
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
___________ м. Охтирка ______
Про бюджет Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік
18537000000
(код бюджету)
Розглянувши поданий виконавчим комітетом Охтирської міської ради проєкт бюджету Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік, відповідно до Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
доходи бюджету Охтирської міської територіальної громади у сумі 457 704 800 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади 453 964 000 гривень та доходи спеціального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади 3 740 800 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
видатки бюджету Охтирської міської територіальної громади у сумі 467 657 469,26 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади 443 376 264,26 гривень та видатки спеціального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади 24 281 205 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
профіцит за загальним фондом бюджету Охтирської міської територіальної громади у сумі 10 587 735,74 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
дефіцит за спеціальним фондом бюджету Охтирської міської територіальної громади у сумі 20 540 405 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;
оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Охтирської міської територіальної громади у розмірі 8 000 000 гривень, що становить 1,8 відсотків видатків загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади, визначених цим пунктом;
резервний фонд бюджету Охтирської міської територіальної громади у розмірі 2 000 044,26 гривень, що становить 0,4 відсотки загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади, визначених цим пунктом.
1) до доходів загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, а також трансферти, визначені статтями 97, 101 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України);
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 4 частини першої статті 15 Бюджетного кодексу України.
1) у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України.
1) пунктом 2 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються за напрямами, визначеними частиною другою статті 209 Земельного кодексу України;
2) пунктами 4 та 41 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на природоохоронні заходи;
3) пунктом 8 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються за напрямами, що затверджені Положенням про цільовий фонд Охтирської міської ради.
– оплату праці працівників бюджетних установ;
– нарахування на заробітну плату;
– придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
– забезпечення продуктами харчування;
– оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
– соціальне забезпечення;
– поточні трансферти місцевим бюджетам.
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) взяття бюджетних зобов’язань, здійснення витрат бюджету;
4) забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Пояснювальна записка
до рішення міської ради «Про бюджет Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік»
Дохідна та видаткова частина бюджету сформована відповідно до Бюджетного кодексу України, з урахуванням особливостей складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2025 рік, доведених Міністерством фінансів України.
Показники бюджету громади на 2025 рік розроблено на основі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України в наступному році згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 №780 «Про схвалення основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2025-2027 роки» із застосуванням норм Бюджетного і Податкового кодексів України, а також Закону України від 19.11.2024 № 4059-ІХ «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Виконавчі органи міської ради разом із установами, підприємствами та організаціями усіх форм власності впродовж 2024 року здійснювали реалізацію системних заходів, спрямованих на стабільне функціонування всіх сфер життєзабезпечення Охтирської міської територіальної громади в умовах воєнного стану, підтримку Збройних сил України, територіальної оборони та інших військових формувань; відбудову зруйнованого та пошкодженого ворогом житлового фонду, інфраструктури; забезпечення сталої роботи об’єктів критичної інфраструктури; облаштування та підтримання у належному стані захисних споруд; надання адміністративних і соціальних послуг жителям громади; комплексну підтримку бізнесу, який працює на території громади.
Промисловість
Промисловий комплекс громади зорієнтований переважно на внутрішній ринок, і є визначальним у сфері соціально-економічного розвитку громади, включаючи доходи бюджету, зайнятість і рівень добробуту жителів.
Станом на 1 жовтня 2024 року промислові підприємства громади забезпечили надходження до загального фонду бюджету громади у сумі 74 576,7 тис. грн, що складає 31,2% власних доходів.
Виробничу діяльність у громаді здійснюють промислові підприємства різної форми власності: добувної галузі (НГВУ «Охтирканафтогаз» та 6 інших структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта»), переробної галузі (ПрАТ «Охтирський пивоварний завод», ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», ТДВ «Охтирський хлібокомбінат», TOB «-OCK-»), галузі виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ»).
Унаслідок збройної агресії проти України суб’єкти господарювання змушені функціонувати в умовах численних викликів, які суттєво впливають на фінансову спроможність і перспективи розвитку всіх галузей економіки. Це призводить до роботи підприємств із різним рівнем завантаження, що обумовлено факторами безпеки, вимушеним переміщенням населення, а також змінами в торговельно-транспортних маршрутах. Більшість підприємств були змушені скоротити виробництво, тимчасово призупиняти або взагалі згортати діяльність. Зокрема, ПрАТ «Охтирський м’ясокомбінат» з початку бойових дій і до теперішнього часу не відновив виробництво.
У складній фінансовій ситуації знаходилось ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів». Станом на 01.01.2024 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві через несвоєчасну оплату послуг зберігачами зерна складала 2345,3 тис. гривень. У липні 2024 року Фондом Державного майна України проведено приватизацію ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів». Станом на 01.10.2024 борги із заробітної плати перед працівниками погашені у повному обсязі.
Незважаючи на труднощі, пов’язані з роботою в умовах воєнного стану, підприємства громади працюють над впровадженням нових технологічних процесів, освоєнням випуску нових видів продукції, що відповідає міжнародним стандартам. ПрАТ «Охтирський пивоварний завод» у 2025 році заплановано модернізацію бродильно-лагерної дільниці та відкриття фірмового магазину.
Розвиток підприємництва
Проводилася робота з поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва.
Станом на 01.10.2024 бізнес громади представлений 2062 діючими суб’єктами підприємницької діяльності (підприємствами малого і середнього бізнесу, СПД – фізичними особами), з них 290 юридичних осіб, 1772 СПД – фізичних осіб (платників податків).
За 9 місяців 2024 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань зареєструвались: 19 юридичних осіб та 103 фізичні особи – підприємця, припинили свою діяльність відповідно 3 та 85 осіб.
Формування взаємодії влади і бізнесу провадиться на засіданнях координаційної ради з питань розвитку підприємництва. З початку 2024 року проведено 2 засідання, на якому розглянуто 7 актуальних питання.
З метою посилення взаємодії між представниками бізнесу, влади і громадськістю у звітному періоді проведено зустріч у новому форматі за участю Бізнес-асоціації «4БІЗНЕС» та підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».
Команда проєкту з економічного розвитку Данська рада у справах біженців / DRC провела зустріч для підприємців, на якій презентувала грантову програмудля створення або відновлення бізнесу.
На базі Охтирської філії Сумської обласної служби зайнятості в IV кварталі 2024 року відкрито офіс підтримки середнього, малого та мікробізнесу «Зроблено в Україні». Це другий офіс у Сумській області, який надає консультації щодо урядових грантових програм підтримки бізнесу, зокрема, для ветеранів, аграріїв та внутрішньо – переміщених осіб.
Для стимулювання започаткування бізнесу в межах громади та реалізації Програми розвитку малого і середнього підприємництва Охтирської міської територіальної громади проведено Конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапів). Переможець конкурсу на безповоротній основі отримав грантові кошти у розмірі 110,0 тис. грн для реалізації бізнес-плану із відкриття йога-студії.
З метою відновлення економічного потенціалу громади запроваджено пільги зі сплати орендної плати за землю залежно від ступеня пошкодження майна для суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок збройної агресії.
Споживчий ринок
За січень – вересень 2024 року розпочали роботу 27 об’єктів споживчого ринку, з них 10 магазинів продовольчих товарів на загальну площу 474,4м2, 10 магазинів непродовольчих товарів на загальну площу 470,5 м2, 1 магазин змішаних продовольчих товарів на загальну площу 50 м2 , 4 буфети та 2 салони краси.
Водночас за 9 місяців 2024 року в місті припинили діяльність 22 об’єкти споживчого ринку, а сааме: 10 магазинів продовольчих товарів та 7 магазинів непродовольчих, 4 буфети та 1 заклад побутового обслуговування.
Станом на 01.10.2024 на споживчому ринку громади функціонують 405 закладів з роздрібної торгівлі, з них: 225 магазини та 6 кіосків з продажу непродовольчих товарів, 107 магазинів та 13 кіосків з продажу продовольчих товарів, 48 магазинів та 6 кіосків з продажу змішаних товарів. У громаді діють 18 складів – магазинів, 120 об’єктів побутового обслуговування населення, 56 закладів ресторанного господарства на 2686 місць.
На території ринку ПС ОСС «Охтирський ринок» виділені та обладнані 2 торгівельні майданчики із металево-тентовими навісами та електричним освітленням на 178 торгових місць для здійснення торгівлі сільськогосподарською продукцією та продукцією, вирощеною на присадибних ділянках.
На території комунального підприємства «Комунальний ринок» Охтирської міської ради виділені для торгівлі 11 відкритих столів та 35 місць для торгівлі з транспортних засобів продукцією, вирощеною на присадибних ділянках та молодняка птиці та тварин.
Транспорт
Організація пасажирських перевезень в умовах воєнного ствну зазнала змін. Станов на 01.10.2024 регулярне перевезення пасажирів автомобільним транспортом здійснюється на 14 із 23 затверджених маршрутів, з них 4 – у звичайному режимі руху, 10 – в режимі маршрутного таксі.
Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства міської ради здійснюється постійний контроль за дотриманням перевізниками умов договорів про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. За 9 місяців 2024 року проведено 147обстежень умов виконання договорів. На трьох перевізників складено акти про порушення умов, з вимогою надалі дотримуватися схем і розкладів руху.
Житлово-комунальне господарство
У 2024 році продовжено капітальний ремонт службового та головного корпусу зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирська ТЕЦ). Виготовлено проєктну документацію та проводиться реконструкція водогрійної котельні.
Продовжується капітальний ремонтбагатоквартирних житлових будинків, пошкоджених внаслідок військових дій.
Проведена підготовка житлового фонду багатоквартирних будинків територіальної громади до експлуатації в осінньо-зимовий період.
Системно проводилися роботи з прибирання, снігоочищення, оброблення протиожеледними матеріалами центральних вулиць міста, ремонт та утримання дощової (зливної каналізації), збирання та вивезення побутових відходів, зрізу аварійних дерев, покосу трави, утримання об’єктів благоустрою, догляд за квітниками і газонами. Забезпечено утримання громадського туалету.
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міської ради координує діяльність підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг та ОСББ з метою забезпечення надання своєчасних та якісних послуг. Також надається методична та правова допомога мешканцям багатоквартирних будинків з питань створення та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. З початку року створено два ОСББ у двох багатоквартирних будинках. Загалом у громаді функціонують 78 ОСББ у 86 будинках.
Містобудування та земельні відносини
За 9 місяців 2024 року відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради надано вихідні дані для проєктування та будівництва: 7 комплектів містобудівних умов та обмежень, 26 комплектів будівельних паспортів забудови земельної ділянки. Надано 9 витягів з містобудівної документації, 61 висновок щодо відведення земельних ділянок.Підготовлено 5 договорів для розміщення стаціонарних тимчасових споруд.
Продовжувалась робота щодо внесення змін до генерального плану м.Охтирка Сумської області з розділом СЕО та внесенню змін до Плану зонування території м.Охтирка.
У звітному періоді працівниками відділу земельних відносин опрацьовано 342 заяви від громадян, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, які надійшли через Центр надання адміністративних послуг, підготовлено та винесено на розгляд депутатських комісій 41 проєкт рішень міської ради.
У звітному періоді укладено 25 договорів оренди земельних ділянок комунальної власності, внесені зміни до 52 договорів оренди землі.
Продовжена претензійно-позовна робота щодо стягнення збитків власникам землі та землекористувачам у вигляді неотриманої орендної плати за користування земельними ділянками під об’єктами комерційної діяльності без відповідних документів, що посвідчують право власності або користування. Здійснено перевірку та погодження документації із землеустрою на відповідність вимогам чинного земельного законодавства в кількості 177 справ.Направлені листи 68 землекористувачам з пропозицією оформити права землекористування земельними ділянками.
На стадії примусового стягнення державною виконавчою службою згідно рішень суду знаходяться матеріали на загальну суму 2513,6 тис. грн.
До бюджету Охтирської міської територіальної громади у за 9 місяців 2024 року стягнуто збитків за використання земельних ділянок без оформлених документів на суму 314,2 тис. грн.
Адміністративні послуги
В умовах воєнного станузабезпечення доступу мешканців громади до адміністративних послугє надзвичайно важливим.
За 9 місяців 2024 року до Центру надання адміністративних послуг Охтирської міської ради надійшло 12470 звернень з питань надання адміністративних послуг, видано 12263 результатів їх надання. При особистому зверненні, по електронній пошті та по телефону суб’єктам звернень адміністраторами було надано 12985консультацій з питань надання адміністративних послуг.
У вересні 2024 року на базі ЦНАПу відкрито Центр рекрутингу української армії.
В приміщенні ЦНАПу спеціалісти Охтирського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській областіздійснюють прийом громадян з питань, віднесених до їх компетенції, за раніше укладеною Угодою про співробітництво згідно встановлених графіків.
Зайнятість
За інформацією Охтирської філії Сумського обласного центру зайнятості впродовж січня – вересня 2024 року на фіксованому ринку праці перебувало 659 незайнятих громадян, що на 27 осіб більше, ніж за відповідний період 2023 року.
У звітному періодіз питань працевлаштування до центру зайнятості звернулося 349 незайнятих громадян, що на 132 особи більше, ніж за відповідний період 2023 року, за направленням служби зайнятості працевлаштовано 196 осіб.
Протягом січня – вересня 2024 року мали статус безробітного 531 незайнятий громадянин, що на 19осіб менше, ніж за відповідний період 2023 року. З числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Охтирської міської територіальної громади, на початок 2024 року на обліку перебувало 24 особи, за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості звернулось 108 осіб, з них 94 працевлаштовані.
Станом на 01.10.2024 на обліку перебуває 175 незайнятих громадян, з них мають статус безробітного 153 особи, отримують допомогу по безробіттю 71 особа.
За 9 місяців 2024 року по 27 роботодавцям, які проводять свою діяльність на території Охтирської громади, прийнято 41 рішення щодо виплати різних видів компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, 15 роботодавців отримали компенсацію заробітної плати за працевлаштування 18 внутрішньо переміщених осіб.
Протягом 9 місяців 2024 року Охтирською філією Сумського обласного центру зайнятості надано профорієнтаційних послуг 1088 особам, з них 870 – це незайняті громадяни, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, 218 – зайняте населення (учні загальноосвітніх шкіл міста, студенти, інші категорії громадян та зайняті особи, які бажають змінити роботу).
За направленням Охтирської філії Сумського обласного центру зайнятості за 9 місяців 2024 року проходили професійну підготовку, перепідготовку 52 безробітних за професіями: продавець продовольчих товарів, манікюрник, кухар, газоелектрозварник, оператор котельні, кравець, перукар.
Заробітна плата
Протягом звітного періоду проводилася робота щодо дотримання суб’єктами господарювання громади мінімальних державних гарантій у оплаті праці, легалізації «тіньової» зайнятості та заробітної плати, вжиття заходів щодо недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
За даними підприємств Охтирської міської територіальної громади, які звітували до статистики, на 1 січня 2024 року заборгованість із заробітної плати складала 2345,3 тис. грн. на одному підприємстві ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» перед 78 працівниками. Впродовж січня – серпня поточного року борги із заробітної плати зросли майже в 3 рази і станом на 1 вересня 2024 року їх сума склала 6156,0 тис.грн.
Питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах Охтирської міської територіальної громади у січні – серпні 2024 року розглядалось на 6 засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, за рішеннями якої направлялись звернення до керівника ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», Фонду державного майна України та ТОВ «Голованівське хлібоприймальне підприємство», як нового власника ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів».
Завдяки вжитим заходам та проведеній Фондом державного майна України приватизації підприємства, заборгованість із заробітної плати станом на 01.10.2024 була повністю погашена.
У січні – вересні 2024 року організовано і проведено 5 засідань міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Проведено роботу із 87 суб’єктами господарювання, з них у 31 виявлено ймовірне порушення трудового законодавства, легалізовано 26 робочих місць.
Соціальний захист
Державну підтримку в Охтирській міській територіальній громаді станом на 01.10.2024 року отримує 3722 родини. З початку 2024 року за рахунок коштів державного бюджету проведено виплату соціальних допомог на загальну суму 51 037,4 тис. грн, у тому числі 92 батькам, у яких народилася дитина, перераховано грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на суму 691,8 тис. грн.
На обліку в управлінні соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради станом на 01.10.2024 року перебуває 2547 сімей (3582 переміщених особи, з них 2103 – жінки, 1479 – чоловіки), які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії.
За 9 місяців 2024 року внутрішньо переміщеним особам нараховано і виплачено 38 870,8 тис. грн допомоги на проживання.
На обліку перебуває 154 мешканців громади, які безоплатно розмістили у власних домогосподарствах 365 внутрішньо переміщених осіб. Власникам нараховано 1049,4 тис. грн компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Станом на 01.10.2024 року на обліку перебуває 454 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З початку 2024 року компенсації та допомоги, передбачені чинним законодавством, нараховані та виплачені в повному обсязі у сумі 977,5 тис. грн.
У КУ «Охтирський міський центр надання соціальних послуг» діє 4 відділення, надаються різні види соціальних послуг ветеранам війни, членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України внаслідок військової агресії, зниклих безвісті військовослужбовців або тих, що перебувають в полоні, внутрішньо переміщеним особам та вразливим категоріям громадян Охтирської міської територіальної громади, які опинились в складних життєвих обставинах. Також, надається комплексна психосоціальна допомога дітям і дорослим цих категорій населення.
У січні – вересні 2024 року у КУ «Охтирський міський центр надання соціальних послуг» соціальні послуги отримали 1366 осіб, з них 104 – внутрішньо переміщені особи. На платних умовах надано соціальних послуг 131 особі на загальну суму 38,0 тис.грн.
При КУ «Охтирський міський центр надання соціальних послуг» утворена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. За 9 місяців 2024 року здійснено 49 виїздів мобільної бригади.
У січні – вересні 2024 року на обліку в КУ «Охтирський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» перебувало 45 дітей з інвалідністю, яким працівниками центру надано 7851 реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальних планів реабілітації.
З метою інтеграції дітей з інвалідністю в суспільне життя фахівці центру проводили корекційно-розвиваючі та реабілітаційні заняття, профілактичні бесіди, майстер-класи, виховні, тематичні заходи, під час, яких діти брали участь у художній творчості, суспільно-корисній діяльності, розкривали свої здібності.
Охорона здоров’я
З початку повномасштабного вторгнення заклади охорони здоров’я працюють у посиленому режимі. Забезпечено надання медичної допомоги як мешканцям громади, так і внутрішньо переміщеним особам відповідно до умов договорів з медичного обслуговування населення, укладених з Національною службою здоров’я України.
Медичну допомогу жителям міста Охтирка та Охтирського району надають КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня». КНП ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП ОМР «Охтирська міська стоматологічна поліклініка».
З лікарями КНП ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» укладено 40 534 декларацій.
Комунальні некомерційні підприємства міської ради відповідно до програми медичних гарантій у звітному періоді отримали
від Національної служби здоров’я України кошти на загальну суму 143152,9тис. грн. Кошти були використані для оплати за надані медичні послуги, виплату заробітної плати з нарахуваннями, придбання медикаментів, обладнання та інші видатки.
Для забезпечення функціонування та безперервного надання медичної допомоги населенню з бюджету громади спрямовані кошти на загальну суму 17471,8 тис. грн, у тому числі для КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня» – 11502,5 тис. грн, КНП ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» – 3509,6 тис. грн, КНП ОМР «Охтирська міська стоматологічна поліклініка» – 2159,7тис. грн, КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» -300,0 тис. грн.
Забезпечено дитячим харчуванням дітей із малозабезпечених сімей на суму 22,8 тис. грн, спеціальним харчуванням дитину, хвору на фенілкетонурію на суму 91,7 тис. грн.
Закуплено технічних засобів для дітей та дорослих з інвалідністю на 754,4 тис. грн.
На забезпечення безкоштовного зубного протезування та діагностичного дослідження з числа пільгової категорії громадян направлено у січні-вересні 2024 році 245, 9 тис. грн.
За рахунок надходжень до лікарняної каси медичну допомогу отримали 50 осіб суму 50,2тис. грн.
Освіта
Галузь «Освіта» в місті представлена 21 закладом освіти (9 закладів дошкільної освіти, 10 закладів загальної середньої освіти, 2 позашкільні навчальні заклади) та двома установами освіти – КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області», КУ «Центр професійної підготовки педагогічних працівників Охтирської міської ради Сумської області».
У дев’яти закладах дошкільної освіти функціонує 41 вікова група, де виховується 685 дітей. На базі ЗДО «Казка» та «Зернятко» створено 7 інклюзивних груп, в яких виховується 30 дітей.
У закладах дошкільної освіти міста Охтирки працює 7 груп компенсуючого типу для дітей з мовленнєвими вадами та фізичними труднощами, де виховується 65 дітей. У групах у змішаному форматі організовано освітній процес у комплексі з корекційно-розвивальною та лікувальною роботою.
Загальна середня освіта представлена 10-ма закладами комунальної форми власності.
Відповідно до вимог законодавства впродовж 2024 року проведена робота з перепрофілювання закладів загальної середньої освіти. На базі загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №3, №5 імені Р.К. Рапія, імені Б.Д. Антоненка-Давидовича утворено 4 ліцеї, Охтирська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 9 перепрофільована в гімназію.
105 дітей шкільного віку, які мають статус дитини з інвалідністю, отримують освітні послуги в закладах загальної середньої освіти міста.
Усі учні 10-х, 11-х класів охоплені профільним навчанням: за філологічним напрямом – 280 (40%) учнів, за історичним – 131 (18%) учнів, технологічним – 155 (22%), природничо-математичним – 59 (8%) учнів, англійська мова – 92 (13%) учнів.
В закладах позашкільної освіти Охтирському міському центрі позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді та Охтирській дитячо-юнацькій спортивній школі 2186 вихованці отримують позашкільну освіту. Відсоток охоплення дітей позашкільною освітою становить 49 %.
Фізична культура і спорт
У громаді культивується 20 видів спорту, пріоритетними є: футбол, міні-футбол, боротьба дзюдо, боротьба самбо, карате-до, легка атлетика, настільний теніс.
Працює комунальний позашкільний навчальний заклад «Охтирська ДЮСШ», який має 10 відділень. Вихованці Охтирської ДЮСШ є постійними учасниками спортивних змагань різного рівня з видів спорту. За 9 місяців 2024 року спортсмени закладу взяли участь у 8 міських, 27 обласних, 10 Всеукраїнських, 13 Кубках та чемпіонатах України, 1 міжнародному змаганні. Вибороли 196 призових місця у змаганнях вищого рівня: 70 – перших, 58 – других та 68 – третіх місць.
Відділ молоді та спорту постійно співпрацює з фізкультурно-спортивними громадськими організаціями, клубами, федераціями з видів спорту, проводяться міські та забезпечується участь спортсменів в обласних змаганнях.
Надана фінансова підтримка Охтирській громадській організації «Федерація футболу м. Охтирки» в сумі 500,0 тис. грн з метою участі міської футбольної команди «Нафтовик-Охтирка» у Чемпіонаті та Кубку Сумщини з футболу.
Протягом звітного періоду у міському парку діяла локація «Активні парки-локації здорової України», де мешканці міста мали змогу виконувати фізичні вправи, постійно здійснювався контроль за утриманням елементів у належному стані.
Здійснюється контроль за належним функціонуванням спортивних споруд, які є у власності Охтирської міської територіальної громади. Продовжується робота щодо впровадження у громаді Всеукраїнського Електронного реєстру спортивних споруд.
Культура
На території громади функціонують 11 закладів культури, у тому числі краєзнавчий музей, 3 клубних заклади, 5 бібліотек та 2 початкові мистецькі школи.
В Охтирській дитячій музичній школі імені П.С. Білинника та Охтирській дитячій художній школі імені Т.Г. Шевченка навчається 756 учнів, з них діти пільгового контингенту – 115 осіб.
У центральній бібліотеці комунального закладу «Охтирська публічна бібліотека» діє проєкт по створенню культурного креативного простору «Фабрика добра та відпочинку». Проєкт реалізується за ініціативи Охтирської міської організації Товариства Червоного Хреста України, завдяки програмі BRAVO.
У бібліотеках громади працюють клуби за інтересами: «Городник», «Квітучій сад», «GoodMood» (гарний настрій), «Український клуб», «Будьмо здорові».
У звітному періоді працівники комунального закладу «Охтирський міський краєзнавчий музей» організували 9 виставок (264 осіб) у тимчасовому приміщенні музею. Проведено 27 краєзнавчих заходів у режимі онлайн. Здійснено 28 виступів на радіо КП «ТРК «Охтирка», у соціальній мережі Facebook опубліковано 113 публікацій, у соціальній мережі Instagram опубліковано40 публікацій.
У комунальному закладі «Охтирський міський центр культури і дозвілля «Кнєжа» працює 14 гуртків художньої самодіяльності та 1 любительське об’єднання, у яких задіяні 157 учасників (100 дорослих та 57 дітей).
Здійснюється робота по відродженню та збереженню традиційної народної культури, нематеріальної культурної спадщини.
Творчі колективи, учні мистецьких шкіл, творчі особистості беруть активну участь у конкурсах та фестивалях (переважна кількість заходів проводиться в онлайн режимі).
*Статистичні показники соціально-економічного розвитку Охтирської міської територіальної громади протягом 2024 року не формувались відповідно до Закону України «Про захист суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».
Дохідна та видаткова частина бюджету Охтирської міської територіальної громади (далі – бюджет громади) сформована відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 №751 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки» з урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів на 2025 рік, доведених Міністерством фінансів України листами від 02.09.2024 № 05110-08-6/22333 «Про особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік» та від 17.09.2024 №05110-08-6/26920 «Про схвалення Урядом України проєкту Державного бюджету України на 2025 рік» та враховує:
тис.гривень, з них загальний фонд – 453 964,0 тис.гривень, спеціальний фонд – 3 740,8 тис.гривень;
Видатки загального фонду менше доходів загального фонду на суму 10587,7 тис.гривень внаслідок:
Дохідна частина загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади, що обрахована на суму 457704,8 тис.гривень, складається з власних доходів (без урахування трансфертів) 383655,00 тис.гривень та офіційних трансфертів (базова дотація та освітня субвенція)– 70309,0 тис.гривень.
Власні доходи передбачається отримати із збільшенням на 13,8% до очікуваних надходжень в 2024 році.
Бюджетоутворюючий платіж загального фонду (59,6% у власних доходах) – податок на доходи фізичних осіб, передбачено отримати на суму 228631,2 тис.гривень. Даний податок включає 4 види надходжень:
* найбільший з податків – податок на доходи фізичних осіб найманих працівників (ККДБ 11010100) заплановано в сумі 221826,3 тис.гривень. Обраховано із зростанням до очікуваних надходжень в 2024 році на 8,1%, що передбачено основними макропоказниками економічного і соціального розвитку України на наступний рік;
* податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата (ККДБ 11010400), визначено в сумі 3606,8 тис.гривень. Іншими доходами є доходи за продаж фізичними особами електроенергії, оренду земельних паїв, оренду приміщення та автотранспорту, профспілкові виплати, матеріальна допомога (відмінна від заробітної плати), дивіденди, послуги за договорами ЦПХ, піднайом житла;
*податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (ККДБ 11010500) планується на суму 3186,9 тис.гривень;
* податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами (ККДБ 11011300) – 11,2 тис.гривень відповідно до розрахунків контролюючого органу – Головного управління Державної податкової служби (далі – ГУ ДПС )у Сумській області.
На 2025 рік продовжено дію тимчасової норми щодо підвищеного (64%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб, з них 4% даного податку зобов’язано направити на проведення розрахунків за комунальні послуги. Дана норма передбачена статтею 49 Закону України від 16.11.2024 № 4059-ІХ «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Податок на прибуток підприємств (ККДБ 11020200) та частину чистого прибутку (доходу) (ККДБ 21010300) в розмірі 20,0% сплачують підприємства комунальної власності згідно з рішенням Охтирської міської ради від 25.05.2019 № 1613-МР. На підставі проектів фінансових планів комунальних підприємств прогнозується надходження вказаних платежів на суму 168,2 тис.гривень та 153,2 тис.гривень відповідно. Надходження в розрізі комунальних підприємств:
(тис.гривень)
| Найменування податку | КПШХ «Мрія» | КП «Благо-устрій» | КП
«ТРК «Охтирка» |
КП «БТІ та АПР» | ДП «МБТІ» КП «БТІ та АПР» | КП «Комуна-льний ринок» | Разом |
| Податок на прибуток підприємств кому-нальної власності | 150,8 | 1,7 | 1,8 | 11,4 | 2,0 | 0,5 | 168,2 |
| Частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до бюджету | 137,4 | 1,5 | 1,6 | 10,4 | 1,8 | 0,5 | 153,2 |
Рентна плата за використання інших природних ресурсів надходить по трьох кодах класифікаці доходів бюджету і передбачена в бюджеті громади згідно з прогнозним обсягом, наданим контролюючим органом – ГУ ДПС у Сумській області:
* за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (ККДБ 13010100), заплановано в сумі 390,0 тис.гривень. Планові надходження менше в порівнянні з очікуваними надходженнями 2024 року на 20,5%;
* за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) (ККДБ 13010200) заплановано в сумі 402,6 тис.гривень, що менше очікуваних надходжень в поточному році на 10,6%;
* рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення (використання водних ресурсів) (ККДБ 13030100), заплановано на суму 64,2 тис.гривень, що більше очікуваних надходжень поточного року на 4,9%.
Акцизний податок, другий за обсягом надходжень у власних доходах, питома вага якого становить 12,6%, обраховано на суму 48260,6 тис.гривень, з них:
– акцизний податок з виробленого палива (ККДБ 14021900) заплановано на суму 3266,7 тис.гривень із збільшенням на 45,4% до очікуваних надходжень в поточному році з урахуванням макропоказника Міністерства фінансів України від 17.09.2024;
акцизний податок з ввезеного палива (ККДБ 14031900) заплановано на суму 22676,4 тис.гривень із збільшенням на 59,2% до очікуваних надходжень в поточному році з урахуванням макропоказника Міністерства фінансів України від 17.09.2024;
– акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів (ККДБ 14040000) заплановано в сумі 22317,5 тис.гривень із зростанням на 9,7% до очікуваних надходжень в поточному році з урахуванням макропоказника Міністерства фінансів України від 17.09.2024.
Податок на нерухоме майно на 2025 рік передбачено в сумі 5306,2 тис.гривень. Розрахунок здійснено на підставі нарахування станом на 01.11.2024 та:
*доповнено суму 730,0 тис.гривень, на яку контролюючим органом – ГУ ДПС у Сумській області проведено зменшення задекларованого до сплати в 2024 році податку на нерухоме майно (нежитлова нерухомість), власниками якого є юридичні особи (ККДБ 18010400). Законом України від 11.04.2023 № 3050-ІХ «По внесення змін до Податкового кодексу Україин та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» затверджено зміни до підпункту 69.14 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Відповідно до змін платники отримали пільгу по сплаті податку за період активних бойових дій на території громади з 24.02.2022 по 17.05.2022 та право на коригування нарахованих податкових зобов’язань за 2022 рік. Період активних бойових дій по громаді визначено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 05.02.2024 № 30 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією»;
* використано відсоток зростання мінімальної заробітної плати на початок звітних років – 2025 та 2024), який застосовано до обсягу нарахувань в 2024 році:
– по юридичних особах, які сплачуватимуть за 2025 рік, зростання на 12,7% (8000 гривень/7100 гривень);
– по фізичних особах, які в 2025 році сплачуватимуть за 2024 рік, зростання на 6,0% (7100 гривень (на 01.01.2024)/6700 гривень (на 01.01.2023);
* обраховану суму зменшено на обсяг переплати станом на 01.11.2024.
Розрахунок надходжень податку на нерухоме майно:
(тис.гривень)
| Найменування податку | ККДБ | Розрахунок за 1 м2, грн. | % росту | Нараховано на 01.11.2024 +знято з декларування | Переплата на 01.11.2024 | Бюджет 2025 року | |
| в 2024 році | в 2025
році |
||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5=гр.4/гр.3 |
6 |
7 | 8 =(гр.6*гр.5)-гр.7 |
| Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості (платежі проводитимуться за 2025 рік) | 18010100 | 7100*0,1%=7,10 | 8000*0,1%=8,00 | 12,7% |
10,0 |
9,0 | 2,3 |
| Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості (платежі проводитимуться за 2024 рік) | 18010200 | 6700*0,1%
=6,70 |
7100*0,1%
=7,10 |
6,0 |
427,1 |
49,6 | 403,1 |
| Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомост (платежі проводитимуться за 2024 рік) | 18010300 | 6700*0,1%
=6,70 |
7100*0,1%
=7,10 |
6,0 |
2280,5 |
316,2 | 2101,1 |
| Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості (платежі проводитимуться за 2025 рік) | 18010400 | 7100*0,1%=7,10 | 8000*0,1%=8,00 | 12,7 |
2649,9 |
223,0 | 2799,7 |
|
Разом: |
5367,5 |
597,8 | 5306,2 | ||||
По платі за землю заплановано отримати 20956,2 тис.гривень Розрахунок надходжень виконано на підставі нарахувань станом на 01.11.2024 та:
* очікуваних нарахувань за 2024 рік;
* доповнено суму 3404,0 тис.гривень по юридичних особах (по земельному податку – 596,0 тис.гривень і орендній платі за землю – 2808,0 тис.гривень) та 1048,0 тис.гривень по фізичних особах, на яку контролюючим органом також проведено зменшення задекларованої до сплати в 2024 році плати за землю відповідно до вищезазначеного Закону України № 3050-ІХ;
* зростання надходжень на 7,9% згідно з розрахунками Міністерства фінансів України при прогнозуванні доходів місцевих бюджетів на 2025 рік;
* обраховану суму зменшено на обсяг переплати станом на 01.11.2024;
* в суму земельного податку з юридичних осіб (ККДБ 18010500) – 3852,5 тис.гривень входять: поточні платежі від платників – 2697,5 тис.гривень та за земельні ділянки, право користування якими надано Управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, на суму 1155,0 тис.гривень.
Розрахунок надходжень плати за землю:
(тис.гривень)
| Найменування податку | ККДБ | Очікувані нарахування за 2024 рік | Зменшення задекларованих сум в 2024 році | Переплата на 01.11.2024 |
Бюджет 2025 року |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 = (гр.3+гр.4-гр.5)*7,9% |
| Земельний податок з юридичних осіб | 18010500 | 2022,2 | 596,0 | 127,5 | 3852,5 |
| Орендна плата з юридичних осіб | 18010600 | 9529,0 | 2808,0 | 785,4 | 12526,2 |
| Земельний податок з фізичних осіб | 18010700 | 594,2 | – | 162,6 | 478,5 |
| Орендна плата з фізичних осіб | 18010900 | 3478,3 | 1048,0 | 784,9 | 4099,0 |
| Разом: | 15623,7 | 4452,0 | 1860,4 | 20956,2 |
Транспортний податок з фізичних осіб заплановано на суму 50,0 тис.гривень за розрахунками контролюючого органу – ГУ ДПС у Сумській області, на рівні очікуваних надходжень 2024 року.
Туристичний збір з юридичних та фізичних осіб планується отримати в сумі 42,8 тис.гривень. Враховано очікувані надходження поточного року в сумі 38,0 тис.гривень та відсоток зростання мінімальної заробітної плати на початок 2025 року в порівнянні з початком 2024 року в розмірі 12,7% (8000 гривень/7100 гривень). Даний показник використовується в розрахунках розміру туристичного збору.
Єдиний податок є другим за обсягом надходжень в доходах загального фонду (питома вага 14,7%), заплановано отримати на суму 56540,1 тис.гривень, в тому числі:
*єдиний податок з юридичних осіб визначено на підставі очікуваних надходжень 2024 року на суму 6025,4 тис.гривень, враховано зростання на 9,5% (індекс споживчих цін) відповідно до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки, що схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 №751. Прогноз надходжень єдиного податку з юридичних осіб в 2025 році складає 6025,4 тис.гривень;
*єдиний податок з фізичних осіб визначено з урахуванням очікуваних надходжень в поточному році та:
– розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для платників 1 групи на рівні 2024 року,
– збільшення розміру мінімальної заробітної плати на початок звітного року на 12,7% для платників 2 групи,
– зростання на 9,5% (індекс споживчих цін) для платників 3 групи.
Загальний прогнозний обсяг надходжень єдиного податку з фізичних осіб (ККДБ 18050400) на 2025 рік – 50201,9 тис.гривень, зростання до очікуваних надходжень 2024 року – 9,7%.
Розрахунок надходжень єдиного податку з фізичних осіб:
(тис.гривень)
| Групи платників єдиного податку | Факт станом на 01.11.2024 | Очікуване 2024 року | Бюджет 2025 року
|
% росту |
| 1 група | 766,7 | 899,7 | 899,7 | 100,0 – |
| 2 група | 7729,4 | 9267,0 | 10443,9 | 112,7 |
| 3 група | 30583,3 | 35487,1 | 38858,3 | 109,5 |
| Разом: | 39072,0 | 45776,4 | 50201,9 | 109,7 |
* єдиний податок з сільгоспвиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, заплановано на суму 312,8 тис.гривень згідно з розрахунками контролюючого органу – ГУ ДПС у Сумській області, із збільшенням на 36,8% до очікуваних надходжень в 2024 році.
Плата за розміщення тимчасово вільних коштів шляхом придбання військових облігацій (ККДБ 21050000) очікується на суму 414,9 тис.гривень. Термін розміщення коштів закінчується 18.06.2025, відбудеться повернення до загального фонду коштів на суму 9952,7 тис.гривень.
Адміністративні штрафи, що накладаються адміністративною комісією, яка утворена виконавчим комітетом Охтирської міської ради (ККДБ 21081100), заплановано на суму 35,0 тис.гривень.
Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів
(ККДБ 21081500) передбачено на суму 160,0 тис.гривень за розрахунками ГУ ДПС у Сумській області, очікуване виконання за 2024 рік – 152,9 тис.гривень, збільшення надходжень – 4,6%.
Плата за надання адміністративних послуг (ККДБ 22010000) розраховується від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому на перше січня календарного року. Так як цей показник залишається незмінним на 2025 рік (3028 гривень), прогнозний обсяг надходжень визначено 6772,6 тис.гривень – на рівні очікуваних надходжень 2024 року.
Надходження від орендної плати за користуванням майном, що перебуває в комунальній власності (ККДБ 22080400), заплановано на суму 11704,3 тис.гривень, з них:
* від 5-ти цілісних майнових комплексів: – 11692,3 тис.гривень, в тому числі найбільше від ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» -10647,5 тис.гривень;
* від КНП «Охтирська центральна районна лікарня» за оренду нежитлових приміщень на виконання акту перевірки Держаудитслужби в Сумській області в 2021 році – 12,0 тис.гривень.
Державне мито (ККДБ 22090000) заплановано в сумі 608,8 тис.гривень із зростанням на 10,0% до очікуваних надходжень поточного року. Враховано:
*динаміку щорічного зростання надходжень впродовж останніх 5-ти
років, за виключенням 2022 року;
* незмінність розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 гривень), від розміру якого розраховується сума державного мита відповідно до частини другої статті 11 декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-63 «Про державне мито».
Інші надходження (ККДБ 24060300) заплановано на суму 707,2 тис.гривень, в тому числі:
* плата за місце розташування тимчасових споруд – 141,2 тис.гривень відповідно до переліку чинних договорів, укладених з 22-ма фізичними особами;
* від КНП «Охтирська центральна районна лікарня» збитки за оренду нежитлових приміщень згідно акту перевірки Держаудитслужби в Сумській області в 2021 році – 66,0 тис.гривень;
* кошти від реалізації металобрухту (майна комунальної власності) -500,0 тис.гривень
Кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням (ККДБ 24062200) на 2025 рік заплановано на суму 2286,9 тис.гривень. Це 80,0% обсягу коштів по 15-ти фізичних особах-боржниках, що використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, і виконавчі листи про стягнення боргу по яких знаходяться на виконанні у Охтирському відділі державної виконавчої служби.
Всього власні доходи загального фонду заплановано на суму 383655,0 тис.гривень, що більше очікуваних надходжень 2024 року на 13,8%.
Офіційних трансфертів загального фонду передбачено на суму 70309,0 тис.гривень, в тому числі:
– базова дотація – 5601,8 тис.гривень (в 2024 році бюджет громади не отримував);
– освітня субвенція з державного бюджету – 64707,2 тис.гривень на січень-серпень 2025 року. Даний період визначено постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2024 №1394 «Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік».
Фактор, що вплинув на зменшення власних доходів загального фонду у 2025 році:
По бюджету громади в 2025 році будуть втрати загального фонду внаслідок надання податкових пільг комунальним підприємствам Охтирської міської ради. До таких податків належать:
– податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості. Пільги передбачено рішенням Охтирської міської ради від 25.06.2021 № 367-МР «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Втрати становитимуть в 2025 році 10,7 тис.гривень з урахуванням мінімальної заробітної плати з 01.01.2025;
– земельний податок, пільги встановлено рішенням Охтирської міської60,4 ради від 25.06.2020 № 2005-МР «Про встановлення ставок земельного податку на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади». Втрати становитимуть в 2025 році 34,1 тис.гривень.
Разом сума втрат загального фонду бюджету громади в 2025 році становить 44,7 тис.гривень.
Обсяг надходжень спеціального фонду бюджету громади на 2025 рік заплановано в сумі 3740,8 тис.гривень.
Основна складова спеціального фонду – власні надходження бюджетних установ – 3333,3 тис.гривень. Використовуються такі надходження бюджетними установами на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням платних послуг, на утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ, на покриття витрат, пов’язаних з організацією збирання та транспортування відходів та брухту на приймальні пункти.
Найбільші власні надходження плануються по відділу освіти (батьківська плата за харчування дітей в школах та дитсадках, надання в оренду майна та кошти від реалізації майна) – 1781,5 тис.гривень, по відділу культури та туризму (плата за навчання в школах естетичного виховання та гуртках) – 934,4 тис.гривень.
Власні надходження бюджетних установ:
(тис.гривень)
|
Найменування надходжень та ККДБ |
Головний розпорядник |
Разом |
|||
| Відділ освіти | Відділ культури та туризму | УКБ та ЖКГ | УСВП | ||
| Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (25010100) на 2025 рік | 1689,3 | 934,4 | 60,4 | 2684,1 | |
| Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` (25010300) | 52,8 | – | 540,0 | 17,0 | 609,8 |
| Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) (25010400) | 39,4 | – | 39,4 | ||
| Разом (ККДБ 25010000) | 1781,5 | 934,4 | 540,0 | 77,4 | 3333,3 |
Найбільший обсяг надходжень передбачено отримати по платних послугах у сфері освіти – батьківська плата за харчування учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів на суму 1689,3 тис.гривень.
Власні надходження бюджетних установ на 2025 рік заплановано менше очікуваного в поточному році на 22,9%. Зменшення викликано тим, що з листопада 2024 року надходить субвенція на харчування учнів початкових класів (1–4 класи) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2024 № 1145 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти у 2024 році». Внаслідок даних змін батьківська плата за харчування зазначеної категорії дітей, що надходила протягом січня-жовтня 2024 року, відсутня в листопаді-грудні 2024 року. На 2025 рік така субвенція збережена Урядом, передбачена у видатках Державного бюджету на січень-грудень, що і спричиняє зменшення платних послуг бюджетних установ в порівнянні з 2024 роком.
Динаміка власних надходжень бюджетних установ:
(тис.гривень)
| Найменування надходжень та ККДБ | Очікуване 2024 року | Бюджет 2025 року | % зниження |
| Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (ККДБ 25010100) | 3541,4 | 2684,1 | -24,2% |
| Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` (ККДБ 25010300) | 732,5 | 609,8 | -16,8% |
| Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) (ККДБ 25010400) | 48,8 | 39,4 | -19,3% |
| Разом | 4322,7 | 3333,3 | -22,9% |
Надходження екологічного податку, що спрямовується на природоохоронні заходи, заплановано в сумі 169,9 тис.гривень з урахуванням прогнозу контролюючого органу – Головного управління Державної податкової служби у Сумській області.
До цільового фонду Охтирської міської ради передбачаються надходження на суму 237,6 тис.гривень, в тому числі:
* плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів згідно з чинними в 2025 році договорами – 37,6 тис.гривень. Використовуються кошти на проведення заходів з ініціативи міської ради, виконавчого комітету та інших виконавчих органів ради або за їх участю.
* кошти пайової участі суб’єктів господарювання та фізичних осіб у виставково-ярмаркових заходах, організатором яких є КП «Комунальний ринок» – 200,0 тис.гривень. Кошти підлягають використанню на благоустрій визначених місць ярмаркової торгівлі Охтирської МТГ у відповідності до рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 21.09.2023 №172 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 16.02.2022 №18 «Про затвердження порядку організації виставково-ярмаркових заходів на території Охтирської міської територіальної громади».
Офіційні трансферти по спеціальному фонду не передбачено.
Всього доходи загального та спеціального фонду з урахуванням офіційних трансфертів становлять 457704,8 тис.гривень.
При плануванні видаткової частини бюджету основною метою було збереження соціальної спрямованості місцевого бюджету для забезпечення фінансування гарантованих державою конституційних та законодавчих норм, а також розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста у відповідності до міських цільових програм за головними розпорядниками бюджетних коштів (додаток 3 до рішення).
Обсяг бюджету Охтирської міської територіальної громади за видатками на 2025 рік становить 467 657,5 тис.гривень (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), у т. ч.:
Видаткова частина бюджету на 2024 рік (443 376,3 тис.гривень) затверджена за головними розпорядниками бюджетних коштів:
4.1. Видатки загального фонду бюджету
Виконавчий комітет Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік по головному розпоряднику виконавчому комітеті Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду на загальну суму 43 519,2 тис.гривень, з яких на оплату праці з нарахуваннями – 36 798,0 тис.гривень, оплату за комунальні послуги та енергоносії – 939,3 тис.гривень, реалізацію міських програм.
Відділ освіти Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику відділу освіти Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 213 861,0 тис.гривень, в тому числі за рахунок освітньої субвенції на період січень-серпень на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів – 64 707,2 тис.гривень.
Видатки передбачені на функціонування відділу освіти, 9 дошкільних навчальних закладів, 10 загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільного закладу – Мала академія наук, бухгалтерської служби, інженерно-господарскої групи, інклюзивно-ресурсного центру, центру професійного розвитку педагогічних працівників, дитячо-юнацької спортивної школи.
Із загального обсягу видатків на оплату праці з нарахуваннями передбачено 154 885,4 тис.гривень, на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 32 087,2 тис.гривень.
Для вихованців дошкільних дитячих закладів на харчування заплановано 5 172,4 тис.гривень, для учнів загальноосвітніх навчальних закладів – 6 494,7 тис.гривень враховуючи субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти.
Відділ охорони здоров’я Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 32 628,6 тис.гривень, з яких на:
оплату праці з нарахуваннями – 1 460,0 тис.гривень,
оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 43,0 тис.гривень,
функціонування та розвиток комунальних некомерційних підприємств Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», «Охтирська міська стоматологічна поліклініка», «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» – 28 342,6 тис.гривень,
підтримку окремих категорій населення Охтирської міської територіальної громади у сфері охорони здоров’я – 4 286,0 тис.гривень.
Управління соціальної та ветеранської політики
Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику управлінню соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 48 069,6 тис.гривень, які передбачені на функціонування управління соціальної та ветеранської політики, центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, центру надання соціальних послуг.
Із загального обсягу видатків на оплату праці з нарахуваннями передбачено 30 962,1 тис.гривень, на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 1 295,0 тис.гривень, на реалізацію міських програм.
Відділ культури і туризму Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику відділу культури і туризму Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 27 977,8 тис.гривень.
Видатки передбачені на функціонування відділу культури і туризму, музичної та художньої шкіл, закладів публічної бібліотеки, музейного закладу, центру культури і дозвілля «Кнєжа».
Із загального обсягу видатків на оплату праці з нарахуваннями передбачено 21 961,4 тис.гривень, на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 3 288,3 тис.гривень, на реалізацію міських програм:
Управління капітального будівництва та житлово-комунального
господарства Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику управлінню капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 62 218,4 тис.гривень, з яких на:
оплату праці з нарахуваннями – 8 776,1 тис.гривень,
оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 4 079,7 тис.гривень,
реалізацію міських програм:
Управління фінансів та економіки
Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік головному розпоряднику управлінню фінансів та економіки Охтирської міської ради передбачені видатки по загальному фонду в сумі 9 336,6 тис.гривень, з яких на:
оплату праці з нарахуваннями – 8 570,5 тис.гривень,
оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії – 289,0 тис.гривень,
реалізацію міських програм:
Обсяг резервного фонду передбачений в сумі 2 000,0 тис.гривень.
4.2. Видатки спеціального фонду бюджету
Відділ освіти Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік передбачені видатки спеціального фонду в сумі 2 784,1 тис.гривень, в тому числі за рахунок:
Управління соціальної та ветеранської політики
Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік передбачені видатки спеціального фонду в сумі 77,4 тис.гривень за рахунок:
Відділ культури і туризму Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік передбачені видатки спеціального фонду в сумі 972,0 тис.гривень, за рахунок
– надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю в сумі 934,4 тис.гривень, які плануються направити на заробітну плату з нарахуваннями – 837,3 тис.гривень, на оплату енергоносіїв – 4,5 тис.гривень, поточні видатки – 77,6 тис.гривень, капітальні видатки – 15,0 тис.гривень,
– надходження коштів до цільового фонду в сумі 37,6 тис.гривень, які передбачені на проведення загальноміських заходів.
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради
У бюджеті Охтирської міської територіальної громади на 2025 рік передбачені видатки спеціального фонду в сумі 20 537,8 тис.гривень за рахунок:
– надходжень від плати за оренду майна бюджетних установ в сумі 540,0 тис.гривень, які планується направити на оплату енергоносіїв – 20,0 тис.гривень, на інші поточні видатки – 520,0 тис.гривень,
– надходження коштів до цільового фонду в сумі 200,0 тис.гривень, які передбачені на благоустрій території міста,
– надходження екологічного податку в сумі 169,9 тис.гривень, які передбачені на виконання робіт по збиранню та перевезенню відходів,
капітальний ремонт даху їдальні та переходу до їдальні Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – 3 286,8 тис.гривень,
капітальний ремонт даху одноповерхової будівлі Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 імені Остапа Вишні – 2 651,2 тис.гривень,
реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії (охор.№ 65-См) з пристосуванням під корпус гімназії – 1 000,0 тис.гривень,
капітальний ремонт КНП «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» за адресою вул. Сумська, 55 – 3 800,0 тис.гривень,
капітальний ремонт частини приміщення КУ «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» з улаштуванням аварійного виходу з пандусом – 150,0 тис.гривень,
капітальний ремонт даху будівлі комунального позашкільного закладу «Охтирська дитячо-юнацька спортивна школа» – 1 449,8 тис.гривень,
капітальний ремонт ліфтів – 2 700,0 тис.гривень,
капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку за адресою вул. Київська, 92 – 2 500,0 тис.гривень,
реконструкція водогрійної котельні зруйнованого підприємства «Охтирські теплові мережі» (Охтирська ТЕЦ) – 2 000,0 тис.гривень.
В бюджеті громади на 2025 рік передбачені кошти у вигляді іншої субвенції з бюджету Охтирської міської територіальної громади до обласного бюджету Сумської області в сумі 22,6 тис.гривень (загальний фонд) на виконання Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним траспортом на автобусних маршрутах загального користування.
Загальні результати виконання бюджету громади
Дохідна частина бюджету Охтирської міської територіальної громади на 2024 рік затверджена в сумі 589556,0 тис.гривень, в т.ч.: загальний фонд – 466483,7 тис.гривень, спеціальний фонд – 123072,3 тис.гривень.
Фактично за січень-листопад 2024 року зараховано коштів на суму 564993,5 тис.гривень (95,8% виконання річного плану), в т.ч.: по загальному фонду – 415802,0 тис.гривень (89,1%), по спеціальному фонду – 149191,5 тис.гривень (121,2%).
Видаткова частина бюджету громади на 2024 рік затверджена в сумі 628 428,3 тис.гривень, в т.ч. загальний фонд – 453 988,5 тис.гривень, спеціальний фонд – 174 439,8 тис.гривень.
Виконання бюджету по видатках за січень-листопад поточного року становить 440 132,9 тис.гривень (70,0% річних призначень), з них, по загальному фонду – 337 016,6 тис.гривень (74,2% річних призначень), по спеціальному фонду – 103 116,3 тис.гривень (59,1% річних призначень).
І. Виконання дохідної частини
Дохідна частина бюджету Охтирської міської територіальної громади (далі – бюджет громади) на 2024 рік затверджена в сумі 589556,0 тис.гривень, в т.ч.: загальний фонд – 466483,7 тис.гривень, спеціальний фонд – 123 072,3 тис.гривень.
Станом на 01 грудня 2024 року до бюджету громади зараховано доходів на суму 564993,5 тис.гривень, в т.ч. до загального фонду – 415802,0 тис.гривень, (89,1% виконання річного плану) та до спеціального фонду – 149191,5 тис.гривень (121,2% річного плану).
Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів – власні доходи) отримано на суму 336009,5 тис.гривень, в т.ч. по загальному фонду – 301582,8 тис.гривень, або 95,9% річного плану, план звітного періоду виконано на 101,5%. До спеціального фонду зараховано доходів 34426,8 тис.гривень, в 5,8 рази більше річного плану.
Серед власних доходів загального фонду найбільшим джерелом наповнення є податок на доходи фізичних осіб, питома вага у власних доходах становить 61,6%, зараховано зазначеного податку на суму 185682,3 тис.гривень, що становить 102,4% до плану звітного періоду. Річний план виконано на 96,6%. В порівнянні з надходженнями ПДФО минулорічного періоду у співставних умовах (без урахування ПДФО військовослужбовців) надходження в січні-литопаді 2024 року збільшилися на 37172,2 тис.гривень, або на 25,0%. Збільшення виникло по:
– ПДФО з найманих працівників – на 36823,0 тис.гривень, або на 25,7%;
-ПДФО за результатами річного декларування – на 515,6 тис.гривень, або на 23,1%;
– ПДФО у вигляді мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами – на 8,5 тис.гривень, в 2,9 рази. Даний податок почав надходити до бюджету громади з листопада 2023 року.
Зменшення надходжень по:
– ПДФО з інших доходів, ніж заробітна плата – на 174,9 тис.гривень, або на 5,7%;
Акцизний податок (питома вага у власних доходах –11,0%) зараховано в сумі 33284,8 тис.гривень, що становить 164,7% виконання плану звітного періоду. Річний план виконано на 105,1%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 8318,8 тис.гривень, або на 33,3%.
Плата за землю (питома вага в доходах загального фонду – 5,4%)
надійшла на суму 16335,0 тис.гривень, 91,0% виконання плану звітного періоду. Річний план виконано на 82,4%. В порівнянні з минулорічним періодом надходження плати за землю зменшилися на 669,4 тис.гривень, або на 3,9%.
Єдиний податок – другий за обсягом надходжень платіж, питома вага у власних доходах загального фонду становить 16,3%, зараховано на суму 49047,8 тис.гривень, план звітного періоду виконано на 113,0%. Річний план виконано на 111,3%. В порівнянні минулорічним періодом надходження збільшились на 18453,5 тис.гривень, або на 60,3%.
Юридичні особи сплатили 5222,7 тис.гривень, план звітного періоду виконано на 120,5%, річний план – на 112,7%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 1276,5 тис.гривень, або на 32,3%.
Фізичні особи сплатили єдиного податку на суму 43576,4 тис.гривень, план звітного періоду виконано на 112,2%, річний план – на 111,2%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 17143,6 тис.гривень, або на 64,9%.
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, зараховано на суму 248,7 тис.гривень, план звітного періоду виконано на 108,8%. Річний план виконано на 103,6%. В порівнянні з минулорічним періодом надходження єдиного податку збільшилися на 33,3 тис.гривень, або на 15,5%.
Отримано плату за розміщення тимчасово вільних коштів шляхом придбання державних цінних паперів (військових облігацій), зараховано на суму 869,5 тис.гривень відповідно до запланованого обсягу. Облігації придбано 26.09.2023 на суму 9952,7 тис.гривень на середньостроковий період – 1 рік 8 місяців.
Плата за надання адміністративних послуг надійшла на суму 600327,88 тис.гривень, що більше плану звітного періоду на 839,2 тис.гривень, або на 16,3%, річний план виконано на 108,8%. В порівнянні з минулорічним періодом зараховано більше на 2401,7 тис.гривень, або на 66,7%. На збільшення вплинуло зарахування, починаючи з 01.01.2024, адміністративних послуг від Територіального сервісного центру МВС за надання послуг відповідно до Закону України «Про дорожній рух», отримано таких платежів у звітному періоді 3670,4 тис.гривень.
Надходження орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, становлять 1914,6 тис.гривень, план звітного періоду виконано на 18,8%, недоотримано 8285,3 тис.гривень. Річний план виконано на 17,1%.
Інші надходження (ККДБ 24060000) зараховано 1495,2 тис.гривень, в т.ч.: плата за користування місцем розташування тимчасових споруд – 183,7 тис.гривень, надходження від КНП «Охтирська ЦРЛ» відшкодування збитків, виявлених в ході ревізії аудиторами Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби Сумської області – 60,5 тис.гривень, відшкодування винними вартості лікування в КНП «Охтирська ЦРЛ» потерпілих від злочину – 20,2 тис.гривень, повернення бюджетними установами фінансування минулих років – 535,7 тис.гривень, реалізація основних засобів у вигляді металобрухту – 317,8 тис.гривень, кошти за шкоду, що заподіяна з внаслідок використання земельни ділянок без правовстановлюючих документів – 377,3 тис.гривень. План звітного періоду по інших надходженнях недовиконано на 113,4 тис.гривень, річний план виконано на 81,6%.
Офіційні трансферти з державного та місцевих бюджетів надійшли всього на суму 228984,0 тис.гривень, з них: по загальному фонду 114219,2 тис.гривень (75,2% виконання річного плану), по спеціальному фонду – 114764,8 тис.гривень (97,9% виконання річного плану).
Доходи спеціального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) станом на 01.12.2024 становлять 34426,8 тис.гривень, в т.ч.:
– екологічний податок – 171,3 тис.гривень, в порівнянні з минулим роком менше на 35,4 тис.гривень, або на 17,1%;
– власні надходження бюджетних установ – 33964,1 тис.гривень, в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 2305,0 тис.грн., або 7,3%;
– кошти від відчуження майна та майна, що перебуває в комунальній власності – 39,6 тис.гривень.
– надходження до цільового фонду Охтирської міської ради становлять 251,7 тис.гривень, з них плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів – 83,9 тис.гривень, на благоустрій визначених місць ярмаркової торгiвлi Охтирської міської територіальної громади – 147,8 тис.гривень, внески від фізичної особи на утримання об’єктів благоустрою – 20,0 тис.гривень.
ІІ. Виконання видаткової частини
Видаткова частина бюджету громади на 2024 рік затверджена в сумі 628 428,3 тис.гривень, в т.ч. загальний фонд – 453 988,5 тис.гривень, спеціальний фонд – 174 439,8 тис.гривень.
Виконання бюджету по видатках за січень-листопад поточного року становить 440 132,9 тис.гривень (70,0% річних призначень), з них, по загальному фонду – 337 016,6 тис.гривень (74,2% річних призначень), по спеціальному фонду – 103 116,3 тис.гривень (59,1% річних призначень).
Найбільшу частку у видатках загального фонду бюджету Охтирської міської територіальної громади займають видатки на соціально-культурну сферу, з них видатки на освіту – 56,9%, на охорону здоров’я – 6,9%, на соціальний захист населення – 5,8%, культуру – 2,4%, фізичну культуру – 2,0%.
У структурі видаткової частини загального фонду бюджету за економічними категоріями найбільшу питому вагу (62,9% річних призначень) займають видатки на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ. Передбачено асигнування на рік – 285 685,0 тис.гривень., виконання за січень – листопад поточного року становить 234 965,1 тис.гривень, або 82,2% річного плану асигнувань.
Медикаменти та перев’язувальні матеріали затверджено на рік в сумі 212,1 тис.гривень, виконано 116,3 тис.гривень, або 54,8% річного плану асигнувань.
Видатки на продукти харчування затверджені в сумі 14 805,3 тис.гривень. Виконання склало 8 591,5 тис.гривень, або 58,0% річного плану асигнувань.
По оплаті комунальних послуг та енергоносіїв на поточний рік затверджено видатки в сумі 38 658,1 тис.гривень., виконання становить 21 549,1 тис.гривень, або 55,7% річних призначень.
Кредиторська заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ громади станом на 01.12.2024, термін виплати якої не настав, склала 16 141,8 тис.гривень.
Прострочена кредиторська заборгованість станом на 01.12.2024 року за спожиті комунальні послуги та енергоносії по загальному фонду бюджету громади відсутня.
Начальник управління
фінансів та економіки Наталія ШАРКОВА