Про внесення змін до Положення про управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради      

26 Лютого, 2024 169

Про внесення змін до Положення про управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради       

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

  СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

__________                               м. Охтирка                                             _______

 

Про внесення змін до Положення про управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради    

 

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»,  Закону України «Про управління відходами», враховуючи зміни   до Порядку  проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081,  рішення Охтирської міської ради від 07.09.2023 № 672-МР  «Про зміну (перейменування) назв площ, вулиць та провулків у місті Охтирка Охтирського району Сумської області»,   керуючись    частиною  першою  статті  59  Закону  України  «Про  місцеве  самоврядування  в Україні»,  міська рада вирішила: 

 

  1. Внести зміни до Положення про  управління  капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради,  затвердженого рішенням Охтирської міської ради 25.02.2020 № 1925-МР,  а саме:

1) пункт 1.1.  розділу І доповнити абзацом наступного змісту «Управління має скорочене найменування   – УКБ та ЖКГ  Охтирської міської ради»;

2)  пункт 1.8.  розділу І викласти в новій редакції: «Юридична адреса Управління: 42706, Сумська область, Охтирський район, м. Охтирка, вул. Івана Шаповала, буд. 27а»;

3) пункт 1.12. розділу І викласти в новій редакції : «Управління є організатором перевезень на автобусному маршруті загального користування  на міських, приміських   автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної громади (далі – маршрут в межах території однієї територіальної громади»;

4)  у тексті пункту 2.6. розділу ІІ після слова «міських» доповнити словом «приміських»;

5) в абзаці п’ятому  пункту 2.5. розділу ІІ слово «бродячих» замінити словом «безпритульних»;

6) абзац шостий та сьомий пункту 2.5. розділу ІІ викласти в новій редакції:

« – бере участь у розробленні та реалізації місцевих планів управління відходами,  є замовником робіт з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів територіальної громади та в межах кошторисних призначень;

– є організатором конкурсу з визначення у встановленому порядку суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання, перевезення  побутових відходів».

  1. Затвердити Положення про Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради в новій редакції, що додається.
  2. Вважати таким, що втратило чинність, рішення Охтирської міської ради від 25.02.2020 № 1925-МР «Про затвердження Положення проуправління капітального будівництва та житлово-комунального  господарства Охтирської міської ради в новій редакції».

 

 

Міський голова                                                                 Павло КУЗЬМЕНКО

 

                                                                                   Додаток

до рішення міської ради

____________ № _______                                                                                                                      

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА ТА

ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

І. Загальні положення

 

  • Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради (далі – Управління) –  юридична особа публічного права – виконавчий орган місцевого самоврядування, створений міською радою, підконтрольний та підзвітний їй, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голові.

Управління має скорочене найменування  – УКБ та ЖКГ  Охтирської міської ради.

1.2.    Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, Актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, інших виконавчих органів влади, рішеннями Сумської обласної ради, розпорядженнями та дорученнями голови Сумської обласної державної адміністрації, рішеннями Охтирської міської ради, її виконавчого комітету та розпорядженнями міського голови, наказами начальника управління та цим Положенням.

1.3.     Управління є балансоутримувачем житлового фонду Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, об’єктів житлово-комунального комплексу, об’єктів благоустрою, транспортної інфраструктури,  які перебувають у власності територіальної громади, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію у відповідності до вимог чинного законодавства.

1.4.     Управління є орендодавцем комунального майна, що перебуває на балансі управління, наймодавцем житла комунальної форми власності, органом приватизації комунального майна Охтирської міської  територіальної громади.

1.5.     Управління є структурним підрозділом міської ради і утримується за рахунок коштів міського бюджету та коштів, передбачених у вартості будівництва на утримання служб замовника та ведення технічного нагляду, які зараховуються до спеціального фонду міського бюджету.

1.6.     Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників та видатки на утримання управління затверджує міська рада.

1.7.      Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в Охтирському управлінні Державної казначейської служби Сумської області, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

1.8.     Юридична адреса Управління: 42706, Сумська область, Охтирський район, м. Охтирка, вул. Івана Шаповала, буд. 27а .

1.9. Управління забезпечує організацію здійснення   повноважень,  визначених підпунктом 9 пункту «а» статті 28, підпунктами 1,4 пункту «а»   статті 29, підпунктами 1, 3, 11, 12, 14, 17, 20 пункту «а», підпункт 5 пункту «б»   статті 30,  підпунктами 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 пункту «а»   статті 31  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

1.10.  Управління не має права розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частину серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску),  членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.11.  У разі припинення управління як юридичної особи (у результаті його ліквідації,  злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

1.12. Управління є організатором перевезень на автобусному маршруті загального користування  на міських, приміських   автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної громади (далі – маршрут в межах території однієї територіальної громади).

ІІ. Завдання Управління

 

2.1.     Основними завданнями Управління є :

– забезпечення виконання завдань з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту (далі – будівництво) об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення,  жилих будинків, інших будівель та споруд на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;

– забезпечення ефективного управління об’єктами житлово-комунального господарства, інженерної інфраструктури, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, їх належне утримання та експлуатацію.

– комплексний розвиток житлово-комунального господарства, транспортної інфраструктури та зеленого господарства, благоустрою, надання ритуальних послуг.

2.2. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

–  забезпечує реалізацію державної політики в галузі капітального будівництва, житлово-комунального господарства, благоустрою територій, енергозбереження та охорони навколишнього природного середовища на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;

– впроваджує в будівництві прогресивні проектні рішення, нові будівельні матеріали, конструкції і вироби;

– забезпечує високу якість будівництва об’єктів комунального господарства та об’єктів транспортної інфраструктури, соціально-культурного призначення, жилих будинків, замовником будівництва яких є Управління;

– забезпечує дотримання вимог законодавства у сфері житлово-комунальних послуг;

– здійснює відповідно до чинного законодавства контроль за організацією, якістю та обсягами надання житлово-комунальних послуг;

– здійснює заходи з реформування житлово-комунального господарства відповідно до державних і регіональних програм;

– забезпечує, в межах своїх повноважень, розроблення пропозицій до проектів державних та галузевих програм та бере участь у їх виконанні;

– є організатором конкурсів на визначення підприємств-виконавців житлово-комунальних послуг з подальшим укладенням договорів;

– проводить моніторинг стану виконання державних, галузевих та науково-технічних програм, дебіторсько-кредиторської заборгованості підприємств житлово-комунальної галузі;

– виконує функції замовника робіт (послуг) з водопостачання,  водовідведення, теплопостачання, газопостачання та електропостачання; утримання, експлуатації та капітального ремонту, реконструкції житлового фонду та   нежитлових приміщень комунальної  та інших форм власності; капітального та поточного ремонту доріг міста, утримання дорожньо-мостового господарства;   утримання, капітального ремонту, реконструкції і будівництва інженерних комунікацій, об’єктів благоустрою; експлуатації, ремонту і будівництва мережі вуличного освітлення; експлуатації ливневих систем; озеленення та санітарної очистки;

– з метою ефективного використання бюджетних коштів в межах делегованих йому повноважень організовує в установленому порядку закупівлю товарів, робіт, послуг, необхідних для виконання своїх завдань;

–   на договірних засадах  надає послуги замовника  робіт (послуг)   юридичним особам незалежно від  форми власності,  фізичним особам-підприємцям та окремим громадянам;

–  здійснює господарську та посередницьку діяльність, передбачену чинним законодавством;

–  самостійно розпоряджається коштами, що передбачені у вартості будівництва об’єктів на здійснення функцій замовника робіт (послуг) та коштами, що надходять від надання комунального майна в оренду. Доходи (прибутки) управління  використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання,  реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених її установчими документами;

2.3. У галузі капітального будівництва :

– виконує відповідно до чинного законодавства функції замовника  робіт (послуг) з нового будівництва, реконструкції, реставрації, поточного та капітального ремонтів, розширення, технічного переоснащення об’єктів житлово-комунального і соціального призначення на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, об’єктів освіти, охорони здоров’я, зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового  й іншого призначення, доріг, дорожньо-мостового господарства, інженерних комунікацій, вуличного освітлення;

– власними силами   в разі наявності відповідних кваліфікованих працівників або на підставі договору з третіми особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, забезпечує технічний нагляд протягом усього періоду будівництва об’єктів, з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю, вартістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва;

– отримує в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому законодавством, дозволи на виконання будівельних робіт, замовником яких є управління;

– укладає договори на розроблення проектно-кошторисної документації на об’єкти, замовником за якими виступає виконавчий комітет, веде реєстрацію розробленої проектно-кошторисної документації;

– приймає і перевіряє комплектність одержаної від проектних або розвідувальних організацій проектно-кошторисної та іншої документації, забезпечує в установленому порядку проведення державної експертизи цієї документації, її погодження і затвердження уповноваженими державними органами та передає цю документацію будівельним організаціям;

– надає будівельній організації (підряднику) будівельний майданчик та передає затверджену проектно-кошторисну документацію, обладнання і матеріали, якщо постачання таких покладене на замовника;

– укладає договори підряду на виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також договори поставки  обладнання та матеріалів;

– готує документи та надає їх інспекції державного архітектурно- будівельного контролю в порядку, встановленому законодавством, для  прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію;

– організовує разом з іншими структурними підрозділами Охтирської міської ради передачу закінчених будівництвом об’єктів підприємствам, організаціям, установам згідно з чинним законодавством;

– здійснює перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта – технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань;

– розробляє пропозиції до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів з питань капітального будівництва і здійснює контроль за їх виконанням;

– забезпечує капітальний ремонт ліфтів та ліфтового обладнання, створює передумови для проведення ефективних заходів з попередження або ліквідації аварійних ситуацій в ліфтовому господарстві, міста, модернізації, ремонту та заміни ліфтів на об’єктах комунальної власності;

– забезпечує виконання завдань з поточного ремонту доріг, утримання дорожньо-мостового господарства, в тому числі  з експлуатації ливневих систем;

–  приймає участь у розробці генерального плану, проектів розвитку Охтирської міської   територіальної громади, проекту детального плану території;

– здійснює у відповідності з державними будівельними нормами, контроль за застосуванням договірних   цін на матеріали і обладнання в документах, поданих до оплати.

2.4. У сфері житлової політики та надання житлово-комунальних послуг:

– здійснює перевірки обґрунтованості розрахунків цін/тарифів, запропонованих виконавцями житлово-комунальних послуг; здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності цих підприємств;

– бере участь у розробленні проектів програм соціально-економічного розвитку міста; цільових програм, спрямованих на підвищення рівня забезпеченості населення, соціальної і виробничої сфери всіма видами житлово-комунальних послуг та поліпшення їх якості, забезпечення охорони навколишнього природного середовища, енергозбереження;

– забезпечує реалізацію повноважень Охтирської міської ради,  її виконавчого комітету щодо встановлення норм споживання житлово-комунальних послуг, здійснення відповідно до законодавства контролю за їх дотриманням;

– здійснює аналіз рівня та динаміки цін/тарифів, їх складових;

– здійснює співфінансування  та/ або фінансову підтримку ОСББ на підставі рішень міської ради та її виконавчого комітету у відповідності та обсягах передбачених бюджетом Охтирської міської  територіальної громади, міськими програмами та положеннями.

2.5. У сфері благоустрою території, охорони навколишнього природного середовища, поводження з відходами, поховання:

– бере участь у виконанні державних, розробленні та виконанні регіональних та міських програм та правил  щодо благоустрою території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;

– забезпечує відновлення вуличного освітлення, реконструкцію  існуючих систем вуличного освітлення та їх обслуговування;

– забезпечує благоустрій території, в тому числі організації озеленення, догляду за зеленими насадженнями в межах своєї компетенції;

– є замовником послуг з регулювання чисельності безпритульних тварин;

– бере участь у розробленні та реалізації місцевих планів управління відходами,  є замовником робіт з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів територіальної громади та в межах кошторисних призначень;

– є організатором конкурсу з визначення у встановленому порядку суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання, перевезення  побутових відходів;

– забезпечує організацію діяльності у сфері поховання та похоронної справи в межах своєї компетенції;

– надає дозволи на порушення об’єктів благоустрою або відмову в їх видачі, здійснює  їх переоформлення, видачу дублікатів,  анулювання.

2.6. У сфері транспортного обслуговування населення:

– здійснює відповідно до законодавства контроль у межах своїх повноважень за організацією обслуговування населення на міських,  приміських автобусних маршрутах загального користування;

– надає на розгляд комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним транспортом загального користування пропозиції щодо розробки маршрутів і графіків руху на міських, приміських автобусних маршрутах загального користування, оптимізації схеми руху;

–  самостійно  або  з залученням робочого органу  проводить конкурс на визначення  автомобільного перевізника, в зв’язку з чим затверджує персональний склад конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників, визначає об’єкт конкурсу, затверджує умови конкурсу, приймає рішення  про недопущення  до участі перевізника-претендента, визначає переможця чи переможців конкурсу,  а також того, хто зайняв друге місце, приймає рішення про скасування рішення конкурсного комітету у встановленому законодавством порядку, затверджує розклад руху маршруту, укладає договори з автомобільними перевізниками;

– у випадках, передбачених чинним законодавством, призначає тимчасового автомобільного перевізника на міських, приміських автобусних маршрутах загального користування на термін не більше ніж три місяці та укладає з ним тимчасовий договір;

– забезпечує контроль за утриманням та експлуатацією зупинок громадського транспорту, які перебувають в комунальній власності;

– забезпечує виконання завдань з утримання  дорожніх знаків, дорожньої розмітки;

– здійснює перевірки економічної обґрунтованості розрахунків цін/тарифів, запропонованих автомобільними перевізниками.

2.7. У сфері управління комунальним майном територіальної громади:

– веде Єдиний реєстр комунального майна, яке може бути передане в оренду або перебуває в оренді;

– здійснює контроль за виконанням договірних зобов’язань  орендаторами комунального майна Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;

– забезпечує облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, бажають вступити до житлово-будівельних кооперативів, мають право отримати житло з житлового фонду соціального призначення;

2.8. У сфері теплопостачання:

– розробляє міські, бере участь у реалізації регіональних цільових програм у сфері теплопостачання;

– здійснює аналіз стану сфери теплопостачання;

– організовує відповідно до чинного законодавства контроль  за здійсненням заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи об’єктів житлово-комунального господарства в опалювальний період, а також в умовах стихійного лиха, аварій, катастроф і ліквідації їх наслідків, здійснює моніторинг підготовки об’єктів житлового господарства до роботи в осінньо-зимовий період;

– бере участь у здійсненні заходів з поліпшення інвестиційного та інноваційного клімату в місті, залучення інвестицій на розвиток сфери теплозабезпечення;

– організовує розроблення схеми теплозабезпечення міста.

2.9. У сфері енергозбереження:

– розробляє міські, бере участь у розробленні та реалізації регіональних цільових програм у сфері енергозбереження;

–  здійснює аналіз стану сфери енергозбереження по управлінню;

–  аналізує стан та ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів управлінням.

2.10. У сфері питної води та питного водопостачання, водовідведення:

– розробляє і реалізує міські програми у сфері питної води та питного водопостачання та водовідведення, бере участь у реалізації державних та регіональних програм у цій сфері;

– здійснює контроль за виконанням правил і норм користування системами питного водопостачання та водовідведення;

– організовує розроблення та затвердження схем водопостачання та водовідведення.

2.11. У сфері газопостачання:

– отримує інформацію щодо виконання  правил і норм користування системами газопостачання;

2.12. У сфері постачання електричної енергії:

– отримує інформацію щодо виконання  правил і норм користування системами електричної енергії

 

ІІІ. Функції управління

 

3.1. З метою реалізації державної політики в галузі капітального будівництва та житлово-комунального господарства на території міста  Управління виконує відповідно до чинного законодавства функції замовника робіт (послуг) з нового будівництва, реконструкції, реставрації, поточного та капітального ремонтів, розширення, технічного переоснащення об’єктів житлово-комунального і соціального призначення на території Охтирської міської ради, об’єктів освіти, охорони здоров’я, зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового  й іншого призначення, доріг, дорожньо-мостового господарства, інженерних комунікацій, вуличного освітлення, в зв’язку з чим:

– бере участь у розробленні проекту бюджету Охтирської міської об’єднаної територіальної громади;

– отримує в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому законодавством, дозволи на виконання будівельних робіт на об’єктах, що включені до плану будівництва;

– укладає договори на розроблення, корегування проектно-кошторисної документації,  здійснення експертизи зазначеної документації, здійснення авторського нагляду,  технічного нагляду, веде реєстрацію розробленої проектно-кошторисної документації;

– приймає і перевіряє комплектність одержаної від проектних або розвідувальних організацій проектно-кошторисної та іншої документації, забезпечує в установленому порядку проведення державної експертизи цієї документації, її погодження і затвердження уповноваженими державними органами та передає цю документацію будівельним організаціям;

– надає будівельній організації (підряднику) будівельний майданчик та передає затверджену проектно-кошторисну документацію, обладнання і матеріали, якщо постачання таких покладене на замовника;

– укладає договори підряду на виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт,  договори  поставки матеріалів та обладнання, договори на розробку технічних умов на підключення до існуючих  інженерних мереж та інші  договори в межах відповідних повноважень;

– готує документи та надає їх інспекції державного архітектурно- будівельного контролю в порядку, встановленому законодавством, для  прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію;

– організовує разом з іншими структурними підрозділами Охтирської міської ради передачу закінчених будівництвом об’єктів підприємствам, організаціям, установам;

– здійснює перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об’єкта – технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань;

– провадить методичну роботу, направлену на створення і функціонування  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті;

– організовує передачу в комунальну власність житла та комунальних об’єктів, що перебувають у повному господарському віданні державних підприємств та інших суб’єктів підприємницької діяльності та не ввійшли до статутних фондів підприємств, а також збудованих об’єктів житлово-комунального комплексу;

– сприяє створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та надає правову допомогу в організації їх  діяльності;

– розглядає пропозиції, скарги, заяви громадян, веде прийом громадян з особистих питань, що належать до його компетенції; вживає своєчасні заходи, направлені на  усунення причин цих скарг та врахування пропозицій громадян;

– здійснює оперативний прийом  звернень громадян з питань житлово-комунального   господарства, які   потребують невідкладного вирішення    та забезпечує  організацію  взаємодії підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг  по ліквідації аварійних ситуацій, які призвели до перебою в наданні життєво важливих послуг населенню;

– забезпечує благоустрій території, яка є власністю територіальної громади.

3.2. З метою ефективного використання майна, що перебуває в комунальній власності Охтирської міської   територіальної громади його належного обліку, контролю за використанням:

– в межах своєї компетенції забезпечує контроль за станом експлуатації житлового фонду і об’єктів комунального господарства незалежно від форм власності, а також координує діяльність підприємств, які надають житлово-комунальні послуги;

– укладає договори  оренди комунального майна Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, яке перебуває у нього на балансі, здійснює контроль за виконанням договірних умов;

– здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання комунального майна та забезпечує їх виконання (проектування, фінансування, технічний нагляд за ходом виконання, приймання виконаних робіт);

– контролює якість і надійність робіт, що виконуються, послуг, що надаються; приймає і оплачує виконані роботи і послуги згідно з укладеними договорами;

– укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з виконавцями послуг;

– в межах повноважень застосовує відповідні заходи до підприємств, що допустили погіршення якості, невиконання норм, правил з утримання, експлуатації житлового фонду, об’єктів інженерної інфраструктури міста;

– здійснює бухгалтерський облік, звітність і контроль за дотриманням порядку, достовірністю обліку і звітності на підприємствах, в установах і організаціях, що належить до сфери його управління, подає у встановленому порядку зведену бухгалтерську звітність;

– забезпечує у встановленому порядку облік, інвентаризацію та видачу дозволів на видалення зелених насаджень;

– здійснює необхідні заходи щодо обліку та реєстрації безхазяйного нерухомого майна та представництва інтересів Охтирської міської об’єднаної територіальної громади в суді, державній реєстраційній службі, з питань, пов’язаних з правом власності на це майно;

– формує переліки об’єктів, що є власністю територіальної громади, готує проекти рішень міської ради щодо їх затвердження, внесення змін та доповнень;

– готує проекти рішень міської ради та інші необхідні документи про передачу цілісних майнових комплексів підприємств, установ,  організацій, об’єктів незавершеного будівництва, окремих інвентарних об’єктів, основних засобів з комунальної власності у державну власність і навпаки;

– організовує  укладення договорів про передачу у господарське відання або оперативне управління комунального майна з керівниками підприємств, установ, організацій, здійснює контроль за його збереженням  та ефективним використанням, подає пропозиції щодо поліпшення  використання комунального майна;

– забезпечує роботу комісії з приймання-передачі об’єктів комунальної власності територіальної громади міста, готує відповідні акти;

– готує пропозиції щодо списання основних засобів, які за висновками комісій  підприємств,   установ   та   організацій,  є непридатними для подальшого використання, здійснює їх огляд.

– готує проекти документів по відчуженню основних засобів підприємств, організацій, установ комунальної власності;

– веде листування  з підприємствами, організаціями, установами з питань обліку, відчуження, оцінки та управління майном;

– здійснює заходи щодо державної реєстрації прав територіальної громади міста на нерухоме майно та їх обтяжень а також з контролю за станом страхування комунального майна;

– забезпечує роботу конкурсної комісії з відбору суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання для здійснення оцінки майна;

– організовує у встановленому порядку проведення інвентаризації комунального майна, в т. ч. що перебуває  у користуванні підприємств, установ, організацій на правах оперативного управління, господарського відання, оренди та у разі необхідності вносить зміни у договори  та актів приймання-передачі;

– надає консультативну та методичну допомогу іншим органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади,  керівникам підприємств, установ, організацій з питань управління, розпорядження, приватизації об’єктів комунальної власності та оцінки майна;

– бере участь у розробці і реалізації програм приватизації комунального майна, здійснює контроль за належним їх виконанням, видає в межах своєї компетенції документи, що є обов’язковими для виконання відповідними установами, організаціями;

– готує і вносить на розгляд виконавчого комітету проекти рішень, що стосуються забезпечення громадян житлом у тому числі шляхом приватизації жилих приміщень;

– на підставі рішень виконавчого комітету оформлює і видає ордери на житлові приміщення, охоронні свідоцтва (бронювання);

– в межах повноважень вирішує інші питання, пов’язані з обліком, розподілом, обміном, бронюванням чи приватизацією житла згідно з чинним законодавством;

– приймає рішення про оцінку комунального майна для оренди чи приватизації, у порядку встановленому чинним законодавством.

3.3.  В межах своєї компетенції представляє інтереси територіальної громади, міської ради її виконавчого комітету у відносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, судовими та правоохоронними органами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та господарювання, об’єднаннями громадян.

3.4. Здійснює заходи щодо запобігання   корупції  в межах повноважень.

3.5. Виконує в межах повноважень завдання з мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки та санітарних правил;

3.6. В установленому законом порядку розглядає звернення громадян, забезпечує доступ до публічної інформації.

3.7. Скликає у встановленому порядку наради, створює комісії, проводить конференції з питань, що належать до його компетенції.

 

  1. Права Управління

 

В межах наданих законом повноважень Управління має право:

4.1.Здійснювати контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також громадянами вимог законодавства з питань  утримання та ремонту житлового фонду, комунальних об’єктів, транспортної інфраструктури, енергозбереження, благоустрою Охтирської міської об’єднаної територіальної громади, охорони навколишнього природного середовища.

4.2.     Одержувати в установленому порядку від інших органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.3.     Залучати спеціалістів інших підрозділів ради її виконавчого комітету, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для вирішення питань, що належать до його компетенції.

4.4.     Скликати у встановленому порядку наради, створювати комісії, проводити конференції з питань, що належать до його компетенції.

4.5.     Надавати пропозиції, клопотання про притягнення до відповідальності

керівників підприємств, організацій, установ, що належать до сфери його управління.

4.6. Вносити та приймати раціоналізаторські пропозиції щодо зниження вартості будівництва окремих об’єктів та направляти зекономлені кошти на виробничі потреби і стимулювання раціоналізаторів і працівників служби замовника»;

4.7. Розпоряджатися у встановленому чинним законодавством порядку та випадках коштами передбаченими у вартості будівництва на виконання основних завдань та функцій замовника, у межах  затвердженого кошторису; здійснювати розрахунки з підрядниками та іншими підприємствами, установами, організаціями за виконані роботи та надані послуги згідно з укладеними договорами.

 

  1. Структура управління.

 

5.1. Загальну чисельність, штатну структуру Управління затверджує міська рада за пропозицією міського голови.

5.2. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою у порядку, встановленому чинним законодавством України.

5.3. Начальник Управління виконує управлінські, розпорядчі та інші функції згідно з чинним законодавством та посадовою інструкцією, затвердженою міським головою.

5.4. Начальник Управління:

– здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань,  законність прийнятих ним наказів;

– діє без довіреності, представляючи інтереси Управління у відносинах з іншими структурними підрозділами міської ради, Сумської обласної державної адміністрації, іншими територіальними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, видає довіреності працівникам на представлення інтересів Управління;

– визначає ступінь відповідальності керівників структурних підрозділів (відділів), спеціалістів Управління;

– затверджує положення про відділи управління, посадові інструкції заступника начальника Управління, працівників, розподіляє обов’язки між ними;

– вживає заходи з вдосконалення організації праці та підвищення ефективності роботи Управління;

– здійснює добір кадрів в межах своєї компетенції;

– подає міському голові у порядку, передбаченому чинним законодавством, пропозиції (подання)     щодо присвоєння  рангів посадовим особам, заохочення чи притягнення їх до відповідальності;

– видає у межах своєї компетенції накази, організує і контролює їх виконання;

–  затверджує плани заходів з питань, що належать до відання Управління;

– затверджує положення про оплату праці, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам Управління;

– розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління;

– здійснює особистий прийом громадян;

– забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку, виконавської дисципліни, службової етики, пожежної безпеки, санітарних правил;

– узгоджує проекти документів, підписує у межах своєї компетенції окремі документи відповідно до покладених на Управління завдань;

– здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством.

5.5. Самопредставництво: представником  Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства  Охтирської міської ради  в  місцевих судах, господарських судах, адміністративних судах, органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державної виконавчої служби, будь-яких установах і організаціях з питань захисту прав та охоронюваних законом інтересів є  начальник та/або юрисконсульт, який діє на підставі посадової інструкції.

5.6. Накази начальника Управління у разі порушення прав громадян, органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.

5.7. Для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення відповідної сфери діяльності та вирішення інших питань начальником Управління створюються тимчасові комісії.

 

VІ. Зміни до Положення і припинення діяльності Управління

 

6.1.     Внесення змін до цього Положення здійснюється за ініціативою Управління або міської ради шляхом прийняття відповідного рішення виключно на   пленарному засіданні Охтирської міської ради.

6.2.     Управління може бути ліквідовано або реорганізовано за рішенням органу, що його утворив – Охтирської міської ради.

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                   Вікторія БУЛАХ

 

 

 

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія