Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта – проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

15 Вересня, 2021 418

Повідомлення  про оприлюднення регуляторного акта –  проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

Повідомлення

про оприлюднення регуляторного акта –

проекту рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

 

На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань, оприлюднюється проект рішення Охтирської міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади».

Проект спрямований на забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на території громади та в громадських місцях, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини, а також забезпечення контролю за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності та фізичними особами тиші на території Охтирської міської територіальної громади та громадських місцях.

Повний текст проекту регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб сайті Охтирської міської ради за посиланням:https://okhtyrkamr.gov.ua//

Розробником проекту регуляторного акта є управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їхніх об’єднань приймаються розробником проекту регуляторного акту – управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради – протягом одного місяця з дня оприлюднення сайті Охтирської міської ради  (https://okhtyrkamr.gov.ua//):

– на поштову адресу: 42700, м. Охтирка, вул. Петропавлівська, 3;

– на електронну адресу:  torgovlja08@ukr.net

 

Управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради, тел. (05446) 4-15-16.

14.09.2021р.

 

ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

                                           м. Охтирка                                          №

 

Про затвердження Правил додержання

тиші  на території  Охтирської  міської

територіальної громади

 

З метою захисту населення від шкідливого впливу шуму, забезпечення контролю за додержанням тиші на території Охтирської міської територіальної громади, відповідно до статті 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статей 13, 21 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», керуючись частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада вирішила:

  1. Затвердити Правила додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади (додаються).
  2. Визнати такими, що втратили чинність рішення Охтирської міської ради від 04.12.2008 № 620-МР «Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Охтирка» та рішення Охтирської міської ради від 24.11.2009 № 867-МР «Про внесення змін до Правил додержання тиші на території міста Охтирка, затверджених рішенням міської ради від 04.12.2008 № 620-МР».
  3. Дане рішення набирає чинності з моменту опублікування в одному з місцевих друкованих засобів масової інформації.
  4. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій, промисловості та підприємництва.

 

Міський голова                                                                 Павло КУЗЬМЕНКО                                           

 

Додаток до рішення

Охтирської міської ради

від__________   №______

 

 

Правила додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади

 

  1. Загальні положення

 

  • Правила додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади (далі – Правила) розроблені на підставі Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону атмосферного повітря», Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів».
  • Ці Правила встановлюються з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території громади і в громадських місцях, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини, упорядкування та здійснення контролю за проведенням феєрверків (салютів) та інших заходів із використанням піротехнічних виробів на території громади.

 

  1. Терміни, що застосовуються в Правилах

2.1. У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) виконавець феєрверку (салюту) – суб’єкт господарювання, зареєстрований в установленому законом порядку, який має право згідно з законодавством здійснювати відповідні організаційно-технічні заходи, необхідні для проведення феєрверку (салюту), і в статуті якого передбачений такий вид діяльності;

2) громадські місця – захищені об’єкти та інші місця громадського користування;

3) денний час – часовий проміжок з восьмої до двадцять другої години за київським часом;

4) замовник феєрверку (салюту) – фізична особа або підприємство, установа, організація, яка уклала відповідний договір (угоду) з суб’єктом господарювання, який може проводити феєрверк (салют) згідно з вимогами законодавства та цих Правил;

5) захищені об’єкти – приміщення і територія:

  • житлових будинків і прибудинкових територій;
  • лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;
  • готелів і гуртожитків;
  • розташованих у межах громади закладів ресторанного господарства (громадського харчування), торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу;
  • інших будівель і споруд, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
  • парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків;

6) інші місця громадського користування – усі місця, які доступні чи відкриті для населення постійно або тимчасово, у тому числі стадіони, громадський транспорт;

7) нічний час – часовий проміжок з двадцять другої до восьмої години за київським часом;

8) піротехнічний виріб – пристрій, який призначено для створювання необхідного ефекту (світового, іскрового, димового, звукового, змішуваного) за допомогою горіння (вибуху) піротехнічного складу;

9) піротехнічний виріб побутового призначення – піротехнічний виріб, призначений для розваг (проведення феєрверків), що їх вільно продають населенню та поводження з якими не потребує спеціальних знань та навичок, а використання з дотриманням вимог інструкції із застосування, яка додається до піротехнічного виробу або наноситься на його споживчому пакуванні, забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров’я та життя людей, не призводить до пошкодження майна і нанесення шкоди навколишньому середовищу та належать до І класу небезпечних вантажів;

10) салют – вогняне дійство, яке досягається застосуванням спеціальних піротехнічних зарядів, що відстрілюються з гармат або салютних батарей;

11) споживач – фізична особа, яка використовує піротехнічні вироби побутового призначення;

12) феєрверк – демонстрація світлових і звукових ефектів, які здійснюються піротехнічними зарядами.

2.2. Усі інші терміни, використані в Правилах, вживаються в значенні згідно з відповідними нормативними актами.

 

  1. Основні вимоги до дотримання тиші в громадських місцях
    • Підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, а також фізичні особи з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму та інших фізичних факторів зобов’язані:

1) забезпечувати під час роботи закладів ресторанного господарства (громадського харчування), торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях та на відкритих майданчиках, а також рівні шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

2) здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами (встановлювати штучні і природні акустичні екрани, звукозахисні споруди або захисні елементи, висаджувати дерева з властивостями забезпечення шумоізоляції тощо);

3) уживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень установлених санітарними нормами рівнів шуму на захищених об’єктах та в інших місцях громадського користування.

