Про схвалення прогнозу бюджету Охтирської  міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки

4 Серпня, 2021 299

Про схвалення прогнозу бюджету Охтирської  міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки

 

 

Відповідно до статті 75¹ Бюджетного кодексу України, підпункту 1 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки», листа Міністерства фінансів України від 09.06.2021 № 05110-14-6/18181 «Про прогнози місцевих бюджетів на 2022-2024 роки», виконавчий  комітет Охтирської міської ради вирішив:

  1. Схвалити прогноз бюджету Охтирської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (додається).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Ставицьку Л.С.

 

 

Міський голова                                                                    Павло КУЗЬМЕНКО

 

Керуючий справами

виконавчого комітету                                                        Володимир ГУЦЬ

 

       Додаток

                   до рішення виконавчого комітету

    _________________  № ______

 

Прогноз бюджету Охтирської міської територіальної громади на 2022–2024 роки

18537000000

(код бюджету)

 

І. Загальна частина

Прогноз бюджету Охтирської міської територіальної громади (далі – бюджет громади) визначає основні напрями дій на середньостроковий період, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей і ґрунтується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку та державних соціальних стандартах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки».

Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку територіальної громади та можливостями бюджету громади у середньостроковій перспективі.

Головною метою для територіальної громади на середньостроковий період є забезпечення відновлення та економічного зростання на основі здійснення модернізації економіки Охтирської міської територіальної громади (далі – громади) та підвищення її конкурентоспроможності.

Для досягнення цієї мети політика міської влади, як і державна, спрямовуватиметься на проведення комплексних реформ у всіх сферах життєдіяльності із одночасним забезпеченням на належному рівні соціальної підтримки населення.

Прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку та державні соціальні стандарти, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки»:

 

Показники 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Розмір мінімальної заробітної плати:      
з 1 січня року (гривні)
з 1 жовтня року
6 500
6 700
7 176 7 665
ріст до попереднього року (відсоток) 3,1 7,1 6,8
Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
з 1 січня року (гривні)
з 1 жовтня року
2 893
2 982
3 193 3 411
ріст до попереднього року (відсоток) 3,1 7,1 6,8
Прожитковий мінімум становитиме в розрахунку на одну особу:
– з 1 січня року (гривні) 2 393 2 589 2 778
– з 1 липня року (гривні) 2 508 2 713 2 911
– з 1 грудня року (гривні) 2 589 2 778 2 972
Для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років:
– з 1 січня року (гривні) 2 100 2 272 2 438
– з 1 липня року (гривні) 2 201 2 381 2 555
– з 1 грудня року (гривні) 2 272 2 438 2 609
дітей віком від 6 до 18 років:
– з 1 січня року (гривні) 2 618 2 833 3 040
– з 1 липня року (гривні) 2 744 2 969 3 186
– з 1 грудня року (гривні) 2 833 3 040 3 253
працездатних осіб:
– з 1 січня року (гривні) 2 481 2684 2 880
– з 1 липня року (гривні) 2 600 2 813 3 018
– з 1 грудня року (гривні) 2 684 2 880 3 082
осіб, які втратили працездатність:
– з 1 січня року (гривні) 1 934 2 093 2 246
– з 1 липня року (гривні) 2 027 2 193 2 354
– з 1 грудня року (гривні) 2 093 2 246 2 403

Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 106,2%, 2023 рік – 105,3 %, 2024 рік – 105, %.

Індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 107,8%, 2023 рік – 106,2 %, 2024 рік – 105,7 %.

Прогноз  бюджету Охтирської міської територіальної громади спрямований на реалізацію цілей державної політики у всіх сферах, забезпечення пріоритетних напрямків розвитку територіальної громади та виконання завдань міських цільових галузевих програм, що забезпечують вирішення нагальних проблем членів територіальної громади.

 

ІІ. Основні прогнозні економічного і соціального розвитку громади у 2022-2024 роках

 

Протягом останніх років виконавчі органи міської ради разом із установами, підприємствами та організаціями Охтирської міської територіальної громади усіх форм власності реалізовували системні заходи, спрямовані на забезпечення сталого економічного та соціального розвитку громади.

