
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
___________ м. Охтирка ______
Про затвердження Програми розвитку соціальних послуг в
Охтирській міській територіальній громаді на 2025-2026роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про соціальні послуги», Обласної програми розвитку соціальних послуг у Сумській області на 2024-2025 роки, затвердженої розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 17.06.2024№ 301-ОД, з метою забезпечення розвитку соціальних послуг в Охтирській міській територіальній громаді, керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
1.Затвердити Програму розвитку соціальних послугв Охтирській міській територіальні громаді на2025-2026 роки (далі – Програма), що додається.
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток до
рішенням міської ради
___________ № _______
Програма розвитку соціальних послуг
в Охтирській міській територіальній громаді
на 2025-2026 роки
в Охтирській міській територіальній громаді
на 2025-2026 роки
| 1. | Ініціатор розроблення програми | Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради
|
| 2. | Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення програми | Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації-начальника обласної військової адміністрації від 17.06.2024 № 301-ОД
|
| 3. | Розробник програми | Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради
|
| 4. | Виконавці програми | Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради, КУ «Охтирський міський центр надання соціальних послуг»,КУ «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю», служба у справах дітей, установи та заклади міста, громадські організації (за згодою)
|
| 5. | Термін реалізації програми | 2025-2026 рр.
|
| 6. | Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми | Бюджет Охтирської міської територіальної громади |
| 7. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього:
|
10 000,00грн |
Програма розвитку соціальних послуг в Охтирській міській територіальні громаді на 2025-2026 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Закону України «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці\територіальної громади у соціальних послугах, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 19.04.2023 року № 130-Н.
На різних етапах життя будь-хто з мешканців громади може потрапити у складні життєві обставини та потребуватиме професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ці обставини можуть бути зумовлені такими чинниками, як невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік чи шкода, завдана конфліктом тощо. Повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України також стало одним із чинників потрапляння громадян у складні життєві обставини.
На території Охтирської міської територіальної громади соціальні послуги надаються комунальною установою «Охтирський міський центр надання соціальних послуг» (далі КУ «ОМЦНСП»), в якій функціонують такі відділення: соціальної допомоги вдома, натуральної допомоги, денного перебування, соціальної роботи; також діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. Основними завданнями центру є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення; надання комплексу соціальних послуг особам, які потрапили в складні життєві обставини, з урахуванням потреб цих осіб. Станом на 1 січня 2025 року на обліку в КУ «ОМЦНСП» перебувало майже 550 осіб, яким надавалися соціальні послуги; за 2024 рік охоплено послугами 1900 мешканців громади. У 2023 році до штату КУ «ОМЦНСП» введено посаду психолога, і як показник – його робота є потрібною та запитуваною, особливо в умовах сьогодення. У 2024 році до штату установи введено посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Однією із перших громад в області в Охтирській міській територіальній громаді запрацювала Програма для кривдників, у 2024 році за рішенням суду пройшли програму 7 осіб. Метою запровадження програми є допомога особі, яка вчинила насильство, в осмисленні власної насильницької поведінки, усвідомленні її витоків, проявів, наслідків для особистого життя та життя оточуючих, налагодженні гармонійних відносин в родині та в суспільстві, а також в усвідомленні того, що домашнє насильство – це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства.
На сьогодні мешканці громади отримують основні соціальні послуги: догляд вдома, натуральна допомога, соціальна адаптація, соціальний супровід сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, транспортні послуги, та додаткові послуги відповідно до потреби отримувача послуг.
КУ «ОМЦНСП» співпрацює з різними благодійними організаціями та фондами, і, як результат, отримали два автомобілі. Від благодійної організації ARCHE NOVA в Україні був отриманий спеціалізований автомобіль марки OPEL MOVANO, для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, що дозволило забезпечити маломобільні групи населення, які перебувають на обслуговуванні в установі, якісним наданням транспортних послуг. Від компанії Кімонікс Інтернешнл Інко отримано автомобіль марки PEUGEO NEW Traveller 2.0 BHDI для роботи мобільної бригади соціально психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Одним із пріоритетних завдань як держави, так і громади є підтримка сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. Незважаючи навіднесення території громади до зони можливих бойових дій у місті повноцінно працює комунальна установа «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» (далі КУ «ОМЦКРДІ»), у якому за 2024 рік пройшли реабілітацію 47 дітей з інвалідністю.
У 2024 році в установі запроваджено надання соціальних послуг інформування, консультування, соціальна адаптація, денний догляд дітей з інвалідністю, а також комплексну послугу раннього втручання, для реалізації якої введено до штату центру посаду лікаря. Соціальна послуга денного догляду дітей з інвалідністю, в межах якої дитина протягом не менше 4 годин на день може знаходитися в установі, де з нею працюють різні фахівці, надає дитині можливість набути навичок самостійного життя та самообслуговування, допомогти у соціалізації, розвитку життєвих та професійних навичок. Також, послуга допоможе запобігти вигоранню батьків, які зможуть працювати чи займатись особистими справами. На сьогодні 3 дитини отримують послугу денного догляду. Послуга раннього втручання – це система медичних, психологічних, соціальних та освітніх складових, яка спрямована на раннє виявлення та профілактику порушень у дітей, покращення їхнього розвитку, підвищення якості життя, супровід і підтримку сімей з дітьми. Створено команду раннього втручання – це спеціалізована служба супроводу та підтримки сімей, у яких є діти, що мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень, та затверджено порядок надання установою цихпослуг. Почали отримувати послугу раннього втручання 3 дітей до 4 років, у яких є порушення розвитку.
Незважаючи на постійну роботу, що проводиться в громаді з соціальної підтримки мешканців, які цього потребують, є необхідність у подальшому розвитку соціальних послуг, запровадженні комплексних заходів для вирішення найгостріших проблем вразливих верств населення.Адже це дасть можливість людям почувати себе більш захищеними та незалежними, надасть впевненості у можливості самостійно долати складні життєві обставини.
З початку повномасштабного вторгнення росії життя кожного громадянина України кардинально змінилося. Змінилися і потреби людей у отриманні різних видів соціальних послуг.
Люди похилого віку залишені в Україні, тоді як діти та онуки були вимушені виїхати за кордон. Деякі громадяни працездатного віку втратили роботу, діти не можуть нормально відвідувати школу у зв’язку з численними повітряними тривогами, що також викликає стрес. Підтримки потребують сім’ї військових, адже через переживання за своїх синів, батьків, чоловіків, братів, які боронять нашу країну, перебувають у пригніченому стані. Особливої уваги та психологічної підтримки потребують члени сімей загиблих Захисників та Захисниць України.
Продовжують надаватися соціальні послуги одиноким особам похилого віку, особам з інвалідністю, з тяжкими захворюваннями, сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю та діти, позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені та які опинилися в складних життєвих обставинах з різних причин.
У 2024 році управлінням соціальної та ветеранської політики в ході визначення потреб було проведено он-лайн опитування населення. В ньому взяли участь 178 мешканців Охтирської міської територіальної громади. Середній вік найактивніших респондентів становив 41-60 років (48,3%), найменше заповнювали анкети люди віком до 25 років (2,8 %). У більшості випадків це були особи похилого віку (24,2 %), безробітні (15,2 %), особи з інвалідністю (12,4 %), одинокі матері (12,4%), малозабезпечені сім’ї (11,8%), члени сімей Захисників України (10,7%). Із опитаних респондентів соціальні послуги отримують 13,4 %.
Проаналізувавши результати анкетування в частині потреб з’ясовано, що найбільша потреба людей в грошовій допомозі (42,7 %), житловій субсидії (19,1%), продуктах харчування (17,4 %) та ліках ( 16,9 %). Також, згідно отриманих даних, мешканці громади потребують допомоги з працевлаштування, отримання натуральної допомоги (обробка присадибної ділянки, генеральне прибирання та ремонті роботи, послуги перукаря, швачки, взуттєвика), консультації з юридичних питань, допомоги у оформленні документів та послуги соціальної адаптації. Майже чверть опитуваних (21,9 %) відповіли, що не мають потреби в соціальних послугах. Тільки 15,2 % респондентів готові отримувати соціальні послуги за плату.
На сьогодні активно розвиваються послуги психологічної підтримки сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема і сімей військових та внутрішньо переміщених осіб. Є потреба у розширенні видів соціальних послуг, у тому числі запровадження комплексної послуги життєстійкості, соціальна адаптація ветеранів війни та членів їх сімей, підтримане проживання.
Актуальним є питання запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Проведення широкої роз’яснювальної роботи в цьому напрямку надасть можливість розпізнати проблему на ранньому етапі, зрозуміти, як діяти і куди звертатися.
Незважаючи на проведення постійної роботи в громаді щодо забезпечення потребуючих жителів соціальними послугами існує необхідність у розширенні заходів, які є складовою соціальних послуг, виявлення осіб/сімей які потребують допомоги та підтримки, зокрема психологічної та соціального супроводу.