3.2. Забороняється впродовж доби:

  • створювати шум на захищених об’єктах та в інших місцях громадського користування з перевищенням рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби;
  • подавати звукові сигнали автотранспортом (окрім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді), умикати поблизу житлових будинків радіоприймачі та іншу звуковідтворюючу апаратуру при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів, звукові засоби проти викрадення автомобілів, залишати автотранспорт з увімкнутим двигуном на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних (внутрішньобудинкових) проїзних дорогах (окрім спеціально обладнаних аварійних машин та спецавтотранспорту підприємств, організацій, що обслуговують житлові будинки та інженерне обладнання);
  • пасажирам умикати звуковідтворюючу апаратуру (без навушників) у громадському транспорті: автобусах та маршрутних таксі. На вимогу пасажира водій зобов’язаний негайно вимкнути звуковідтворюючу апаратуру в громадському транспорті;
  • влаштовувати феєрверки (салюти), використовувати піротехнічні засоби без дотримання встановлених цими Правилами вимог.

3.3. У нічний час забороняються гучні збори, розмови, марширування, спів, викрики, проведення мото-, автофестів, влаштування інших видів групової їзди на мотоциклах, скутерах, автомобілях, переміщення на транспортних засобах з рівнем шуму, що перевищує дозволений, проведення феєрверків (салютів), використання піротехнічних засобів, вчинення інших подібних дій, а також користування звуковідтворюючою апаратурою, кондиціонерами, компресорами та засобами  з перевищенням установлених рівнів шуму.

  • Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – упродовж доби. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
  • Передбачені в пунктах 3.2. – 3.4. Правил обмеження не поширюються на випадки:
  • здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
  • здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;
  • попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;
  • надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;
  • попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільного захисту;
  • проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено орган місцевого самоврядування;
  • роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
  • відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста, інших установлених рішенням Охтирської міської ради свят, проведення спортивних змагань;
  • проведення феєрверків (салютів), інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із Охтирським районним відділом управління МНС України в Сумській області.

3.6. Здійснення ремонтних робіт соціально важливих об’єктів громади (доріг, мостів, інженерних мереж тощо) дозволяється в нічний час, якщо їх виконання в денний час забезпечити неможливо або це призведе до перешкод, незручностей для мешканців громади. Виконавці таких робіт повідомляють про їх проведення в засобах масової інформації, у мережі Інтернет та вживають усіх можливих заходів з метою відвернення і зменшення впливу шуму на населення.

 

  1. Основні вимоги до додержання тиші в багатоквартирних житлових будинках
    • З метою створення необхідних умов для повноцінного життя мешканців багатоквартирних житлових будинків забороняється впродовж доби:
  • умикати телевізори, радіоприймачі, магнітофони та іншу звуковідтворюючу апаратуру з рівнем звуку, що порушує спокій мешканців багатоквартирних будинків;
  • програвати музику, співати, свистіти, кричати з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків.

4.2.     Гра на музичних інструментах не повинна порушувати спокій мешканців багатоквартирних будинків. Час доби для навчання грі на музичних інструментах, якщо вона порушує тишу, має погоджуватися з мешканцями прилеглих квартир та квартир, до яких може проникнути шум.

4.3.     Власник або орендар (наймач) приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир та квартир, до яких може проникати шум, про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир та квартир, до яких  проникає шум, ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні.

4.4.     У багатоквартирних житлових будинках забороняється без письмової згоди 70 %  власників або орендарів (наймачів) квартир розміщувати розважальні заклади, заклади ресторанного господарства (громадського харчування), торгівлі, побутового обслуговування, інші організації і заклади, діяльність яких порушує право мешканців будинку на тишу.

 

  1. Попередження високих рівнів шумів

5.1. З метою відвернення, зниження і досягнення безпечних рівнів виробничих, транспортних, побутових та інших шумів на території громади мають забезпечуватися:

1)        впровадження машин і механізмів з низьким рівнем шуму;

2)     удосконалення конструкцій транспортних та інших пересувних засобів і установок та умов їх експлуатації;

3)        утримання в належному стані залізничних колій, автомобільних шляхів, вуличного покриття;

4)        розміщення нових підприємств, транспортних магістралей та інших об’єктів з джерелами шуму з урахуванням встановлених законодавством санітарно-гігієнічних вимог;

5)        застосування в будівництві житлових будинків, об’єктів соціального призначення та інших споруд матеріалів, конструкцій, технічних засобів із звукоізоляційними властивостями;

6)        організаційні заходи для зниження виробничих, комунальних, побутових і транспортних шумів, включаючи запровадження раціональних схем і режимів  руху транспорту та інших пересувних засобів і установок у межах міста.

5.2. Органи місцевого самоврядування у встановленому чинними нормативно-правовими актами порядку з урахуванням вимог цих Правил встановлюють зручний для населення режим роботи:

1) підприємств комунального господарства, торгівлі, ресторанного обслуговування (громадського харчування), побутового обслуговування, що належать до комунальної власності Охтирської міської територіальної громади;

2) розташованих у громаді підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності (за погодженням з власниками) у денний та нічний час.

Підприємства, установи, організації зобов’язані дотримуватися встановленого режиму роботи та вимог цих Правил.

 

  1. Порядок проведення феєрверків (салютів) та інших заходів із використанням піротехнічних виробів на території міста

6.1. З метою забезпечення безпеки проведення феєрверків (салютів), інших заходів із використанням піротехнічних виробів залежно від групи (призначення), типу та класу цих виробів Правилами встановлюється порядок проведення феєрверку (салюту) виконавцями феєрверку (салюту) та споживачами.

Призначення, клас, рівень небезпеки та шуму піротехнічного виробу визначається виробником піротехнічного виробу відповідно до чинного законодавства України, зокрема Технічного регламенту піротехнічних виробів. Підтвердження розподілу піротехнічних виробів за класами в рамках проведення процедури оцінки відповідності здійснює призначений орган.

6.2. Проведення феєрверків (салютів) забороняється:

1) з місць, відстань від яких менша ніж 100 м до потенційно-небезпечних об’єктів, підприємств, місць продажу та зберігання паливно-мастильних матеріалів, лікувальних закладів, будинків-інтернатів, дитячих установ, закладів освіти та інших громадських споруд, житлових будинків, високовольтних  ліній електромереж;

2) з мостів, шляхопроводів, транспортних магістралей, поблизу нафто -, газопроводів;

3) з території об’єктів, що мають важливе історико-культурне значення, а також поблизу пам’ятників історії і культури;

4) з кладовищ;

5) з балконів та дахів житлових будинків та громадських споруд.

