
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
______________ м. Охтирка №__________
Про затвердження Правил благоустрою
території Охтирської міської
територіальної громади
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310 «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту» та частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Повідомлення
про оприлюднення регуляторного акта –
проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження
Правил благоустрою території Охтирської міської
територіальної громади»
Представлений регуляторний акт розроблений відповідно до вимог частини першої статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» встановлює порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою та визначає порядок утримання та прибирання територій, в тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендарів приміщень, споруд, будівель, розташованих на території Охтирської міської територіальної громади, незалежно від форм власності, відомчої належності та громадянства.
Проєкт регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Охтирської міської ради: htpp://www.omvk.sm.ua/.
Розробником проєкту регуляторного акта є управління капітального будівництва та житлово-комунальнго господарства Охтирської міскої ради.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються розробником проєкту регуляторного акту – управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення на сайті Охтирської міської ради (htpp://www.omvk.sm.ua/):
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, тел. (05446) 2-40-14.
Додаток
до рішення
Охтирської міської ради
__________2021 №____
ПРАВИЛА
благоустрою території Охтирської міської територіальної громади
І. Загальні положення
прилегла територія – територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;
інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення».
Участь громадян у фінансуванні заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою
Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».
Благоустрій та утримання парків (гідропарків, лісопарків, лугопарків, парків культури і відпочинку, парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (далі – парків), рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою, та затверджених відповідним органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, а об’єкта, який перебуває у приватній власності, – його власником.
Благоустрій та утримання парків, що належать до територій та об’єктів природно-заповідного фонду, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754;
Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року за № 405/12279;
Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;
ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів»;
інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів.
Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;
Закону України «Про охорону культурної спадщини»;
постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 318 «Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць»;
постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України»;
постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 року № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини»;
Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій»;
ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень»;
ДСТУ Б Б.2.2-10:2016 «Склад та зміст науково-проектної документації щодо визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток архітектури та містобудування».
Закону України «Про дорожній рух»;
Закону України «Про автомобільні дороги»;
Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;
Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;
Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
ДСТУ 3090-95 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць та доріг. Загальні положення»;
ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;
ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».
забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;
утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;
у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;
дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.
розміщувати споруди та об’єкти;
смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;
скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку;
встановлювати намети;
випасати худобу та свійську птицю;
скидати сніг.
Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування».
Технічні вимоги до дорожніх світлофорів та їх розміщення визначають згідно з ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».
Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ 2734 «Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 2735-94 «Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила застосування. Вимоги безпеки дорожнього руху», ДСТУ Б В.2.3-10-2003 «Огородження дорожнє парапетного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-11-2004 «Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3-12-2004 «Огородження дорожнє металеве бар’єрного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 7168:2010 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові. Загальні технічні умови».
Обстеження мостів і труб здійснюється з дотриманням вимог законодавства та ДБН В 2.3-6-2009 «Споруди транспорту. Мости та труби. Обстеження та випробування».
Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 115, Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
очищення, миття, відновлення і заміну дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), належне утримання дорожньої розмітки місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також транспортних або пішохідних огороджень (у разі наявності);
систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;
забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду, та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;
утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);
забезпечення функціонування паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);
забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;
утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);
забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;
утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;
утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;
утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.
Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.
Закону України «Про поховання та похоронну справу»;
Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 вересня 2004 року за № 1113/9712;
Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.
ІІІ. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів
Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до розділу VIІ цих Типових правил.
Визначення обсягів пайової участі підприємств, установ, організацій (В), які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта здійснюють органи місцевого самоврядування за формулою
В = Пз х Сбв,
| де | Пз | – | загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією; |
| Сбв | – | базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів. |
забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) – до бордюрного каменю);
забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами;
регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;
очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;
спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;
регулярне знищення бур’янів, скошення трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;
регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;
здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;
вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;
проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;
усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;
усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.
Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.
Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.
На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.
Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства у сфері охорони та утримання зелених насаджень.
постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;
Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;
ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».