Завдяки комплексу вжитих заходів мали місце позитивні тенденції щодо нарощування обсягів виробництва і реалізації промислової продукції,  активізації інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, збільшення надходжень до бюджету, поступового підвищення добробуту громадян, поліпшення якості надання послуг у закладах охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, спорту та культури, благоустрою міста.

Проте, карантинні обмеження, введені із березня 2020 року у зв’язку з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, призвели до суттєвого уповільнення економічної активності суб’єктів господарювання, споживчої активності населення, зменшення доходів громадян через збільшення рівня безробіття, що негативно впливає на стан наповнення місцевого бюджету і необхідність спрямування значної частини коштів на реалізацію протиепідемічних заходів, збільшення рівня захворюваності населення.

У 2020 році суттєво зменшився обсяг реалізації промислової продукції ( 72,6% до попереднього року), виконаних будівельних робіт ( 61,4 %).

Суттєво зросла кількість зареєстрованих безробітних громадян (131,2% до 2019 року).

Має місце тенденція до збільшення обсягу податкового боргу з  7060,9  тис. грн. на початок 2020 року до 10363,0 тис. грн. на 01.07.2021.

За даними моніторингу  заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.07.2021 зросла   у 5,7 рази до початку 2021 року і склала 1965,0 тис. грн.

Прогнозні показники соціально-економічного розвитку Охтирської міської територіальної громади на 2022-2024 роки розроблені на основі статистичних даних Головного управління статистики у Сумській області, з врахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України,  схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки»  і  відображають пріоритетні напрями роботи виконавчих органів міської ради, Староіванівського старостинського округу, підприємств, установ та організацій громади.

Розвиток територіальної громади у 2022-2024 роках буде відбуватися в умовах поступової адаптації економічних суб’єктів до нових реалій, викликаних поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проведення ряду реформ, спрямованих на створення умов для динамічного, збалансованого економічного зростання та вдосконалення механізмів управління розвитком території на засадах ефективності, відкритості та прозорості, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури, дотримання екологічних стандартів, зростання добробуту населення і гідних умов життя.

 


з/п
Назва показника Одиниця виміру 2020 рік 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
1. Чисельність наявного населення тис. осіб 48,2 47,8 47,6 47,4 47,2
2. Обсяг реалізованої промислової продукції млн грн 6423,9 6500,0 6700,0 6950,0 7250,0
3. Кількість суб’єктів малого підприємництва, зареєстрованих як платники податків, у  тому числі: одиниць 2186 2214 2235 2250 2265
юридичні особи одиниць 197 219 225 230 235
фізичні особи – підприємці одиниць 1989 1995 2010 2020 2030
4. Доходи місцевого бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва тис. грн.
5. Обсяг експорту товарів тис. дол. США 22452,4 10500,0 11200,0 12000,0 12900,0
6. Обсяг імпорту товарів тис. дол. США 192899,8 950,0 1040,0 1130,0 1230,0
7. Обсяг прийнятого в експлуатацію житла кв.м 1283 1300 1400 1500 1600
8. Фонд оплати праці робітників і службовців, працівників сільського господарства, малих підприємств (без військовослужбовців) тис.грн. 1017121,7 1172180,5 1277172,0 1398945,0 1516320,0
9. Середньомісячна заробітна плата працівників грн 11205 12474 13645 14945 16200
10. Кількість створених робочих місць одиниць 328 300 315 320 325
11. Кількість зареєстрованих безробітних громадян на кінець року осіб 656 500 500 500 500

 

 

ІІІ. Загальні показники бюджету

 

                                                                                                                                                  грн

Показник

2021 рік

(затверджено)

2022 рік    (план) 2023 рік  (план) 2024 рік   (план)
Загальний фонд
Доходи (з трансфертами) 332 997 420 368 255 322 398 173 581 422 141 287
Видатки (з трансфертами) 326 139 540 353 671 322 382 986 981  411 017 487
Кредитування усього,

у тому числі:

0,0 0,0 0,0 0,0
надання кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
повернення кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
Фінансування

дефіцит«-»/профіцит «+»

6 857 880

14 584 000 15 186 600 11 123 800
Спеціальний фонд
Доходи (з трансфертами) 10 929 645 10 147 704 10 692 612 11 235 825
Видатки (з трансфертами) 34 867 894 24 731 704 25 879 212 22 359 625
Кредитування усього, у тому числі: 0,0 0,0 0,0 0,0
надання кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
повернення кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
Фінансування

(дефіцит«-»/профіцит «+»

– 23 938 249 – 14 584 000 – 15 186 600 – 11 123 800
Разом
Доходи (з трансфертами) 343 927 065 378 403 026 408 866 193 433 377 112
Видатки (з трансфертами) 361 007 434 378 403 026 408 866 193 433 377 122
Кредитування усього, у тому числі: 0,0 0,0 0,0 0,0
надання кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
повернення кредитів з бюджету 0,0 0,0 0,0 0,0
Фінансування

(дефіцит«-»/профіцит «+»

-17 080 369 0 0 0

 

Конкретні показники обсягу видатків на 2022-2024 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.

 

ІV. Показники доходів бюджету

На середньостроковий період змін в адміністративно-територіальному устрої громади не передбачається. Зберігається стабільність місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків.

По бюджету громади будуть втрати внаслідок надання комунальним підприємствам Охтирської міської ради пільг по сплаті податків. До таких податків належать:

– податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості. Пільги передбачено рішенням Охтирської міської ради від 25.06.2021 № 367-МР «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».   Втрати становитимуть: в 2022 році – 8,7 тис.грн., в 2023 році – 9,6 тис.грн., в 2024 році – 10,2 тис.грн.;

– земельний податок, пільги встановлено рішенням Охтирської міської ради від 25.06.2020 № 2005-МР «Про встановлення ставок земельного податку на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади». Втрати становитимуть з 2022 по 2024 рік по 23,3 тис.грн. щорічно  відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Всього сума втрат: 2022 рік – 32,0 тис.грн., 2023 рік – 32,9 тис.грн., 2024 рік – 33,6 тис.грн.

Прогноз показників бюджету громади на 2022 – 2024 роки за основними джерелами доходів у розрізі фондів наведено у додатку 1 до цього прогнозу.

 

  1. Показники фінансування бюджету

На стадії планування та в ході внесення змін до бюджету громади згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в  бюджеті Охтирської міської територіальної громади можуть виникати:

дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;

профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;

дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади, крім власних надходжень бюджетних установ.

Прогнозні показники фінансування бюджету громади на 2022-2024 роки:

  • профіцит за загальним фондом бюджету: 2022 рік – 14 584,0 тис.гривень, 2023 рік – 15 186,6 тис.гривень; 2024 рік – 11 123,8 тис.гривень;
  • дефіцит за спеціальним фондом бюджету: 2022 рік – 14 584,0 тис.гривень, 2023 рік – 15 186,6 тис.гривень; 2024 рік – 11 123,8 тис.гривень;

Джерелом покриття дефіциту спеціального фонду є передача коштів із загального фонду до спеціального фонду (бюджету розвитку).

Надання та взяття кредитів, місцевих гарантій не планується.

 

VІ. Показники видатків бюджету

Бюджетна політика на період до 2024 року спрямовуватиметься на проведення структурних реформ у бюджетній сфері та економіці, зокрема, у медицині, освіті, житлово-комунальному господарстві, а також на забезпечення гідних умов життєдіяльності для кожного громадянина.

При цьому ключовим завданням бюджетної політики залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи.

Фінансування бюджетних видатків на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. У цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.

Прогнозні показники видатків та кредитування міського бюджету на 2022 – 2024 роки розроблено на основі показників дохідної частини міського бюджету.

В першу чергу в них враховані вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються бюджетними установами.

Першочергово також враховані обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально – культурної сфери, надання встановлених власних соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримку в належному стані об’єктів житлово – комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури міста, впровадження заходів з енергозбереження, а також виконання в межах фінансових можливостей міських цільових (комплексних) програм.

Основні завдання бюджетної політики по головним розпорядникам бюджетних коштів прогнозуються такі.

Виконавчий комітет

На забезпечення діяльності та виконання наданих законодавством повноважень виконавчим комітетом Охтирської міської ради, реалізацію міських програм, що відносяться до сфери повноважень органів місцевого самоврядування, передбачається спрямувати кошти:

  • 2022 рік в сумі 22 925,8 тис.гривень;
  • 2023 рік в сумі 24 849,6 тис.гривень;
  • 2024 рік в сумі 26 469,5 тис.гривень.

 

Відділ освіти

На забезпечення діяльності закладів освіти передбачається спрямувати кошти:

  • 2022 рік в сумі 241 847,7 тис.гривень (в тому числі освітня субвенція – 99565,7 тис. гривень, субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 635,4 тис.гривень; власні надходження бюджетних установ –8 703,6 тис.гривень);
  • 2023 рік в сумі 262 697,6 тис.гривень (в тому числі освітня субвенція – 109 048,8 тис. гривень, субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1790,8 тис.гривень; власні надходження бюджетних установ –9 164,9 тис.гривень);
  • 2024 рік в сумі 279 890,5 тис.гривень (в тому числі освітня субвенція – 116490,2 тис. гривень, субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 912,6 тис.гривень; власні надходження бюджетних установ –9 623,2 тис.гривень).

Пріоритетним завданням галузі буде забезпечення доступної високоякісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську інтеграцію.

Основними напрямами політики протягом 2022-2024 років є:

оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних і економічних реалій;

створення умов для переходу фінансування навчальних закладів від принципу утримання до принципу формування їх видатків, виходячи з кількості учнів та стандарту вартості навчання одного учня;

запровадження національної системи оцінювання якості освіти.

 

Відділ охорони здоров’я

На здійснення діяльності закладів «Охорони здоров’я» передбачається спрямувати кошти місцевого бюджету в сумі:

  • 2022 рік – 15 001,6 тис.гривень;
  • 2023 рік – 15 949,3 тис.гривень;
  • 2024 рік – 16 855,6 тис.гривень,

що забезпечить реалізацію міської програми функціонування та розвитку комунальних некомерційних підприємств Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня» та «Охтирська міська стоматологічна поліклініка»,          міської програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» та сприятиме виконання наступних заходів та завдань:

– підвищення рівня медичного обслуговування населення, профілактика та раннє виявлення захворювань, створення сприятливих умов життєдіяльності людини;

– поліпшення та оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я міста;

– покращення фінансового забезпечення відповідно до потреб первинної та вторинної ланки.

 

Управління соціального захисту населення

У середньостроковій перспективі передбачається:

– здійснення структуризації системи надання пільг (з урахуванням рівня доходів всіх одержувачів пільг), компенсацій та державної допомоги відповідно до вимог законодавства;

– підвищення охоплення адресною соціальною допомогою незахищених верств населення;

– перехід до принципу адресності для всіх видів соціальної підтримки, за винятком допомоги у разі народження дитини, інвалідам з дитинства й дітям-інвалідам, а також пільг особам, які мають виняткові заслуги перед Батьківщиною згідно діючого законодавства.

На забезпечення діяльності управління соціального захисту населення та  2 закладів соціального захисту (КУ «Охтирський міський територіальний центр соціального обслуговування населення», КУ «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю), реалізацію міських програм соціального захисту передбачається спрямувати кошти:

  • 2022 рік в сумі 27 691,6 тис. гривень (в тому числі, інша субвенція з обласного бюджету – 423,9 тис. гривень) та власні надходження бюджетних установ – 59,7 тис.гривень ;
  • 2023 рік в сумі 29 822,7 тис. гривень (в тому числі, інша субвенція з обласного бюджету – 437,4 тис. гривень) та власні надходження бюджетних установ – 64,2 тис.гривень ;
  • 2024 рік в сумі 31 957,0 тис. гривень (в тому числі, інша субвенція з обласного бюджету – 450,8 тис. гривень) та власні надходження бюджетних установ – 68,1 тис.гривень.

 

Відділ культури і туризму

На фінансування видатків по головному розпоряднику відділу культури і туризму заплановані кошти в сумі:

  • 2022 рік – 23 507,6 тис.гривень, кошти цільового фонду – 84,2 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 1 049,0 тис.гривень ;
  • 2023 рік – 25 458,7 тис.гривень, кошти цільового фонду – 84,5 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 1 120,6 тис.гривень ;
  • 2024 рік – 27 189,0 тис.гривень, кошти цільового фонду – 85,0 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 1 193,6 тис.гривень.

Головними пріоритетами галузі будуть збереження, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу.

Протягом 2022-2024 років передбачається здійснити:

  • забезпечення повноцінного функціонування мережі закладів культури;
  • проведення національно-патріотичного виховання;
  • підтримку та розвиток мистецької освіти, музейної діяльності, бібліотечної справи, сфери культурно-дозвіллєвої діяльності, туризму;
  • створення і впровадження організаційних та фінансових механізмів для забезпечення зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, підвищення рівня комфорту для користувачів.

 

Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства

Пріоритетними завданнями реформування житлово-комунального господарства у прогнозному періоді буде надання населенню якісних житлово-комунальних послуг.

Напрями видатків на інвестиційні проекти (програми) у 2022 – 2024 роках, визначені стратегією соціально-економічного розвитку міської територіальної громади та міськими (цільовими) програмами, передбачають продовження реалізації інвестиційних проектів, які були розпочаті в минулі роки, що надасть можливість поетапно завершити та ввести в експлуатацію об’єкти.

У прогнозний період буде продовжено реалізацію інвестиційних проектів будівництва (реконструкції) об’єктів соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, які були розпочаті в минулі роки.

Пріоритетами розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури у прогнозному періоді є будівництво, реконструкція, ремонт й утримання автомобільних доріг місцевого значення, що знаходяться в комунальній власності міської територіальної громади.

Пріоритетними завданнями діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є забезпечення охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів.

На фінансування видатків по головному розпоряднику – управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства передбачаються кошти в сумі:

2022 рік: видатки загального фонду – 23 507,6 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 95,6 тис.гривень, видатки спеціального фонду бюджету – 155,6 тис.гривень, видатки спеціального фонду (бюджету розвитку) – 14 584,0 тис.гривень;

2023 рік: видатки загального фонду – 25 458,7 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 100,6 тис.гривень, видатки спеціального фонду бюджету – 157,8 тис.гривень, видатки спеціального фонду (бюджету розвитку) – 15 186,6 тис.гривень;

2024 рік: видатки загального фонду – 27 189,0 тис.гривень, власні надходження бюджетних установ – 105,7 тис.гривень, видатки спеціального фонду бюджету – 160,3 тис.гривень, видатки спеціального фонду (бюджету розвитку) – 11 123,8 тис.гривень.

Конкретні показники обсягу видатків на 2022-2024 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.

 

Управління фінансів та економіки

На забезпечення діяльності управління фінансів та економіки, реалізацію міських програм, що відносяться до сфери повноважень органів місцевого самоврядування, передбачається спрямувати кошти:

  • 2022 рік в сумі 7 450,1 тис. гривень (в тому числі інша субвенція з місцевого бюджету (на компенсаційні виплати за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), інших ветеранів війни та добровольців з числа учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групиоперації (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групи) – 479,8 тис.гривень, резервний фонд – 1956,0 тис.гривень);
  • 2023 рік в сумі 7 969,8 тис.гривень (в тому числі інша субвенція з місцевого бюджету (на компенсаційні виплати за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), інших ветеранів війни та добровольців з числа учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групиоперації (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групи) – 505,2 тис.гривень, резервний фонд – 2019,7 тис.гривень);
  • 2024 рік в сумі 11 498,0 тис.гривень бюджету (на компенсаційні виплати за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), інших ветеранів війни та добровольців з числа учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групиоперації (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групи) – 530,5 тис.гривень, резервний фонд – 5162,7 тис.гривень).

 

VІІ. Бюджет розвитку

Конкретні показники обсягу видатків бюджету розвитку на 2022-2024 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.

Джерелом фінансування бюджету розвитку є передача коштів із загального фонду до спеціального фонду (бюджету розвитку).

Прогнозні показники видатків бюджету розвитку місцевого бюджету на 2022-2024 роки:

2022 рік – 14 584,0 тис.гривень;

2023 рік – 15 186,6 тис.гривень;

2024 рік – 11 123,8  тис.гривень.

Капітальні трансферти з інших бюджетів у 2022-2024 роках не плануються.

Видатки на виконання інвестиційних проектів плануються на реалізацію проекту «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охоронний номер 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії по вул.Сумська, 4 у м.Охтирка Сумської області»: у 2022 році за рахунок коштів місцевого бюджету – 5 318 068 грн, за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку – 21 272 271 грн.

 

VІІІ. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами

У сфері взаємовідносин державного та обласного бюджетів з бюджетом Охтирської міської територіальної громади у середньостроковому періоді відповідно до положень Бюджетного кодексу України передбачається подальше розширення ресурсної бази місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової незалежності та удосконалення міжбюджетних відносин у напрямі підвищення самодостатності місцевих бюджетів.

Прогнозні показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів до бюджету громади на 2022-2024 роки визначені в таких обсягах:

  • освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам: 2022 рік – 99 565,7 тис.гривень, 2023 рік – 109 048,8 тис.гривень, 2024 рік – 116 490,2 тис.гривень;
  • субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції: 2022 рік – 1 635,4 тис.гривень, 2023 рік – 1 790,8 тис.гривень, 2024 рік – 1 912,6 тис.гривень;
  • інші субвенції з місцевого бюджету (обласний бюджет), всього: 2022 рік – 423,9 тис.гривень, 2023 рік – 437,4 тис.гривень, 2024 рік – 450,8 тис.гривень; в тому числі, за напрямками використання:

– пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 2022 рік – 147,8 тис.гривень, 2023 рік – 155,6 тис.гривень, 2024 рік – 163,4 тис.гривень;

– надання соціальної підтримки (допомоги) особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій на території інших держав (воїнам-інтернаціоналістам) та сім’ям загиблих учасників бойових дій на території інших держав, які проживають в Сумській області: 2022 рік – 86,4 тис.гривень, 2023 рік – 86,4 тис.гривень, 2024 рік – 86,4 тис.гривень;

– оплата компенсаційних виплат особам з інвалідністю на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування: 2022 рік – 25,8 тис.гривень, 2023 рік – 27,9 тис.гривень, 2024 рік – 29,9 тис.гривень;

– поховання учасників бойових дій та інвалідів війни: 2022 рік – 68,7 тис.гривень, 2023 рік – 72,3 тис.гривень, 2024 рік – 75,9 тис.гривень;

– забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил): 2022 рік – 83,2 тис.гривень, 2023 рік – 83,2 тис.гривень, 2024 рік – 83,2 тис.гривень;

– забезпечення відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил): 2022 рік – 12,0 тис.гривень, 2023 рік – 12,0 тис.гривень, 2024 рік – 12,0 тис.гривень.

Прогнозні показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам визначені в таких обсягах:

  • інша субвенція з місцевого бюджету (обласному бюджету) (на компенсаційні виплати за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), інших ветеранів війни та добровольців з числа учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групиоперації (операції об’єднаних сил), осіб, які супроводжують інваліда війни І групи): 2022 рік – 479,8 тис.гривень, 2023 рік – 505,2 тис.гривень, 2024 рік – 530,5 тис.гривень.

 

Додатки 1-12 до цього прогнозу є його невід’ємною частиною.

 

Керуючий справами

виконавчого комітету                                                     Володимир ГУЦЬ

 

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 7

Додаток 8

Додаток 9

Додаток 10

Додаток 11

Додаток 12

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія