Про затвердження Комплексної місцевої цільової програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської  територіальної громади  на 2026 – 2028 роки

3 Листопада, 2025 117

Про затвердження Комплексної місцевої цільової програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської  територіальної громади  на 2026 – 2028 роки

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

      ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

  СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

___________                                    м. Охтирка                                        ______

 

 

Про затвердження Комплексної місцевої цільової програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської  територіальної громади  на 2026 – 2028 роки

 

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26, частини другої статті 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 5, підпункту «в» пункту 10 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України,  частини третьої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», з метою підвищення ефективності та надійності функціонування систем життєзабезпечення населення, поліпшення якості житлово-комунальних послуг та покращення рівня благоустрою Охтирської міської територіальної громади, керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

  1. Затвердити Комплексну місцеву цільову програму забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (додається).
  2. Управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради (Бондаренко С. І.) забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.
  3. Управлінню фінансів та економіки Охтирської міської ради (Шаркова Н. М.) забезпечити фінансування заходів Програми.
  4. Організацію виконання даного рішення покласти на заступника міського голови Масла О. П., контроль – на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

 

 

Міський голова                                                               Павло КУЗЬМЕНКО

 

 

  Додаток

до рішення Охтирської міської ради

від ______________  № __________

 

 

 

 

 

Комплексна місцева цільова Програма

забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів

Охтирської міської  територіальної громади 

на 2026 – 2028 роки

 

 

 

м. Охтирка

 

ПАСПОРТ

Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів

Охтирської міської територіальної громади на  2026 – 2028 роки

 

1 Ініціатор розроблення програми Виконавчий комітет Охтирської міської ради
2 Підстави для розроблення Програми Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», Бюджетний кодекс України
3 Розробник Програми Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
4 Співрозробники Програми Підприємства надавачі (виконавці) житлово-комунальних послуг
5 Відповідальний виконавець Програми Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
6 Учасники програми Підприємства надавачі (виконавці) житлово-комунальних послуг,

КП «Благоустрій»

7 Термін реалізації Програми 2026 – 2028 роки
8 Фінансування Програми Кошти державного, обласного, міського бюджету, кошти підприємств надавачів (виконавців) житлових та комунальних послуг, інвесторів, благодійників
9 Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього:                               (тис. грн.)

у тому числі:

503970
9.1 кошти міського бюджету     (тис. грн.) 431970
9.2 кошти інших джерел             (тис. грн.) 72000

 

 

 

  1. Загальні положення

Комплексна місцева цільова Програма забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на  2026 – 2028 роки (далі – Програма) – це локальний стратегічний документ, який визначає цілі, завдання, пріоритети та комплекс заходів, направлених на досягнення цілей – підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення громади, поліпшення якості житлово-комунальних послуг, благоустрою територій з одночасним зниженням нераціональних витрат.

Програма розроблена на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про автомобільні дороги», «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», інших законів і нормативно-правових актів.

Терміни використані у Програмі вживаються у значенні наведеному у вищевказаних Законах та нормативних документах.

Заходи Програми, шляхи вирішення проблем узгоджуються з державною політикою регіонального розвитку, регіональною стратегією розвитку, середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки.

Роботи з ремонту та утримання об’єктів благоустрою спрямовуються на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей, у тому числі шляхом створення безпечних і  сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, та продовження їх строків служби.

 

  1. Визначення проблеми, на розвязання якої спрямована Програма

Житлово-комунальне господарство – це складний багатогалузевий комплекс, що включає в себе утримання житлових будинків, вулично-дорожньої мережі, систем електропостачання, централізованого теплопостачання, водопостачання, водовідведення, благоустрій територій, управління відходами.

Без розвинутої інфраструктури, яка створюється та забезпечується підприємствами – виконавцями житлово-комунальних послуг, послуг з благоустрою – неможливе належне існування будь-якої громади. Відсутність інвестицій у галузь та обмаль власних обігових коштів підприємств можуть призвести до значного погіршення технічного стану основних фондів, підвищення аварійності об’єктів житлово-комунального господарства, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, що негативно впливає на якість та рівень надання комунальних послуг, економічну ситуацію вцілому.

 

 

 

  1. Мета Програми

Програма розроблена з метою реалізації на території Охтирської міської територіальної громади державної політики та власних повноважень виконавчих органів міської ради в галузі житлово-комунального господарства, благоустрою, управління побутовими відходами, створення умов щодо належного утримання, відновлення і розвитку сприятливого для життєдіяльності населення середовища та забезпечення населення громади якісними житлово-комунальними послугами.

  1. Шляхи і засоби розв’язання проблем

Обгрунтованими шляхами вирішення нагальних проблем в галузі  житлово-комунального господарства та благоустрою територій (шляхами досягнення мети Програми) є:

  • – раціональне використання енергоресурсів, впровадження енергоефективних технологій;
  • – адаптацію інфраструктури до нових викликів, врахування принципів рівності, безбар’єрності, доступності для всіх категорій населення;

– збільшення обсягів капітального ремонту, реконструкції (модернізації) житлового фонду та об’єктів благоустрою;

– належне утримання, своєчасний ремонт об’єктів комунальної власності (основних фондів);

– поліпшення технічного стану водопровідно-каналізаційної мережі,  якості  питної води, зниження втрат питної води;

– збільшення обсягів заміни та санації зношених водогонів та мереж водовідведення;

– забезпечення безперебійного централізованого теплопостачання міста протягом усього опалювального сезону;

– зменшення втрат у теплових мережах у процесі транспортування теплової енергії;

– покращення експлуатаційного стану доріг, у тому числі, – тротуарів, мережі зливової (дощової)  каналізації ;

– своєчасне належне обслуговування, реконструкція ремонт системи зовнішнього освітлення вулиць;

– поліпшення екологічного стану навколишнього середовища, у тому числі управління побутовими відходами.

Джерелами фінансування заходів Програми є:

– державний бюджет;

– обласний бюджет;

– місцевий бюджет;

– кошти співвласників багатоквартирних будинків (у випадках передбачених законодавством та цією Програмою);

– кошти суб’єктів господарювання – виконавців послуг;

– інші джерела не заборонені законодавством.

Обсяги фінансування заходів Програми з місцевого бюджету визначаються в межах затверджених бюджетних призначень на їх виконання на підставі рішення Охтирської міської ради про бюджет громади.

Перелік завдань і заходів Програми за напрямками роботи викладені у Додатку 1 до Програми.

Строк виконання Програми – упродовж 2026 – 2028 років.

 

  1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію дій виконавців Програми (реалізацію завдань) здійснює заступник міського голови відповідно до розподілу обов’язків.

Відповідальним виконавцем, головним розпорядником бюджетних коштів, призначених на фінансування заходів Програми є Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Контроль за виконанням цієї Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

 

Секретар міської ради                                                     Вікторія БУЛАХ

 

Начальник управління

капітального будівництва та

житлово-комунального

господарства                                                                     Сергій БОНДАРЕНКО

 

 

 

 

Додаток 1

до Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування

та розвитку комунального господарства і благоустрою Охтирської міської територіальної громади на  2026 – 2028 роки

 

Заходи

щодо виконання завдань Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку комунального господарства і благоустрою Охтирської міської територіальної громади на  2026 – 2028 роки

 

№ з/п Найменування заходів, завдань Роки
2026 2027 2028
1 2 3 4 5
  Житловий фонд      
1 Реконструкція, капітальний ремонт

спільного майна багатоквартирних житлових будинків на умовах співфінансування, у тому числі виготовлення проєктної документації

(тис. грн.)

20 000 20 000 20 000
2 Заходи з ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд житлового фонду (тис. грн.) 1000 1000 1000
3 Реалізація проєктів з підвищення енергоефективності житлових будинків (утеплення фасадів, дахів, заміни вікон, дверей на енергозберігаючі та ін.)

(тис. грн.)

2000 2000 2000
4 Формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та інших категорій соціально незахищених верств населення, у тому числі: виготовлення проєктної документації, будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, реставрація) (тис. грн.) 3000 5000 5000
  Об’єкти комунальної інфраструктури      
5 Капітальний ремонт Головного корпусу з прибудовами зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирської ТЕЦ), у тому числі коригування проєкту 5000    
6 Капітальний ремонт службового корпусу зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирської ТЕЦ), у тому числі коригування проєкту (тис. грн.) 5000    
7 Реконструкція водогрійної котельні зруйнованого підприємства “Охтирські теплові мережі” (Охтирська ТЕЦ)

(тис. грн.)

60 000    
8 Реконструкція, ремонт центральних теплових пунктів (ЦТП) комунальної власності, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) 1000 2000 2000
9 Будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) мережі централізованого питного водопостачання, у тому числі виготовлення проєктної документації

(тис. грн.)

4500 5000 5000
10 Реконструкція, капітальний ремонт зовнішньої мережі централізованого водовідведення, у тому числі виготовлення проєктної документації

(тис. грн.)

3000 2000 2000
11 Реконструкція системи централізованого водовідведення міста (каналізаційних насосних станцій КНС №1, КНС №2, очисних споруд) (тис. грн.) 200    
12 Ремонт пошкоджених (зруйнованих) оглядових колодязів мереж централізованого водо-, теплопостачання, водовідведення (тис. грн.) 600 600 700
  Вулично-дорожня мережа      
13 Будівництво, реконструкція, ремонт вулиць і доріг комунальної власності, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) 1000 1000 1000
14 Реконструкція, ремонт внутрішньокартальних, міжбудинкових та інших проїздів на території громади, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) 3000 3000 3000
15 Поточний ремонт дорожнього покриття вулично-дорожньої мережі територіальної громади (тис. грн.) 35000 35000 35000
16 Утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах громади (виправлення, підсипання, грейдерування, коткування проїзної частини вулиць, доріг) (тис. грн.) 2000 2000 2000
17 Утримання вулично-дорожньої мережі територіальної громади в зимовий період (прибирання снігу, оброблення протиожеледніми матеріалами) (тис. грн.) 600 600 600
18 Придбання матеріалів для утримання вулично-дорожньої мережі (щебінь, пісок, суміші, сіль, бітумна емульсія, «холодний асфальт» та ін.)  (тис. грн.) 1500 1500 1500
  Штучні споруди доріг      
19 Капітальний ремонт мостових споруд, розташованих на вулицях і дорогах територіальної громади, у тому числі виготовлення проєктної документації  (тис. грн.) 20000 25000 25000
20 Поточний ремонт мостових споруд комунальної власності (тис. грн.) 1000 1400 1500
21 Експертне обстеження технічного стану мостових споруд комунальної власності (тис. грн.) 600 600 600
  Споруди водовідводу      
22 Будівництво (капітальний ремонт, реконструкція, виготовлення проєктів) систем поверхневого водовідведення  (тис. грн.) 1300 1400 2000
23 Поточний ремонт і утримання споруд дорожнього водовідводу (зливової каналізації)  (тис. грн.) 1000 1100 1200
24 Запобігання підтопленням територій (розчищення русел річок, розбирання завалів та ін.) (тис. грн.) 400 400 400
  Тротуари      
25 Капітальний ремонт тротуарів, пішохідних доріжок в населених пунктах громади, у тому числі виготовлення проектної документації (тис. грн.) 500 500 500
26 Поточний ремонт тротуарів, перехресть, у тому числі згідно з вимогами до безбар’єрності  (з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення) (тис. грн.) 1200 1200 1200
  Нежитлові приміщення      
27 Нове будівництво адміністративної будівлі з інтегрованим центром надання адміністративних послуг за адресою вул. Незалежності, 11 в м. Охтирка (тис. грн.) 25000    
28 Капітальний ремонт нежитлових приміщень за адресою провулок Харківський, буд. 15, м. Охтирка, у тому числі виготовлення /коригування проєктної документації (тис. грн.) 9500    
29 Ремонт нежитлової будівлі сільської ради за адресою вулиця Решітька, 6,

с. Стара Іванівка (тис. грн.)

500    
  Обєкти благоустрою      
30 Реконструкція Міського парку, у тому числі коригування проєктної документації (тис. грн.) 200 2000  
31 Реконструкція парку по вулиці Паркова, у тому числі коригування проєктної документації (тис. грн.) 200 1000  
32 Поточний ремонт об’єктів та/або елементів благоустрою  (тис. грн.) 1500 1500 1500
33 Утримання об’єктів благоустрою

(тис. грн.)

1300 1300 1300
34 Утримання (обслуговування) громадських вбиралень, мобільних туалетних кабін (тис. грн.) 750 800 850
35 Виготовлення та встановлення аншлагів та номерних знаків на території Охтирської міської територіальної громади (тис. грн.) 20 30 30
  Зовнішнє освітлення вулиць      
36 Реконструкція, модернізація об’єктів зовнішнього освітлення вулиць (виготовлення проектної документації, встановлення енергозберігаючих світильників, ламп, шаф керування та ін.) (тис. грн.) 300 400 300
37 Ремонт, технічне обслуговування систем зовнішнього освітлення вулиць населених пунктів (тис. грн.) 2500 2500 2500
38 Придбання будівельних (електротехнічних) матеріалів, обладнання для ремонту зовнішнього освітлення вулиць (кабель, провід, лампи, засоби автоматики та ін.) (тис. грн.) 500 500 500
  Управління комунальним майном      
39 Оплата комунальних послуг (електро- тепло-, газо-, водо- постачання та водовідведення), послуг з управління об’єктами комунальної власності

(тис. грн.)

7000 10 000 10 000
40 Технічне обслуговування внутрішніх електромереж об’єктів комунальної власності (тис. грн.) 200 200 200
41 Оплата земельного податку відповідно до податкової декларації з плати за землю (тис. грн.) 2000 2000 2000
42 Виготовлення технічних паспортів об’єктів нерухомого майна комунальної власності (тис. грн.) 50 50 50
43 Виготовлення технічної документації на земельні ділянки комунальної власності під об’єктами життєзабезпечення громади  (тис. грн.) 150 100 100
44 Експертна оцінка (з наданням звіту і рецензії) об’єктів нерухомого майна, що підлягають приватизації чи передаються в оренду (тис. грн.) 100 100 100
45 Реєстрація транспортних засобів комунальної власності (з свідоцтвом про реєстрацію та номерними знаками)

(тис. грн.)

20 20 20
46 Технічна експертиза транспортних засобів комунальної власності (тис. грн.) 20 20 20
47 Експертна оцінка комунального майна (з рецензією) для визначення придатності для подальшого використання чи списання (тис. грн.) 70 100 100
48 Організація охорони об’єктів комунальної власності (тис. грн.) 3000 3500 3500
  ВСЬОГО 229280 138420 136270

 

Секретар міської ради                                                                 Вікторія БУЛАХ

 

Начальник управління

капітального будівництва та

житлово-комунального

господарства                                                                      Сергій БОНДАРЕНКО

 

 

 

 

  Додаток 2

до Комплексної місцевої  цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки

 

 

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки

 

Рік виконання Всього за рахунок  місцевого бюджету,

(тис. грн.)

2026 229 280
2027 138 420
2028 136 270
Разом 503 970

 

 

Секретар міської ради                                                                 Вікторія БУЛАХ

 

 

Начальник управління

капітального будівництва та

житлово-комунального

господарства                                                                       Сергій БОНДАРЕНКО

 

  

 

  Додаток 3

до Комплексної місцевої  цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки

 

ПОРЯДОК

співфінансування капітального ремонту майна, що перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирних  житлових будинків

 

  1. Загальні положення

Комплексна місцева цільова Програма забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (далі – Програма) передбачає виконання робіт з капітального ремонту спільного майна багатоквартирних житлових будинків за умови спільного фінансування таких робіт, а саме:

– до 50% від загальної вартості робіт – за рахунок міського бюджету;

– до 50% – кошти співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ у разі створення), а також кошти інших джерел не заборонені законодавством.

Обсяг видатків міського бюджету на участь у реалізації даної Програми визначається рішенням Охтирської міської ради про затвердження бюджету Охтирської міської територіальної громади на відповідний рік виходячи з наявного фінансового ресурсу.

Видатки на капітальний ремонт чи реконструкцію спільного майна багатоквартирних будинків за цією Програмою направляються на:

– капітальний ремонт чи реконструкцію даху;

– капітальний ремонт чи реконструкцію внутрішньобудинкових систем постачання теплової енергії, постачання електричної енергії, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та інше обладнання в будинку згідно з межею відповідальності;

– капітальний ремонт чи реконструкцію несучих, огороджувальних та несуче-огороджувальних конструкцій будинку;

– капітальний ремонт чи реконструкцію прибудинкової території (елементів зовнішнього благоустрою).

Витрати на капітальний ремонт чи реконструкцію включають:

– виготовлення проєктної документації;

– проведення будівельної експертизи проєктної документації (у випадках передбачених законодавством);

– виконання будівельно-ремонтних робіт;

– здійснення авторського та технічного нагляду за виконанням робіт;

– введення об’єкта в експлуатацію.

Головним розпорядником коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади, направлених на участь у реалізації Програми, є Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

  1. Основні положення

Порядок співфінансування капітального ремонту майна, що перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирних житлових будинків (далі – Порядок) поширюється на всі багатоквартирні житлові будинки Охтирської міської територіальної громади.

При плануванні та розподілі бюджетних призначень на капітальні ремонти (реконструкцію) житлового фонду, першочергово плануються роботи у багатоквартирних житлових будинках, співвласники яких добровільно в установленому законодавством порядку погодились на проведення робіт на умовах співфінансування та підтвердили наявність на банківському  рахунку управителя чи ОСББ необхідної суми коштів для фінансування частки робіт за рахунок співвласників.

Кожний співвласник несе зобов’язання щодо капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Обсяг робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна  багатоквартирного житлового будинку визначають у встановленому законодавством порядку Управитель (разом з уповноваженою особою (особами) співвласників) або ОСББ за результатами щорічних оглядів технічного стану будинку з урахуванням відповідних звернень співвласників.

Управитель з уповноваженою особою (особами) або ОСББ складає дефектний акт встановленої форми, який є обґрунтуванням для обговорення на загальних зборах співвласників, замовлення проектно-кошторисної документації,  визначення підрядників на виконання таких робіт та орієнтовної вартості таких робіт.

Питання проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку на умовах спільного фінансування вирішується на загальних зборах співвласників чи членів ОСББ та оформляється протоколом у відповідності до вимог чинного законодавства.

На загальних зборах співвласників (ОСББ) мають бути вирішені наступні питання:

– визначення уповноваженого представника співвласників на укладення договорів (про виготовлення проєктної документації з проходженням експертизи; на виконання робіт з капітального ремонту (реконструкції); про здійснення авторського та технічного нагляду; представництва інтересів співвласників багатоквартирного будинку пов’язаних з даними роботами.

– визначення виду та складу робіт, спільне фінансування яких має здійснюватися;

– спосіб визначення дольової участі кожного співвласника у фінансуванні робіт;

– спосіб накопичення коштів співвласників для спів фінансування робіт.

Протокол зборів співвласників з питань проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного житлового будинку на умовах співфінансування, оформлений належним чином, складається у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя, а другий передається Управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Повідомлення про рішення, прийняте зборами співвласників, не пізніше 10 днів після його прийняття надається управителем чи уповноваженою особою в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також розміщується у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду.

У разі надання згоди співвласниками на проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку, оформленої належним чином, управитель чи ОСББ за кошти співвласників:

– замовляють проєктну документацію на визначений вид робіт – укладають відповідний договір з суб’єктом господарювання, який має необхідний дозвіл (ліцензію, сертифікат);

– отримують позитивний висновок будівельної експертизи (у випадках передбачених законодавством).

Після затвердження у встановленому порядку проєктної документації управитель або ОСББ (уповноважена особа) подає до Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради заяву на проведення капітального ремонту (реконструкції) багатоквартирного будинку із залученням бюджетних коштів на умовах спільного фінансування та додає до неї такі документи:

– інформація про об’єкт (дефектний акт, проєктна документація, висновок будівельної експертизи (у випадках передбачених законодавством); фото об’єкта (елементів, що потребують капітального ремонту);

– гарантійний лист щодо спільного фінансування робіт;

– протокол зборів співвласників, або зборів представників ОСББ;

– документи, що підтверджують особу та її повноваження;

– копія Статуту (для ОСББ);

– копія договору (для управителя);

– довідка з банківської установи про стан рахунку (управителя або ОСББ) з наявною сумою коштів для реалізації заходів Програми.

Початком участі у Програмі вважається подача пакету документів, зазначених вище до Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Об’єкти (багатоквартирні будинки) включаються до переліку в порядку черговості надходження заяв з необхідними документами до розпорядника бюджетних коштів.

Розпорядник бюджетних коштів (Управління) забезпечує ведення онлайн-переліку таких об’єктів (багатоквартирних будинків) на офіційному сайті Охтирської міської ради. Оновлення онлайн-переліку відбувається одразу при реєстрації розпорядником поданої заяви і документів.

Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» головний розпорядник бюджетних коштів здійснює процедуру закупівлі робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку, співвласники якого виконали вищенаведені умови цього Порядку.

За результатами проведеної процедури закупівлі з переможцем укладається трьохсторонній договір про капітальний ремонт (реконструкцію) між Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради – з однієї сторони, співвласниками багатоквартирного житлового будинку в особі ОСББ чи управителя – з другої сторони, та підрядником (виконавцем) – з третьої сторони.

В договорі про виконання робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку обов’язково зазначається порядок спільної часткової оплати виконаних робіт (наданих послуг), а саме: до 50% від загальної вартості робіт – за рахунок міського бюджету; до 50% – кошти співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ у разі створення).

З метою забезпечення належного контролю за дотриманням проєктних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту (реконструкції), на підставі укладених окремих трьохсторонніх договорів здійснюється технічний та авторський нагляд за виконанням робіт.

Вартість послуг з технічного та авторського нагляду включаються до сукупної вартості капітального ремонту (реконструкції).

Результати виконаних будівельних робіт та наданих послуг з авторського та технічного нагляду оформляються у встановленому чинним законодавством порядку.

Один оригінальний примірник належним чином оформлених документів залишається в Управлінні капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.

Розрахунки за виконані роботи та надані послуги здійснюються у безготівковій формі в національній валюті України на умовах, визначених у договорі.

Введення об’єкта (багатоквартирного житлового будинку) в експлуатацію після капітального ремонту (реконструкції) здійснюється у порядку встановленого чинним законодавством України.

 

Секретар міської ради                                                          Вікторія БУЛАХ

 

Начальник управління

капітального будівництва та

житлово-комунального господарства                        Сергій БОНДАРЕНКО

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія