Про затвердження міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської територіальної громади на 2024-2026 роки

19 Жовтня, 2023 123

Про затвердження міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської територіальної громади на 2024-2026 роки

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

______ СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

00.00.202_                                      м. Охтирка                                  №

 

Про затвердження міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської територіальної громади на 2024-2026 роки

 

Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», пункту 30 частини першої статті 26,  підпункту 1 пункту «а» статті 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада  вирішила:

  1. Затвердити міську програму приватизації комунального майна територіальної громади м. Охтирка на 2024-2026 роки.
  2. Рішення Охтирської міської ради від 22.12.2020 № 43-МР «Про затвердження міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської територіальної громади на 2021-2023 роки» вважати таким, що втратило чинність.
  3. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови Масла О.П., контроль – на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

 

Міський голова                                                                      Павло КУЗЬМЕНКО

 

 

Додаток

до рішення Охтирської міської ради

від   ________2023  № ________-МР

 

 

 

МІСЬКА ПРОГРАМА ПРИВАТИЗАЦІЇ

 

КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ

 

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ  

 

НА 2024 – 2026 РОКИ

 

 

 

м. Охтирка

 

 

Зміст

 

 

Паспорт міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської  територіальної громади на 2024 – 2026   роки……………………..….3

 

  1. Загальні положення………………………………………………………..….4

 

  1. Підготовка комунального майна до продажу………………………………. 5

 

  1. Визначення ціни продажу об’єктів приватизації……………………………5

 

  1. Порядок застосування способів приватизації………………………………..6

 

  1. Умови приватизації об’єктів комунальної власності……………………….7

 

  1. Земельні відносини в процесі приватизації…………………………………. 8

 

  1. Фінансові результати виконання Програми приватизації…………… …… 9

 

  1. Інформаційне забезпечення процесу приватизації…………………………9

 

  1. Контроль за виконанням Програми…………………………………………10

 

  1. Прикінцеві положення……………………………………………………. 10

 

 

 

 

ПАСПОРТ

міської Програми приватизації комунального майна Охтирської міської  територіальної громади на 2024-2026 роки

 

 

1.

 

 

Ініціатор розроблення Програми

 

Охтирська міська рада

 

 

2.

 

Розробник Програми

Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
 

4.

Відповідальні виконавці

Програми

Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
 

5.

 

Учасники Програми

Юридичні та фізичні особи, які

визнаються покупцями відповідно до вимог чинного законодавства

 

6.

 

Термін реалізації Програми

 

2024-2026 роки

 

 

7.

Загальний обсяг фінансових

ресурсів, необхідних  для

реалізації Програми, за рахунок

коштів бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.

 

 

Визначається щорічно рішенням

Охтирської міської ради

 

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Міська програма приватизації комунального майна Охтирської міської  територіальної громади на 2024-2026 роки (надалі – Програма) розроблена відповідно до Законів України «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про місцеве самоврядування в Україні», та інших актів, що регулюють питання власності.

1.2.Програма приватизації визначає основні цілі, завдання, способи приватизації комунального майна та відповідні організаційні заходи щодо виконання цієї Програми.

1.3.Основною метою Програми є:

– реалізація права територіальної громади міста володіти, доцільно, ефективно користуватися та розпоряджатися за своїм розсудом і в своїх інтересах майном;

– залучення до приватизації покупців, які мають довгострокові інтереси у розвитку підприємництва на території міста;

– відкритість та прозорість всіх процедур приватизації об’єктів для громади міста та покупців;

– забезпечення надходження коштів до бюджету міста Охтирка.

1.4.Основними завданнями Програми є:

– сприяння підвищенню ефективності використання майна шляхом його приватизації та створення конкурентного середовища;

– підвищення зацікавленості інвесторів до об’єктів приватизації;

–  забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації;

– забезпечення надходження коштів до бюджету міста Охтирка.

1.5.Суб’єктами приватизації об’єктів комунальної власності є:

– місцеві ради, органи приватизації територіальних громад;

– покупці.

Продавцем об’єктів приватизації є Охтирська міська рада в особі Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Покупцями об’єктів приватизації можуть бути юридичні та фізичні особи, які визнаються покупцями відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Орган приватизації у межах своєї компетенції здійснює такі основні повноваження:

– формує переліки об’єктів, що підлягають приватизації;

– класифікує об’єкти приватизації відповідно до Закону;

– приймає рішення про приватизацію об’єктів комунальної власності у випадках, установлених законодавством;

– здійснює управління об’єктами комунальної власності;

– продає майно, що перебуває у комунальній власності, у процесі його приватизації;

– утворює аукціонну комісію;

– укладає договори на проведення оцінки об’єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством;

– укладає договори з іншими уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу об’єктів приватизації;

– контролює виконання умов договорів купівлі-продажу комунального майна;

орган приватизації здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, іншими актами законодавства.

1.6.Об’єктами приватизації є майно, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, зокрема:

– цілісні майнові комплекси невеликих комунальних підприємств у тому числі разом із земельними ділянками комунальної власності, на яких вони розташовані;

– окреме індивідуально визначене майно, в тому числі разом із земельними ділянками комунальної власності, на яких таке майно розташовано;

– об’єкти незавершеного будівництва, законсервовані об’єкти, в тому числі разом із земельними ділянками комунальної власності, на яких вони розташовані;

– об’єкти соціально-культурного призначення, в тому числі разом із земельними ділянками комунальної власності, на яких вони розташовані, крім тих, що не підлягають приватизації.

Не підлягають приватизації об’єкти комунальної власності, приватизація яких заборонена відповідно до чинного законодавства та рішень міської ради.

1.7. Відповідно до Положення про управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, затвердженого рішенням Охтирської міської ради від 25.02.2020 № 1925-МР органом приватизації об’єктів комунальної власності Охтирської міської  територіальної громади є управління капітального будівництва та житлово-комунального  господарства Охтирської міської ради.

1.8. Управління капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської міської ради зобов’язане та має право виконувати всі обов’язки, завдання та функції, які відповідно до чинного законодавства належать до компетенції органу приватизації.

 

2.ПІДГОТОВКА ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА

2.1.Включення об’єктів комунальної власності до переліку об’єктів, які підлягають приватизації, здійснюється за ініціативою  постійних комісій Охтирської міської ради, балансоутримувача чи  юридичних та фізичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до законодавства.

2.2. Пропозиції щодо способу приватизації об’єктів надаються управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради та погоджуються з постійною профільною комісією Охтирської міської ради.

2.3.Управління капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської  міської ради готує проект рішення про затвердження переліку об’єктів, які підлягають приватизації, із запропонованими способами їх приватизації та вносить на розгляд сесії міської ради.

Зазначене рішення приймається на пленарному засіданні міської ради.

Зміни та доповнення до прийнятого рішення вносяться виключно на пленарних засіданнях міської ради.

2.4.Управління капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської міської ради здійснює підготовку об’єктів комунальної власності до продажу або передачі в оренду, зокрема виготовляє технічні паспорти на об’єкти комунальної власності (за кошти місцевого бюджету відповідно до додатку), що перебувають на балансі управління   згідно чинного законодавства.

Строк підготовки об’єкта до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня видання органом приватизації наказу про приватизацію об’єкта.

 

3.ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПРОДАЖУ ОБ’ЄКТІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ

3.1. Стартова ціна об’єкта малої приватизації визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об’єкта малої приватизації.

У разі відсутності балансової вартості об’єкта малої приватизації така вартість встановлюється аукціонною комісією на підставі оцінки проведеної суб’єктом оціночної діяльності.

3.2.Незалежна оцінка проводиться відповідно до вимог національних стандартів з урахуванням положень Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1891.

3.3. Відбір суб’єктів оціночної діяльності (експертів) здійснюється  на конкурсних засадах  відповідно до чинного законодавства конкурсною комісією, утвореною органом приватизації – управлінням капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

3.4. До участі в конкурсі можуть бути допущені суб’єкти оціночної діяльності, які діють на підставі сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності, отриманих відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», якими передбачено здійснення практичної діяльності з оцінки майна та спеціалізаціями у межах цих напрямів, що відповідають об’єкту оцінки.

3.5. Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється в друкованих засобах масової інформації та на сайті міської ради в мережі інтернет за 14-30 днів до оголошеної дати проведення конкурсу.

З суб’єктами оціночної діяльності укладаються договори на проведення незалежної оцінки. За результатами виконання умов договору на проведення оцінки майна складається акт приймання-передачі робіт із незалежної оцінки.

3.6. У разі наявності одного учасника конкурсу комісія може прийняти рішення стосовно укладення з ним договору на проведення оцінки, про що зазначається у протоколі засідання комісії.

3.7. Якщо не надійшло жодної заяви на участь у конкурсі, конкурс вважається таким, що не відбувся. У цьому випадку голова комісії приймає рішення про повторне проведення конкурсу та призначає його дату.

          3.8. Рецензування звіту  про вартість майна здійснюється на договірних засадах суб’єктом оціночної діяльності, який визначається органом приватизації без конкурсного відбору.

3.9.Ціна продажу об’єкта, що підлягає приватизації способом викупу, та початкова ціна об’єкта малої приватизації на аукціоні встановлюється на підставі результатів його оцінки.

3.10. Акти оцінки майна та висновки про вартість майна, складені під час приватизації, підлягають затвердженню начальником управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради шляхом видання відповідного наказу після отримання позитивної рецензії.

Висновок про вартість майна, складений для цілей приватизації майна шляхом викупу або продажу  конкурентними способами, дійсний протягом шестимісячного строку від дати його затвердження.

Дія висновку про вартість майна продовжується наказом начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства  міської ради на строк, що не перевищує одного року від дати затвердження.

3.11. Вимоги до змісту, форми та порядку складання звітів про оцінку майна встановлюються нормативно-правовими актами з питань оцінки майна, майнових прав та професійно-оціночної діяльності.

3.12.  Відповідальність за достовірність звіту та  висновку про незалежну оцінку майна  та його рецензування несуть згідно з чинним законодавством України суб’єкти оціночної діяльності, які виконували ці роботи відповідно до укладених договорів.

 

  1. ЗАСТОСУВАННЯ СПОСОБІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ

4.1. Приватизація об’єктів комунального майна здійснюється у способи, визначені Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» з урахуванням особливостей їх застосування та цією Програмою

Приватизація комунального майна здійснюється шляхом:

1) продажу об’єктів комунальної власності на аукціоні, у тому числі:

– аукціоні з умовами;

– аукціоні без умов;

– аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій;

– аукціоні із зниженням стартової ціни;

– аукціоні за методом вивчення цінових пропозицій;

2) викупу об’єктів приватизації.

 

         

5.УМОВИ ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

5.1.Цільове використання об’єкту приватизації визначає:

– покупець (в межах чинного законодавства) у разі продажу шляхом викупу;

– орган приватизації у разі продажу об’єкта на аукціоні, за конкурсом.

5.2.  Покупець відповідно до вимог чинного законодавства вирішує питання користування земельною ділянкою, на якій розташований приватизований об’єкт.

5.3. Покупець  здійснює ремонт  придбаного об’єкта  приватизації.

5.4. Покупець здійснює  експлуатацію  об’єкта приватизації  з дотриманням будівельних, санітарних, екологічних, протипожежних та інших норм і правил.

5.5.  Кількість створених (збережених) робочих місць визначається в кожному окремому випадку покупцем  і органом приватизації.

5.6. Покупець відшкодовує витрати, здійснені органом приватизації під час підготовки об’єкту до продажу (зокрема:  послуги суб’єктів оціночної діяльності, виготовлення технічної документації, публікації в друкованих засобах масової інформації, інші витрати), що відображається в договорах купівлі-продажу комунального майна.

5.7.  Подальше відчуження або передача в оренду придбаного об’єкта здійснюється з дотриманням умов, за яких він був придбаний.

5.8. Інші умови приватизації може визначати орган приватизації в кожному конкретному випадку.

5.9. Нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу об’єкта приватизації  та укладання додаткових угод до нього здійснюється за рахунок покупця.

5.10. Зміна умов приватизації об’єкта, визначених у договорі купівлі-продажу,  надання згоди на подальше відчуження об’єкта  здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства органом приватизації за погодженням з постійною профільною комісією Охтирської міської ради з обов’язковим нотаріальним посвідченням

 

6.  ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ          6.1. Продаж земельних ділянок комунальної власності, на яких розташовані об’єкти, які підлягають приватизації, здійснюється відповідно до Земельного кодексу України з урахуванням положень Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, інших законів з питань приватизації.         При цьому приватизація земельних ділянок, крім земельних ділянок, заборонених до приватизації відповідно до Земельного кодексу України, здійснюється за рішенням Охтирської міської ради.           6.2. Оформлення прав користування земельними ділянками під
приватизованими об’єктами здійснюється відповідно до Земельного кодексу
України.

 

7.ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

        7.1. Кошти, одержані від продажу комунального майна, інші надходження, безпосередньо пов’язані  з процесом приватизації зараховуються до бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади.

7.2. Щорічні завдання щодо надходження коштів від приватизації комунального майна встановлюються в бюджеті Охтирської міської  територіальної громади на поточний рік.

7.3. Обсяг асигнувань, спрямованих на забезпечення процесу приватизації, визначається щорічно у видатковій частині  бюджету Охтирської міської територіальної громади з наступним обов’язковим відшкодуванням покупцем витрат, здійснених органом приватизації,  під час підготовки об’єкту до продажу, (зокрема: послуги  суб’єктів оціночної діяльності, виготовлення технічної документації, публікації в пресі,  інші витрати), на рахунок управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, що відображається у договорах купівлі-продажу майна, з наступним поверненням до загального фонду міського бюджету Охтирської міської  територіальної громади.

 

 

  1. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИВАТИЗАЦІЇ

8.1. З метою сприяння процесу приватизації та надходження коштів до бюджету Охтирської міської територіальної громади управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради  протягом строку дії Програми в межах коштів, виділених на зазначені цілі, реалізує комплекс заходів, спрямованих на забезпечення прозорості приватизації, шляхом оприлюднення в засобах масової  інформації про перелік об’єктів, що підлягають приватизації, інформації про об’єкти щодо яких прийняте рішення про приватизацію.

8.2. Управління капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської міської ради публікує інформацію про приватизацію у строки та в порядку, визначені законодавством.

8.3. Орган приватизації сприяє формуванню попиту на об’єкти приватизації шляхом підвищення рівня поінформованості потенційних покупців шляхом оприлюднення в засобах масової інформації відповідних матеріалів щодо процесів приватизації в Охтирській міській  територіальній громаді.

 

 

 

  1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ

9.1. Контроль за виконанням Програми здійснюють: Охтирська міська рада, постійні комісії Охтирської міської ради.

9.2.  Контроль за належним і своєчасним виконанням умов договорів купівлі-продажу об’єктів комунальної власності здійснює орган приватизації  протягом 5 років з моменту нотаріального посвідчення відповідних договорів (крім випадків, передбачених п. 9.3 цієї Програми).

9.3. У разі невиконання покупцем протягом 4 років 10 місяців умов приватизації, визначених в договорі купівлі-продажу здійснюються наступні заходи:

9.3.1. Управління капітального будівництва та  житлово-комунального господарства Охтирської міської ради запрошує покупця на засідання постійної профільної комісії міської ради, де останній звітує про хід виконання ним умов договору про купівлю-продаж об’єкту ;

9.3.2.  Постійна профільна комісія міської ради на підставі письмового звіту, письмових пояснень та зобов’язань покупця вносить на розгляд міської ради одне з таких рішень:

– про надання додаткового строку (понад  5 років з моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу) для виконання всіх умов приватизації об’єкта з наступним  укладанням додаткової угоди до договору купівлі-продажу об’єкту між органом приватизації та покупцем;

– про розірвання договору купівлі-продажу об’єкта та повернення його до комунальної власності м. Охтирка. При цьому кошти покупцю за придбаний об’єкт приватизації повертаються за рішенням  суду.

 

  1. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

        10.1. Перелік об’єктів комунальної власності Охтирської міської  територіальної громади, які підлягають приватизації, затверджується щорічно рішенням міської ради  відповідно до п.п.2.1, п.п. 2.2, п.п. 2.3  цієї Програми.

10.2. У разі виникнення розбіжностей між площею об’єкта (за даними управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міської ради), що включений до переліку об’єктів, які підлягають приватизації та у технічній документації – остаточними вважаються дані, зазначені у технічній документації.

10.3. Міська  Програма приватизації комунального майна Охтирської міської  територіальної громади на 2024-2026 роки діє до затвердження чергової програми приватизації.

 

 

 

Секретар Охтирської  міської ради                      Вікторія БУЛАХ                           

 

 

 

 

Тимчасово виконуючий обов’язки

начальника управління капітального

будівництва та житлово-комунального

господарства Охтирської міської ради                Микола ПОКРОВСЬКИЙ

 

 

Додаток

до міської Програми приватизації

комунального майна Охтирської

міської  територіальної

громади на 2024-2026 роки

 

 

Фінансове забезпечення Програми приватизації комунального майна Охтирської міської територіальної громади

на 2024-2026 роки

 

Назва послуг Обсяг коштів,які пропонується залучити на виконання Програми Усього витрат на виконання Програми
  2024 2025 2026  
Виготовлення технічних паспортів 50 тис.грн. 50 тис.грн. 50 тис.грн. 150 тис.грн.

 

 

 

 

Секретар міської ради                                             Вікторія БУЛАХ          

 

Тимчасово виконуючий обов’язки

начальника управління

капітального будівництва та

житлово-комунального господарства                  Микола ПОКРОВСЬКИЙ

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія