиків та домоволодінь;

5) самовільно   встановлювати   об’єкти  зовнішньої  реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

6) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього  руху без погодження  з  відповідними  органами Міністерства внутрішніх справ України;

7) випасати  худобу;

8)  утримання і поводження з собаками, котами та хижими тваринами з порушенням Правил утримання собак, котів і хижих тварин в м. Охтирка;

9) здійснювати ремонт,  обслуговування та миття  транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);                                                                                                                                                                                           10) здійснювати самовільне підключення до інженерних мереж;

11) розміщувати товари з ціллю реклами та в інших цілях на фасадах будинків і магазинів, дверях та прилеглих територіях;

12) розміщувати виносну рекламу;

13) очищати дахи від снігу та льоду, збивати льодяні бурульки без встановлення тимчасової огорожі;

14) залишати транспортні засоби, машини, механізми у невідведених для цього місцях;                                                                                                                           15) захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;                                                                                                                       16) захаращувати балкони, лоджії, вікна і під’їзди будівель і споруд предметами і матеріалами, які негативно впливають на естетичний вигляд та архітектуру їх фасадів;                                                                                                                          17) викидати відходи, траву, гілки, деревину, листя поза контейнери і урни;       18) спалювати відходи, траву, гілки, деревину, листя;                                            19) наклеювати інформаційні, агітаційні та рекламні листівки, оголошення і плакати у невідведених для цього місцях;                                                                20) робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.

Розділ 15.

Здійснення контролю за виконанням Правил.

Контроль у сфері благоустрою населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Правил благоустрою території міста та інших нормативно-правових актів у сфері благоустрою.

Самоврядний контроль у сфері благоустрою території міста здійснюється  органами державної влади, органом місцевого самоврядування та його виконавчими органами (управління житлово-комунального господарства Охтирської міської ради).

Для здійснення контролю за станом благоустрою території міста, виконанням Правил благоустрою території міста, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, міська рада може утворювати інспекцію з благоустрою міста.

Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється шляхом:

– проведення перевірок території,

– розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

– участі в обговоренні проектів благоустрою території міста, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органу місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

– подання позовів до суду про відшкодування збитків, завданих об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста.

Громадський контроль здійснюється громадськими інспекторами благоустрою міста, які залучаються до:

– проведення рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою;

– складання протоколів про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подання їх на розгляд відповідних органів для притягнення винних до відповідальності;

– допомоги органам державної влади та місцевого самоврядування у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів тощо.

Розділ 16. 

          Встановлена законом відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил.

Громадяни та юридичні особи за Порушення державних стандартів, норм правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів несуть відповідальність згідно з статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

16.1. До відповідальності за  порушення  Правил благоустрою території міста притягаються особи, винні у:

1) порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

2) проектуванні  об’єктів  благоустрою міста  з порушенням  затвердженої  в  установленому  законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

3) порушенні   встановлених    законодавством    екологічних,

санітарно-гігієнічних   вимог   та   санітарних   норм   під   час

проектування,  розміщення,  будівництва та  експлуатації  об’єктів

благоустрою;

4) порушенні правил благоустрою територій населених пунктів;

5) порушенні  режиму  використання  і  охорони  територій  та об’єктів рекреаційного призначення;

6) самовільному  зайнятті   території   (частини території) об’єкта благоустрою населеного пункту;

7) пошкодженні  (руйнуванні  чи  псуванні)  вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою населених пунктів;

8) знищенні  або  пошкодженні  зелених  насаджень  чи   інших об’єктів озеленення населених пунктів, крім випадків, передбачених статтею 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

9) забрудненні (засміченні) території міста;

10) неналежному  утриманні  об’єктів   благоустрою,   зокрема

покриття доріг,  тротуарів, освітлення територій населених пунктів тощо.

3. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері

благоустрою населених пунктів,  до відповідальності,  передбаченої

Законом,   не  звільняє  їх  від  обов’язку  відшкодування  шкоди,

завданої внаслідок порушення Правил благоустрою території міста.

16. 2. Відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою.

16.2.1. Збитки, завдані об’єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених  пунктів,  підлягають відшкодуванню в установленому порядку.

16.2.2. Оцінка  завданих  збитків проводиться балансоутримувачем у  разі:

1) протиправного   пошкодження    чи    знищення    елементів благоустрою;

2) пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:

а) ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;

б) здійсненні ремонту інженерних мереж;

в) видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;

г) прокладанні нових інженерних мереж;

ґ) виконанні інших суспільно необхідних робіт.

16.2.3. У випадках пошкодження чи знищення елементів  благоустрою,  винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними   силами   або   за   домовленістю  з  балансоутримувачем

перераховує на його рахунок суму відновної вартості.

16.2.4. Розмір    відшкодування    збитків,    завданих    об’єкту благоустрою,   визначається   балансоутримувачем   за    методикою визначення  відновної вартості об’єктів благоустрою,  затвердженою центральним органом виконавчої влади.

16.2.5. У  разі, якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою

здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на  власних

інженерних  мережах  чи  власних  об’єктах  або  якщо  особу,  яка пошкодила  чи   знищила   елементи   благоустрою,   не   виявлено, відновлювальні  роботи  проводяться  за  рахунок  власника об’єкта благоустрою.

16.2.6. Шкода,  завдана внаслідок порушення законодавства з питань

благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, як правило, в

повному обсязі без застосування норм  зниження  розміру  стягнення

незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного

середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які

визначаються  на  підставі  затверджених  у  встановленому порядку  методик,  розрахунків  щодо  обрахування шкоди. Відсутність таких  методик,  розрахунків  не  може  бути  підставою для відмови  у  відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за  фактичними  витратами,  затвердженими  в установленому порядку рішенням  органу  місцевого самоврядування, на облаштування одного квадратного  метра  території  міста  або  базової вартості одного квадратного  метра  землі  на відновлення порушеного стану об’єкта благоустрою або довкілля.

Розділ 17.

Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила.

Правила благоустрою території міста  діють на підставі:

Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, Закону України “Про відходи”, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України “Про основи містобудування”, Закону України “Про дорожній рух”, кодексів України, інших нормативно-правових актів та нормативних документів, зокрема, затверджених центральним органом з питань житлово-комунального господарства.

 

ЗМІСТ.

Розділ 1. Загальні положення. Стор. 1
Розділ 2. Сфера дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері. Стор. 3
Розділ 3. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил. Стор. 3
Розділ 4. Участь громадян, громадських організацій у виконанні Правил. Стор. 4
Розділ 5. Порядок громадського обговорення проекту Правил. Стор. 4
Розділ 6. Порядок внесення змін до Правил. Стор. 4
Розділ 7. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою. Стор. 4
Розділ 8. Заходи з реалізації проекту благоустрою території міста Охтирка. Стор. 7
Розділ 9. Вимоги до впорядкування територій, закріплених за підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, громадянами. Стор. 8
Розділ 10.

 

Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування. Стор. 11
Розділ 11. Вимоги до утримання будинків, будівель і споруд інженерного захисту території. Стор. 11
Розділ 12. Вимоги до санітарного очищення території.

 

Стор. 12
Розділ 13. Інші вимоги, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та іншими законами. Стор. 13
Розділ 14. Перелік установлених законом обмежень (обтяжень) на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою. Стор. 14
Розділ 15. Здійснення контролю за виконанням Правил. Стор. 15
Розділ 16. Встановлена законом відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил. Стор. 16
Розділ 17. Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила. Стор. 18
Додаток Схеми меж об’єктів благоустрою вул. Жовтнева. На 88 аркушах

 

 

Секретар міської ради                                                                                                                                                 О.В.Цілуйко

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія