
ОХТИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
______ СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
00.00.202_ м. Охтирка №
Про порядок здійснення державної
регуляторної політики
З метою встановлення єдиного підходу до підготовки, обговорення, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів, відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», керуючись частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:
Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток 1 до рішення
Охтирської міської ради
від__________ №______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок здійснення державної регуляторної політики
Охтирською міською радою та її структурними підрозділами
І. Загальні положення
Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики Охтирською міською радою та її структурним підрозділам (далі – Положення) розроблено відповідно до вимог законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».
Метою Положення є встановлення єдиного підходу до обґрунтування проектів та прийняття прозорих, ефективних та економічно доцільних регуляторних актів, а також усунення перешкод для розвитку підприємницької діяльності.
Положення визначає правові та організаційні засади реалізації державної регуляторної політики Охтирською міською радою та її структурними підрозділами у сфері господарської діяльності.
Положення регулює процеси планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу, оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій, подання до уповноваженого органу, прийняття регуляторних актів, офіційного оприлюднення прийнятих регуляторних актів, відстеження їх результативності, перегляду регуляторних актів, оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності.
Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою реалізації покладених повноважень, відповідальною за реалізацію державної регуляторної політики в Охтирській міській раді є постійна комісія з питань реалізації державної регуляторної політики (далі – постійна комісія). Порядок роботи постійної комісії з питань реалізації державної регуляторної політики згідно Положення.
Організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики покладається на управління фінансів та економіки Охтирської міської ради.
Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики з підготовки проектів регуляторних актів до розгляду міською радою та її структурними підрозділами покладається на розробників проектів.
З метою доступності та відкритості регуляторної діяльності міської ради та її виконавчого комітету на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет оприлюднюються: план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на рік, план-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів, проекти регуляторних актів, повідомлення про оприлюднення та аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності, прийняті регуляторні акти, реєстр діючих регуляторних актів.
Терміни, що використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, визначеному статтею 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
ІІ. Порядок здійснення державної регуляторної політики
Підготовка проектів регуляторних актів передбачає такі процедури:
ІІІ. Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік розробляється управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради на підставі узагальнених пропозицій розробників регуляторних актів та структурних підрозділів міської ради не пізніше 15 грудня поточного року. Ці пропозиції подаються розробниками проектів регуляторних актів до управління фінансів та економіки міської ради не пізніше 15 листопада поточного року.
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів повинен містити визначення видів і назв проектів, цілі їх прийняття, строки підготовки проектів, найменування підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.
На підставі отриманої інформації від структурних підрозділів міська рада затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік.
Міська рада оприлюднює план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік не пізніше 15 грудня поточного року.
За рішенням міської ради до затвердженого плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів можуть вноситися зміни.
Затверджений план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також відповідні доповнення до нього оприлюднюються не пізніше як у десятиденний строк після їх затвердження у друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет.
Якщо проект регуляторного акта, який готується або розглядається, не внесений до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, розробник проекту регуляторного акта подає управлінню фінансів та економіки міської ради пропозиції про доповнення до цього плану, які повинні бути прийняті не пізніше 10 робочих днів з дня початку підготовки проекту регуляторного акта або з дня внесення проекту на розгляд регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
ІV. Підготовка аналізу регуляторного впливу
Стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу.
Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.
Розробник проекту регуляторного акта готує аналіз регуляторного впливу згідно з Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.
Розробник проекту регуляторного акта при підготовці аналізу регуляторного впливу повинен:
Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту регуляторного акта, а в разі, якщо розробником проекту є регуляторний орган, інший орган, установа чи організація – керівником цього органу, установи чи організації.
Про оприлюднення проекту регуляторного акта розробник цього проекту повідомляє шляхом опублікування повідомлення про оприлюднення проекту в друкованих засобах масової інформації та/або розміщує на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет.
Кожен проект регуляторного акта перед його внесенням на розгляд до регуляторного органу разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або розміщується на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет, не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта повинно містити:
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.
Усі зауваження і пропозиції до проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій не може бути перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких інших форм відкритих обговорень цього проекту регуляторного акта.
VІ. Особливості розгляду та прийняття регуляторних актів
Регуляторний акт не може бути прийнятий, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:
У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до чинного законодавства України, скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.
Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до міської ради, подається до постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, пропозицій щодо удосконалення проекту, відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Строк підготовки експертних висновків щодо регуляторного впливу внесених проектів регуляторних актів постійною комісією не повинен перевищувати 10 робочих днів.
Висновки та пропозиції уповноваженого органу передаються для вивчення до постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта у міській раді.При представленні на засіданні міської ради проекту регуляторного акта голова постійної комісії, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта, доповідає висновки цієї комісії, а також пропозиції уповноваженого органу разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування.
У разі внесення на розгляд міської ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу постійна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.
VІІ. Офіційне оприлюднення прийнятих регуляторних актів
Регуляторні акти, прийняті міською радою або її виконавчим комітетом офіційно оприлюднюються у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці цього регуляторного органу в мережі Інтернет.
Розробник інформує управління фінансів та економіки міської ради про оприлюднення прийнятого регуляторного акта, а також надає копії прийнятого регуляторного акта та оприлюдненого повідомлення про його прийняття, для подальшого його внесення до реєстру діючих регуляторних актів.
VІІІ. Відстеження результативності регуляторних актів
Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.
Відстеження результативності регуляторного акта включає:
Для відстеження результативності регуляторних актів можуть бути використані статистичні дані та дані наукових досліджень і соціологічних опитувань.
Одержані при здійсненні повторного відстеження результативності значення показників результативності порівнюються із значеннями цих показників, що були одержані при здійсненні базового відстеження. Періодичні відстеження результативності здійснюються з метою перевірки сталого досягання регуляторним актом цілей, задекларованих при його прийнятті, після здійснення повторного відстеження результативності цього регуляторного акта.
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень. Якщо для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності може бути здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом або більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.
Якщо строк дії регуляторного акта, встановлений при його прийнятті, є меншим ніж один рік, періодичні відстеження його результативності не здійснюються, а повторне відстеження результативності здійснюється за три місяці до дня закінчення визначеного строку, якщо інше не встановлено рішенням регуляторного органу, який прийняв цей акт, але не пізніше дня закінчення визначеного строку. У разі, якщо продовжується дія регуляторного акта, який було прийнято на визначений строк, що є меншим ніж один рік, періодичні відстеження результативності цього регуляторного акта здійснюються у строки, встановлені частиною сьомою статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Рішення регуляторного органу про строк, після якого чи до якого починається повторне відстеження результативності регуляторного акта, визначається в самому регуляторному акті або в іншому акті цього регуляторного органу.
Строк виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта не може бути більшим ніж 45 робочих днів.
Розробник регуляторного акта готує звіт про відстеження регуляторного акта згідно з Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.
У звіті про відстеження результативності регуляторного акта зазначаються:
Звіт про відстеження результативності підписується керівником регуляторного органу, що підготував цей звіт та, не пізніше як у десятиденний строк з дня підписання цього звіту, оприлюднюється шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта, прийнятого міською радою не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього звіту подається до постійної комісії та управління фінансів та економіки міської ради.
З метою відстеження результативності регуляторних актів управлінням фінансів та економіки міської ради, на підставі узагальнених пропозицій розробників регуляторних актів, розробляється план-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів.
План-графік проведення відстеження результативності регуляторних актів повинен містити дату та номер регуляторного акта, назву регуляторного акта, вид відстеження, найменування підрозділу, відповідального за проведення відстеження, строки виконання заходів з відстеження, види даних.
ІХ. Перегляд регуляторних актів
Перегляд регуляторного акта здійснюється:
Результатом перегляду регуляторного акта може бути рішення про: зміну регуляторного акта, зупинення його дії, скасування або про необхідність залишення цього регуляторного акта без змін.
Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта на підставі висновку відповідності регуляторного акта принципам державної регуляторної політики приймає постійна комісія або розробник проекту цього регуляторного акта, регуляторний орган, який прийняв регуляторний акт.
Х. Звітування про здійснення державної регуляторної політики
Відповідальна постійна комісія готує і попередньо розглядає питання щодо звіту міського голови про здійснення державної регуляторної політики за попередній рік.
Щорічний звіт міського голови оприлюднюється шляхом його опублікування в друкованих засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.
ХІ. Відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики
Керівники та посадові особи регуляторного органу, на які покладено реалізацію окремих повноважень щодо здійснення регуляторної діяльності, несуть відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики у порядку, встановленому законом.
Посадові особи органу місцевого самоврядування, винні у порушені порядку регуляторної діяльності, встановленого цим Порядком і Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону.
Усі питання, неврегульовані цим Положенням, вирішуються відповідно до чинного законодавства України.
Начальник управління
фінансів та економіки Наталія ШАРКОВА
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Додаток 2 до рішення
Охтирської міської ради
від__________ №______
Склад постійної комісії з питань реалізації державної регуляторної політики
| ПИТЮКОВА
Надія Миколаївна |
заступник міського голови, голова постійної комісії; |
|
ШАРКОВА Наталія Михайлівна |
начальник управління фінансів та економіки Охтирської міської ради, заступник голови постійної комісії; |
|
ЛЕВОЧКА Ольга Валеріївна |
начальник відділу розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів управління фінансів та економіки Охтирської міської ради, секретар; |
|
Члени комісії: |
|
| БЕНЬО
Зоя Олександрівна |
головний спеціаліст, юрисконсульт управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради;
|
| БІЛЕНКО
Наталія Анатоліївна |
голова громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради, голова Охтирської профспілки працівників кооперації та інших форм підприємництва, член координаційної ради з питань розвитку підприємництва, фізична особа-підприємець (за згодою);
|
| КАЛАЧ
Сергій Миколайович |
міське громадське формування з охорони громадського порядку «Правопорядок», член громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради (за згодою);
|
| КРАВЧЕНКО
Ганна Григорівна |
голова громадської організації «Охтирська міська організація підприємців малого та середнього бізнесу», член координаційної ради з питань розвитку підприємництва, член громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради, фізична особа-підприємець (за згодою);
|
| МАНДРИКА
Анна Іванівна |
начальник відділу містобудування та архітектури Охтирської міської ради;
|
| РАДЧЕНКО
Тетяна Григорівна |
садівничо-городнє товариство «Будівельник», член громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради, фізична особа-підприємець (за згодою);
|
| СИЗОНЕНКО
Володимир Миколайович |
начальник відділу земельних відносин Охтирської міської ради;
|
| СКЛЯРОВ
Олександр Павлович |
начальник юридичного відділу Охтирської міської ради, юрисконсульт
|
| СОПІТЬКО
Інна Миколаївна |
заступник голови Охтирської міської організації роботодавців «Діалог», заступник голови координаційної ради з питань розвитку підприємництва, депутат Охтирської міської ради та фізична-особа підприємець (за згодою); |
Начальник управління
фінансів та економіки Наталія ШАРКОВА
Секретар міської ради Вікторія БУЛАХ
Додаток 3 до рішення
Охтирської міської ради
від__________ №______
Положення
про комісію з питань реалізації державної регуляторної політики на території Охтирської міської територіальної громади
1.1. Постійна комісія з питань реалізації державної регуляторної політики відповідно до основних принципів Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – постійна комісія) є дорадчо-консультативним органом, створеним за рішенням Охтирської міської ради з метою приведення регуляторних актів, прийнятих міською радою, її структурними підрозділами, у відповідність до вимог ст. 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», запровадження демократичних принципів у сфері правового регулювання господарської діяльності на території Охтирської міської територіальної громади.
1.2. Постійна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови.
1.3. Склад постійної комісії затверджується рішенням Охтирської міської ради.
1.4. Голова, секретар та інші члени постійної комісії працюють на громадських засадах.
1.5. Це Положення визначає перелік, функціональну спрямованість та порядок роботи постійної комісії.
2.1. Постійна комісія утворюється рішенням Охтирської міської ради.
2.2. До складу постійної комісії входять депутати Охтирської міської ради, посадові особи виконавчих органів міської ради, фізичні особи-підприємці, представники об’єднань суб’єктів господарювання, громадських організацій.
3.1.Комісія з питань реалізації державної регуляторної політики:
3.1.1.Визначає строки роботи комісії.
3.1.2.Проводить аналіз чинних регуляторних актів органів місцевого самоврядування.
3.1.3. Забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів та у разі необхідності приймає рішення про перегляд регуляторного акта.
3.1.4. Забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акту, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подає до Державної регуляторної Служби України для отримання пропозицій, щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
4.1. Засідання комісії скликається не пізніше, ніж за 3 робочі дні до початку засідання. Порядок денний визначається головою постійної комісії, виходячи з пропозицій членів постійної комісії.
4.2. Засідання комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як половина її загального складу.
4.3. Засідання комісії веде її голова, у разі його відсутності голови або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції виконує заступник голови комісії. У разі невиконання ними цієї функції комісія зі свого складу визначає головуючого на засіданні.
4.4. Остаточне рішення з питань діяльності комісії приймається більшістю від загального складу комісії. У випадку, коли голоси розділились порівну, прийнятим є рішення, за яке голосував голова комісії.
4.5. Член комісії, який бере участь у її засіданні і не згоден з рішенням, прийнятим на засіданні, має право висловити у письмовій формі окрему думку, яка додається до відповідного протоколу засідання постійної комісії.
4.6. Протоколи засідань комісії підписують голова та секретар комісії.
5.1. Всі зміни та доповнення до Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
Начальник управління Наталія ШАРКОВА
Секретар міської ради Мирослав НІКУЛІН