VІ. Вимоги до санітарного очищення території
Закону України «Про відходи»;
Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070;
Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року № 133, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1157/19895;
Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2017 року № 57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373.
Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;
Державних будівельних норм «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» (ДБН Б.2.2-6:2013);
інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів у сфері поводження з відходами.
мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;
прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;
негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;
повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;
очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;
очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.
VІІ. Розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій територій у числовому значенні
VІІІ. Порядок розміщення малих архітектурних форм
Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.
Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, навіси, амфори.
ІХ. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів
Х. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території
Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.
Секретар міської ради Мирослав НІКУЛІН
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Охтирської міської ради Євген ДАМОВ
| Додаток до правил благоустрою територіїОхтирської міської територіальної громади |
МЕЖІ
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій
| № з/п | Прилегла територія | Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території | Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше) |
| 1 | 2 | 3 | 4 |
| 1 | Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду ЖК, ЖБК і ОСББ | Житловий кооператив, житлово-будівельний кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку | 20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
| 2 | Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам | Власники або користувачі земельних ділянок | 20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
| 3 | Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури | Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти | 15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці |
| 4 | Території, прилеглі до автозаправних станцій | Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти | 50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
| 5 | Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності | Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти | 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
| 6 | Території, прилеглі до колективних гаражів | Гаражно-будівельні кооперативи | 20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
| 7 | Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій | Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти | у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
| 8 | Автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі | Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах | у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
| 9 | Майданчики для паркування | Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування | 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
| 11 | Мости, інші штучні споруди | Балансоутримувачі штучних споруд | 10 м від периметру споруд |
| 12 | Контейнерні майданчики | Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики | 5 м від периметру споруди |
| 13 | Території, відведені під проектування та забудову | Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться | 20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці |
Секретар міської ради Мирослав НІКУЛІН
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Охтирської міської ради Євген ДАМОВ
АНАЛІЗ
регуляторного впливу до
проєкту рішення Охтирської міської ради
«Про затвердження Правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади»
Регуляторний орган: Охтирська міська рада Сумської області.
Розробник проєкту рішення: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Розробник аналізу регуляторного впливу: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Відповідальна особа: головний спеціаліст відділу комунального господарства та благоустрою території управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Контактний телефон: (05446) 2-40-14.
І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Діючі Правила благоустрою території міста Охтирка затверджені та діють з 2011 року.
За час дії вказаних Правил змінилася законодавча та правова база у сфері благоустрою населених пунктів, у тому числі регулювання спірних питань та конфліктів учасників правовідносин у даній сфері.
Проблема, яку пропонується вирішити шляхом прийняття відповідного регуляторного акта, дуже важлива для нашої громади.
Відповідно до частини 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» законодавчо закріплено, що рішення про встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність, є виключною компетенцією місцевих рад.
Правила благоустрою території Охтирської міської територіальної громади є нормативно-правовим актом, Отже, з метою правового регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, визначена проблеми потребує розв’язання шляхом прийняття рішення «Про затвердження Правил благоустрою Охтирської міської територіальної громади».
Причина виникнення проблеми:
Причинами виникнення зазначеної проблеми є недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою, зокрема чіткого нормативного регулювання прав і обов’язків суб’єктів цієї сфери, норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності. На сьогоднішній день існуючі правила не забезпечують в повному обсязі виконання вимог чинних нормативно-правових актів у сфері благоустрою, а тому не можуть об’єктивно, за допомогою сьогоднішніх важелів впливу, регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою.
Підтвердження важливості проблеми:
Загальна проблема підтримки благоустрою на території Охтирської міської територіальної громади, покращення санітарного стану є актуальною. Існує значна кількість порушень з боку громадян, підприємств та суб’єктів господарювання у сфері благоустрою населених пунктів. До того ж, мають місце окремі факти самовільного знищення та пошкодження зелених насаджень.
Представленим регуляторним актом пропонується розв’язати такі проблеми:
Визначені проблеми справляють негативний вплив перш за все на громадян, а також на суб’єктів господарювання та органи місцевого самоврядування. Не забезпечують сприятливе для життєдіяльності середовище, у тому числі захист довкілля, належний санітарний стан, збереження об’єктів та елементів благоустрою та естетичний вигляд.
Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:
| Групи (підгрупи) | Так | Ні |
| Громадяни | + | – |
| Органи місцевого самоврядування | + | – |
| Держава | – | + |
Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою ринкових механізмів:
Застосування ринкових механізмів для вирішення вказаної проблеми не є можливим, оскільки здійснення вищезазначених заходів є засобом державного регулювання та відповідно до чинного законодавства є компетенцією міської ради.
Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою діючих регуляторних актів:
Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів або чинних законодавчих та нормативно-правових актів вищих органів державної влади, оскільки існує пряма вказівка Закону на необхідність розв’язання подібних проблем, саме за допомогою прийняття регуляторних актів.
Зокрема, ст.34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає, що Правила благоустрою території населеного пункту – це нормативно-правовий акт, яким установлюється порядок благоустрою та утримання території та об’єктів благоустрою Правила розробляються для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення та всіх зацікавлених до затверджених Правил.
ІІ. Визначення цілей державного регулювання
Мета запропонованого регуляторного акта є створення умов захисту і відновлення середовища, сприятливого для життєдіяльності як людини, так і суб’єктів господарювання, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату, належне утримання та раціональне використання території населених пунктів, охорону об’єктів благоустрою, виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері благоустрою, врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта, проведення єдиної політики з підтримки благоустрою, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Альтернатива 1
Не прийняття регуляторного акта
|
Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки діючі правила не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів учасників правовідносин у сфері благоустрою.
Питання щодо належного забезпечення благоустрою Охтирської міської територіальної громади залишиться не вирішеним. |
| Альтернатива 2
Прийняття регуляторного акта у запропонованій редакції |
Альтернатива є найбільш прийнятною. Впровадження регуляторного акта забезпечить:
– дотримання вимог законодавства щодо затвердження органом місцевого самоврядування правил благоустрою території; – чітке визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою; – розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування; – наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту в новій редакції, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини; – дає змогу ширшого застосування статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таким чином, єдиним прийнятним заходом є затвердження Правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади як нормативно-правового акту, що цілком відповідає вимогам законодавства |
Оцінка впливу на інтереси органів місцевого самоврядування
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети. Організація роботи та заходів з благоустрою території Охтирської міської територіальної громади, а також відновлення об’єктів благоустрою та ліквідація стихійних сміттєзвалищ за рахунок місцевого бюджету складала у 2020 р. 16 415,0 тис. грн. |
| Альтернатива 2 | Упорядкування відносин між суб’єктами господарювання у сфері благоустрою відповідно до державних норм, стандартів і правил щодо питань благоустрою | Витрати робочого часу спеціалістів на підготовку регуляторного акту, витрати на публікації, контроль за виконанням регуляторного акту за рік складають: вартість часу співробітника ОМС відповідної категорії (заробітна плата) – 36,1 грн./ 1 роб. час. |
Оцінка впливу на інтереси громадян
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Погіршення стану об’єктів благоустрою; зниження рівня комфортності міського середовища та туристичної привабливості громади |
| Альтернатива 2 | Очевидні: покращення санітарного стану міста, відкритість та доступність для громадян інформації про благоустрій населених пунктів, покращення зовнішнього благоустрою міста, естетичного вигляду об’єктів благоустрою (вулиць, скверів, площ, зупинок, тощо) | Погіршення стану об’єктів благоустрою; зниження рівня комфортності міського середовища та туристичної привабливості громади |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць | – | 8 | 24 | 2152 | 2184 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | – | 0,4 | 1,1 | 98,5 | Х |
Під дію регулювання підпадають усі суб’єкти господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність та реалізують товари (послуги) на території Охтирської міської територіальної громади. Для розрахунку оцінки впливу регулювання взято наявні статистичні дані про кількість діючих суб’єктів малого і середнього підприємництва на території Охтирської міської територіальної громади.
Крім того, під дію регуляторного акту підпадають мешканці Охтирської міської територіальної громади від 18 років та старше:
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні. Для суб’єктів господарювання, які не уклали договори на вивезення твердих побутових відходів – економія коштів у сумі несплачених сум за вивіз твердих побутових відходів. | Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету |
| Альтернатива 2 | Чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою між громадянами, органами влади, установами, організаціями та суб’єктами господарювання. Підвищення рівня державного, самоврядного і громадського контролю у сфері благоустрою населених пунктів; відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженернотехнічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду; розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням, органом місцевого самоврядування; наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою громади, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою Охтирської міської територіальної громади і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини. | Зменшення витрат за рахунок зміни норм обслуговування прилеглої території. Витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених правил благоустрою території населених пунктів Охтирської міської територіальної громади. Витрати на оплату вивезення твердих побутових відходів, сміття. Витрати на утримання в належному стані власних об’єктів та елементів благоустрою, на відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою. |
Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Оцінка ступеня досягнення визначених цілей визначається за чотирибальною системою, де:
4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);
3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усіх важливих аспектів проблеми не буде);
2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі її важливі та критичні аспекти залишаться не вирішеними);
1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).
| Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності
(за 4-х бальною системою оцінювання) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного балу |
| Альтернатива 1
|
1 | У разі залишення існуючої ситуації на даний момент без змін, проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети. Дана альтернатива є неприйнятною через те, що діючий документ не відповідає вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не може за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів жителів громади. |
| Альтернатива 2 | 4 | У разі прийняття акту, заплановані цілі будуть досягнуто повною мірою, встановлення єдиних правових вимог щодо заходів з благоустрою населених пунктів, і створення сприятливого середовища для життєдіяльності людини й довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, підвищення рівня самоврядного контролю. |
| Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
| Альтернатива 1 | Держава, громадяни, суб’єкти господарювання:- Організація роботи та заходів з благоустрою Охтирської міської територіальної громади, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету. | Держава (орган місцевого самоврядування): Організація роботи та заходів з благоустрою території громади, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету складає витрати з місцевого бюджету 16415,0 тис.грн., Громадяни: Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету. Суб’єкти господарювання: Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету | У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети. Утримання в належному стані об’єктів та елементів благоустрою у цілому порушує права громадян на сприятливе для життєдіяльності середовище. Міська рада не зможе за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів громадян – жителів Охтирської міської територіальної громади. Отже, мета не буде досягнута |
| Альтернатива 2 | Держава (орган місцевого самоврядування): відповідальне ставлення юридичних та фізичних осіб до збереження об’єктів та елементів благоустрою; здійснення будь-якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил: покращення санітарного стану на території громади; покращення, підтримка належного санітарно -технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, об’єктів для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм; користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об’єктів та елементів благоустрою загального користування: Громадяни: – упорядкування відносин між суб’єктами міської громади та окремими громадянами у сфері благоустрою; Суб’єкти господарювання: – упорядкування відносин між суб’єктами міської громади та суб’єктами господарювання у сфері благоустрою. | Держава (орган місцевого самоврядування): у разі прийняття проекту акту держава не нестиме ніяких матеріальних та інших витрат. Поряд з цим забезпечується збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави завдяки досягненню належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення. Громадяни: Витрати на виконання обов’язків відповідно до встановлених Правил благоустрою з утримання в належному стані прибудинкової території за власний рахунок Суб’єкти господарювання: Витрати на виконання обов’язків, відповідно до встановлених Правил благоустрою населених пунктів | Затвердження цього регуляторного акту забезпечить поступове досягнення встановлених цілей, встановить єдине зрозуміле регулювання, не примножуючи кількості нормативноправових актів з питання благоустрою. При виборі зазначеної альтернативи буде максимально досягнуто цілі державного регулювання. Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначених проблем та принципам державної регуляторної політики |
| Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту |
| Альтернатива 1 | Не забезпечує досягнення цілей щодо регулювання прав та обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою; норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності; чітко встановлених норм, які б регулювали процедуру компенсації шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, що може призвести до погіршення інженерно- технічного та санітарного стану об’єктів благоустрою. | Вплив зовнішніх чинників на дію регуляторного акту у разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін призведе до недотримання обов’язків та правил благоустрою власником (балансоутримувачем) з утримання об’єктів благоустрою у належному санітарно-технічному стані; відсутність коштів для фінансування робіт з утримання та відновлення об’єктів та елементів благоустрою. |
| Альтернатива | ||
| Альтернатива 2 | Прийняття акту забезпечить повною мірою досягнення задекларованих цілей стосовно можливості підвищення рівня самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів; поліпшення умов захисту відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою, технічного та санітарного стану об’єктів та елементів благоустрою, їх естетичного вигляду; повністю відповідає потребам у вирішенні проблеми; встановлює зрозуміле загальне регулювання, не примножуючи кількості нормативно-правових актів з одного питання; зникає неврегульованість проблеми у чинному законодавстві. | У разі прийняття регуляторного акту забезпечиться відповідальне ставлення суб’єктів господарювання та громадян до збереження об’єктів та елементів благоустрою; здійснення будь якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил. |
Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізацію відповідних заходів.
За загальними правилами, встановленими Законом України «Про благоустрій населених пунктів», утримання у належному стані об’єктів благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших установ, організацій, здійснює балансоутримувач.
Власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об’єкта благоустрою, суб’єкти господарювання, громадяни, зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку ділянки території у визначених межах зон відповідальності, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) та брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Межі закріпленої території, обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою.
Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення певних дій, що негативно впливають на благоустрій території Охтирської міської територіальної громади.
Для впровадження та виконання вимог регуляторного акту органи виконавчої влади, фізичні та юридичні особи не нестимуть додаткові витрати.
Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва у додатку 1.
Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого та середнього підприємництва (М-тест) у додатку 2.
У разі виникнення потреби та, у випадку змін в чинному законодавстві, строк дії регуляторного акта буде переглянуто.
З метою відстеження результативності регуляторного акта визначені наступні показники результативності:
| №
з/п |
Показники результативності | Прогнозований
показник |
| 1 | Розмір надходжень до місцевого бюджету, пов’язаних з дією акта (адміністративні стягнення) | Розмір надходжень залежить від кількості складених адміністративних протоколів |
| 2 | Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб на яких поширюється дія акта | 2184 суб’єктів господарювання |
| 3 | Час, що витрачається суб’єктом господарювання або фізичною особою для ознайомлення з вимогами регуляторного акта | 1 особа/ 0,2 год.
(12 хв.) |
| 4 | Сумарні витрати суб’єктів господарювання на виконання регулювання | 15 787,93 грн.
|
| 5 | Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта | Високий |
ІХ. Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено через рік з дня набрання ним чинності.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде проведено через два роки з дня набрання ним чинності.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Для визначення показників результативності регуляторного акта будуть застосовуватися аналітичні та статистичні дані.
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Євген ДАМОВ
| Додаток 1до аналізу впливу регуляторного акта |
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта
| Порядковий номер | Витрати | За перший рік | За п’ять років |
| 1 | Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 2 | Витрати на одного суб’єкта господарювання, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом на одного суб’єкта господарювання, грн.;
0,2 год. (12 хв.) х 6000,0 грн.* (мінімальна зарплата) : 166 год. в місяць = 7,2 грн. |
7,2 грн. | 7,2 грн.
Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у законодавстві) |
| 3 | Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 4 | Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 5 | Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 6 | Сумарні витрати усіх суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва на виконання регулювання, одиниць:
Зареєстровані в громаді (8 од.): 8 х 0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата) : 166 год. на місяць = 57,83 грн. |
57,83 | 57,83
Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у законодавстві) |
*Для розрахунку витрат використовується мінімальний розмір заробітної плати. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році мінімальна заробітна плата з 01.01.2021 становить 6000,00 грн.
Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання
| Вид витрат | У перший рік | Періодичні (за рік) | Витрати за п’ять років |
| Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо | Не передбачає витрат | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| Вид витрат | Витрати часу на ознайомлення з вимогами державного регулювання, год. | Витрати на оплату для ознайомлення з вимогами державно-го регулю-вання, грн. | Разом за рік | Витрати за п’ять років |
| Витрати на одного суб’єкта господарювання, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом, грн.;*
36,1грн.=6000,00грн.**(мінімальна зарплата)/166 год. на місяць 0,2 год. (12 хв.) х 36,1 грн.= 7,2 грн. |
0,2 год. | 36,1 грн. | 7,2 грн | 7,2 грн.
Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у нормативно-правових актах України) |
*Вартість витрат, пов’язаних з ознайомленням з вимогами державного регулювання, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.
**Для розрахунку витрат використовується мінімальний розмір заробітної плати. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році мінімальна заробітна плата з 01.01.2021 становить 6000,00 грн.
| Вид витрат | Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) | Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий) | Разом за рік (стартовий) | Витрати за п’ять років |
| Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) | Додаткових витрат не передбачено | – | – | – |
| Вид витрат | За рік (стартовий) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за п’ять років |
| Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо) | – | – | – |
| Вид витрат | Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) | Витрати за п’ять років |
| Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу | – | – |
БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ
на адміністрування регулювання для суб’єктів
великого й середнього підприємництва
Регуляторний акт не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу). Необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) 0 х 5 років = 0 грн.
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Євген ДАМОВ
| Додаток 2 до аналізу впливу регуляторного акта |
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником протягом травня-червня 2021 року.
| Порядковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
| 1 | Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва | 9 | Обговорення проблемних питань проекту. Консультації проводилися за окремими діями з окремими суб’єктами малого підприємництва та суб’єктами владних повноважень, які задіяні у цьому проекті. |
| 2 | Телефонні розмови | 2 | Отримано інформацію з позитивною оцінкою проекту регуляторного акта |
Кількість суб’єктів малого та мікропідприємництва, на яких поширюється регулювання: 2176 одиниць:
питома вага суб’єктів малого та мікро підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 99,6% (відповідно до таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання” додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту).
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва, що виникають унаслідок дії регуляторного акта
| №
з/п |
Витрати | За перший рік | За п’ять років |
| 1 | 2 | 3 | 4 |
| 1 | Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн. | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 2 | Витрати на одного суб’єкта господарювання малого та мікропідприємництва, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом, грн.;
0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн.* (мінімальна зарплата) /166 год. на місяць = 7,2 грн. |
7,2 грн. | 7,2 грн.
Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у нормативних актах України) |
| 3 | Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, висновків, проведення незалежних/ обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), грн. | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 4 | Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн. | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 5 | Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу, грн. | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено |
| 6
|
Кількість усіх суб’єктів господарювання малого та мікропідприємництва, на які буде поширено регулювання, одиниць:
Зареєстровані в громаді (24+2152 = 2176 ) 2176 х 0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць = 15 730,1 грн. |
15 730,1 грн. | 15 730,1 грн. |
БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ
на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва
Регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу), необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) 0 х 5 років = 0 грн.
| №
з/п |
Показник | Перший рік регулювання (стартовий) | За п’ять років |
| 1 | 2 | 3 | 4 |
| 1
1.1
2
|
Сумарні витрати усіх суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва на виконання регулювання, одиниць:
Зареєстровані в громаді (8од.): 8 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць = 57,83 грн.
Витрати на суб’єктів господарювання малого та мікропідприємництва, на які буде поширено регулювання, одиниць:
Зареєстровані в громаді (24+2152= 2176) 2176 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць = 15730,1грн. |
57,83 грн.
15 730,1 грн. |
57,83 грн.
15 730,1 грн. |
| 3
|
Сумарні витрати суб’єктів господарювання:
Зареєстровані в громаді, грн.: 57,83 грн. + 15 730,1 грн. = 15 787,93 грн. (рядок 1.1 + рядок 2.1). |
15 787,93 грн. |
15 787,93 грн. |
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Євген ДАМОВ