
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
___________ м. Охтирка ______
Про затвердження Комплексної місцевої цільової програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26, частини другої статті 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 5, підпункту «в» пункту 10 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України, частини третьої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», з метою підвищення ефективності та надійності функціонування систем життєзабезпечення населення, поліпшення якості житлово-комунальних послуг та покращення рівня благоустрою Охтирської міської територіальної громади, керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
| Додаток
до рішення Охтирської міської ради від ______________ № __________ |
Комплексна місцева цільова Програма
забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів
Охтирської міської територіальної громади
на 2026 – 2028 роки
м. Охтирка
ПАСПОРТ
Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів
Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
| 1 | Ініціатор розроблення програми | Виконавчий комітет Охтирської міської ради |
| 2 | Підстави для розроблення Програми | Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», Бюджетний кодекс України |
| 3 | Розробник Програми | Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради |
| 4 | Співрозробники Програми | Підприємства надавачі (виконавці) житлово-комунальних послуг |
| 5 | Відповідальний виконавець Програми | Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради |
| 6 | Учасники програми | Підприємства надавачі (виконавці) житлово-комунальних послуг,
КП «Благоустрій» |
| 7 | Термін реалізації Програми | 2026 – 2028 роки |
| 8 | Фінансування Програми | Кошти державного, обласного, міського бюджету, кошти підприємств надавачів (виконавців) житлових та комунальних послуг, інвесторів, благодійників |
| 9 | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: (тис. грн.)
у тому числі: |
503970 |
| 9.1 | кошти міського бюджету (тис. грн.) | 431970 |
| 9.2 | кошти інших джерел (тис. грн.) | 72000 |
Комплексна місцева цільова Програма забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (далі – Програма) – це локальний стратегічний документ, який визначає цілі, завдання, пріоритети та комплекс заходів, направлених на досягнення цілей – підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення громади, поліпшення якості житлово-комунальних послуг, благоустрою територій з одночасним зниженням нераціональних витрат.
Програма розроблена на виконання Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про автомобільні дороги», «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», інших законів і нормативно-правових актів.
Терміни використані у Програмі вживаються у значенні наведеному у вищевказаних Законах та нормативних документах.
Заходи Програми, шляхи вирішення проблем узгоджуються з державною політикою регіонального розвитку, регіональною стратегією розвитку, середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки.
Роботи з ремонту та утримання об’єктів благоустрою спрямовуються на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей, у тому числі шляхом створення безпечних і сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, та продовження їх строків служби.
Житлово-комунальне господарство – це складний багатогалузевий комплекс, що включає в себе утримання житлових будинків, вулично-дорожньої мережі, систем електропостачання, централізованого теплопостачання, водопостачання, водовідведення, благоустрій територій, управління відходами.
Без розвинутої інфраструктури, яка створюється та забезпечується підприємствами – виконавцями житлово-комунальних послуг, послуг з благоустрою – неможливе належне існування будь-якої громади. Відсутність інвестицій у галузь та обмаль власних обігових коштів підприємств можуть призвести до значного погіршення технічного стану основних фондів, підвищення аварійності об’єктів житлово-комунального господарства, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, що негативно впливає на якість та рівень надання комунальних послуг, економічну ситуацію вцілому.
Програма розроблена з метою реалізації на території Охтирської міської територіальної громади державної політики та власних повноважень виконавчих органів міської ради в галузі житлово-комунального господарства, благоустрою, управління побутовими відходами, створення умов щодо належного утримання, відновлення і розвитку сприятливого для життєдіяльності населення середовища та забезпечення населення громади якісними житлово-комунальними послугами.
Обгрунтованими шляхами вирішення нагальних проблем в галузі житлово-комунального господарства та благоустрою територій (шляхами досягнення мети Програми) є:
– збільшення обсягів капітального ремонту, реконструкції (модернізації) житлового фонду та об’єктів благоустрою;
– належне утримання, своєчасний ремонт об’єктів комунальної власності (основних фондів);
– поліпшення технічного стану водопровідно-каналізаційної мережі, якості питної води, зниження втрат питної води;
– збільшення обсягів заміни та санації зношених водогонів та мереж водовідведення;
– забезпечення безперебійного централізованого теплопостачання міста протягом усього опалювального сезону;
– зменшення втрат у теплових мережах у процесі транспортування теплової енергії;
– покращення експлуатаційного стану доріг, у тому числі, – тротуарів, мережі зливової (дощової) каналізації ;
– своєчасне належне обслуговування, реконструкція ремонт системи зовнішнього освітлення вулиць;
– поліпшення екологічного стану навколишнього середовища, у тому числі управління побутовими відходами.
Джерелами фінансування заходів Програми є:
– державний бюджет;
– обласний бюджет;
– місцевий бюджет;
– кошти співвласників багатоквартирних будинків (у випадках передбачених законодавством та цією Програмою);
– кошти суб’єктів господарювання – виконавців послуг;
– інші джерела не заборонені законодавством.
Обсяги фінансування заходів Програми з місцевого бюджету визначаються в межах затверджених бюджетних призначень на їх виконання на підставі рішення Охтирської міської ради про бюджет громади.
Перелік завдань і заходів Програми за напрямками роботи викладені у Додатку 1 до Програми.
Строк виконання Програми – упродовж 2026 – 2028 років.
Координацію дій виконавців Програми (реалізацію завдань) здійснює заступник міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Відповідальним виконавцем, головним розпорядником бюджетних коштів, призначених на фінансування заходів Програми є Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Контроль за виконанням цієї Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Начальник управління
капітального будівництва та
житлово-комунального
господарства Сергій БОНДАРЕНКО
Додаток 1
до Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування
та розвитку комунального господарства і благоустрою Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
Заходи
щодо виконання завдань Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку комунального господарства і благоустрою Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
| № з/п | Найменування заходів, завдань | Роки | ||
| 2026 | 2027 | 2028 | ||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| Житловий фонд | ||||
| 1 | Реконструкція, капітальний ремонт
спільного майна багатоквартирних житлових будинків на умовах співфінансування, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) |
20 000 | 20 000 | 20 000 |
| 2 | Заходи з ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд житлового фонду (тис. грн.) | 1000 | 1000 | 1000 |
| 3 | Реалізація проєктів з підвищення енергоефективності житлових будинків (утеплення фасадів, дахів, заміни вікон, дверей на енергозберігаючі та ін.)
(тис. грн.) |
2000 | 2000 | 2000 |
| 4 | Формування фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та інших категорій соціально незахищених верств населення, у тому числі: виготовлення проєктної документації, будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, реставрація) (тис. грн.) | 3000 | 5000 | 5000 |
| Об’єкти комунальної інфраструктури | ||||
| 5 | Капітальний ремонт Головного корпусу з прибудовами зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирської ТЕЦ), у тому числі коригування проєкту | 5000 | ||
| 6 | Капітальний ремонт службового корпусу зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирської ТЕЦ), у тому числі коригування проєкту (тис. грн.) | 5000 | ||
| 7 | Реконструкція водогрійної котельні зруйнованого підприємства “Охтирські теплові мережі” (Охтирська ТЕЦ)
(тис. грн.) |
60 000 | ||
| 8 | Реконструкція, ремонт центральних теплових пунктів (ЦТП) комунальної власності, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) | 1000 | 2000 | 2000 |
| 9 | Будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) мережі централізованого питного водопостачання, у тому числі виготовлення проєктної документації
(тис. грн.) |
4500 | 5000 | 5000 |
| 10 | Реконструкція, капітальний ремонт зовнішньої мережі централізованого водовідведення, у тому числі виготовлення проєктної документації
(тис. грн.) |
3000 | 2000 | 2000 |
| 11 | Реконструкція системи централізованого водовідведення міста (каналізаційних насосних станцій КНС №1, КНС №2, очисних споруд) (тис. грн.) | 200 | ||
| 12 | Ремонт пошкоджених (зруйнованих) оглядових колодязів мереж централізованого водо-, теплопостачання, водовідведення (тис. грн.) | 600 | 600 | 700 |
| Вулично-дорожня мережа | ||||
| 13 | Будівництво, реконструкція, ремонт вулиць і доріг комунальної власності, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) | 1000 | 1000 | 1000 |
| 14 | Реконструкція, ремонт внутрішньокартальних, міжбудинкових та інших проїздів на території громади, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) | 3000 | 3000 | 3000 |
| 15 | Поточний ремонт дорожнього покриття вулично-дорожньої мережі територіальної громади (тис. грн.) | 35000 | 35000 | 35000 |
| 16 | Утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах громади (виправлення, підсипання, грейдерування, коткування проїзної частини вулиць, доріг) (тис. грн.) | 2000 | 2000 | 2000 |
| 17 | Утримання вулично-дорожньої мережі територіальної громади в зимовий період (прибирання снігу, оброблення протиожеледніми матеріалами) (тис. грн.) | 600 | 600 | 600 |
| 18 | Придбання матеріалів для утримання вулично-дорожньої мережі (щебінь, пісок, суміші, сіль, бітумна емульсія, «холодний асфальт» та ін.) (тис. грн.) | 1500 | 1500 | 1500 |
| Штучні споруди доріг | ||||
| 19 | Капітальний ремонт мостових споруд, розташованих на вулицях і дорогах територіальної громади, у тому числі виготовлення проєктної документації (тис. грн.) | 20000 | 25000 | 25000 |
| 20 | Поточний ремонт мостових споруд комунальної власності (тис. грн.) | 1000 | 1400 | 1500 |
| 21 | Експертне обстеження технічного стану мостових споруд комунальної власності (тис. грн.) | 600 | 600 | 600 |
| Споруди водовідводу | ||||
| 22 | Будівництво (капітальний ремонт, реконструкція, виготовлення проєктів) систем поверхневого водовідведення (тис. грн.) | 1300 | 1400 | 2000 |
| 23 | Поточний ремонт і утримання споруд дорожнього водовідводу (зливової каналізації) (тис. грн.) | 1000 | 1100 | 1200 |
| 24 | Запобігання підтопленням територій (розчищення русел річок, розбирання завалів та ін.) (тис. грн.) | 400 | 400 | 400 |
| Тротуари | ||||
| 25 | Капітальний ремонт тротуарів, пішохідних доріжок в населених пунктах громади, у тому числі виготовлення проектної документації (тис. грн.) | 500 | 500 | 500 |
| 26 | Поточний ремонт тротуарів, перехресть, у тому числі згідно з вимогами до безбар’єрності (з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення) (тис. грн.) | 1200 | 1200 | 1200 |
| Нежитлові приміщення | ||||
| 27 | Нове будівництво адміністративної будівлі з інтегрованим центром надання адміністративних послуг за адресою вул. Незалежності, 11 в м. Охтирка (тис. грн.) | 25000 | ||
| 28 | Капітальний ремонт нежитлових приміщень за адресою провулок Харківський, буд. 15, м. Охтирка, у тому числі виготовлення /коригування проєктної документації (тис. грн.) | 9500 | ||
| 29 | Ремонт нежитлової будівлі сільської ради за адресою вулиця Решітька, 6,
с. Стара Іванівка (тис. грн.) |
500 | ||
| Об’єкти благоустрою | ||||
| 30 | Реконструкція Міського парку, у тому числі коригування проєктної документації (тис. грн.) | 200 | 2000 | |
| 31 | Реконструкція парку по вулиці Паркова, у тому числі коригування проєктної документації (тис. грн.) | 200 | 1000 | |
| 32 | Поточний ремонт об’єктів та/або елементів благоустрою (тис. грн.) | 1500 | 1500 | 1500 |
| 33 | Утримання об’єктів благоустрою
(тис. грн.) |
1300 | 1300 | 1300 |
| 34 | Утримання (обслуговування) громадських вбиралень, мобільних туалетних кабін (тис. грн.) | 750 | 800 | 850 |
| 35 | Виготовлення та встановлення аншлагів та номерних знаків на території Охтирської міської територіальної громади (тис. грн.) | 20 | 30 | 30 |
| Зовнішнє освітлення вулиць | ||||
| 36 | Реконструкція, модернізація об’єктів зовнішнього освітлення вулиць (виготовлення проектної документації, встановлення енергозберігаючих світильників, ламп, шаф керування та ін.) (тис. грн.) | 300 | 400 | 300 |
| 37 | Ремонт, технічне обслуговування систем зовнішнього освітлення вулиць населених пунктів (тис. грн.) | 2500 | 2500 | 2500 |
| 38 | Придбання будівельних (електротехнічних) матеріалів, обладнання для ремонту зовнішнього освітлення вулиць (кабель, провід, лампи, засоби автоматики та ін.) (тис. грн.) | 500 | 500 | 500 |
| Управління комунальним майном | ||||
| 39 | Оплата комунальних послуг (електро- тепло-, газо-, водо- постачання та водовідведення), послуг з управління об’єктами комунальної власності
(тис. грн.) |
7000 | 10 000 | 10 000 |
| 40 | Технічне обслуговування внутрішніх електромереж об’єктів комунальної власності (тис. грн.) | 200 | 200 | 200 |
| 41 | Оплата земельного податку відповідно до податкової декларації з плати за землю (тис. грн.) | 2000 | 2000 | 2000 |
| 42 | Виготовлення технічних паспортів об’єктів нерухомого майна комунальної власності (тис. грн.) | 50 | 50 | 50 |
| 43 | Виготовлення технічної документації на земельні ділянки комунальної власності під об’єктами життєзабезпечення громади (тис. грн.) | 150 | 100 | 100 |
| 44 | Експертна оцінка (з наданням звіту і рецензії) об’єктів нерухомого майна, що підлягають приватизації чи передаються в оренду (тис. грн.) | 100 | 100 | 100 |
| 45 | Реєстрація транспортних засобів комунальної власності (з свідоцтвом про реєстрацію та номерними знаками)
(тис. грн.) |
20 | 20 | 20 |
| 46 | Технічна експертиза транспортних засобів комунальної власності (тис. грн.) | 20 | 20 | 20 |
