Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта – проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

17 Квітня, 2024 163

Повідомлення  про оприлюднення регуляторного акта –  проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

Повідомлення

про оприлюднення регуляторного акта –

проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

 

На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань, оприлюднюється проєкт рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади».

Проект спрямований на забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на території громади та в громадських місцях, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини, а також забезпечення контролю за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності та фізичними особами тиші на території Охтирської міської територіальної громади та громадських місцях.

Повний текст проєкту регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Охтирської міської ради за посиланням:https://okhtyrkamr.gov.ua//

Розробником проекту регуляторного акта є управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються розробником проекту регуляторного акту – управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення на сайті Охтирської міської ради  (https://okhtyrkamr.gov.ua//):

– на поштову адресу: 42700, м. Охтирка, вул. Петропавлівська, 3;

– на електронну адресу:  torgovlja08@ukr.net

 

Управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради, тел. (05446) 4-15-16.

 

 

17.04.2024р.

 

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

_______________                             м. Охтирка                                 №__________

 

Про затвердження Правил додержання

тиші  на території  Охтирської  міської

територіальної громади

 

З метою захисту населення від шкідливого впливу шуму та інших фізичних факторів, збереження ментального здоров’я жителів Охтирської міської територіальної громади, відповідно до Законів України «Про систему громадського здоров’я», «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів», «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», керуючись частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада вирішила:

  1. Затвердити Правила додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади, згідно додатку.
  2. Визнати такими, що втратили чинність рішення Охтирської міської ради від 04.12.2008 № 620-МР «Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Охтирка» та рішення Охтирської міської ради від 24.11.2009 № 867-МР «Про внесення змін до Правил додержання тиші на території міста Охтирка, затверджених рішенням міської ради від 04.12.2008 № 620-МР».
  3. Дане рішення набирає чинності з моменту опублікування в одному з місцевих друкованих засобів масової інформації.
  4. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій, промисловості та підприємництва (Бейзим Л.М.).

Міський голова                                                                      Павло КУЗЬМЕНКО                                           

 

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до

проєкту рішення Охтирської міської ради

«Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

 

Регуляторний орган: Охтирська міська територіальна громада.

Розробник проекту рішення: управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Розробник аналізу регуляторного впливу: управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Відповідальна особа: начальник відділу розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Контактний телефон: (05446) 4-15-16

 

Аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади» підготовлено відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

 

I.              Визначення проблеми

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проєкту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші на території  Охтирської  міської територіальної громади».

Проєкт рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади» розроблений на підставі Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про систему громадського здоров’я», «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів», «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови», Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дане питання може бути вирішене органом місцевого самоврядування, оскільки згідно з пунктом 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування встановлюють відповідно до законодавства правила забезпечення додержання тиші в громадських місцях.

Відсутність єдиного нормативно- правового акта щодо додержання тиші на місцевому рівні створює низку проблем, без розв’язання яких шляхом прийняття запропонованого проєкту регуляторного акта неможливо забезпечити контроль за додержанням тиші в громадських місцях на території Охтирської міської територіальної громади відповідно до чинного законодавства України.

Так, згідно зі статтею 182 КУпАП встановлена відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

На теперішній час в громаді діє рішення Охтирської міської ради від 04.12.2008 № 620-МР «Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Охтирка» зі змінами, внесеними рішенням Охтирської міської ради від 24.11.2009 № 867-МР «Про внесення змін до Правил додержання тиші на території міста Охтирка, затверджених рішенням міської ради від 04.12.2008 №620-МР».

Вищезазначене рішення було ухвалене з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках і прибудинкових територіях, лікувальних закладах, закладах освіти і культури, інших громадських місцях відповідно до вимог законодавчих актів України.

Але, ураховуючи зміни в деяких законодавчих актах України,  у зв’язку з реорганізацією установ і організацій, що забезпечують контроль за дотриманням тиші (Національна поліція України, Державна служба України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів тощо), втратою чинності Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та беручи до уваги повномасштабне вторгнення рф на територію України, виникла потреба в ухваленні регуляторного акту, у якому необхідно об’єднати всі підходи до забезпечення захисту населення  від шкідливого впливу шуму та координацію дій суб’єктів господарювання міста, що провадять діяльність у цій сфері.