6.3. Проведення феєрверків (салютів) з використанням піротехнічних виробів побутового призначення у денний час (08.00 до 22.00) здійснюється виконавцями феєрверку без погодження Охтирського районного відділу управління МНС України в Сумській області та у місцях, які не потрапляють до переліку місць, вказаних у пункті 6.2. Правил.

6.4. Забороняється проведення вуличних феєрверків (салютів) усіх видів у нічний час (22.00 до 08.00) за виключенням святкування Нового року (у ніч з 31 грудня на  1 січня).

6.5. У виняткових випадках час проведення феєрверків (салютів) може бути змінено при умові наявності відповідного погодження Охтирського районного відділу управління МНС України в Сумській області.

6.6. Проведення феєрверків (салютів) може здійснюватися суб’єктами господарювання, які зареєстровані в установленому законом порядку, мають право згідно з законодавством здійснювати відповідні організаційно-технічні заходи, необхідні для проведення феєрверку (салюту), і в статуті яких передбачений такий вид діяльності, та тільки особами із спеціальною підготовкою.

6.7. Виконавці феєрверку (салюту), які проводять монтаж і демонстрацію феєрверків (салютів), можуть використовувати тільки піротехнічні вироби, які мають документ про відповідність.

6.8. Роботи з підготовки до запуску феєрверків (салютів) класу 3 та класу 4 повинна виконувати особа із спеціальною підготовкою відповідно до вимог Технічного регламенту піротехнічних виробів.

6.9. Виконавці феєрверку (салюту) класу 3 та класу 4 зобов’язані забезпечити:

1) охорону пускового обладнання на майданчику і небезпечної робочої зони від проникнення сторонніх осіб;

2) заходи з дотримання вимог безпеки персоналу при виконанні піротехнічних робіт і зберіганні піротехнічних виробів.

6.10. Пускові майданчики для запуску феєрверків (салютів) класу 3 та класу 4 мають відповідати вимогам правил безпеки і забезпечуватися надійною охороною. Кордони небезпечної зони повинні бути добре примітними та виділятися на місцевості.

Об’єкти, зазначені в підпункті 6.2. Правил, не повинні знаходитися в межах небезпечної зони проведення феєрверку (салюту).

На територіях, які відведені для проведення піротехнічних робіт, забороняється палити та використовувати відкритий вогонь, залишати піротехнічні засоби без охорони.

6.11. Виконавець феєрверку (салюту) несе відповідальність за проведення феєрверку (салюту) та виконання заходів безпеки з його проведення.

6.12. Виконавець феєрверку (салюту) зобов’язаний після їх проведення прибрати контейнери пускових установок та інші залишки відпрацьованих зарядів з прилеглої території та провести обстеження на наявність неспрацьованих зарядів. Знищення непридатних і невикористаних піротехнічних виробів здійснюється виконавцем феєрверку (салюту) в установленому порядку.

6.13. Забороняється застосування споживачем побутових піротехнічних виробів, що можуть створити небезпеку травмування людей осколками, горючими елементами та частинами побутових піротехнічних виробів, що рухаються.

6.14. При використанні побутових піротехнічних виробів також забороняється:

1) кидати побутові піротехнічні вироби, стукати по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;

2) переносити побутові піротехнічні вироби в кишенях, під одягом, зберігати без пакування;

3) залишати побутові піротехнічні вироби без догляду;

4) будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання;

5) використання побутових піротехнічних виробів другого і третього класу небезпеки особами молодше за 18 років;

6) використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків;

7) кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, з дахів будинків, у громадському транспорті, громадських спорудах, житлових будинках, місцях масового скупчення людей та здійснювати інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

8) використовувати побутові піротехнічні вироби особами, які знаходяться в нетверезому стані.

6.15. При поводженні з побутовими піротехнічними виробами, не пов’язаними з приведенням в дію піротехнічних виробів, не допускається куріння та застосування відкритого вогню.

 

  1. Контроль за дотриманням Правил та відповідальність за його порушення

7.1. Контроль за додержанням цих Правил здійснюється у встановленому чинними нормативно-правовими актами порядку з метою виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу шуму, інших фізичних факторів на здоров’я людей та застосування заходів правового характеру щодо порушників.

7.2. Здійснення контролю за дотриманням вимог Правил забезпечують у межах своїх повноважень відповідні органи державної влади та місцевого самоврядування, а саме:

1) за дотриманням порядку проведення феєрверків (салютів) та інших заходів із використанням піротехнічних виробів на території громади – Охтирський районний відділ управління МНС України в Сумській області;

2) за дотримання інших вимог цих Правил – правоохоронні органи, Охтирське міськрайонне управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, відділ розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів Охтирської міської ради інші органи виконавчої влади.

7.3. Контроль за шумовим режимом проводиться на захищених об’єктах та інших місцях громадського користування із залученням спеціалістів акредитованих лабораторій, лікарів-гігієністів з використанням засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства у сфері метрології.

7.4. Для здійснення контролю за додержанням Правил органи державної влади, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності у встановленому законодавством порядку зобов’язані на запит органів місцевого самоврядування надавати наявні в них матеріали і відомості щодо джерел шуму на території міста.

7.5. При здійсненні контролю за додержанням Правил уповноважені органи розглядають звернення (скарги) населення на несприятливий вплив різних джерел шуму, здійснюють вимірювання рівнів шуму і порівняння їх з чинними нормативами, а також пред’являють підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам вимоги щодо усунення причин надмірного шумоутворення.

7.6. За порушення вимог цих Правил посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичні особи несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                            Наталія ШАРКОВА

 

Секретар міської ради                                                           Мирослав НІКУЛІН

 

АНАЛІЗ

регуляторного впливу до

проекту рішення Охтирської міської ради

«Про затвердження Правил додержання тиші  на території  Охтирської  міської територіальної громади»

 

Регуляторний орган: Охтирська міська територіальна громада.

Розробник проекту рішення: управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Розробник аналізу регуляторного впливу: управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Відповідальна особа: начальник відділу розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Контактний телефон: (05446) 4-15-16

 

I.                  Визначення проблеми

Регуляторний акт забезпечує права й законні інтереси громадян міста та встановлює Правила дотримання тиші в громадських місцях на території Охтирської  міської територіальної громади (надалі − Правила) відповідно до пункту 44 частини першої  статті 26  Закону України “Про  місцеве самоврядування  в Україні”, Законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, «Про Національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 839 «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» та інших законодавчих актів України.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» органи місцевого самоврядування в межах повноважень затверджують правила додержання тиші в громадських місцях. Також у законі зазначено, що проведення салютів та феєрверків забороняється в нічний час, але, як виняток, можливе за погодженням з уповноваженим органом місцевого самоврядування, що передбачено відповідними правилами дотримання тиші в громадських місцях. Тому, задля безпеки мешканців Охтирської  міської територіальної громади та більш професійного проведення салютів і феєрверків, право на їх проведення у нічний час відповідно до регуляторного акту дозволяється за погодженням лише тим суб’єктам господарювання,  що мають декларацію відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

На теперішній час в місті діє рішення міської ради від 04.12.2008 № 620-МР «Про затвердження Правил додержання тиші на території міста Охтирка» зі змінами, внесеними рішенням Охтирської міської ради від 24.11.2009 № 867-МР «Про внесення змін до Правил додержання тиші на території міста Охтирка, затверджених рішенням міської ради від 04.12.2008 № 620-МР».

Вищезазначене рішення було ухвалене з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках і прибудинкових територіях, лікувальних закладах, закладах освіти і культури, інших громадських місцях відповідно до вимог законодавчих актів України.

Але, ураховуючи зміни в деяких законодавчих актах України,  у зв’язку з реорганізацією установ і організацій, що забезпечують контроль за дотриманням тиші (Національна поліція України, Державна служба України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів тощо), беручи до уваги звернення громадян, що надійшло до виконавчого комітету Охтирської міської ради, на сьогоднішній день виникла потреба в ухваленні регуляторного акту, у якому необхідно об’єднати всі підходи до забезпечення захисту населення  від шкідливого впливу шуму та координацію дій суб’єктів господарювання міста, що провадять діяльність у цій сфері.

Ухвалення регуляторного акту наддасть можливість створити сприятливі умови життєдіяльності мешканців міста та врегулювати можливі соціальні конфліктні ситуації, що можуть виникати внаслідок шкідливого впливу шуму; спонукати суб’єктів господарювання до дотримання тиші та забезпечити необхідні заходи контролю органами місцевого самоврядування.

Вирішення проблеми забезпечить ефективність, збалансованість та прозорість виконання Правил  для таких основних груп:

  • суб’єкти підприємницької діяльності;
  • органи місцевого самоврядування;
  • члени територіальної громади.

 

Основні групи, на які проблема справляє вплив:                             

 

Групи Так Ні
1 2 3
Громадяни

(кількість постійно проживаючих громадян у громаді складає 46749 осіб, згідно даних Головного управління статистики у Сумській області)

Впливає на громадян у частині реалізації права на безпечні умови проживання та відпочинку
Органи місцевого самоврядування Органи місцевого самоврядування забезпечують контроль, а також установлюють відповідно до законодавства правила дотримання тиші в громадських місцях, у тому числі проведення салютів та феєрверків
Суб’єкти господарювання, у тому числі суб’єкти малого підприємництва

(дані відповідно до таблиці 6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Впливає на всіх суб’єктів господарювання, що впроваджують діяльність на об’єктах, розташованих  на території Охтирської міської територіальної громади та підпадають під дію регулювання в частині ознайомлення з положеннями регуляторного акту.

Крім того, станом на 01.04.2021 у місті з подовженим режимом роботи працюють 49 об’єктів бізнесу, що належать 47 суб’єктам господарювання, та 9 мають цілодобовий режим роботи (належать 5 суб’єктам господарювання) і може проводити заходи в нічний час. На них також розповсюджуються вимоги ознайомлення  з регуляторним актом. Ці об’єкти є найактивнішими   виконавцями  Правил.  Тому, розрахунок витрат буде проведено з урахуванням 52 суб’єктів господарювання, які не тільки зареєстровані в громаді, але мають на території громади об’єкти бізнесу та є основними потенційними порушниками дотримання тиші.

Тому, ураховуючи вищевикладене, розрахунок витрат суб’єктів господарювання буде  проведено виходячи з таких даних:

2184 суб’єкти господарювання, зареєстрованих у громаді (у частині ознайомлення з регуляторним актом).

52 суб’єкти господарювання, які не тільки зареєстровані в громаді, але мають об’єкти з подовженим або цілодобовим режимом роботи (у частині ознайомлення з регуляторним актом).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

Основна ціль – посилення контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, шляхом адаптації та викладення змісту Правил відповідно до принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, а саме: забезпечення ефективності, збалансованості та прозорості застосування норм для суб’єктів господарювання й громадян.

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

  1. Визначення альтернативних  способів. У  ході пошуку альтернативних

способів досягнення визначених цілей консультаційні органи запропонували такі види:

 

Вид альтернативи Опис альтернативи
Альтернатива 1

Залишення чинного  регуляторного акта без змін

 

Першим альтернативним способом досягнення визначених цілей є залишення чинних Правил додержання тиші на території міста Охтирка без змін. При цьому діючий регуляторний акт не в повному обсязі забезпечує реалізацію прав суб’єктів господарювання (2184; 52 суб’єкти господарювання відповідно)  та громадян (46 749 осіб) на дотримання визначених законодавством рівнів шуму тощо
Альтернатива 2

Ухвалення запропонованого регуляторного акта

Ухвалення запропонованого регуляторного акта є найбільш прийнятним, оскільки надасть можливість підвищити контроль за дотриманням вимог громадянами та суб’єктами господарювання  нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму; урегулювати можливі соціальні конфліктні ситуації, що виникають внаслідок шкідливого впливу шуму, шляхом адаптації та викладення змісту Правил відповідно до чинного законодавства України
Альтернатива 3

Застосування регуляторного акта інших органів місцевого самоврядування

Застосування регуляторного акта інших органів місцевого самоврядування не є прийнятним. Ознайомлення з чинним регуляторними актами,  ухваленими в інших адміністративно-територіальних одиницях та керування ними в разі відсутності Правил на території Охтирської міської територіальної громади не є прийнятним

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.

Оцінка впливу на сферу інтересів держави (органів місцевого самоврядування)

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
1 2 3
Альтернатива 1

 

Дотримання законодавства без урахування змін У межах бюджетних асигнувань. Існуючі Правила не дозволяють належним чином реалізовувати норми Законів України  «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»
Альтернатива 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наддасть можливість підвищити контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо захисту  населення   (46 749  осіб) від шкідливого впливу шуму шляхом адаптації та викладення змісту Правил відповідно до принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, а саме: забезпечення ефективності, збалансованості та прозорості застосування норм для суб’єктів господарювання (за статистичними даними відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 01.01.2021 кількість суб’єктів господарювання, що зареєстровані у громаді,  складає 2184). Крім того 52 суб’єкти господарювання, що не тільки зареєстровані в громаді, але мають об’єкти бізнесу з подовженим або цілодобовим режимом роботи)                  У межах бюджетних асигнувань.

Забезпечення реалізації норм   Законів   України

«Про забезпечення сані-тарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»

 

 

 

 

Альтернатива 3

 

Вигоди відсутні

 

У межах бюджетних асигнувань.

Правила інших органів місцевого самоврядування не дозволяють належним чином реалізовувати норми Законів України  «Про забезпечення санітар-ного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

                                                                                     

Вид альтернативи Вигоди Витрати
1 2 3
Альтернатива 1

 

Дотримання законодавства без урахування змін

 

Сплата адміністративних штрафів за ст. 182 КУпАП (неврегульованість на місцевому рівні взаємовідносин в питаннях додержання тиші на території громади зумовить збільшення правопорушень з боку фізичних осіб (громадян) у вказаній сфері)
Альтернатива 2

 

1.Захищеність прав і законних інтересів громадян щодо забезпечення тиші на території міста, зокрема в громадських місцях та в багатоквартирних житлових будинках (згідно з даними, оприлюдненими на офіційному сайті Головного управління статистики у Сумській області, станом на 01.01.2021 кількість наявного населення в місті Охтирка становить 46 749 осіб).

2.Недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

3.Створення необхідних умов для повноцінного життя мешканців багатоквартирних житлових будинків.

4.Забезпечення сприяння дотриманню громадського порядку на території громади у вечірній та нічний час.

5.Підвищення культури поведінки в житлових будинках, місцях відпочинку та інших громадських місцях.

6.Встановлення зручних для населення режимів роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення

1.Витрати на повідомлення мешканців прилеглих квартир про початок та закінчення ремонтних робіт.

Кількість квартир:  мінімум − 1, максимум – 4 (виходячи  з    планування житлової забудови в місті)

0,083год. (5 хв.) х 6000,00 грн.* (мінімальна зарплата) :   166 год. на місяць = 3,0грн.

3,0 грн. х 4 (максимум квартир) = 12,0 грн.

2. Сплата адміністративних штрафів у випадку вчинення правопорушень за ст. 182 КУпАП (доведення до відома населення вимог регуляторного акту, а також проведення виховної роботи серед різних вікових груп населення має забезпечити формування правомірної поведінки громадян і тим самим вплинути на зменшення відповідних правопорушень).

Альтернатива 3 Вигоди відсутні Вигоди відсутні

*Стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення  за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачає попередження або накладання штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладання штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, учинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

№ з/п Показник Великі Середні Малі Мікро Разом
1

 

 

 

1.1

 

 

 

 

1.2

 

 

 

 

Суб’єкти господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць:

 

Зареєстровані у громаді.

 

Питома вага групи в загальній

кількості, відсотків.

 

Не тільки зареєстровані   в   громаді,   але мають об’єкти бізнесу з подовженим або цілодобовим режимом роботи.

 

Питома вага групи в загальній кількості, відсотків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

0,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

 

1,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2152

 

 

98,5

 

 

52

 

 

 

100,0

 

 

 

 

2184

 

 

100,00

 

 

52

 

 

 

100,00

За статистичними даними відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 01.01.2021 кількість суб’єктів господарювання, що зареєстровані в громаді, складає  2184. Крім того, з подовженим режимом роботи працюють 58 об’єктів бізнесу, що належать 52 суб’єктам господарювання, та 9 мають цілодобовий режим роботи (належать 5 суб’єктам господарювання), що можуть проводити заходи в нічний час. На них також розповсюджуються вимоги  ознайомлення з регуляторним актом. Ці об’єкти є найактивнішими виконавцями  Правил. Тому розрахунок витрат буде проведено виходячи з кількості 52 суб’єкти господарювання, що не тільки зареєстровані в Охтирській міській територіальній громаді, але мають на території громади об’єкти бізнесу та є основними потенційними порушниками дотримання тиші.

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
1 2 3
Альтернатива 1 Дотримання законодавства без урахування змін.

 

Наявні правила не ураховують належним чином зміни в законодавстві.
Альтернатива 2

 

1 .Встановлення чіткого алгоритму дій здійснення на території міста бізнесу з додержанням режиму тиші, у тому числі визначення рівнів шуму, які не можна перевищувати, примірного переліку заходів щодо попередження дії та зниження шуму до допустимих рівнів, та у зв’язку з цим зменшення кількості скарг мешканців на суб’єктів господарювання щодо недодержання ними режиму тиші. 2. Встановлення випадків, на які певні вимоги щодо додержання тиші та обмеження певних видів діяльності не поширюються. 1. Витрати на отримання інформації про регуляторний акт. 2.Витрати на забезпечення виконання вимог регулювання (наприклад, придбання шумоізоляційного обладнання, заміна пристроїв, машин та механізмів з мінімальним шумоутворенням та ін.)
Альтернатива 3 Відсутні Відсутні

 

  1. IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

Оцінка ступеня досягнення визначених цілей визначається за чотирибальною системою, де:

4 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде);

3 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою (усіх важливих аспектів проблеми не буде);

2 – цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі її важливі та критичні аспекти залишаться не вирішеними);

1 – цілі ухвалення регуляторного акта не можуть бути досягнуті (проблема залишається).

 Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) Коментарі щодо присвоєння відповідного балу
1 2 3
Альтернатива 1

 

2 Не вирішує поставленої проблеми. Залишення існуючої ситуації на даний момент без змін є неприйнятною, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства України
Альтернатива 2

 

1 Не вирішує поставленої проблеми. Застосування регуляторного акта інших органів місцевого самоврядування, прийнятого в інших адміністративно-територіальних одиницях та керування ним у разі відсутності Правил додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади є таким, що суперечить чинному законодавству.
Альтернатива 3

 

4 У разі прийняття акта, задекларовані цілі забезпечать повною мірою досягнення поставленої мети стосовно затвердження Правил додержання тиші на території Охтирської міської територіальної громади, підвищення рівня самоврядного та громадського контролю щодо додержання тиші, захищеність прав і законних інтересів громадян щодо забезпечення тиші на території громади, недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини

 

       Рейтинг

результативності

Вигоди

(підсумок)

Витрати

(підсумок)

Обгрунтування відповідного місця альтернативи в рейтингу
1 2 3 4
Альтернатива 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цілі досягнуто частково

 

Витрати членів територіальної громади:

– сплату адміністративних штрафів за ст. 182 КУпАП (неврегульованість на місцевому рівні взаємовідносин в питаннях додержання тиші на території міста зумовить збільшення правопорушень з боку фізичних осіб у вказаній сфері);

– на повідомлення мешканців прилеглих квартир про початок та закінчення ремонтних робіт.

Кількість квартир:  мінімум − 1, максимум – 4 (виходячи  з    планування житлової забудови в місті) 0,083год. (5 хв.) х 6000,00 грн.* (мінімальна зарплата)/166год. на місяць = 3,0грн.

3,0 грн. х 4 (максимум квартир) = 12,0 грн.;

-на ознайомлення з чинним регуляторним актом суб’єктами господарювання, органами місцевого самоврядування та громадянами:

0,2год*6000,0грн./166год=7,2 грн.

У разі залишення існуючої на даний момент ситуації без змін, проблема продовжуватиме існувати, що не забезпечить досягнення поставленої мети.

 

 

 

 

Альтернатива 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Реалізація покладених на органи влади функцій в частині контролю за дотриманням фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму.

2. Захищеність прав і законних інтересів громадян щодо забезпечення тиші на території громади, зокрема в громадських місцях та в багатоквартирних житлових будинках.

3.Недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

4. Створення необхідних умов для повноцінного життя мешканців багатоквартирних житлових будинків. 5. Забезпечення сприяння дотриманню громадського порядку на території міста у вечірній та нічний час.

6. Підвищення культури поведінки в житлових будинках, місцях відпочинку та інших громадських місцях.

7. Встановлення зручних для населення режимів роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення (за згодою власників)

8.Встановлення чіткого алгоритму дій здійснення на території громади бізнесу з додержанням режиму тиші, у тому числі визначення рівнів шуму, які не можна перевищувати, примірного переліку заходів щодо попередження дії та зниження шуму до допустимих рівнів, та у зв’язку з цим зменшення кількості скарг мешканців на суб’єктів господарювання щодо недодержання ними режиму тиші.

9. Встановлення випадків, на які певні вимоги щодо додержання тиші та обмеження певних видів діяльності не поширюються.

1.Витрати органів місцевого самоврядування на: – підготовку проекту регуляторного акта; забезпечення виконання вимог регуляторного акта (зокрема, здійснення заходів контролю, визначених регуляторним актом, здійснення заходів превентивного (попереджувального) характеру серед населення тощо; проведення процедур з відстеження результативності регуляторного акта.

2. Витрати фізичних осіб на повідомлення/погодження з мешканцями багатоквартирних житлових будинків проведення ремонтних робіт, погодження часу гри на музичних інструментах тощо (Сума витрат на 1 квартиру: 0,083год. (5 хв.) х 6000,00 грн.* (мінімальна зарплата) :   166 год. на місяць = 3,0грн.

3,0 грн. х 4 (максимум квартир) = 12,0 грн.

3. Сплата адміністративних штрафів у випадку вчинення правопорушень за ст. 182 КУпАП (доведення до відома населення вимог регуляторного акта, а також проведення виховної роботи серед різних вікових груп населення має забезпечити формування правомірної поведінки громадян і тим самим вплинути на зменшення відповідних правопорушень).

4. Витрати суб’єктів господарювання: – на отримання інформації про регуляторний акт, на забезпечення виконання вимог регулювання.

У разі прийняття акта, задекларовані цілі будуть досягнуті повною мірою, що повністю забезпечить вирішення проблеми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Альтернатива 3

 

Відсутні

 

 

 

 

 

 

 

Відсутні Проблема продовжуватиме існувати, оскільки чинним законодавством не передбачено можливості застосування регуляторного акта інших органів місцевого самоврядування

                                                                                                                                         

Рейтинг Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта
1 2 3
Альтернатива 1

 

Виникає потреба в комплексному підході до вирішення питання, дотримання законодавства з урахуванням змін у ньому Не передбачаються
Альтернатива 2

 

Посилення контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму та забезпечення ефективності, збалансованості й прозорості в застосуванні норм для суб’єктів господарювання та громадян Зміни в чинному законодавстві (можуть передбачати регулювання правовідносин у сфері додержання тиші на території населеного пункту в інший спосіб, іншим органом публічної влади тощо)
Альтернатива 3

 

Неможливість застосування нормативних актів інших органів, оскільки дія актів інших органів місцевого самоврядування розповсюджується на суб’єктів господарювання, які впроваджують підприємницьку діяльність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці Не передбачаються

                    

  1. V. Механізм та заходи, що забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Механізмом розв’язання вказаної вище проблеми є ухвалення рішення міської ради «Про затвердження Правил дотримання тиші на території Охтирської міської територіальної громади», оскільки ухвалене в 2008 році рішення на сьогоднішній день не в повному обсязі забезпечує захист інтересів суб’єктів господарювання та членів територіальної громади через:

  • перевищення рівнів шуму, допустимих для відповідного часу доби, від роботи автомобілів та їх обладнання, що обслуговують об’єкти торгівлі при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт та паркуванні транспорту на захищених об’єктах;
  • використання засобів теле-, радіомовлення, звуковідтворювальної апаратури, пристроїв для підсилення звуку, у тому числі встановлених на транспортних засобах, об’єктах дрібнороздрібної торгівлі (кіосках, павільйонах, лотках), на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, окремо розміщених літніх кафе, танцювальних майданчиках з потужністю, що перевищує рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби, та призводить до порушення тиші;
  • подачу автомобільних сигналів упродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;
  • установлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах і сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури й користування нею з потужністю, що перевищує рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби;
  • процедуру проведення феєрверків (салютів) на території м. Кривого Рогу та відсутність відповідальності за безпечне їх проведення.

Індикатором вирішення проблеми є зменшення кількості адміністративних протоколів за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з підвищенням рівня самосвідомості громадян та суб’єктів господарювання.

Упровадження регуляторного акта має позитивно вплинути на  дотримання громадського порядку та тиші на території Охтирської міської територіальної громади. Правила поліпшать стан дотримання  тиші в громадських  місцях та посилять контроль за ним шляхом підвищення обізнаності територіальної громади та суб’єктів господарювання.

Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України, проект регуляторного акта та аналіз його регуляторного впливу підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Охтирської міської ради, підрозділ «Регуляторна політика» розділу «Економіка» з метою отримання зауважень і пропозицій у термін, визначений Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Упровадження Правил має забезпечити:

– застосування їх усіма суб’єктами господарювання та громадянами;

– здійснення відповідних організаційних, господарських, технічних, технологічних, архітектурно-будівельних та інших заходів щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

– забезпечення в прилеглих житлових та нежитлових приміщеннях дотримання рівня шуму, що не перевищував би установлені санітарні та будівельні норми для денного й нічного часу;

– установлення  чітких  вимог до  організації  роботи  підприємств,  установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та громадян при виконанні робіт заходів з благоустрою.

 

  1. VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків та зборів, не змінюючи порядок їх обчислення сплати та інші адміністративні процедури.

Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва у додатку 1.

Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого та середнього підприємництва (М-тест) у додатку 2.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Рішення набуває чинності з моменту його опублікування та діє до моменту прийняття нового рішення. В разі внесення змін до чинного законодавства України в частині справляння місцевих податків та зборів, в тому числі єдиного податку, відповідні зміни будуть внесенні до даного регуляторного акту.

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Основним показником результативності регуляторного акта є виконання вимог чинного законодавства.

Після набрання чинності регуляторного акта, його результативність визначатиметься такими кількісними показниками:

з/п

Показники результативності Прогнозований

показник

1 Розмір надходжень до державних та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта Розмір надходжень залежить від кількості складених адміністративних протоколів*
2 Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб на яких поширюється дія акта 2184 суб’єктів господарювання та

46 749 осіб

3 Час, що витрачається суб’єктом господарювання або фізичною особою для ознайомлення з вимогами регуляторного акта 1 особа/ 0,2 год.

(12 хв.)

4 Сумарні витрати суб’єктів господарювання на виконання регулювання 15 787,93 грн.

 

5 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта Високий

На підставі даних, отриманих при проведенні відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття, можна буде зробити висновки про досягнення очікуваних результатів та цілей регулювання.

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися виконавчим комітетом Охтирської міської ради в терміни, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», зі змінами.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження буде проводитися у 4 кварталі 2022 року з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься раз на кожні 3 роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.

З огляду на показники результативності, визначені у попередньому розділі аналізу регуляторного акта, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним та соціологічним методами.

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                                  Наталія ШАРКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1
до аналізу впливу регуляторного акта

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

Порядковий номер Витрати За перший рік За п’ять років
1 Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
2 Витрати на одного суб’єкта господарювання, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом на одного суб’єкта господарювання, грн.;

0,2 год. (12 хв.) х 6000,0 грн.* (мінімальна зарплата) : 166 год. в місяць = 7,2 грн.

7,2 грн. 7,2 грн.

Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у законодавстві)

3 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
4 Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
5 Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
6 Сумарні витрати усіх суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва на виконання регулювання, одиниць:

 

Зареєстровані в громаді (8 од.):

8 х 0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата) : 166 год. на місяць  =  57,83 грн.

57,83 57,83

Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у законодавстві)

*Для розрахунку витрат використовується мінімальний розмір заробітної плати. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році мінімальна заробітна плата з 01.01.2021 становить 6000,00 грн.

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат У перший рік Періодичні (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання / підвищення кваліфікації персоналу тощо Не передбачає витрат Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено

 

Вид витрат Витрати часу на ознайомлення з вимогами державного регулювання, год. Витрати на оплату  для ознайомлення з вимогами державно-го регулю-вання, грн. Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати на одного суб’єкта господарювання, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом, грн.;*

36,1грн.=6000,00грн.**(мінімальна зарплата)/166 год. на місяць

0,2 год. (12 хв.) х 36,1 грн.= 7,2 грн.

0,2 год. 36,1 грн. 7,2 грн 7,2 грн.

Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у нормативно-правових актах України)

*Вартість витрат, пов’язаних з ознайомленням з вимогами державного регулювання, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

**Для розрахунку витрат використовується мінімальний розмір заробітної плати. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у 2021 році мінімальна заробітна плата з 01.01.2021 становить 6000,00 грн.

 

Вид витрат Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий) Разом за рік (стартовий) Витрати за п’ять років
Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) Додаткових витрат не передбачено

 

Вид витрат За рік (стартовий) Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

 

Вид витрат Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу

 

БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ
на адміністрування регулювання для суб’єктів
великого й середнього підприємництва

Регуляторний акт не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу). Необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) 0 х 5 років = 0 грн.

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                                     Наталія ШАРКОВА

 

 

Додаток 1
до аналізу впливу регуляторного акта

 

 

ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником протягом квітня 2021 року.                   

Порядковий номер Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) Кількість учасників консультацій, осіб Основні результати консультацій (опис)
1 Розробником проведено консультації з представниками малого підприємництва 19 Обговорення проблемних питань проекту. Консультації проводилися за окремими діями з окремими суб’єктами малого підприємництва та суб’єктами владних повноважень, які задіяні у цьому проекті. Підприємців проінформовано щодо запровадження регулювання. У цілому запропоноване регулювання сприймається. Від посадових осіб міської ради отримано пропозиції, які враховані при запровадженні регулювання
2 Телефонні розмови 2 Отримано інформацію з позитивною оцінкою проекту регуляторного акта

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі)

Станом на 01.01.2021 у місті з подовженим режимом роботи працюють 58 об’єктів бізнесу, що належать 52 суб’єктам господарювання, та 9 з них має цілодобовий режим роботи (належать 7 суб’єктам господарювання) і можуть  проводити заходи в нічний час. На них також розповсюджуються вимоги з ознайомлення з регуляторним актом. Ці об’єкти є виконавцями  Правил. Тому розрахунок витрат буде проведено виходячи з кількості 52 суб’єкти господарювання, що не тільки зареєстровані в Охтирській міській територіальній громаді, але мають на території міста об’єкти бізнесу та є основними потенційними порушниками тиші.

 

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва, що виникають унаслідок дії регуляторного акта

 

з/п

Витрати За перший рік За п’ять років
1 2 3 4
1 Витрати на придбання основних фондів, обладнання  та   приладів,   сервісне    обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн. Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
2  Витрати на одного суб’єкта господарювання малого та мікропідприємництва, пов’язані з ознайомленням з регуляторним актом, грн.;

0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн.* (мінімальна зарплата) /166 год. на місяць = 7,2 грн.

7,2 грн.       7,2 грн.

Додаткових витрат не передбачено (у разі відсутності змін у нормативних актах України)

3 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, висновків, проведення незалежних/ обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), грн. Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
4 Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн. Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
5 Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу, грн. Додаткових витрат не передбачено Додаткових витрат не передбачено
6

 

 

 

6.1

 

 

 

6.2

Кількість усіх суб’єктів господарювання малого та мікропідприємництва, на які буде поширено регулювання, одиниць:

 

Зареєстровані в громаді (24+2152 = 2176 )

2176 х 0,2 год. (12 хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць  = 15 730,1 грн.

 

Не тільки зареєстровані в громаді, але мають об’єкти бізнесу з подовженим або цілодобовим режимом роботи (52)

52 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць  = 375,90 грн.

15 730,1 грн.

 

 

 

 

 

 

 

375,9

15 730,1 грн.

 

 

 

 

 

 

 

375,9

 

БЮДЖЕТНІ ВИТРАТИ

на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

 

Регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу), необхідно визначити повний запланований річний бюджет нового органу (структурного підрозділу) 0 х 5 років = 0 грн.

 

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів підприємництва,

що виникають на виконання вимог регулювання

 

з/п

Показник Перший рік регулювання (стартовий) За п’ять років
1 2 3 4
1

 

 

 

1.1

 

 

 

2

 

 

2.1

 

 

 

 

2.2

Сумарні витрати усіх суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва на виконання регулювання, одиниць:

 

Зареєстровані в громаді (8од.):

8 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць  =  57,83 грн.

 

Витрати на суб’єктів господарювання малого та мікропідприємництва, на які буде поширено регулювання, одиниць:

 

Зареєстровані в громаді (24+2152= 2176)

2176 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць  =  15730,1грн.

 

Не тільки зареєстровані в громаді, але мають об’єкти бізнесу з подовженим або цілодобовим режимом роботи (52)

52 х 0,2 год. (12хв.) х 6000,00 грн. (мінімальна зарплата)/166 год. на місяць  = 375,9грн.

 

 

 

 

 

57,83 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 730,1 грн.

 

 

 

 

375,9 грн.

 

 

 

 

 

 

57,83 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 730,1 грн.

 

 

 

 

375,9 грн.

 

3

 

 

3.1

 

 

 

3.2

 

Сумарні витрати суб’єктів господарювання:

 

Зареєстровані в громаді, грн.:

57,83 грн. + 15 730,1 грн. = 15 787,93 грн.

(рядок 1.1 + рядок 2.1).

Не тільки зареєстровані в громаді, але мають об’єкти бізнесу з подовженим або цілодобовим режимом роботи

 

 

 

15 787,93 грн.,

 

 

 

375,9 грн.,

 

 

 

 

15 787,93 грн.,

 

 

 

375,9 грн.,

 

 

 

 

 

Начальник управління

фінансів та економіки                                                             Наталія ШАРКОВА

 

 

Документи за типом
Проекти рішень виконавчого комітетуДокументів: 1039 Усі
Чат-бот Гаряча лінія