
Повідомлення
про оприлюднення регуляторного акта –
проєкту рішення Охтирської міської ради
«Про внесення змін Правил благоустрою території
Охтирської міської територіальної громади»
На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань, оприлюднюється проєкт рішення Охтирської міської ради «Про внесення змін Правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади».
Проект спрямований на забезпечення прав і законних інтересів громадян в частині регулювання відносин у сфері благоустрою, зокрема чіткого нормативного регулювання прав і обов’язків суб’єктів цієї сфери, норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності.
Повний текст проєкту регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Охтирської міської ради за посиланням:https://okhtyrkamr.gov.ua//
Розробником проекту регуляторного акта є Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються розробником проекту регуляторного акту – управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення на сайті Охтирської міської ради (https://okhtyrkamr.gov.ua//):
– на поштову адресу: 42700, м. Охтирка, вул. Івана Шаповала, 27;
– на електронну адресу: officezkh@ukr.net
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради, тел. (05446) 24014.
10.06.2024р.
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
_______________ м. Охтирка №__________
Про внесення змін Правил благоустрою
території Охтирської міської
територіальної громади
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310 «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту» та частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
проєкту рішення Охтирської міської ради
«Про внесення змін до Правил благоустрою території
Охтирської міської територіальної громади»
Регуляторний орган: Охтирська міська рада Сумської області.
Розробник проєкту рішення: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Розробник аналізу регуляторного впливу: управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Відповідальна особа: головний спеціаліст відділу комунального господарства та благоустрою території управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради.
Контактний телефон: (05446) 2-40-14.
І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати
шляхом державного регулювання
Діючі Правила благоустрою території Охтирської міської територіальної громади затверджені та діють з 2022 року.
За час дії вказаних Правил змінилася законодавча та правова база у сфері благоустрою населених пунктів, у тому числі регулювання спірних питань та конфліктів учасників правовідносин у даній сфері.
Проблема, яку пропонується вирішити шляхом прийняття відповідного регуляторного акта, дуже важлива для нашої громади.
Відповідно до частини 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» законодавчо закріплено, що рішення про встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність, є виключною компетенцією місцевих рад.
Правила благоустрою території Охтирської міської територіальної громади є нормативно-правовим актом, отже, з метою правового регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, визначена проблеми потребує розв’язання шляхом прийняття рішення «Про внесення змін до Правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади».
Причина виникнення проблеми:
Причинами виникнення зазначеної проблеми є недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою, зокрема чіткого нормативного регулювання прав і обов’язків суб’єктів цієї сфери, норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності. На сьогоднішній день існуючі правила не забезпечують в повному обсязі виконання вимог чинних нормативно-правових актів у сфері благоустрою, а тому не можуть об’єктивно, за допомогою сьогоднішніх важелів впливу, регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою.
Підтвердження важливості проблеми:
Загальна проблема підтримки благоустрою на території Охтирської міської територіальної громади, покращення санітарного стану є актуальною. Існує значна кількість порушень з боку громадян, підприємств та суб’єктів господарювання у сфері благоустрою населених пунктів. До того ж, мають місце окремі факти самовільного знищення та пошкодження зелених насаджень.
Представленим регуляторним актом пропонується розв’язати такі проблеми:
Визначені проблеми справляють негативний вплив перш за все на громадян, а також на суб’єктів господарювання та органи місцевого самоврядування. Не забезпечують сприятливе для життєдіяльності середовище, у тому числі захист довкілля, належний санітарний стан, збереження об’єктів та елементів благоустрою та естетичний вигляд.
Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:
| Групи (підгрупи) | Так | Ні |
| Громадяни | + | – |
| Органи місцевого самоврядування | + | – |
| Держава | – | + |
Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою ринкових механізмів:
Застосування ринкових механізмів для вирішення вказаної проблеми не є можливим, оскільки здійснення вищезазначених заходів є засобом державного регулювання та відповідно до чинного законодавства є компетенцією міської ради.
Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою діючих регуляторних актів:
Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів або чинних законодавчих та нормативно-правових актів вищих органів державної влади, оскільки існує пряма вказівка Закону на необхідність розв’язання подібних проблем, саме за допомогою прийняття регуляторних актів.
Зокрема, ст.34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає, що Правила благоустрою території населеного пункту – це нормативно-правовий акт, яким установлюється порядок благоустрою та утримання території та об’єктів благоустрою Правила розробляються для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення та всіх зацікавлених до затверджених Правил.
ІІ. Визначення цілей державного регулювання
Мета запропонованого регуляторного акта є створення умов захисту і відновлення середовища, сприятливого для життєдіяльності як людини, так і суб’єктів господарювання, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату, належне утримання та раціональне використання території населених пунктів, охорону об’єктів благоустрою, виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері благоустрою, врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта, проведення єдиної політики з підтримки благоустрою, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Альтернатива 1
Не прийняття регуляторного акта
|
Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки діючі правила не в повній мірі відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть за допомогою сучасних важелів повністю регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів учасників правовідносин у сфері благоустрою.
Питання щодо забезпечення благоустрою Охтирської міської територіальної громади в повному обсязі залишиться не вирішеним. |
| Альтернатива 2
Прийняття регуляторного акта у запропонованій редакції |
Альтернатива є найбільш прийнятною. Впровадження регуляторного акта забезпечить:
– дотримання вимог законодавства щодо затвердження органом місцевого самоврядування правил благоустрою території; – чітке визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою; – розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування; – наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту в новій редакції, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини; – дає змогу ширшого застосування статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таким чином, єдиним прийнятним заходом є затвердження Правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади як нормативно-правового акту, що цілком відповідає вимогам законодавства |
Оцінка впливу на інтереси органів місцевого самоврядування
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети. |
| Альтернатива 2 | Прийняття регуляторного акту наддасть можливість покращити стан благоустрою територіальної громади, чітко врегулювати взаємовідносини між суб’єктами у сфері благоустрою, врегулювати вимоги до суб’єктів у сфері благоустрою, підвищення відповідальності суб’єктів правовідносин у сфері благоустрою, раціональне використання та охорона об’єктів і елементів благоустрою. | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання — 189 660,73 грн.
(витрати робочого часу спеціалістів на підготовку регуляторного акту, витрати на публікації, контроль за виконанням регуляторного акту за рік; вартість часу співробітника ОМС відповідної категорії (заробітна плата) – 92,26* грн./ 1 роб. час. |
* При визначенні вартості бюджетних витрат на адміністрування регулювання суб’єктів великого і середнього підприємництва взято за основу заробітну плату головного спеціаліста відповідного органу місцевого самоврядування згідно з додатком 51 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 (адже планові витрати часу спеціаліста відповідної кваліфікації найбільш оптимально відображають фактичні витрати часу персоналу на виконання процедур регулювання). Визначення погодинного розміру оплати проведено шляхом ділення цієї суми на орієнтовну кількість робочих днів у місяці (21 день) та робочих годин у дні (8 годин) = 15500/21/8.
Оцінка впливу на інтереси громадян
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Погіршення стану об’єктів благоустрою; зниження рівня комфортності міського середовища та туристичної привабливості громади |
| Альтернатива 2 | Очевидні: покращення санітарного стану міста, відкритість та доступність для громадян інформації про благоустрій населених пунктів, покращення зовнішнього благоустрою міста, естетичного вигляду об’єктів благоустрою (вулиць, скверів, площ, зупинок, тощо) | Погіршення стану об’єктів благоустрою; зниження рівня комфортності міського середовища та туристичної привабливості громади |
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць | – | 7 | 13 | 1998 | 2018 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | – | 0,34 | 0,64 | 99,0 | 100 |
Під дію регулювання підпадають усі суб’єкти господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність та реалізують товари (послуги) на території Охтирської міської територіальної громади. Для розрахунку оцінки впливу регулювання взято наявні статистичні дані про кількість діючих суб’єктів малого і середнього підприємництва на території Охтирської міської територіальної громади.
Крім того, під дію регуляторного акту підпадають мешканці Охтирської міської територіальної громади від 18 років та старше:
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні. Для суб’єктів господарювання, які не уклали договори на вивезення твердих побутових відходів – економія коштів у сумі несплачених сум за вивіз твердих побутових відходів. | Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету |
| Альтернатива 2 | Чітке визначення прав та розподіл обов’язків у сфері благоустрою між громадянами, органами влади, установами, організаціями та суб’єктами господарювання. Підвищення рівня державного, самоврядного і громадського контролю у сфері благоустрою населених пунктів; відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою; покращення інженерно-технічного і санітарного стану об’єктів благоустрою, їх естетичного вигляду; розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням, органом місцевого самоврядування; наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою громади, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою Охтирської міської територіальної громади і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини. | Зменшення витрат за рахунок зміни норм обслуговування прилеглої території. Витрати на виконання обов’язків відповідно до затверджених правил благоустрою території Охтирської міської територіальної громади. Витрати на оплату вивезення твердих побутових відходів, сміття. Витрати на утримання в належному стані власних об’єктів та елементів благоустрою, на відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою. |
Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Оцінка ступеня досягнення визначених цілей визначається за чотирибальною системою, де:
4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);
3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усіх важливих аспектів проблеми не буде);
2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі її важливі та критичні аспекти залишаться не вирішеними);
1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).
| Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності
(за 4-х бальною системою оцінювання) |
Коментарі щодо присвоєння відповідного балу |
| Альтернатива 1
|
1 | У разі залишення існуючої ситуації на даний момент без змін, проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети. Дана альтернатива є неприйнятною через те, що діючий документ не відповідає вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не може за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів жителів громади. |
| Альтернатива 2 | 4 | У разі прийняття акту, заплановані цілі будуть досягнуто повною мірою, встановлення єдиних правових вимог щодо заходів з благоустрою населених пунктів, і створення сприятливого середовища для життєдіяльності людини й довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, підвищення рівня самоврядного контролю. |
| Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
| Альтернатива 1 | Держава, громадяни, суб’єкти господарювання:- Організація роботи та заходів з благоустрою Охтирської міської територіальної громади, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету. | Держава (орган місцевого самоврядування): Організація роботи та заходів з благоустрою території громади, а також відновлення об’єктів благоустрою за рахунок місцевого бюджету. Громадяни: Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету. Суб’єкти господарювання: Можливі витрати на покращення санітарного стану через брак фінансування з місцевого бюджету | У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети. Утримання в належному стані об’єктів та елементів благоустрою у цілому порушує права громадян на сприятливе для життєдіяльності середовище. Міська рада не зможе за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів громадян – жителів Охтирської міської територіальної громади. Отже, мета не буде досягнута |
| Альтернатива 2 | Держава (орган місцевого самоврядування): відповідальне ставлення юридичних та фізичних осіб до збереження об’єктів та елементів благоустрою; здійснення будь-якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил: покращення санітарного стану на території громади; покращення, підтримка належного санітарно -технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, об’єктів для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм; користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об’єктів та елементів благоустрою загального користування: Громадяни: – упорядкування відносин між суб’єктами міської громади та окремими громадянами у сфері благоустрою; Суб’єкти господарювання: – упорядкування відносин між суб’єктами міської громади та суб’єктами господарювання у сфері благоустрою. | Держава (орган місцевого самоврядування): у разі прийняття проєкту акту держава не нестиме ніяких матеріальних та інших витрат. Поряд з цим забезпечується збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави завдяки досягненню належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення. Громадяни: Витрати на виконання обов’язків відповідно до встановлених Правил благоустрою з утримання в належному стані прибудинкової території за власний рахунок Суб’єкти господарювання: Витрати на виконання обов’язків, відповідно до встановлених Правил благоустрою населених пунктів | Затвердження цього регуляторного акту забезпечить поступове досягнення встановлених цілей, встановить єдине зрозуміле регулювання, не примножуючи кількості нормативноправових актів з питання благоустрою. При виборі зазначеної альтернативи буде максимально досягнуто цілі державного регулювання. Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язанні визначених проблем та принципам державної регуляторної політики |
| Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту |
| Альтернатива 1 | Не забезпечує досягнення цілей щодо регулювання прав та обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою; норм та правил поведінки, що забезпечують утримання об’єктів та елементів благоустрою належним чином, за порушення яких можливо притягнути винних осіб до відповідальності; чітко встановлених норм, які б регулювали процедуру компенсації шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, що може призвести до погіршення інженерно- технічного та санітарного стану об’єктів благоустрою. | Вплив зовнішніх чинників на дію регуляторного акту у разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін призведе до недотримання обов’язків та правил благоустрою власником (балансоутримувачем) з утримання об’єктів благоустрою у належному санітарно-технічному стані; відсутність коштів для фінансування робіт з утримання та відновлення об’єктів та елементів благоустрою. |
| Альтернатива | ||
| Альтернатива 2 | Прийняття акту забезпечить повною мірою досягнення задекларованих цілей стосовно можливості підвищення рівня самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів; поліпшення умов захисту відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля під час утримання об’єктів благоустрою, технічного та санітарного стану об’єктів та елементів благоустрою, їх естетичного вигляду; повністю відповідає потребам у вирішенні проблеми; встановлює зрозуміле загальне регулювання, не примножуючи кількості нормативно-правових актів з одного питання; зникає неврегульованість проблеми у чинному законодавстві. | У разі прийняття регуляторного акту забезпечиться відповідальне ставлення суб’єктів господарювання та громадян до збереження об’єктів та елементів благоустрою; здійснення будь якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил. |
Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізацію відповідних заходів.
За загальними правилами, встановленими Законом України «Про благоустрій населених пунктів», утримання у належному стані об’єктів благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших установ, організацій, здійснює балансоутримувач.
Власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об’єкта благоустрою, суб’єкти господарювання, громадяни, зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку ділянки території у визначених межах зон відповідальності, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) та брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Межі закріпленої території, обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою.
Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення певних дій, що негативно впливають на благоустрій території Охтирської міської територіальної громади.
Для впровадження та виконання вимог регуляторного акту органи виконавчої влади, фізичні та юридичні особи не нестимуть додаткові витрати.
Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва у додатку 1.
Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого та середнього підприємництва (М-тест) у додатку 2.
У разі виникнення потреби та, у випадку змін в чинному законодавстві, строк дії регуляторного акта буде переглянуто.
Відстеження результативності регуляторного акта здійснюється у встановленому законодавством порядку за кількісними показниками з використанням статистичного методу одержання результатів відстеження.
Результативність регуляторного акта визначатиметься за наступними показниками:
ІХ. Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено через рік з дня набрання ним чинності.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде проведено через два роки з дня набрання ним чинності.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Для визначення показників результативності регуляторного акта будуть застосовуватися аналітичні та статистичні дані.
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Сергій БОНДАРЕНКО
| Додаток 1до аналізу впливу регуляторного акта |
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником протягом квітня – травня 2024 року.
| Порядковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
| 1 | Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва | 23 | Обговорення проблемних питань проєкту. Консультації проводилися за окремими діями з окремими суб’єктами малого підприємництва та суб’єктами владних повноважень, які задіяні у цьому проєкті. Підприємців проінформовано щодо запровадження регулювання. У цілому запропоноване регулювання сприймається. Від посадових осіб міської ради отримано пропозиції, які враховані при запровадженні регулювання |
| 2 | Телефонні розмови | 3 | Отримано інформацію з позитивною оцінкою проєкту регуляторного акта |
2.1. Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання – 2011, в тому числі: малих – 13, мікро – 1998.
2.2. Питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив – 99,9 %.
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва, що виникають унаслідок дії регуляторного акта
| № | Таблиця 3.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні
(за наступний рік) |
Витрати за 5 років | ||
| 3.1.1. | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | ||
| 3.1.2. | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | ||
| 3.1.3. | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | ||
| 3.1.4. | Процедури обслуговування обладнання (ТО) | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | ||
| 3.1.5. | Інші процедури (уточнити): | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | Додаткових витрат не передбачено | ||
| 3.1.6. | Разом, грн. | 0 | 0 | 0 | ||
| 3.1.7. | Кількість суб’єктів господарювання, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць
Примітка: Розрахунок витрат здійснюється по суб’єктам господарювання Охтирської міської територіальної громади |
2011
|
||||
| 3.1.8. | Сумарно, грн. | 0 | 0 | 0 | ||
| № | Таблиця 3.2. Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні
(за наступний рік) |
Витрати за 5 років |
| 3.2.1. | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання, гривень
Витрати на отримання інформації про регуляторний акт: 0,5 год (час, який витрачається суб’єктами на пошук рішення в мережі Інтернет: за результатами консультацій) Х 42,6 грн (вартість 1 години роботи відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік») =21,3 грн |
21,3 грн. |
21,3 грн. |
106,5 грн. |
| 3.2.2. | Процедури організації виконання вимог регулювання | – | – | –
|
| 3.2.3. | Процедури офіційного звітування | – | – | – |
| 3.2.4. | Процедури забезпечення процесу перевірок | – | – | – |
| 3.2.5. | Інші процедури: | – | – | – |
| 3.2.6. | Разом, грн. | 21,3 грн. | 21,3 грн. | 106,5 грн. |
| 3.2.7. | Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць
Примітка: При розрахунку врахована загальна кількість суб’єктів малого бізнесу (2017) |
2011 |
||
| 3.2.8. | Сумарно, грн. | 42 834,3 | 42 834,3 | 214 171,5 |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання
суб’єктів малого підприємництва
Запропонований регуляторний акт не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).
Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання
Процедури регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва – за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро- підприємництва) |
Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу
співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)* |
Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають до сфери відповідної процедури | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), грн. |
| 1. Процедури обліку суб’єкту господарювання, що перебуває у сфері регулювання | – | – | – | – | – |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:
-камеральні -виїзні |
1,0 год. | 92,26 грн* | 1 | 2011
|
185 534,86
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акту про порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання (витрати на виготовлення на паперових носіях відповіді на заяву/звернення) | 0,3 год. | 92,26 грн | 1 | 15 од.
(прогнозна кількість порушень на рік) |
415,17 |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | 0,02 год. | 92,26 грн | 1 | 2011
|
3 710,70 |
| 7. Інші адміністративні процедури (уточнити):
– виклик платника, складання листа; |
– | – | – | – | – |
| Разом по органу державного регулювання за рік | х | х | х | х | 189 660,73 |
| Сумарно по органу державного регулювання за
5 років |
х | х | х | х | 948 303,65 |
* При визначенні вартості бюджетних витрат на адміністрування регулювання суб’єктів великого і середнього підприємництва взято за основу заробітну плату головного спеціаліста відповідного органу місцевого самоврядування згідно з додатком 51 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 (адже планові витрати часу спеціаліста відповідної кваліфікації найбільш оптимально відображають фактичні витрати часу персоналу на виконання процедур регулювання). Визначення погодинного розміру оплати проведено шляхом ділення цієї суми на орієнтовну кількість робочих днів у місяці (21 день) та робочих годин у дні (8 годин) = 15500/21/8.
** Витрати наступних років можуть змінюватись в залежності від розміру середньої заробітної плати на початок року
| Порядковий номер | Перший рік регулювання (стартовий) | За 5 років | |
| 4.1.1. | Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 0
|
0
|
| 4.1.2. | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | 42 834,3 | 214 171,5 |
| 4.1.3. | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | 42 834,3 | 214 171,5 |
| 4.1.4. | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва | 189 660,73 | 948 303,65 |
| 4.1.5. | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 232 495,03 | 1 162 475,15 |
Розроблення коригуючи (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання не потребує.
Начальник управління капітального
будівництва та житлово-комунального
господарства Сергій БОНДАРЕНКО