Ухвалення регуляторного акту наддасть можливість створити сприятливі умови життєдіяльності мешканців міста та врегулювати можливі соціальні конфліктні ситуації, що можуть виникати внаслідок шкідливого впливу шуму, спонукати суб’єктів господарювання до дотримання тиші та забезпечити необхідні заходи контролю органами місцевого самоврядування.

Вирішення проблеми забезпечить ефективність, збалансованість та прозорість виконання Правил  для таких основних груп:

  • суб’єкти підприємницької діяльності;
  • органи місцевого самоврядування;
  • члени територіальної громади.

 

Групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив

Групи (підгрупи) Так Ні
Громадяни                      V
Держава                      V
Суб’єкти господарювання,                      V
у тому числі суб’єкти малого підприємництва                      V

           

ІІ. Цілі державного регулювання

Проєкт акта спрямований на розв’язання проблеми, визначеної у попередньому розділі аналізу регуляторного впливу.

Прийняття проєкту регуляторного акта забезпечить  чітке визначення основних вимог щодо дотримання тиші в громадських місцях, багатоквартирних житлових будинках, попередження високих рівнів шумів на території громади.

Тим самим даний  регуляторний акт дасть можливість:

– захистити право мешканців на тишу;

– захистити населення міста від шкідливого впливу шуму;

– забезпечити контроль за додержанням тиші в громадських місцях та багатоквартирних житлових будинках;

– забезпечити надходження до міського бюджету за рахунок штрафних санкцій, визначених адміністративною комісією при виконавчому комітеті Охтирської міської ради при розгляді адміністративних протоколів за частиною першою статті 182 КУпАП.

В аспекті часового виміру цілі державного регулювання безпосередньо пов’язані із строком дії вказаного регуляторного акта (наведено в розділі  VII Аналізу).

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

  1. Визначення альтернативних  способів

У ході пошуку альтернативних способів досягнення визначених цілей консультаційні органи запропонували такі види:

 

Вид альтернативи Опис альтернативи
Альтернатива 1. Не прийняття проєкту регуляторного акту Не прийняття проєкту регуляторного акту є таким, що суперечить чинному законодавству, тому спосіб є неприйнятним.
Альтернатива 2. Прийняття проєкту регуляторного акта Забезпечує вирішення проблемних питань в повному обсязі. Спосіб є прийнятним, оскільки повністю відповідає чинному законодавству. Для Охтирської міської територіальної громади позитивним буде факт введення в дію запропонованого регулювання, у зв’язку з чим буде дотримано принцип верховенства закону, створення позитивного іміджу громади, забезпечення інтересів територіальної громади.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави (органів місцевого самоврядування)

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
1 2 3
Альтернатива 1. Не прийняття проєкту регуляторного акту Відсутні Альтернатива є неприйнятною, оскільки не забезпечує досягнення поставленої мети
Альтернатива 2. Прийняття проєкту регуляторного акта – забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території громади,

– упорядкування та здійснення контролю за додержанням тиші в громадських місцях та багатоквартирних житлових будинках на території Охтирської міської територіальної громади,

– запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів  шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини,

– забезпечення контролю за проведенням феєрверків (салютів),

– забезпечення відповідних надходжень до міського бюджету у вигляді штрафних санкцій за частиною першою статті 182 КУпАП,

– встановлення режиму чіткого дотримання принципу верховенства закону,

– забезпечення інтересів територіальної громади та підвищення позитивного іміджу влади з приводу покращення ситуації в громаді,

– встановлення зрозумілого загального регулювання відносин щодо додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади.

Витрати на:

– підготовку проєкту регуляторного акта;

– забезпечення виконання вимог регуляторного акта;

– проведення процедур з відстеження результативності регуляторного акта.

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

                                                                                            

Вид альтернативи Вигоди Витрати
1 2 3
Альтернатива 1. Не прийняття проєкту регуляторного акту без змін Відсутні Відсутні
Альтернатива 2. Прийняття проєкту регуляторного акта Захищеність прав і законних  інтересів громадян щодо забезпечення тиші на території Охтирської міської територіальної громади

 

Сплата адміністративних штрафів у випадку вчинення правопорушень за статтею 182 КУпАП (доведення до відома мешканців ТГ вимог регуляторного акта, а також проведення виховної роботи серед різних вікових груп населення має забезпечити формування правомірної поведінки громадян і тим самим вплинути на зменшення відповідних правопорушень)

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник Великі Середні Малі Мікро Разом
Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць 1 13 2004 2018
 
Питома вага групи у загальній кількості, % 0 0,04 0,66 99,3 100

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1

Не прийняття проєкту регуляторного акту

Відсутні Витрати на отримання інформації про регуляторний акт.