| 47 | Експертна оцінка комунального майна (з рецензією) для визначення придатності для подальшого використання чи списання (тис. грн.) | 70 | 100 | 100 |
| 48 | Організація охорони об’єктів комунальної власності (тис. грн.) | 3000 | 3500 | 3500 |
| ВСЬОГО | 229280 | 138420 | 136270 | |
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Начальник управління
капітального будівництва та
житлово-комунального
господарства Сергій БОНДАРЕНКО
| Додаток 2
до Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки |
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки
| Рік виконання | Всього за рахунок місцевого бюджету,
(тис. грн.) |
| 2026 | 229 280 |
| 2027 | 138 420 |
| 2028 | 136 270 |
| Разом | 503 970 |
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Начальник управління
капітального будівництва та
житлово-комунального
господарства Сергій БОНДАРЕНКО
| Додаток 3
до Комплексної місцевої цільової Програми забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки |
ПОРЯДОК
співфінансування капітального ремонту майна, що перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирних житлових будинків
Комплексна місцева цільова Програма забезпечення належного функціонування та розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів Охтирської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки (далі – Програма) передбачає виконання робіт з капітального ремонту спільного майна багатоквартирних житлових будинків за умови спільного фінансування таких робіт, а саме:
– до 50% від загальної вартості робіт – за рахунок міського бюджету;
– до 50% – кошти співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ у разі створення), а також кошти інших джерел не заборонені законодавством.
Обсяг видатків міського бюджету на участь у реалізації даної Програми визначається рішенням Охтирської міської ради про затвердження бюджету Охтирської міської територіальної громади на відповідний рік виходячи з наявного фінансового ресурсу.
Видатки на капітальний ремонт чи реконструкцію спільного майна багатоквартирних будинків за цією Програмою направляються на:
– капітальний ремонт чи реконструкцію даху;
– капітальний ремонт чи реконструкцію внутрішньобудинкових систем постачання теплової енергії, постачання електричної енергії, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та інше обладнання в будинку згідно з межею відповідальності;
– капітальний ремонт чи реконструкцію несучих, огороджувальних та несуче-огороджувальних конструкцій будинку;
– капітальний ремонт чи реконструкцію прибудинкової території (елементів зовнішнього благоустрою).
Витрати на капітальний ремонт чи реконструкцію включають:
– виготовлення проєктної документації;
– проведення будівельної експертизи проєктної документації (у випадках передбачених законодавством);
– виконання будівельно-ремонтних робіт;
– здійснення авторського та технічного нагляду за виконанням робіт;
– введення об’єкта в експлуатацію.
Головним розпорядником коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади, направлених на участь у реалізації Програми, є Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Порядок співфінансування капітального ремонту майна, що перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирних житлових будинків (далі – Порядок) поширюється на всі багатоквартирні житлові будинки Охтирської міської територіальної громади.
При плануванні та розподілі бюджетних призначень на капітальні ремонти (реконструкцію) житлового фонду, першочергово плануються роботи у багатоквартирних житлових будинках, співвласники яких добровільно в установленому законодавством порядку погодились на проведення робіт на умовах співфінансування та підтвердили наявність на банківському рахунку управителя чи ОСББ необхідної суми коштів для фінансування частки робіт за рахунок співвласників.
Кожний співвласник несе зобов’язання щодо капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Обсяг робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного житлового будинку визначають у встановленому законодавством порядку Управитель (разом з уповноваженою особою (особами) співвласників) або ОСББ за результатами щорічних оглядів технічного стану будинку з урахуванням відповідних звернень співвласників.
Управитель з уповноваженою особою (особами) або ОСББ складає дефектний акт встановленої форми, який є обґрунтуванням для обговорення на загальних зборах співвласників, замовлення проектно-кошторисної документації, визначення підрядників на виконання таких робіт та орієнтовної вартості таких робіт.
Питання проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку на умовах спільного фінансування вирішується на загальних зборах співвласників чи членів ОСББ та оформляється протоколом у відповідності до вимог чинного законодавства.
На загальних зборах співвласників (ОСББ) мають бути вирішені наступні питання:
– визначення уповноваженого представника співвласників на укладення договорів (про виготовлення проєктної документації з проходженням експертизи; на виконання робіт з капітального ремонту (реконструкції); про здійснення авторського та технічного нагляду; представництва інтересів співвласників багатоквартирного будинку пов’язаних з даними роботами.
– визначення виду та складу робіт, спільне фінансування яких має здійснюватися;
– спосіб визначення дольової участі кожного співвласника у фінансуванні робіт;
– спосіб накопичення коштів співвласників для спів фінансування робіт.
Протокол зборів співвласників з питань проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного житлового будинку на умовах співфінансування, оформлений належним чином, складається у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя, а другий передається Управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Повідомлення про рішення, прийняте зборами співвласників, не пізніше 10 днів після його прийняття надається управителем чи уповноваженою особою в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також розміщується у загальнодоступному місці при вході до кожного під’їзду.
У разі надання згоди співвласниками на проведення капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку, оформленої належним чином, управитель чи ОСББ за кошти співвласників:
– замовляють проєктну документацію на визначений вид робіт – укладають відповідний договір з суб’єктом господарювання, який має необхідний дозвіл (ліцензію, сертифікат);
– отримують позитивний висновок будівельної експертизи (у випадках передбачених законодавством).
Після затвердження у встановленому порядку проєктної документації управитель або ОСББ (уповноважена особа) подає до Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради заяву на проведення капітального ремонту (реконструкції) багатоквартирного будинку із залученням бюджетних коштів на умовах спільного фінансування та додає до неї такі документи:
– інформація про об’єкт (дефектний акт, проєктна документація, висновок будівельної експертизи (у випадках передбачених законодавством); фото об’єкта (елементів, що потребують капітального ремонту);
– гарантійний лист щодо спільного фінансування робіт;
– протокол зборів співвласників, або зборів представників ОСББ;
– документи, що підтверджують особу та її повноваження;
– копія Статуту (для ОСББ);
– копія договору (для управителя);
– довідка з банківської установи про стан рахунку (управителя або ОСББ) з наявною сумою коштів для реалізації заходів Програми.
Початком участі у Програмі вважається подача пакету документів, зазначених вище до Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Об’єкти (багатоквартирні будинки) включаються до переліку в порядку черговості надходження заяв з необхідними документами до розпорядника бюджетних коштів.
Розпорядник бюджетних коштів (Управління) забезпечує ведення онлайн-переліку таких об’єктів (багатоквартирних будинків) на офіційному сайті Охтирської міської ради. Оновлення онлайн-переліку відбувається одразу при реєстрації розпорядником поданої заяви і документів.
Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» головний розпорядник бюджетних коштів здійснює процедуру закупівлі робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку, співвласники якого виконали вищенаведені умови цього Порядку.
За результатами проведеної процедури закупівлі з переможцем укладається трьохсторонній договір про капітальний ремонт (реконструкцію) між Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради – з однієї сторони, співвласниками багатоквартирного житлового будинку в особі ОСББ чи управителя – з другої сторони, та підрядником (виконавцем) – з третьої сторони.
В договорі про виконання робіт з капітального ремонту (реконструкції) спільного майна багатоквартирного будинку обов’язково зазначається порядок спільної часткової оплати виконаних робіт (наданих послуг), а саме: до 50% від загальної вартості робіт – за рахунок міського бюджету; до 50% – кошти співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ у разі створення).
З метою забезпечення належного контролю за дотриманням проєктних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту (реконструкції), на підставі укладених окремих трьохсторонніх договорів здійснюється технічний та авторський нагляд за виконанням робіт.
Вартість послуг з технічного та авторського нагляду включаються до сукупної вартості капітального ремонту (реконструкції).
Результати виконаних будівельних робіт та наданих послуг з авторського та технічного нагляду оформляються у встановленому чинним законодавством порядку.
Один оригінальний примірник належним чином оформлених документів залишається в Управлінні капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Розрахунки за виконані роботи та надані послуги здійснюються у безготівковій формі в національній валюті України на умовах, визначених у договорі.
Введення об’єкта (багатоквартирного житлового будинку) в експлуатацію після капітального ремонту (реконструкції) здійснюється у порядку встановленого чинним законодавством України.
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Начальник управління
капітального будівництва та
житлово-комунального господарства Сергій БОНДАРЕНКО