
про оприлюднення регуляторного акта –
проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади»
Проект рішення міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади» регламентує правила та відносини, що виникають у зв’язку з встановленням на території Охтирської міської територіальної громади тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Охтирської міської ради http://www.oktyrkamr.gov.ua/
Розробником проекту регуляторного акта є відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються в письмовій формі розробником проекту регуляторного акту – відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення на сайті Охтирської міської ради (http://www.oktyrkamr.gov.ua/):
– на поштову адресу: 42700, м. Охтирка, вул. Івана Шаповала, 27-а;
– на електронну адресу: arhit.omvk@gmail.com
Відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради, тел.(05446) 2-57-21.
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ШІСТДЕСЯТ ВОСЬМА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
____________ м. Охтирка №__________
Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади
З метою упорядкування розміщення тимчасових споруд, торговельних майданчиків та засобів пересувної мережі, більш ефективного використання комунального майна, відповідно до пункту 42 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, керуючись частиною 1 статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Охтирська міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Надіслано: відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради, управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.
Додаток
до рішення Охтирської міської ради
від ___________ року № _________
ПОРЯДОК
розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади.
1.2. Цей Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях із особливим режимом використання.
1.3. Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
1.4. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:
замовник – суб’єкт господарювання, який реалізує право розмістити ТС на підставі паспорта прив’язки ТС;
паспорт прив’язки ТС – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності;
схема розміщення ТС – графічні матеріали, виконані на актуальній топографо-геодезичній основі М 1:500 відповідно до вимог чинного законодавства суб’єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС із прив’язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);
стаціонарна ТС – споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.
1.5. Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з ТС, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, має бути передбачено схемою розміщення ТС, при цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї ТС.
1.6. Розміщення ТС у межах ринків, інших торговельних об’єктів визначається планувальною документацією їх території або проектною документацією їх споруд.
1.7. Розміщення ТС під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.
1.8. При розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
2.1. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив’язки ТС (додаток 1).
2.2. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відділу «Центр надання адміністративних послуг Охтирської міської ради».
2.3. До заяви додаються:
графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на актуальній топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;
реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.
Цей перелік документів є вичерпним.
2.4. Для визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам відповідний комплект документів направляється до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
2.5. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам замовник повідомляється відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради письмово протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного комплекту документів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.
2.6. Для оформлення паспорта прив’язки ТС замовник звертається до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої додає:
схему розміщення ТС (додаток 1);
ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб’єкт господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1);
технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
2.7. Паспорт прив’язки ТС надається відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
2.8. Час, витрачений на підготовку та подачу до органу з питань містобудування та архітектури схеми розміщення ТС, ескізів фасадів ТС та отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення (за наявності), не входить в строк підготовки паспорта прив’язки ТС.
2.9. Для підготовки паспорта прив’язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються.
2.10. Паспорт прив’язки ТС оформлюється відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
2.11. Паспорт прив’язки ТС включає:
титульний аркуш із зазначенням реквізитів замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напряму підприємницької діяльності;
схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500;
ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС);
технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж.
Цей перелік документів є вичерпним.
2.12. Паспорт прив’язки ТС підписується керівником (заступником керівника) відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
2.13. При оформлені паспорта прив’язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.
2.14. Паспорт прив’язки ТС не надається за умов:
подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку;
подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку.
Ненадання паспорта прив’язки ТС з інших підстав не допускається.
2.15. Паспорт прив’язки ТС видається на безоплатній основі.
2.16. Паспорт прив’язки ТС підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив’язки або електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру.
2.17. Строк дії паспорта прив’язки ТС визначається відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому.
2.18. Продовження строку дії паспорта прив’язки ТС здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив’язки ТС відділом містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
2.19. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб’єкта господарювання, паспорт прив’язки ТС може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив’язки ТС або на новий строк.
2.20. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив’язки ТС.
2.21. Відхилення від паспорта прив’язки ТС не допускається.
2.22. Відновлення благоустрою замовником є обов’язковим.
2.23. Після розміщення ТС замовник подає до Виконавчого комітету Охтирської міської ради письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив’язки ТС.
2.24. Паспорт прив’язки ТС виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника ТС, другий – у відділі містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
2.25. Дія паспорта прив’язки ТС призупиняється за таких умов:
необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, – з обов’язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС;
необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, – без попередження.
2.26. Дія паспорта прив’язки ТС анулюється за таких умов:
недотримання вимог паспорта прив’язки ТС при її встановленні;
не встановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив’язки ТС;
надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив’язки ТС.
2.27. У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС (у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк (при аварійних роботах – тижневий строк) з дати прийняття рішення (розпорядження, наказу) виконавчим органом відповідної ради або районної державної адміністрації про призупинення дії паспорта прив’язки ТС.
На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт.
2.28. Підставами для відновлення дії паспорта прив’язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт.
2.29. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив’язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу.
2.30. Розміщення ТС самовільно забороняється.
2.31. Власники (користувачі) ТС зобов’язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.
2.32. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив’язки ТС у частині ескізів фасадів. Відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник) відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради візує нові ескізи фасадів ТС.
2.33. Режим роботи ТС встановлюється суб’єктом господарювання відповідно до законодавства.
2.34. Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Порядком, дійсна до закінчення її терміну дії.
|
Начальник відділу містобудування та архітектури, головний архітектор |
Михайло КОВАЛЬОВ |
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Додаток 1
до Порядку розміщення тимчасових споруд
для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади
(пункт 2.10 розділу ІІ)
ПАСПОРТ ПРИВ’ЯЗКИ ТС
________________________________________________________________________________
(назва ТС із зазначенням напряму підприємницької діяльності)
________________________________________________________________________________
Замовник _______________________________________________________________________
(найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС / контактна інформація)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Примірник №* ________________
Реєстраційний № _____________
Паспорт прив’язки ТС виданий
________________________________________________________________________________
(керівник (заступник керівника) органу з питань містобудування та архітектури сільської,
селищної, міської ради, районної державної адміністрації)
Паспорт прив’язки ТС дійсний до «___» _______________20___ року.
| (посада) | (підпис) | (Власне ім’я та ПРІЗВИЩЕ) |
М. П. (за наявності)
Дата видачі «___»_______________ 20____ року.
Паспорт прив’язки продовжено до «___» _______________20___ року.
| (посада) | (підпис) | (Власне ім’я та ПРІЗВИЩЕ) |
М. П. (за наявності)
__________
* Паспорт прив’язки ТС складається у двох примірниках. Перший примірник надається замовнику, другий – зберігається в органі містобудування та архітектури, який видав паспорт прив’язки ТС.
ЕСКІЗИ ФАСАДІВ ТС
у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС)
М 1:50
| Місце креслення |
СХЕМА РОЗМІЩЕННЯ ТС
М 1:500
| Місце креслення |
Експлікація:
місце розташування ТС;
червоні лінії;
лінії регулювання забудови;
місця підключення до інженерних мереж.
Умовні позначення:
________________________________________________________________________________
| ____________ _________________________________________________
(підпис) (Власне ім’я та ПРІЗВИЩЕ керівника (заступника) підприємства, установи, організації, розробника) М. П. (за наявності) Дата складання ____ ____________ 20____ року
|
Додаток 2
до Порядку розміщення тимчасових споруд
для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади
Начальнику відділу містобудування та архітектури, головному архітектору Охтирської міської ради
ЗАЯВА
Заявник (суб’єкт господарювання) __________________________________
Цією заявою повідомляю, що вимоги паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого __________________________________________ від ____________ № _____, виконані у повному обсязі.
Додаток: фото фіксація тимчасової споруди на місці розташування з відображенням оточуючого середовища.
___________________________________________________________________
(П.І.Б. керівника підприємства, установи, організації або П.І.Б. фізичної особи -підприємця,
підпис, дата, печатка (за наявності))
Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади»
Регуляторний орган – Охтирська міська рада.
Розробник документа – відділ містобудування та архітектури Охтирської міської ради.
Поштова адреса – м. Охтирка, вул. Івана Шаповала, 27-а.
Відповідальна особа – Ковальов Михайло Олегович.
Контактний телефон – (05446) 2-57-21.
Даний аналіз регуляторного впливу – проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади» (надалі – Аналіз) розроблений з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.03 № 1160-IV та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308. Аналіз визначає правові і організаційні основи реалізації проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади», як регуляторного акту.
І. Визначення проблеми та її аналіз
Розміщення тимчасових споруд на території міста Охтирка здійснюється у відповідності до рішення міської ради від 24.12.2013 №977 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Охтирка» та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Охтирки та архітипів тимчасових споруд, затвердженої рішенням виконавчого комітету від 24.09.2014 №120 «Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Охтирки та архітипів тимчасових споруд».
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21.10.2011 №244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
У зв’язку з утворенням Охтирської міської територіальної громади, зміни правового статусу, а також з урахуванням змін у законодавстві України, виникла необхідність перегляду діючого рішення Охтирської міської від 24.12.2013 №977 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Охтирка».
Так, відповідно до Наказу Міністерства розвитку громад та територій № 284 від 23.11.2020 були внесені суттєві зміни до наказу Мінрегіону № 244 від 21.10.2011 «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд (далі – ТС) для провадження підприємницької діяльності» (далі – Порядок), а саме:
– виключено терміни «комплексна схема розміщення ТС», «архітектурний тип» та «типові ТС»;
– скасовано необхідність розроблення єдиного паспорта прив’язки для груп ТС, які визначалися комплексними схемами;
– надано визначення терміну «схема розміщення ТС»;
– передбачено підвищення якості графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом зазначення вимог до суб’єктів господарювання та фахівців, які мають повноваження на ведення діяльності у сфері архітектурної діяльності та які несуть відповідальність за результати своєї роботи;
– передбачено зменшення графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом включення схеми благоустрою до схеми розміщення ТС;
– визначено необхідність зображення холодильного та іншого обладнання, що розміщується поряд з ТС, на схемі розміщення ТС, яка є обов’язковим додатком до паспорта прив’язки;
– врегульовано розміщення ТС у межах інших видів торгівельних об’єктів;
– викладено у новій редакції Додаток 1 до Порядку (Паспорт прив’язки ТС).
В цілому спрощено процедуру оформлення паспорта прив’язки ТС та відповідно встановлено чіткі терміни його оформлення.
Крім того, діючий порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності встановлено для міста Охтирка. Наразі необхідно розробити та затвердити єдиний порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності для населених пунктів Охтирської міської територіальної громади.
Враховуючи вищевикладене, пропонується розробити проєкт рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади» в новій редакції.
Існуюча проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів, оскільки потребує нормативно-правового врегулювання.
Основні групи, на які проблема справляє вплив:
| Групи (підгрупи) | Так |
| Громадяни | + |
| Органи місцевого самоврядування | + |
| Суб’єкти господарювання | + |
| у тому числі суб’єкти малого підприємництва* | + |
Основними цілями прийняття цього регуляторного акта є встановлення єдиних правил та механізму розміщення і функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади, приведення у відповідність до чинного законодавства Порядку оформлення паспорта прив’язки для розміщення стаціонарних тимчасових споруд. Даний регуляторний акт спрямований на вирішення проблеми як у цілому, так і її окремих складових.
Прийняття даного регуляторного акта має на меті:
– врегулювання процедури розміщення і функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади;
– розвиток малого підприємництва;
– надання нових робочих місць;
– раціональне використання незабудованих територій;
– задоволення інтересів територіальної громади з питань благоустрою;
– стимулювання розвитку підприємництва;
– ефективного використання земельних ресурсів з врахуванням перспектив розвитку Охтирської міської територіальної громади;
– впорядкування роботи по розміщенню та облаштуванню некапітальної забудови на території Охтирської міської територіальної громади.
III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін |
Не забезпечується досягнення цілей щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до діючого законодавства |
| Альтернатива 2
Прийняття рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади» |
Забезпечується досягнення цілей щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з удосконалення порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Дія регуляторного акту буде розповсюджена на всіх суб’єктів бізнесу Охтирської міської територіальної громади, який відповідатиме нормам Наказу Міністерства розвитку громад та територій № 284 від 23.11.2020, яким були внесені зміни до наказу Мінрегіону № 244 від 21.10.2011 «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» |
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
Існуюча проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів. |
Оцінка впливу на інтереси органів місцевого самоврядування
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін |
відсутні | Положення діючого Порядку розміщення ТС не відповідає чинному законодавству, а також відсутній механізм для видачі паспортів прив’язки для суб’єктів підприємництва приєднаних сіл Охтирської міської територіальної громади. |
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта |
Нормативне впорядкування процедури розміщення ТС на території Охтирської міської територіальної громади.
Конкретизація повноважень уповноваженого органу відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради. Підвищення якості графічних матеріалів паспорта прив’язки. |
Відсутні, оскільки реалізація положень
регуляторного акта не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат. |
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів
|
відсутні | Існуюча проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів. |
Оцінка впливу на інтереси громадян
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін |
відсутні | не вбачається |
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта |
Отримання якісних послуг.
Підвищення рівня естетичного вигляду архітектурного простору навколо тимчасових споруд. Структуроване розміщення ТС за видом діяльності на території Охтирської міської територіальної громади. |
відсутні |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін |
Відсутні | Витрати суб`єктів підприємницької діяльності на:
– розроблення ескізного проєкту розміщення стаціонарної тимчасової споруди та окремо схеми благоустрою; – виготовлення нових тимчасових споруд відповідно до затверджених архітипів; – відсутній механізм для видачі паспортів прив’язки та документів на право розміщення ТС для суб’єктів підприємництва на території сіл Охтирської міської територіальної громади.
|
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта |
Прийняття регуляторного акта забезпечує досягнення цілей, зазначених у розділі ІІ цього Аналізу та передбачає:
Спрощення процедури отримання паспорта прив’язки ТС для здійснення підприємницької діяльності (скасовано комплексну схему розміщення ТС та архітипи ТС). Зменшення часових витрат замовника на виготовлення необхідної документації на розміщення ТС – за рахунок зменшення графічних матеріалів паспорта прив’язки (виключення схеми благоустрою прилеглої території з переліку документів, що додаються до заяви для оформлення паспорта прив’язки). Встановлюються єдині правила розміщення ТС на території Охтирської міської територіальної громади. |
Додаткові витрати на оформлення паспорта прив’язки відсутні. |
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
відсутні | Проблема не буде вирішена |
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб`єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць |
– |
– |
– |
28 |
28 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | – | – | – | 100 | 100 |
| Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності
(за чотирибальною системою оцінки)
|
Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін
|
1 | У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети |
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта
|
4 | У разі прийняття регуляторного акта задекларовані цілі забезпечать повною мірою досягнення поставленої мети щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з вдосконаленням механізму розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності |
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів |
0 | Існуюча проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів |
| Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
| Альтернатива 1
Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін |
Відсутні
|
Проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети | Проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети |
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта
|
Забезпечується досягнення цілей щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з удосконалення порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Дія регуляторного акту буде розповсюджена на всіх суб’єктів підприємництва Охтирської міської територіальної громади, який відповідатиме нормам Наказу Міністерства розвитку громад та територій № 284 від 23.11.2020, яким були внесені зміни до наказу Мінрегіону № 244 від 21.10.2011 «Про затвердження порядку розміщення тимчасомвих споруд для провадження підприємницької діяльності». |
У разі прийняття регуляторного акта, держава, громадяни та суб’єкти господарювання не нестимуть ніяких додаткових матеріальних та інших витрат, окрім часових витрат на ознайомлення з регуляторним актом | У разі прийняття регуляторного акта задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить
потребу у вирішенні проблеми, встановить зрозуміле загальне регулювання, не примножуючи кількості нормативно-правових актів з одного питання, та зникає неврегульованість проблеми, що виникла, у чинному законодавстві
|
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів
|
відсутні | – | Проблема не може бути розв’язана за рахунок ринкових механізмів |
| Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
| Альтернатива 1
Збереження чинного регулювання
|
Не забезпечується досягнення цілей щодо нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з
впорядкуванням механізму розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Не відповідає нормам чинного законодавства України.
|
Діюче рішення міської ради може бути розроблено в новій редакції оскільки не відповідає чинному законодавству. |
| Альтернатива 2
Прийняття запропонованого регуляторного акта
|
Прийняття регуляторного акту забезпечить повною мірою досягнення задекларованих цілей поставленої мети стосовно нормативно-правового врегулювання питань, пов’язаних з впорядкуванням механізму розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності | Упродовж деякого часу на дію регуляторного акту може впливати низька обізнаність суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія цього акту щодо запроваджених змін
|
| Альтернатива 3
Розв’язання зазначеної проблеми за допомогою ринкових механізмів
|
Не забезпечується досягнення цілей, оскільки існуюча проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів
|
Діюче рішення міської ради може бути розроблено в новій редакції оскільки не відповідає чинному законодавству.
|
Для розв’язання вищезазначеної проблеми пропонується затвердити проєкт рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Охтирської міської територіальної громади», яким буде впроваджено єдиний механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території населених пунктів Охтирської міської територіальної громади.
Для вирішення поставлених цілей пропонуються наступні заходи:
– оприлюднити цей проєкт регуляторного акта разом з аналізом регуляторного впливу (з М-Тестом) до нього на офіційному сайті Охтирської міської ради;
– здійснити організаційні заходи з обговорення проєкту регуляторного акта та пропозицій до нього (за наявності) на засіданні засідання постійної комісії з питань реалізації державної регуляторної політики.
– винести цей проєкт регуляторного акта з урахуванням пропозицій та зауважень на розгляд сесії міської ради для затвердження.
У разі затвердження цього регуляторного акта задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить потребу у вирішенні проблеми, встановить зрозуміле загальне регулювання та зникає неврегульованість проблеми, що виникла у чинному законодавстві.
VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
У відповідності до здійсненого аналізу витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів місцевого самоврядування та розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб`єктів господарювання встановлено наступне.
Кількість суб`єктів мікро підприємництва, на яких поширюється регулювання: 28 осіб.
Питома вага суб’єктів мікро підприємництва, на яких поширюється проблема 100%.
Можливість виконання регуляторного акта є цілком реальною. Рівень проінформованості суб’єктів господарювання щодо регуляторного акта є високим. Тест малого підприємництва (М-Тест) наведено у Додатку 1.
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Строк дії регуляторного акта встановлюється на необмежений термін, оскільки він регулює відносини, які мають перманентний характер.
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза, значні темпи інфляції, дії, запроваджені у зв’язку з карантинним станом.
У разі прийняття нормативно-правового акта вищої юридичної сили, регуляторний акт потребуватиме приведення у відповідність до законодавства.
VIII. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності регуляторного акта буде проведено у строки, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої ПКМУ № 308 від 11.03.2004 (із змінами та доповненнями, внесеними постановами КМУ від 28.11.2012 № 1107, від 16.12.2015 № 1151).
Відносно цього регуляторного акта буде послідовно здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.
Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюватиметься статистичним методом.
Начальник відділу містобудування та
архітектури, головний архітектор Михайло КОВАЛЬОВ
Додаток 1
ТЕСТ малого підприємництва (М-Тест)
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб`єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з грудня 2025 року по січень 2026 року.
Примітка. Консультування проводилось за окремими діями з окремими суб`єктами малого підприємництва, які задіяні у цих діях. Зокрема, враховано процедури, яких слід дотримуватись при розміщенні ТС.
| Поряд-ковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
| 1 | телефонні розмови | 3 фізичні осіби-підприємців | Доведення до відома суб’єктів підприємницької діяльності інформації стосовно внесених змін згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій № 284 від 23.11.2020) до наказу Мінрегіону № 244 від 21.10.2011 «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», яким внесено зміни до порядку та механізму оформлення паспорту прив’язки на розміщення ТС |
– кількість суб`єктів мікро підприємництва, на яких поширюється регулювання: 28 (одиниць);
– питома вага мікро підприємництва у загальній кількості суб`єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 100 (відсотків) (відповідно до таблиці «Оцінка впливу на сферу інтересів господарювання» проведеного аналізу регуляторного впливу).
| Порядковий номер | Найменування оцінки | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за п`ять років | ||
|
Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання
|
||||||
| 1 | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | 0 | 0 | 0
|
||
| 2 | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеного органі державної влади чи місцевого самоврядування |
– |
– |
– |
||
| 3 | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) | 0 | 0 | 0 | ||
| 4 | Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) |
– |
– |
–
|
||
| 5 | Інші процедури (уточнити):
– вартість нового кіоску – оплата за виготовлення графічних матеріалів паспорта прив’язки суб’єкту господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектору, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (в середньому)
|
0 грн.
3 000,00 грн. |
0 грн.
0 грн. |
0 грн.
3 000,00 грн. |
||
| 6 | Разом, гривень
|
3 000,00 грн. | 0 грн. | 3 000,00 грн. | ||
| 7 | Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
28 |
– |
28 |
||
| 8 | Сумарно, гривень | 84 000,00 грн. | 0 | 84 000,00 грн. | ||
| Оцінка вартості адміністративних процедур суб`єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування
|
||||||
| 9 | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання | 8647 грн. (мінімальна заробітна плата)/176 год.(тривалість робочого часу в місяць)= 49,13 грн.
15 хв х 49,13 грн.=12,28 грн |
0 | 12,28 | ||
| 10 | Процедури організації виконання вимог регулювання | 0 | 0 | 0 | ||
| 11 | Процедури офіційного звітування
(направлення письмової заяви, у якій замовник зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив’язки ТС) |
0,5 години х 8647/176 = 24,57 грн | 0 | 24,57 грн | ||
| 12 | Процедури щодо забезпечення процесу перевірок | – | – | – | ||
| 13 | Інші процедури:
– замовлення та отримання інформації про відповідність намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації та будівельним нормам; – замовлення графічних матеріалів до паспорта прив’язки суб’єкту господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектору, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; – отримання технічних умов щодо інженерного забезпечення у балансоутримувача відповідних інженерних мереж (у разі необхідності); – оформлення паспорта прив’язки ТС та погодження розміщення ТС на об’єктах благоустрою |
1 година х 8647/176 = 49,14 грн
1 година х 8647/176 = 49,14 грн
0,5 години х 8647/176 = 24,57 грн
0,5 години х 8647/176 = 24,57 грн
|
–
–
–
– |
49,14 грн
49,14 грн
24,57 грн
24,57 грн
|
||
| 14 | Разом, гривень | 147,42 грн | – | 147,42 грн | ||
| 15 | Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць |
28 |
– |
28 |
||
| 16 | Сумарно, гривень
|
4 127,76 грн | – | 4 127,76 грн | ||
*Зазначено середній розмір вартості процедури
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб`єктів малого підприємництва
Орган місцевого самоврядування, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання: виконавчий комітет Охтирської міської ради.
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва – за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості
суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання |
Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання (мін.зарплата фахівця 8647 грн., кількість роб. годин в міс.176р.год, вартість 1год=49,13 грн. | 1 год.
|
49,13 грн. | 1
(процедури: розрахунок плати, оформлення договору) |
28 | 1375,64
грн. |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання,
що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
– |
–
|
– | – | – |
| – камеральні | – | – | – | – | – |
| – виїзні | 1 год. | 49,13 грн. | 1 | 28 | 1375,64
грн. |
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акту про порушення вимог регулювання | 0,5 години | 24,57 грн. | 1 | 28 | 687,96 грн. |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | – | – | – | – | – |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | 0,5 години | 24,57 грн. | 1 | 28 | 687,96 грн. |
| 7. Інші адміністративні процедури (уточнити): | – | – | – | – | – |
| Разом за рік | – | 147,40 грн. | – | 28 | 4127,2 грн. |
| Сумарно за п’ять років | – | – | – | – | 20 636 грн. |
Примітка: Запропонований регуляторний акт не передбачає додаткових матеріальних витрат для органу місцевого самоврядування.
| Порядковий номер |
Показник |
Перший рік регулювання (стартовий)
|
За п`ять років |
| 1 | Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання
|
84 000,00 | 84 000,00 |
| 2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб`єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування
|
4 127,76 | 4 127,76 |
| 3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання
|
88 127,76 | 88 127,76 |
| 4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва
|
4 127,2 | 20 636,00 |
| 5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 92 254,96 | 108 763,76 |
Начальник відділу містобудування та
архітектури, головний архітектор Михайло КОВАЛЬОВ