 

Альтернатива 2

Прийняття проєкту регуляторного акта

Встановлення чіткого алгоритму дій здійснення на території Охтирської міської територіальної громади бізнесу з додержанням режиму тиші, у тому числі визначення рівнів шуму, які не можна перевищувати, примірного переліку заходів щодо попередження дії  та зниження шуму до допустимих рівнів, та у зв’язку з цим зменшення кількості скарг мешканців на суб’єктів господарювання щодо недодержання ними режиму тиші. 1. Витрати на отримання інформації про регуляторний акт.

 

2. Витрати на забезпечення  виконання вимог регулювання (наприклад, придбання шумоізоляційного обладнання, заміна пристроїв, машин та механізмів з мінімальним шумоутворенням  та ін.)

 

 

Під час проведення оцінки впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва окремо кількісно визначаються витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

 

Сумарні витрати за альтернативами Річна сума витрат, грн.
Альтернатива 1. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва  згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці «Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта») 21,3
Альтернатива 2. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”) 21,3

 

ВИТРАТИ 
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва,

 які виникають внаслідок дії регуляторного акта

 

по альтернативі 1

 

Порядковий номер Витрати За перший рік За п’ять років
1 Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень
2 Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), млн. гривень
3 Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень
4 Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень  
5 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень
6 Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень
7 Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень
8 Інше (уточнити), гривень

Витрати на отримання інформації про регуляторний акт:

30 хв.(0,5 год.)*42,6 грн.=21,3 грн.

21,3 106,5
9 РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), млн. гривень    
10 Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць 1 1
11 Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень 21,3 106,5

 

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат У перший рік Періодичні (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо

 

Вид витрат Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) (за рік) Витрати за п’ять років  
Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)  
Вид витрат Витрати* на ведення обліку, підготовку та подання звітності (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій за рік Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

* Вартість витрат, пов’язаних із підготовкою та поданням звітності державним органам, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації).

Вид витрат Витрати* на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень (за рік) Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/приписів тощо)

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю), визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

Вид витрат Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий) Разом за рік (стартовий) Витрати за п’ять років
Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)
Вид витрат За рік (стартовий) Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

 

Вид витрат Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу

 

 

ВИТРАТИ 
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва,

які виникають внаслідок дії регуляторного акта

 

по альтернативі 2

Порядковий номер Витрати За перший рік За п’ять років
1 Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень

 

При прийнятті проєкту пропонованого регуляторного акта витрати на придбання шумоізоляційного обладнання, заміну пристроїв, машин та механізмів з мінімальним шумоутворенням та ін. не виникають, оскільки суб’єкти середнього бізнесу відсутні на території приєднаних територіальних громад

 

 

2 Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), млн. гривень
3 Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень
4 Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень
5 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень  

 

 

 

6 Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень
7 Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень

 

8 Інше (уточнити), гривень*

Витрати на отримання інформації про регуляторний акт.

30 хв.(0,5 год.)*42,6 грн.= 21,3 грн

21,3 грн 21,3 грн
9 РАЗОМ, гривень

(сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8)

21,3 21,3
10 Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць 1 1
11 Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень 21,3 21,3

* У розрахунку вартості 1 години роботи використано розмір мінімальної заробітної плати за 2020 рік у погодинному розмірі (з 1 січня – 42,6 гривні) згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»

 

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат У перший рік Періодичні (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо

 

 

Вид витрат Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) (за рік) Витрати за п’ять років
Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)

 

Вид витрат Витрати* на ведення обліку, підготовку та подання звітності (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій за рік Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

* Вартість витрат, пов’язаних із підготовкою та поданням звітності державним органам, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації).

Вид витрат Витрати* на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень (за рік) Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/приписів тощо)  

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю), визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

Вид витрат Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий) Разом за рік (стартовий) Витрати за п’ять років
Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)

 

Вид витрат За рік (стартовий) Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень

 

Вид витрат Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу

 

  1. IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Можливість виконання акта з боку органу місцевого самоврядування, а також фізичних та юридичних осіб на території Охтирської міської територіальної громади оцінюється як висока. Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта не розроблявся, оскільки настання будь-яких негативних наслідків, за результатами прийняття запропонованого механізму, не очікується.

Здійснення контролю за дотриманням вимог регуляторного акта забезпечують у межах своїх повноважень відповідні органи державної влади, місцевого самоврядування та створені ними (чи їх посадовими особами) у встановленому порядку колегіальні органи.

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) Коментарі щодо присвоєння відповідного балу
Альтернатива 1

Не прийняття проєкту регуляторного акту.

1 Не вирішує поставленої проблеми.

Не  відповідає вимогам чинного законодавства України

Альтернатива 2

Прийняття проєкту регуляторного акта

4 У разі прийняття акта, задекларовані цілі забезпечать повною мірою досягнення поставленої мети стосовно Правил додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади, захищеність прав  і законних інтересів мешканців територіальної громади щодо забезпечення тиші

 

Рейтинг результативності Вигоди (підсумок)

 

Витрати (підсумок)

 

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу
Альтернатива 1

Не прийняття проєкту регуляторного акту.

Відсутні Відсутні Проблема продовжуватиме існувати,  не забезпечується конституційне право мешканців на тишу

 

Альтернатива 2

Прийняття проекту регуляторного акта

1.Реалізація покладених на органи публічної влади функцій на території ТГ

 

2. Захищеність прав і законних  інтересів громадян щодо забезпечення тиші на території Охтирської міської територіальної громади

 

3.Встановлення чіткого алгоритму дій здійснення на території Охтирської міської ТГ бізнесу з додержанням режиму тиші, у тому числі визначення рівнів шуму, які не можна перевищувати, примірного переліку заходів щодо попередження дії  та зниження шуму до допустимих рівнів, та у зв’язку з цим зменшення кількості скарг мешканців на суб’єктів господарювання щодо недодержання ними режиму тиші.

 

 

1. Витрати органу місцевого самоврядування на:

– підготовку проєкту регуляторного акта;

– забезпечення виконання вимог регуляторного акта;

– проведення процедур з відстеження результативності регуляторного акта.

 

2. Витрати на сплату адміністративних штрафів у випадку вчинення правопорушень за ст. 182 КУпАП (доведення до відома мешканців ТГ вимог регуляторного акта, а також проведення виховної роботи серед різних вікових груп населення має забезпечити формування правомірної поведінки громадян і тим самим вплинути на зменшення відповідних правопорушень).

 

3. Витрати суб’єктів господарювання на отримання інформації про регуляторний акт.

 

4. Витрати суб’єктів господарювання на забезпечення  виконання вимог регулювання (наприклад, придбання шумоізоляційного обладнання, заміна пристроїв, машин та механізмів з мінімальним шумоутворенням  та ін.)

У разі прийняття акта, задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить вирішення проблеми.

 

 

Рейтинг

 

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта
Альтернатива 1

Не прийняття проєкту регуляторного акту.

Не забезпечується досягнення цілей, спрямованих на урегулювання взаємовідносин між органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами в питаннях додержання тиші на території Охтирської міської ТГ

 

Не передбачаються
Альтернатива 2

Прийняття проекту регуляторного акта

Прийняття акта забезпечить:

– виконання вимог чинного законодавства;

– поширення дії нормативно-правового акта органу місцевого самоврядування (Правил додержання тиші) на територію Охтирської міської територіальної громади;

– уточнення (деталізацію) вимог дотримання тиші на території Охтирської міської територіальної громади

 

Зміни в чинному законодавстві (можуть передбачати регулювання правовідносин у сфері додержання тиші на території населеного пункту в інший спосіб, іншим органом публічної влади тощо)

 

  1. V. Механізм та заходи, що забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Розв’язання визначеної у першому розділі Аналізу регуляторного впливу проблеми буде здійснюватися за допомогою наступних механізмів:

  1. Механізм нормотворчої діяльності органів місцевого самоврядування (підготовка проєкту рішення Охтирської міської ради (із застосуванням визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» процедур, прийняття рішення та його оприлюднення (набрання чинності));
  2. Механізм взаємодії із мешканцями Охтирської міської територіальної громади (забезпечить належний доступ інформації про регуляторний акт; розв’язання процедурних питань, що передбачені регуляторним актом);
  3. Механізм контролю (забезпечить належне виконання вимог регуляторного акта).

Розв’язання визначеної проблеми здійснюватиметься за допомогою наступних заходів:

1) заходи інформаційного характеру: доведення до відома населення, суб’єктів господарювання вимог регуляторного акта;

2) заходи контролю: контроль здійснюватиметься за дотриманням вимог регуляторного акта в межах повноважень органами місцевого самоврядування;

3) заходи застосування санкцій за порушення вимог регуляторного акта (санкції, встановлені КУпАП).

Впровадження регуляторного акта має позитивно вплинути на  дотримання громадського порядку та тиші на території Охтирської міської ТГ.

Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України та з метою забезпечення інформованості громади та суб’єктів господарювання, відповідно до Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики Охтирською міською радою та її структурними підрозділами, проєкт рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади» буде оприлюднено на офіційному вебсайті Охтирської міської ради та її виконавчого комітету, підрозділ «Регуляторна діяльність/Оприлюднення проектів регуляторних актів» розділу «Документи» https://www.doc.okhtyrkamr.gov.ua/category/regulatorna-dijalnist/оприлюднення-проектів-регуляторних/, з метою отримання зауважень та пропозицій у термін визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Рівень поінформованості є досить високим, оскільки мешканці користуються не тільки паперовими носіями засобів масової інформації, але й електронною їх версією.

Впровадження регуляторного акта має забезпечити:

– поширення дії нормативно-правового акта органу місцевого самоврядування (Правил додержання тиші) на територію Охтирської міської територіальної громади;

– виконання їх усіма суб’єктами господарювання та мешканцями Охтирської міської ТГ;

– сприятливі умови життєдіяльності мешканців Охтирської міської ТГ та врегулювання можливих соціальних конфліктних ситуацій, що можуть виникати внаслідок шкідливого впливу шуму;

– ефективний контроль з боку органів місцевого самоврядування та їх колегіальних органів, а також органів державної влади.

Позитивний ефект забезпечуватиметься за рахунок підвищення рівня самосвідомості громадян та суб’єктів господарювання внаслідок прийняття регуляторного акта та доведення його вимог до широкого загалу.

 

  1. VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Дія регуляторного акта розповсюджується на представників малого підприємництва – 2017 одиниць, питома вага яких – 99,9 %. Здійснено розрахунок витрат (Тест малого підприємництва) на виконання вимог регуляторного акта для суб’єктів малого підприємництва згідно з Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 зі змінами від 16.12.2015 №1151.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк  дії запропонованого регуляторного акта є необмеженим з моменту набрання його чинності, із можливістю внесення змін відповідно до законодавства України та втрати  чинності  у разі зміни чинного законодавства.

На дію цього регуляторного акта можуть вплинути такі чинники, як  прийняття та дія нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.

Регуляторний акт спонукає суб’єктів господарювання та громадян виконувати встановлені вимоги  щодо дотримання тиші на території Охтирської міської ТГ. За невиконання  вказаних у регуляторному акті вимог суб’єкти господарювання та громадяни несуть відповідальність згідно до статті 182 КУпАП. Інші перешкоди щодо  впровадження  регуляторного акта та  виконання  його  вимог  відсутні.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Основним показником результативності регуляторного акта є виконання вимог чинного законодавства.

Після набрання чинності регуляторного акта, його результативність визначатиметься такими кількісними показниками:

– кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта (2018 суб’єктів підприємництва);

– розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів, пов’язаних з дією регуляторного акта (сплата адміністративних штрафів у випадку вчинення правопорушень за ст. 182 КУпАП (доведення до відома населення вимог регуляторного акта, а також проведення виховної роботи серед різних вікових груп населення має забезпечити формування правомірної поведінки громадян і тим самим вплинути на зменшення відповідних правопорушень);

На підставі даних, отриманих при проведенні відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття, можна буде зробити висновки про досягнення очікуваних результатів та цілей регулювання.

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Стосовно регуляторного акта здійснюватиметься базове, повторне, періодичне відстеження його результативності в строки,  установлені статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведене через 6 місяців після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

Періодичне відстеження результативності – один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися із застосуванням статистичного методу одержання результатів, отриманих протягом обраного періоду відповідно до розділу VІІІ аналізу регуляторного впливу.

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                         Наталія ШАРКОВА

 

 

 

 

Додаток 1 до аналізу впливу регуляторного акта

 

 

ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником протягом березня – квітня 2024 року.                           

Порядковий номер Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) Кількість учасників консультацій, осіб Основні результати консультацій (опис)
1 Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва 19 Обговорення проблемних питань проекту. Консультації проводилися за окремими діями з окремими суб’єктами малого підприємництва та суб’єктами владних повноважень, які задіяні у цьому проєкті. Підприємців проінформовано щодо запровадження регулювання. У цілому запропоноване регулювання сприймається. Від посадових осіб міської ради отримано пропозиції, які враховані при запровадженні регулювання
2 Телефонні розмови 2 Отримано інформацію з позитивною оцінкою проєкту регуляторного акта

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі)

2.1. Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання – 2017, в тому числі: малих – 13, мікро – 2004.

2.2. Питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив – 99,9 %.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва, що виникають унаслідок дії регуляторного акта

 

Таблиця 3.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) Періодичні

(за наступний рік)

Витрати за 5 років
3.1.1. Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
3.1.2. Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
3.1.3. Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
3.1.4. Процедури обслуговування обладнання (ТО) Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
3.1.5. Інші процедури (уточнити): Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
3.1.6. Разом, грн. 0 0 0
3.1.7. Кількість суб’єктів господарювання, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць

 

Примітка: Розрахунок витрат здійснюється по суб’єктам господарювання приєднаних до м. Суми територій (2583)

 

 

2017

 

3.1.8. Сумарно, грн. 0 0 0

 

Таблиця 3.2. Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) Періодичні

(за наступний рік)

Витрати за 5 років
3.2.1. Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання, гривень

 

Витрати на отримання інформації про регуляторний акт:

0,5 год (час, який витрачається суб’єктами на пошук рішення в мережі Інтернет: за результатами консультацій) Х 42,6 грн (вартість 1 години роботи відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік») =21,3 грн

 

21,3 грн.

 

21,3 грн.

 

106,5 грн.

3.2.2. Процедури організації виконання вимог регулювання

 

3.2.3. Процедури офіційного звітування
3.2.4. Процедури забезпечення процесу перевірок
3.2.5. Інші процедури:
3.2.6. Разом, грн. 21,3 грн. 21,3 грн. 106,5 грн.
3.2.7. Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

 

Примітка: При розрахунку врахована загальна кількість суб’єктів малого бізнесу (2017)

 

 

2017

3.2.8. Сумарно, грн. 42 962,10 42 962,10 214 810,50

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання

суб’єктів малого підприємництва

Запропонований регуляторний акт не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).

Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання

 


Процедури регулювання суб’єктів малого підприємництва

(розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва – за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро- підприємництва)

Планові витрати часу на процедуру Вартість часу

співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)*

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають до сфери відповідної процедури Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), грн.
1. Процедури обліку суб’єкту господарювання, що перебуває у сфері регулювання
2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-камеральні

-виїзні

1,0 год. 92,26 грн* 1 2017

 

186088,42

 

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акту про порушення вимог регулювання
4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання
5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання (витрати на виготовлення на паперових носіях  відповіді на заяву/звернення) 0,3 год. 92,26 грн 1 3 од.

(прогнозна кількість порушень на  рік)

83,03
6. Підготовка звітності за результатами регулювання 0,02 год. 92,26 грн 1 2017

 

3721,77
7. Інші адміністративні процедури (уточнити):

– виклик платника, складання листа;

Разом по органу державного регулювання за рік х х х х 189 893,22
Сумарно по органу державного регулювання за

5 років

х х х х 949 466,1

* При визначенні вартості бюджетних витрат на адміністрування регулювання суб’єктів великого і середнього підприємництва взято за основу заробітну плату головного спеціаліста відповідного органу місцевого самоврядування згідно з додатком 51 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 (адже планові витрати часу спеціаліста відповідної кваліфікації найбільш оптимально відображають фактичні витрати часу персоналу на виконання процедур регулювання). Визначення погодинного розміру оплати проведено шляхом ділення цієї суми на орієнтовну кількість робочих днів у місяці (21 день) та робочих годин у дні (8 годин) = 15500/21/8.

** Витрати наступних років можуть змінюватись в залежності від розміру середньої заробітної плати на початок року

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Порядковий номер   Перший рік регулювання (стартовий) За 5 років
4.1.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання 0

 

0

 

4.1.2. Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування 42 962,10 214 810,50
4.1.3. Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання 42 962,10 214 810,50
4.1.4. Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва 189 893,22 949 466,1
4.1.5. Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання 232 855,32 1 164 276,6

 

  1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

Придбання шумоізоляційного обладнання, заміна пристроїв, машин та механізмів з мінімальним шумоутворенням здійснюється за необхідністю та на власний розсуд суб’єктів господарювання. Зважаючи на викладене, пом’якшувальні  заходи для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання відсутні.

 

 

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                             Наталія ШАРКОВА

 

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія