Про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Охтирської міської територіальної громади
2 Грудня, 2024 158

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
___________ м. Охтирка ______
Про розроблення Комплексного плану
просторового розвитку території
Охтирської міської територіальної громади
Відповідно до пункту 42 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 13 Закону України «Про архітектурну діяльність», статті 17 Закону України «Про основи містобудування», статей 16, 161, 20, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку», Законом України «Про землеустрій», Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 р. № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації», пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 р. № 853 «Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад», Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», Постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 р. № 632 «Про визначення формату електронних документів комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території», керуючись частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Охтирська міська рада вирішила:
- Розробити Комплексний план просторового розвитку території Охтирської міської територіальної громади (далі – Комплексний план).
- Визначити виконавчий комітет Охтирської міської ради замовником розроблення Комплексного плану.
- Доручити виконавчому комітету Охтирської міської ради:
- у встановленому законодавством порядку повідомити про початок розроблення Комплексного плану;
- забезпечити дотримання процедури підготовчого етапу розроблення Комплексного плану у відповідності до завдань та строків, встановлених Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації в строк до 2027 року;
- Створити тимчасовий консультативно-дорадчий орган виконавчого комітету Охтирської міської ради – робочу групу з формування завдання на розроблення Комплексного плану, сформувавши її персональний склад з дотриманням наступних вимог:
- частка членів, що представляють Охтирську міську раду та виконавчі органи Охтирської міської ради, не повинна перевищувати половину складу робочої групи плюс одна особа;
- забезпечити участь у робочій групі принаймні одного представника від кожного з населених пунктів, розташованих на території територіальної громади, який не є співробітником виконавчого органу;
- допускається представлення одним членом робочої групи інтересів кількох суміжних населених пунктів територіальної громади;
- строк приймання заявок на участь у робочій групі має становити не менше 10 робочих днів з дня інформування про вимоги до персонального складу робочої групи та порядок подання кандидатур до неї.
- забезпечити врахування при розробленні завдання на розроблення Комплексного плану пропозицій щодо переліку та значень індикаторів (Додаток 1);
- оприлюднити прогнозовані наслідки розроблення Комплексного плану (Додаток 2);
- у встановленому законодавством порядку визначити джерела фінансування, строки розроблення та розробника Комплексного плану;
- здійснювати контроль за розробленням Комплексного плану;
- забезпечити здійснення стратегічної екологічної оцінки Комплексного плану;
- забезпечити проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів підчас розроблення Комплексного плану;
- узгодити проект Комплексного плану з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, в частині врегулювання питань щодо територій спільних інтересів;
- забезпечити розгляд проекту Комплексного плану архітектурно-містобудівною радою при управлінні містобудування та архітектури Сумської обласної адміністрації;
- забезпечити подання проекту Комплексного плану експертній організації для проведення експертизи;
- забезпечити погодження відповідних проектних рішень Комплексного плану відповідно до Земельного кодексу України;
- розроблений та погоджений у визначеному чинним законодавством порядку проект Комплексного плану подати Охтирській міській раді на затвердження.
- Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови Питюкову Н.М., контроль за виконанням даного рішення покласти на голову постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища Бездрабко О.І.
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток 1
до рішення міської ради
________________ №__________
Пропозиції щодо переліку та значень індикаторів розвитку території
Охтирської міської територіальної громади
№
з/п |
Показник |
Одиниці виміру |
Існуючий стан
(2021 рік) |
Бажане значення |
| 1. Виробничий сектор (промисловість, сільське господарство) |
| 1.1 |
Промислові території, що використовуються |
га |
165,1 |
Збільшення |
| 1.2 |
Промислові території, що не використовуються |
га |
23,42 |
Зменшення |
| 1.3 |
Кількість робочих місць |
од. |
1617 |
Збільшення |
|
2. Oxoрона історичного середовища та туризм |
| 2.1 |
Кількість пам’яток з визначеними охоронними зонами |
об’єктів |
20 |
20 |
| 2.2 |
Кількість архітектурних об’єктів, які пропонуються для взяття на державний облік |
об’єктів |
8 |
8 |
| 2.3 |
Кількість туристів |
осіб на рік |
1500 |
5000 |
| 2.4 |
Наявні екскурсійні напрямки для пішого та велосипедного туризму |
кількість
маршрутів |
8 |
10 |
| 2.5 |
Меморіалізація місць активних бойових дій міста – Героя Охтирки під час російсько-української війни |
кількість
маршрутів |
0 |
5 |
| 3. Громадські простори |
| 3.1 |
Наявні якісні громадські простори для короткочасного відпочинку населення |
шт. |
11 |
Зменшення кількості громадських просторів |
| 4. Мобільність та транспорт |
| 4.1 |
Наявність транспортного сполучення громадським транспортом усіх
населених пунктів з адміністративним центром громади |
Кількість маршрутів |
1 |
5 |
| 4.2 |
Кількість аварійно небезпечних ділянок |
одиниці |
3 |
Ліквідація |
| 4.3 |
Протяжність велосипедних доріжок |
км |
– |
52,0 (на магістральних вулицях) |
| 5. Екологія |
| 5.1 |
Наявні природно-заповідні території |
га |
358,00 |
358,00 |
| 5.2 |
Площа встановлених проектами землеустрою прибережних захисних смуг водних об’єктів |
га |
– |
Забезпечення встановлення меж ПЗС для всіх водних об’єктів |
| 5.3 |
Площа зелених зон загального користування (парки/сквери/ліси) |
га |
2793,00 |
Збільшення |
| 6. Інженерна інфраструктура |
| 6.1 |
Охопленість загальної житлової площі по Охтирській міській територіальній громаді інженерними мережами водо забезпечення:
– водопроводом
– каналізацією |
% |
55,1
55,0 |
Збільшення
Збільшення |
| 6.2 |
Кількість аварій на мережах:
– водопостачання
– водовідведення |
аварій/км
|
1,47
24,0 |
Зменшення
Зменшення |
| 7. Соціальна інфраструктура |
| 7.1 |
Середня наповнюваність класів у комунальних школах |
Учні |
26,5 |
26,5 |
| 7.2 |
Частка дітей, охоплених гуртками позашкільної освіти, що функціонують при освітніх закладах |
% |
42 |
60 |
| 7.3 |
Охоплення населення закладами сімейної медицини |
% |
80 |
100 |
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Тимчасово виконуючий обов’язки
начальника відділу містобудування
та архітектури, головний архітектор Михайло КОВАЛЬОВ
Додаток 2
до рішення міської ради
________________ №__________
Прогнозовані наслідки розроблення комплексного плану просторового розвитку території Охтирської міської територіальної громади
- Правові та управлінські наслідки.
- Взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів під час планування та забудови територій.
- Узгодження містобудівних та землевпорядних завдань розвитку території громади.
- Визначення цілісного функціонального зонування на всю територію громади.
- Визначення переліку земельних ділянок для передачі у комунальну власність.
- Визначення переліку земель (територій) для безоплатної передачі у приватну власність земельних ділянок державної та комунальної власності.
- Встановлення правового режиму забудови територій, на яких передбачено провадження містобудівної діяльності.
- Визначення обмежень у використанні земель територіальної громади.
- Спрощення дозвільних процедур.
- Інформаційне забезпечення здійснення контролю у сфері містобудування та землеустрою.
- Забезпечення прозорості і відкритості управління просторовим розвитком громади, земельними та іншими природними ресурсами громади.
- Економічні наслідки.
- Підвищення інвестиційної привабливості території громади.
- Визначення найбільш ефективного використання територій та ресурсів територіальної громади.
- Оцінка історико-архітектурної та природної спадщини, визначення заходів з їх охорони, як ресурсів подальшого розвитку туристично-рекреаційної галузі на території громади.
- Збільшення надходжень в місцевий бюджет за рахунок:
- виявлення незареєстрованих земельних ділянок;
- виявлення земельних ділянок, які використовуються не за цільовим призначенням;
- визначення переліку земель (територій) для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них на земельних торгах;
- визначення переліку земель (територій) для продажу або передачі у користування земель них ділянок державної, комунальної власності без проведення земельних торгів;
- збільшення вартості землі та іншої нерухомості завдяки реалізації проектних рішень щодо зміни функціонального призначення територій, розвитку інженерної і транспортної інфраструктури.
- Створення умов для розвитку підприємницької діяльності.
- Соціальні наслідки
- Створення сприятливих умов життєдіяльності населення.
- Підвищення соціального забезпечення населення на основі визначення потреб в об’єктах соціальної інфраструктури та найбільш вдалих місць для їх розміщення.
- Сприяння створенню додаткових робочих місць.
- Визначення оптимальної просторової організації забезпечення житлової, громадської та виробничої забудови інженерною інфраструктурою.
- Сприяння розвитку транспортної мобільності населення.
- Визначення заходів із захисту населення у випадках виникнення надзвичайних ситуацій.
- Наслідки для довкілля та здоров’я населення.
- Формування системи озеленених територій з урахуванням ландшафтних умов території та потреб забезпечення населення.
- Визначення територій, перспективних для розвитку умов для короткочасного відпочинку населення, заліснення, встановлення природоохоронного режиму тощо.
- Встановлення природоохоронних обмежень у використанні земель, зокрема визначення перспективних для заповідання територій з метою недопущення знищення або руйнування в результаті господарської діяльності цінних природних територій, а також встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг уздовж річок, струмків і потічків та навколо водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності.
- Визначення заходів з охорони та раціонального використання земель.
- Визначення заходів із запобігання розвитку небезпечних природних процесів та захисту населення.
- Забезпечення санітарного благополуччя населення шляхом визначення санітарно-захисних зон навколо об’єктів, що здійснюють негативний вплив на довкілля.
- Визначення заходів з управління поводженням з відходами з метою усунення негативного впливу на стан земельних ресурсів, поверхневих і підземних вод, а також раціонального використання ресурсів.
- Забезпечення водовідведення та очищенням стічних вод у всіх населених пунктах та розміщених за їх межами об’єктів з метою усунення негативного впливу на стан поверхневих і підземних вод.
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Тимчасово виконуючий обов’язки
начальника відділу містобудування
та архітектури, головний архітектор Михайло КОВАЛЬОВ