Міністерство соціальної політики неодноразово наголошувало, що працює над тим, щоб створити нові сервіси та програми підтримки, в тому числі для Захисників, Захисниць і їхніх родин, для військовополонених, звільнених з полону, та їх родин сімей загиблих воїнів. Ці категорії мають отримувати соціальні послуги оперативно та якісно.
Від початку війни в Україні збільшилася кількість дітей, чиї родини потрапили у складні життєві обставини та тимчасово не можуть забезпечувати їм належне виховання та розвиток. З метою профілактики соціального сирітства, забезпечення прав і найкращих інтересів дитини, умов для виховання і розвитку дітей у сім’ї є нагальна потреба у створенні в Охтирській міській територіальній громаді патронатних сімей. Дитина перебуває в такій сім’ї, поки її біологічні батьки долають скруту, або на час пошуку нової родини для дитини. Послуга патронату над дитиною в громаді запроваджена у 2021 році, але на сьогоднішній день патронатні сім’ї не створені.
Однією із проблем щодо нерозуміння людей про можливість отримання допомоги у подоланні складних життєвий обставин є їх необізнаність, адже громадяни ототожнюють соціальні послуги із матеріальною допомогою. Отже, комунальним установам необхідно проводити більш активну роз’яснювальну роботу серед населення щодо видів соціальних послуг, порядок їх отримання, місце надання та категорії осіб, які можуть претендувати на отримання послуг, результати проведеної роботи.
Метою Програми є удосконалення та розвиток системи надання соціальних послуг, задоволення потреб населення, підвищення якості його життя; забезпечення надання потребуючим соціальних послуг з урахуванням їх реальних потреб, гідних умов існування. Виконання розроблених завдань і заходів Програми надасть можливість покращити соціальний добробут людини, надасть впевненості особам, що потрапили в складні життєві обставини.
4.Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади (далі – бюджет Охтирської МТГ) в межах затверджених кошторисних призначень на відповідний рік та інших джерел не заборонених законодавством.
| Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми, гривень |
Роки |
Усього витрат на виконання програми | |
| 2025 рік | 2026 рік | ||
| Обсяг ресурсів, усього,
у тому числі |
5 000 | 5 000 | 10 000,00
|
| Бюджет Охтирської міської територіальної громади | 5 000 | 5 000 | 10 000,00
|
| Інші джерела | – | – | – |
Додаток
до Програми
Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
| № п/п | Перелік заходів програми | Термін виконання | Виконавці | Джерела фінансування | Орієнтовний обсяг фінансування, грн | Очікувані результати виконання заходу | ||
| усього | 2025 рік | 2026 рік | ||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| І. Організаційні заходи розвитку системи надання соціальних послуг
|
||||||||
| 1 | Визначення потреб населення громади у соціальних послугах, в т.ч. шляхом анкетування та опитування
|
щороку | Управління соціальної та ветеранської політики, відділи міської ради, підприємства, установи та організації | – | – | – | Отримання об’єктивних даних щодо потреб громади у соціальних послугах для розвитку та оптимізації системи надання соціальних послуг на території громади | |
| 2 | Забезпечення збору, узагальнення та аналізу даних відповідно до вимог наказу Міністерства соціальної політики України від 19.04.2023 № 130-Н “Про затвердження порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці/територіальної громади у соціальних послугах” | щороку | Управління соціальної та ветеранської політики | – | – | – |
Отримання даних щодо соціально-демографічних показників територіальної громади |
|
| 3 | Забезпечення оновлення соціально-демографічних даних та чисельність осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення | один раз на 3 роки | Управління соціальної та ветеранської політики | – | – | – | ||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 4 | Оновлення соціального паспорту Охтирської міської територіальної громади | щороку | Управління соціальної та ветеранської політики | Підвищення обізнаності населення щодо соціальних особливостей громади | ||||
| ІІ. Удосконалення та розвиток системи надання соціальних послуг
|
||||||||
| 1 | Уведення до штату управління соціальної та ветеранської політики посади головних спеціалістів, які виконуватимуть функції соціального менеджера та психолога | 2025-2026 роки | Управління соціальної та ветеранської політики | Формування складу працівників соціальної сфери | ||||
| 2 | Здійснення моніторингу надання соціальних послуг та проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг | щороку | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Удосконалення діяльності надавачів соціальних послуг, забезпечення мешканців громади якісними соціальними послугами | ||||
| 3 | Забезпечення роботи координаційної групи з визначення потреб населення Охтирської міської територіальної громади у соціальних послугах | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Удосконалення діяльності управлінь, закладів та установ громади щодо організації надання соціальних послуг | ||||
| 4 | Здійснення розрахунку та затвердження вартості соціальних послуг | щороку | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» |
Удосконалення діяльності КУ «ОМЦНСП»,
КУ «ОМЦКРДІ»
|
||||
| 5 | Ведення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Систематизація обліку установ – надавачів та отримувачів соціальних послуг | ||||
| 6 | Забезпечення надання базових соціальних послуг за результатами визначення потреб населення у соціальних послугах, розширення їх переліку, а також розширення заходів, які є складовою соціальних послуг | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Розширення переліку соціальних послуг, забезпечення потреб населення у соціальних послугах | ||||
| 7 | Розвиток та удосконалення соціальних послуг для сімей з дітьми: супровід сімей в СЖО, супровід сімей, у яких виховується діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, соціальна адаптація для сімей, які опинились в СЖО | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП» | Підтримка сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвий обставинах | ||||
| 8 | Забезпечення надання послуги раннього втручання | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦКРДІ», КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» |
Забезпечення розвитку дитини, збереження її розвиту та життя | ||||
| 9 | Надання психосоціальної підтримки вимушено переміщеним особам та особам, які постраждали внаслідок збройної агресії | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, служба у справах дітей,
КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» |
Покращення психологічного стану отримувачів послуг | ||||
| 10 | Запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП» | Надання в громаді соціальної послуги життєстійкості | ||||
| 11 | Запровадження та розвиток послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП» |
Відновлення фізичного і ментального здоров’я, зміцнення родинних зв’язків, підтримка соціальної незалежності , активність та професійний розвиток ветеранів. | ||||
| 12 | Запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП» | Надання в громаді послуг спрямованих на підтримку незахищених верств населення | ||||
| 13 | Забезпечення проведення моніторингу потреб ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, сприяння у вирішенні проблемних питань | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП»
|
Визначення потреб ветеранів війни та членів їх сімей з метою забезпечення їх послугами | ||||
| 14 | Забезпечення діяльності ветеранського простору з метою надання інформаційно-консультативних, соціальних, юридичних, психологічних послуг та правової підтримки ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених військовослужбовців | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Обізнаність ветеранів війни та членів їх сімей | ||||
| 15 | Створення просторів для жінок, молодих осібз інвалідністю | 2025 | Управління соціальної та ветеранської політики | Підтримка жінок і дівчат, осіб з інвалідністю | ||||
| 15 | Запровадження методики психологічного розвантаження для ветеранів війни та членів їх сімей, інших сімей, які опинилися в СЖО | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, служба у справах дітей
|
Покращення психологічного стану отримувачів послуг | ||||
| 16 | Організація роботи «Університету третього віку» з урахуванням гендернозумовлених уподобань отримувачів послуг для різних вікових категорій. Запровадження факультетів: основи вивчення смартфону, основи володіння оргтехнікою | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП» | Індивідуальний підхід до організації дозвілля підопічних,
отримання умінь та навичок користування сучасною технікою |
||||
| 17 | Залучення соціальних робітників для надання послуги супроводу під час інклюзивного навчання, їх фахова підготовка | у разі звернення | КУ «ОМЦНСП» | Забезпечення права дітей з особливими потребами на освіту в умовах звичайних закладів освіти | ||||
| 18 | Створення груп взаємодопомоги для батьків, які виховують дітей з особливими потребами, у т.ч. з інвалідністю | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Психологічна підтримка батьків, які виховують дітей з особливими потребами | ||||
| 19 | Забезпечення надання транспортної послуги маломобільним групам населення | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Забезпечення права жителів громади, які не можуть користуватися громадським транспортом на отримання соціальних, адміністративних. медичних та інших послуг | ||||
| 21 | Співпраця комунальних установ громади, які надають соціальні послуги, із Українським товариством глухих (УТОГ). Залучення перекладача жестової мови при надання соціальних послуг | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ»,
УТОГ |
Адаптації та інтеграції осіб з порушеннями слуху в усі сфери соціального, культурного та професійного життя громади | ||||
| 22 | Опрацювання можливості запровадження послуги підтриманого проживання | 2025- 2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП» | Забезпечення належних умов проживання | ||||
| 23 | Проведення відповідної роботи щодо влаштування людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду до інтернатних закладів | 2025- 2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Забезпечення належних умов проживання | ||||
| 24 | Забезпечення реабілітаційними, соціальними та оздоровчими послугами дітей з інвалідністю, які проживають на території громади, в тому числі внутрішньо переміщені | 2025- 2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦКРДІ» | Покращення емоційного та фізичного стану здоров’я | ||||
| 25 | Створення пункту підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі внутрішньо переміщених осіб (надання одягу, взуття та інших речей першої необхідності) | 2025 | Управління соціальної та ветеранської політики | Надання підтримки у вигляді речей першої необхідності | ||||
| 26 | Забезпечення співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами щодо надання гуманітарної підтримки найуразливішим категоріям населення громади
|
2025- 2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Підтримка населення громади | ||||
| ІІІ. Удосконалення та розвиток мережі надання соціальних послуг | ||||||||
| 1 | Зміцнення матеріально-технічної бази КУ “ОМЦНСП”, КУ “ОМЦКРДІ шляхом участі у державних програмах, міжнародних проектах, грантових програмах соціального спрямування | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Покращення якості надання соціальних послуг та розширення їх переліку | ||||
| 2 | Створення інформаційно-консультативного пункту для осіб/сімей, постраждалих від домашнього насильства, для надання юридичної та психологічної допомоги | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП» |
Забезпечення надання ефективної своєчасної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом; | ||||
| 3 | Забезпечення діяльності мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам,які постраждали від домашнього насильства;
та/або насильства за ознакою статі |
2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП», КНП ОМР «Охтирська ЦРЛ» |
Поліпшення психологічного стану осіб, які постраждали від гендернозумовленого насильства, насильства за ознакою статі, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми. | ||||
| 4 | Забезпечення роботи «гарячої» лінії допомоги при випадках насильства | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП»,
|
Своєчасність та оперативність надання допомоги постраждалій особі | ||||
| 5 | Забезпечення функціонування послуги патронату над дитиною | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП», служба у справах дітей
|
Забезпечення тимчасового догляду дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин | ||||
| 6 | Забезпечення діяльності мобільної групи (команди) комплексного соціального обслуговування за місцем проживання. | 2025-2026 | КУ «ОМЦНСП» | Надання широкого спектру послуг за місцем проживання особи | ||||
| 7 | Забезпечення роботи мобільної команди для надання послуг за місцем проживання дитини з інвалідністю. | 2025-2026 | КУ «ОМЦКРДІ» | Надання в громаді сімейно-орієнтованих соціальних послуг:
|
||||
| ІV. Кадрове забезпечення системи надання соціальних | ||||||||
| 1 | Підвищення кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги. Забезпечення проходження навчання з підвищення кваліфікації, участі у тренінгах та семінарах | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Підвищення та удосконалення професійних навичок працівників – надавачів соціальних послуг. | ||||
| 2 | Сприяння у проходженні навчання спеціалістами, які впроваджують корекційні програми для осіб, які вчинили домашнє насильство та/або насильство за ознакою статі (Програма для кривдників) | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики,
КУ «ОМЦНСП» |
Удосконалення професійних навичок спеціалістів | ||||
| 3 | Проведення навчальних, тематичних семінарів, тренінгів, супервізій, інших заходів з розвитку та підвищення професійної компетентності спеціалістів, фахівців, працівників соціальної сфери | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Підвищення та удосконалення професійних навичок працівників – надавачів соціальних послуг. | ||||
| VІ. Створення комунікації з жителями територіальних громад
|
||||||||
| 1 | Забезпечення інформування населення про перелік та умови отримання соціальних послуг, що надаються у територіальній громаді | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Підвищення рівня обізнаності населення громади про перелік соціальних послуг, їх зміст і порядок надання | ||||
| 2 | Забезпечення розміщення на офіційних сайтах територіальної громади звітів про проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Висвітлення інформації про діяльність установ – надавачів соціальних послуг, якості надання соціальних послуг | ||||
| 3 | Оприлюднення на офіційних сайтах територіальної громади результати визначення потреб населення громади у соціальних послугах. | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики, КУ «ОМЦНСП», КУ «ОМЦКРДІ» | Висвітлення інформації про забезпечення потреб у соціальних послугах | ||||
| 4 | Створення та підтримка в актуальному стані інтерактивної карти надання соціальних послуг | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Інформування населення про соціально важливі заклади | ||||
| 5 | Розроблення та розповсюдження листів, буклетів, брошур щодо соціального захисту у формі, доступній для сприйняття особами з порушенням функцій організму | 2025-2026 | Управління соціальної та ветеранської політики | Бюджет Охтирської міської територіальної громади | 10 000 | 5 000 | 5 000 | Обізнаність населення громади щодо прав на соціальний захист та підтримку |
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Начальник управління
соціальної та ветеранської політики
Охтирської міської ради Тетяна КОВАЛЕНКО